Tu nebijok, nes aš nebijau

Bet visi žino, kad gyvenimas nėra vertas tų pastangų, kuriomis už jį mokama.

Alberas Kamiu (Albert Camus). „Svetimas“

*

Jei Nobelio premijos laureatas taip rašo, tai gal tai tiesa? Žinoma, ta mintis gali būti priskirta tik romano herojui, nuteistam mirties bausme (pelnytai? nepelnytai?), bet vis tiek pagalvokime…

Rašau ne todėl, kad blogai jaučiuosi, ne todėl, kad atšalo, lyja, o todėl, kad turiu marias laiko: vaikučiai darželyje ir Palangoje, žmona darbe…

*

Tai kodėl gyvename, jei gyventi sunku, kartais net beveik nepakeliamai sunku? Manau, kad yra keturios priežastys:

*

1. Dėl viso pikto. Mes nežinome, kas bus po to. Religingi žmonės mano, kad žino, jiems geriau… O kai nežinai, tai verta gyventi iš visų jėgų, iki galo, nes tokie yra gyvų padarų instinktai, toks yra gamtos įsakymas – nesiginčykime.

*

2. O gal pagerės? Pažiūrėk – tas buvo prie mirties, o dabar kaip puikiai gyvena. Prisimeni, tą gydytojai jau buvo „nurašę“, o jis dar 20 metų gyveno… Mes kaupiame optimizmą skatinančius pavyzdžius, o atmetame kitus, nors jų žymiai daugiau…

*

3. Aš galiu! Gal tai paskutinis pasigėrėjimas savimi, bet juk smagu, kai kiti stebisi ir gėrisi tavo ištvermingumu, gajumu? Susidaro įspūdis, kad tu kažką su savimi gyvenime padarei geriau, teisingiau, kad esi toks „kietas“.

*

4. Kiti to nori. Tik visiškas vargšas neturi bent vieno žmogaus, dėl kurio galėtų ištverti skausmus, kančias. Kiti žiūri mylimiems žmonėms į akis ir mato prašymą – ištverk, gyvenk!

***

Dabar įtikinau, kad gyventi gera net tada, kai atrodo – nepakeliama?

Atsakymai

V., 2015-07-13 12:46:51

Išskyrus trečią punktą. 🙂

Jūratė, 2015-07-13 15:01:24

Svarbu, kad gyvenimas turėtų prasmę. Žiūrėjau dok. filmą apie Napoleoną Kitkauską, pamačiau, kiek žmogus gali nuveikti per savo gyvenimą. Toks kuklus, niekuo neišsiskiriantis.

petras, 2015-07-13 15:02:26

Tiesiog savisaugos mechanizmas įdiegtas 🙂

galit pamėgint kas nusižudyti tiesiog nustojus kvėpuoti :DD

Regina, 2015-07-13 19:37:32

Įtikinti tokiais dalykais galima tik save, bet ne kitus, ir pamokas gyvenimas duoda kiekvienam konkrečiai, nereikia turėti iliuzijų, kad mes savo gyvenimu ką nors kitiems įrodysime. Paskaitykite Jurgos Ivanauskaitės “Laiškas iš tylos ir kovos lauko”…

mama R, 2015-07-13 23:38:42

Ne nuo mūsų norų priklauso mūsų gimimas, ne pats žmogus ir išėjimo laiką renkasi (išskyrus savižudžiai). A.Camus pradėjau ir iškart baigiau skaityti ties “savižudybės traktatu”. Tačiau sutinku su šiandienos A.Camus citata. O dar artimesnė išmintis iš Biblijos (Koheleto knygos):

6 Geriau viena sauja su poilsiu,

negu dvi saujos su triūsu

ir vėjų vaikymu!

Andrius, 2015-07-14 21:38:08

“galit pamėgint kas nusižudyti tiesiog nustojus kvėpuoti :DD”

Na, nėra taip juokinga, kai yra užfiksuotas toks atvejis, dokumentiniame filme, kai delfinas (Filmuose žinomas “Flipper” vardu) sąmoningai taip nusižudė.

Tai tiek būtų, jeigu trumpai.