Tu nepamiršk, Lietuva!

lap_b_m

Tu dar nepamiršai, kad Kauno meras buvo Vytautas Šustauskas?

Tai dabar nepamiršk, kad Seimui vadovavo net Loreta Graužinienė.

Nepamiršk, kad švietimui vadovavo mažaraštė tamsuolė Audronė Pitrėnienė.

Nepamiršk, kokių partijų mes vakar, paskutinį kartą, matėme rinkimų sąrašuose.

Nepamiršk, kad ir šiemet į Seimą per partijų sąrašus pateks ne vienas toks žmogelis, už kurį vienmandatinėse žmonės beveik nebalsavo.

*

Rašau tau, mano Lietuva, iškart po rinkimų, kad jau dabar, o ne po ketverių metų, priverstum žmones galvoti, kalbėti apie rinkimų absurdus, apie partinės sistemos absurdus, apie valdžią ilgiems dešimtmečiams užgrobusių menkystę ir begėdystę. Ir neleisk pagaliau, kad tie apžvalgininkai, „politikai“, kurie blogai mokėsi mokyklose ir universitetuose, vis kartotų: „Tokia yra demokratija, nieko nepadarysi…“.

Padarysi! Reikia šviesti žmones. Reikia mokyti žmones gyventi dorai ir teisingai. Reikia parodyti žmonėms gyvenimo trapumą ir laikinumą, reikia išmokyti žmones toje gyvenimo akimirkoje pasirinkti tikrąsias vertybes.

*

Labiausiai džiaugiuosi dėl Mykolo Majausko sėkmės. Nesu labai artimas jam, bet tikrai žinau, kad jis nėra išdavikas, nėra perbėgėlis (kaip Dainius Pavalkis…) – jis buvo su manimi tuose patyčių teismuose tada, kai būti šalia manęs politikui buvo labai rizikinga…

*

Ateina jauni! Na, bent jau jaunesni… Tikėkime, kad bent truputėlį geresni.

Atsakymai

skaitytojas, 2016-10-10 10:26:36

Tikėkimės,kad ateina žmonės ,turintys daugiau idealizmo ir siekiantys bendrojo gėrio, o ne tik besielgiantys pagal principą “kas man iš to?”.

Burgis, 2016-10-10 10:41:49

skaitytojui: labai tikslus komentaras!

Elena, 2016-10-10 16:51:31

Papildysiu šaunų p.Burgio sąrašą:

nepamirškime, kad Prezidentu buvo ir Rolandas Paksas…..

nepamirškime, kad Seimo Pirmininku buvo ir Arūnas Valinskas…

Nepamirškime… ir mokykimės.

Burgis, 2016-10-10 18:51:29

Elenai: ačiū! Ir dar nepamirškime, kad mažiausiai du nepriklausomos Lietuvos Prezidentai buvo KGB agentai…

Andrius-2, 2016-10-10 19:37:46

ir nepamirškime, kad 90 proc. sovietinių komunistų puikiai tarpsta ir Nepriklausomoje Lietuvoje. Tarp mūsų, šalia mūsų.

Auras, 2016-10-10 22:47:58

–>Andrius-2

O kur jiems dabar dėtis?

Burgis, 2016-10-11 11:14:36

Andriui-2 ir Aurui: teisinga Andriaus pastaba ir teisingas Auro klausimas. Aš atsakysiu.

*

Pasikeitus santvarkai, negalima tremti, žudyti, įkalinti ankstesnės santvarkos vadų, vadukų, gerbėjų. Bet negalima, negalima, negalima leisti, kad jie ir naujojoje santvarkoje įsibruktų į VALSTYBĖS postus! Tegu dirba versle. Tegu dirba tarnautojais privačiose bendrovėse. Juk kapitalizmas už lango! Tai ne – jie vėl ir vėl lenda į valdžią. Šlykštu! Ir gėda už tuos, kurie nuolankiai su tuo susitaiko…

Tautvydas, 2016-10-11 15:43:08

->Burgis

Kai apibendriname visas buvusios santvarkos bėdas ir ketiname taikyti bausmę konkrečiam žmogui, ribodami jo veiklas, neatsižvelgiant į konkretaus asmens gebėjimus, kaip tos srities profesionalo (politika irgi profesija?), asmenybės transformaciją keičiantis laikmečiui, sunku svajoti apie naujos santvarkos teisingas laisves.

