Tu nerūpi niekam…

Padėkite man! Gelbėkite mane! Nepažeminkite manęs!

Aš juk nesu bukagalvis, žioplys, nemokša, tinginys, sukčius…

Tiesiog dabar aš įklimpau į bėdą, atsidūriau aklavietėje, nemoku padaryti to, ko iš manęs reikalaujama.

Padėkite man garbingai išsikapstyti ir aš dosniai jums atsilyginsiu: paslaugumu, gerumu, darbštumu, stropumu…

*

Kiek kartų gyvenime aš jaučiau tą būseną? Gal penkis, gal šešis kartus… Ir tai buvo ne tik vaikystėje! Buvo labai skaudu. Labai labai skaudu! Jaučiausi kaip kiškelis, įkritęs į vilkduobę. Visi abejingai eina pro šalį, kažkas supranta mano problemą, kažkas net nesupranta, bet visų akyse parašyta – tai tavo problema.

*

Žinoma, tėvams vaikai rūpi. Žinoma, vaikams tėvai rūpi (bet ne tiek, kiek tėvams vaikai…). Dar yra, jei yra, broliai, seserys, kiti giminaičiai. Bet kiek jie gali padėti žmogui, kuris, tarkime, studijuoja universitete? Kuris pradeda savo darbo karjerą? Kuris patenka į psichologinę vilkduobę ikivedybinio gyvenimo pabaigoje arba vedybinio gyvenimo pradžioje?

*

Jauni žmonės neatsiveria net labai jiems padėti norintiems žmonėms. Kodėl? Todėl, kad daugelis tų jaunų žmonių jau daug kartų buvo apgauti, išduoti. Todėl, kad daugelis jų jau yra supratę, pajutę – niekam jie nerūpi…

*

Man rūpi!

Man širdis krauju apsipila, kai aš prisimenu kelias savo vilkduobes pirmaisiais metais po instituto baigimo. Niekaip negaliu atleisti tiems, kurie matė mane duobėje ir paliko ten, bet visą gyvenimą jaučiu begalinį dėkingumą tiems, kurie ištiesė ranką, parodė kelią ir nepažemino manęs. (Lengva pasakyti – pakeisk darbą! Jei būčiau tai nevilties valandą padaręs, kažin kas dabar būčiau?…)

Todėl man rūpi!

Ateikite ir pakalbėkite su manimi.

Atsakymai

Burgis, 2013-11-15 14:13:33

Įverčiams…

ausra, 2013-11-15 14:49:13

Štai ir aš esu dabar tokioje duobėje. Vaikas man neatsiveria, net smerkia mane dėl to, kad Jis man rūpėjo, dauguma girdėjusių mano klausimą laiko mane išsišokėle (nes galbūt jiems tai neaktualu, nors aš pradžioje tikrai supratau kitaip, bet gal aš tikrai suklydau?)

Ir aš jaučiuosi duobėje (lengva pasakyti- pakeiskite mokyklą).

Padėkite man ir gal būt kažkada, kai sugebėsiu, nuoširdžiai padėsiu Jums.

Sija, 2013-11-15 14:55:40

O štai aš aštuntokė. Laikau visus MLT, lanaku visas papildomas pamokas Jūsų gimnazijoje.Ir aš žinau, kad įstosiu. Aš tikiu. Visi sako, svarbiausia tikėk ir nepasiduok. Nepasiduodu. Argi panašu, kad pasiduočiau? Bet… Kaip man žinot, ar aš pakankamai pasiruošus įstoti? Kaip man žinot, ar įstosiu? Bent maždaug. Kiekvienas juk, bent maždaug numato viską. O aš dėl šios gimnazijos paaukojau labai daug ką. Čia neskaitau pinigų. Kitus dalykus. Labai labai svarbius. Kaip manot, ar užtenka žinoti, kad noriu įstoti dėl savęs? Ką man daryti? Nenoriu būti, kaip Jūs sakote, nesusipratęs kiškelis…

ainana, 2013-11-15 15:32:03

Sija,

kelintoje dabar esi vietoje MLT sarase?