Politika – kompromisų menas. Tad, jei žmogus geras politikas, jis nebūtinai gali ar nori būti geras verslininkas (ar kas nors kitas, ką jam kas nors norėtų nurodyti daryti vietoj to, ką jis sugeba daryti). Jei jau nauja santvarka nusprendžia tokių žmonių „nežudyti“ (ar kitaip pagal to meto supratimą už kito meto veiklas neapriboti), tai visai racionalu, jei kalbame apie demokratiją, jog gabūs žmonės tiesiog savo veikla parodytų, kaip jie gali dirbti naujoje aplinkoje, ar jie išties profesionalūs politikai, o gal valdžia jiems – tiktai dėl to, kad turėtų „šiltą kėdę“.

Taigi, turime rinkimus – vienaip ar kitaip, ilgiau ar trumpiau trukus, tokie veikėjai išspiriami (ir gali užsiimti tuo, ką patys sugalvos ir norės) arba, patikrinti pagal nuveiktą darbą, gauna kreditą dirbti mums toliau. Gero darbuotojo privalumas – adaptuotis. Jei politikas profesionalus ir geba tą padaryti taip, kad visuomenė matytų naudą, – „vėliavą jam į rankas“.

Burgis, 2016-10-11 18:24:50

Tautvydui: galiu neabejoti, kad Jūs – jaunas žmogus. Jūs nežinote, kad nebūna buvusių KGB agentų. Jūs nežinote, kad komunistų partijai žmogus prisiekia visam gyvenimui. Jūs nežinote, kaip dingsta žmonės, kurie to nesilaiko…

Tautvydas, 2016-10-11 19:59:18

Burgis

Dėkui už komplimentą. Esu kiek labiau „jaunas“, nei Jūs, bet gi ne apie amžių ar vidinį jaunumą kalba buvo. Žinau, kad Jūs negalite žinoti, ko (ne)žinau aš.

Jei remsimės jūsų logika, turėtume pavaryti ir mokytojus bei dėstytojus, kurie greta savo dėstomo dalyko uoliai dėstė ir diegė komunizmą jaunimui, vadovavo spaliukams, pionieriams ir komjaunuoliams, rengė karinius mokymus ir t.t. Turbūt dar ir dabar ne vienas jų taip pat uoliai dėsto, tai ką gerai išmanė ir tais laikais – matematiką, kalbas ir kt. dalykus, gal kas ėme geriau išmanyti apie religiją, o tie, kas patriotų akies taiklumą gerino link Vakarų, dabar taikinius perstatė link Rytų. Realus pasaulis, manau, kad skiriasi nuo Jūsų radikalaus tikėjimo, kad žinote, kaip yra ir kaip bus.

Lieku prie savo nuomonės, kad žmogus neturėtų būti tapatinimas su sistema, o iš jos ištrūkęs gyvas ar nulinčiuotas, turi turėti galimybę adaptuotis ir dirbti tai, ką geba ir geba gerai. Jei negeba, tada – jau jo reikalas, kaip išsisukti prie kapitalizmo. Tai parodo laikas arba laikas nuvaro juos į kapus, ir pokyčiai vyksta vienaip ar kitaip.

Burgis, 2016-10-11 20:42:23

Tautvydui: likite prie savo nuomonės… Jei turėčiau laiko, išklausyčiau, kaip Jūs suprantate, kas yra išdavikai, veidmainiai, niekšai, parsidavėliai. O gal tokių išvis nėra?

Tautvydas, 2016-10-11 21:22:10

Kadangi Jūs neturėtumėte laiko išklausyti, o aš – neturėčiau išsakyti, mes vienas kitą supratome. Gero ir taikaus vakaro.

Burgis, 2016-10-11 21:50:17

Tautvydui: ačiū! Tikrai malonu su Jumis bendrauti. Norėčiau, kad šioje svetainėje būtų daugiau tokių korektiškų komentatorių.

andrius-2, 2016-10-12 12:29:07

Taigi. Dauguma buvusiųjų adaptavosi ir dirba, ką geriausiai sugeba, – penktąja kolona. Sąmoningai ar nesąmoningai. Deja. Užtat ir užsibuvome vadinamojoje postsovietinėje erdvėje.

„…. žmogus neturėtų būti tapatinimas su sistema…“

Taip ir Niurnbergą galima paneigti, ir holokaustą. Žmogus nekaltas, sistema kalta – kažkur netoli ir nelabai seniai girdėta….

Nu neišeina ant nuodingo sąvartyno pastatyti ekologiškų namų, nors tu ką. Taip manau šiuo metu. Gal gyvenimas įrodys kitaip.

sonata, 2016-10-13 00:11:57

Na gerai… aš, kaip anų laikų produktas, prisimenu seno multiko seną frazę :” Maištininkas žuvo. Šlovė drakonui!” Esu optimistė,todėl tikiuos, kad po 100 metų mano proproanūkiai atskirs, kas yra maištininkas-drakonas ir kas yra drakonas-maištininkas. Viltis, kaip sakoma, …motina 🙂