Burgis, 2013-11-15 15:54:01

Sijai: tu šaunuolė! Tik dvi pastabos:

  1. Dalyvaudama MLT tu tikrai sužinosi gerokai iš anksto, kokie tavo šansai įstoti.

  2. Jokiu būdu negalvok, kad tavo pasaulis sugrius, jei neįstosi!

Burgis, 2013-11-15 15:57:32

Aušrai: išeitis labai paprasta! Nieko daryti nereikia. Tiesiog nieko nereikia daryti! Patikėkite, tikrai nėra nieko grėsmingo, nieko kenksmingo nei Jums, nei Jūsų vaikui. Mėgaukitės gyvenimu!

*

Priminsiu Nobelio premijos laureato Daniel Kahneman išmintį: tik 5 proc. visko, kas atsitinka gyvenime, lemia mūsų pastangos, norai, siekiai; 95 proc. lemia aplinkybės ir likimas.

ak, 2013-11-15 18:06:22

Na mat – Burgio būsenos visai netinkamos kariui ir bajorui. Bijojau ir aš – bet visada stengiausi to neparodyti. Ir tiesiog apie mane būrėsi kiti. Nežinau kodėl – gal todėl, kad na, viešai nieko nebijojau. Kažkada krikšto metu mane išgelbėjo tokie Vitka ir Gibonas. Jiems patiko, kad aš nebijojau. Vėliau jie tapo mano kariais (ir dar keli) o aš “chebros vadu”. Viskas priklauso nuo charakterio. Nuo pasirinktos pozicijos. Nei Nobelio premijos laureatai, nei tokie kaip aš, ilgai Burgio gimnazijoje neišliktų. Jis ruošia tarnus. Gerus, kvalifikuotus, aukščiausios kokybės, bet vis dėl to kapitalistų tarnus… O mes? mes buvome kitokie, kopėm į viršūnes nemokamai, kovėmės su visokiais banditėliais nemokamai, aplamai pasaulį vertinome visai kitaip – nusispjauti mums buvo į Oksfordą, Harvardą ir kitas šiknos skyles – tiesiog kopėme į viršūnes, ėjome per dykumas, žengėme ledynais nesukdami net galvos, kodėl tai darome ir visai nieko užtai negaudami, nebent popierinį garbės raštą, skardinį medalį ar šiaip… sunku paaiškinti. Mes nebuvom geri mokiniai, mes daug kuo nebuvom. Buvom tuo kuo buvom ir ko dabartinis pasaulis net nesupras…

Adefagija, 2013-11-15 18:21:32

Ak, nepergyvenk 🙂

Tokių kvošteltų ir dabar pilna….netgi, sakyčiau pilniau, nei tarybiniais čėsais.

Mano perfekcionizmas dabar persisvėręs pvz. , kad būčiau blogiausia, bet ne geriausia….

Sija, nebūk kvaila – tų gimnazijų reitingai, tai jaukas jums ir jūsų tėveliams…Tai opiumas liaudžiai, kaip pasakė kažkoks gudrutis :DDDDDD

Burgis, 2013-11-15 18:39:10

ak, Antanui Kakanauskui: klausyk tu, susireikšminęs kvaily! Slankioji kaip benamis šuo patvoriais ir loji ant visų! Aš, karys ir bajoras, numetu tau kaulą, leidžiu pagraužti, o tu net nesupranti, kad tai išmalda. Aš geriau penkis kartus sau galą pasidaryčiau, nei taip gyvenčiau kaip tu, menkysta! Tau neužtenka proto likučių suprasti, kad per visą gyvenimą tik praradai, praradai, praradai, kol liko iš tavęs po virtualųjį pasaulį vėjo gainiojama iškamša. Realiajame pasaulyje tu nebeegzistuoji.

***

Na kaip, mano Gerbiamas Oponente, dabar parašiau kaip karys ir bajoras, tiesa? :-)))

Kitą kartą pagalvokite prieš komentuodamas.

Iš arčiau, 2013-11-15 21:06:58

Nežinau, bet didesnio briedo negu ak parašė nesu skaitęs. Kur jau Jūs kopėt? 🙂 Sovietų sąjungoje? Į Afganistaną gal savo noru išvarėt kariaut degtinės prisigėrę? Černobilį likviduoti? Sovietų laikais žmonės mokėsi, medikus ruošė bent jau Kaune – stipriai, inžinieriai KPI irgi nemažai išmoko, tereikėjo atsirinkti kas yra teisybė, o kas melas (nes rusų mokslininkai gi visko pasaulyje neišrado). Tėvai mano baigę raudonu diplomu, viena gydytoja, kitas įmonės savininkas. Abu nebuvo nei pionieriai, nei komjaunuoliai, nei partijos nariai. Žmonės gyvenime kažko pasiekė! Nemanau, kad be mokslo tas įmanoma. Tuo labiau, kad visuomeniškai taip pat aktyviai visur dalyvavo, draugų ratas platus ir pan.

Aš negalėčiau mokytis KTUG, nes aš nemoku mokytis, aš kartais tingėdavau mokytis ir apskritai nemoku išmokti man neįdomių dalykų. Bet čia mano bėda, kad nebuvau sutvertas šitai gimnazijai. Vis gi savo specialybę į kurią įstojau aš išmokau, derinau ir malonumus, bet ką reikia išmokau. Turiu žmoną, dukrą ir mylimą darbą. O man dar 28. Sudariau įspūdį, kad Jūs gerokai vyresnis, o viskas kas jūsų dykumų užkariautojo gyvenime liko tik Dialogo (A.T.A) straipsniai.

Nepykit, kad taip piktai, bet nekenčiu kai suaugę žmonės taip kvalai šneka 🙁

Adefagija, 2013-11-15 21:33:48

Nu, nu little cock (išvertus – geltonsnapis) pragydo prieš brandžius žmones….

Kad padarei vaiką, įsigijai žmoną ir kažkas pačiam davė darbo – tai tikrai nėra ta viršūnė, kuria reikėtų didžiuotis…..Taip, kad patylėk, kur suaugę šnekasi!

Iš arčiau, 2013-11-15 21:36:48

Ne tamstos mados, kad žmoną pirkčiau 🙂 O vaiką nepadariau, o man ji gimė. Aš apie tavo šeimą nešnekėjau, tai ko čia putoji? 😉 Teisybę sakau, užtat pyksti

Adefagija, 2013-11-15 21:48:31

Iš arčiau, – nu jeigu net vaiko nepadarei, o tiktai gimė nežinia iš kur, tai mes net neturim apie ką diskutuot.

Ot iki ko veda visokie perfekcionizmai, globalizmai, liberalizmai, tolerantizmai, genderizmai….ir visoks kitoks -izmiškas briedas.

Darius, 2013-11-15 22:45:23

Adefagija, nors už dviejų parų pilnatis, tu girta kaip šliurė ir elgiesi kaip kiaulė, atmink, jog tau buvo duotas limitas komentuoti, o ne įžeidinėti žmones. Išgerk raminančių, antidepresantų, arba dar samagono ir stenkis prakentėti šį paūmėjimą.

Ten kur diskutuoja išsilavinę ir kultūringi žmonės, kaimelio inteligentei (o tiksliau meriuko bufetavai) geriau nesikišti.

ainana, 2013-11-15 23:19:13

Direktoriau Burgi !

Ar tikrai ten tavo tas BAAAAISUS komentaras?

Buk tu vyras, nekrisk i toki zema lygi!

eik jau pas daktarus, jeigu neatlaikai tokiu kvaileliu komentaru-liguistos rasliavos !!!

ainana, 2013-11-15 23:33:39

Nesuprantantiems aiskinu:

Vaikai be akto negimsta.

jeigu jo nedarei, bet visgi gime, -buk dekingas tam patinui, kuris ji tavo zmonai uzmezge/padare!

jeigu vis dar neaisku, ivesk i google “lytiniai santykiai”

Kaig Adefalija dabar jaunimas? 28 metai, o galvoja, kad gavau zmona, tai ji kazkaip ir kazkada parsines vaika? arba ir kopustu lauko, arba gandras atnes? toks dabar suteikiamas issilavimnimas? idomu ar tas komentatorius baiges KTUG? prisipazink !

qwerty, 2013-11-15 23:57:44

Ak – įdomiai parašo; Adefagija – niekada nieko neįžeidinėja, ji gera;iš arčiau ir Darius – piktoki žmonės; tinklaraštininkas – savo darbo profesionalas

qwerty, 2013-11-16 00:00:10

1915 m. lapkričio 15 Kaune atidaryta pirmoji lietuviška gimnazija…

senelis saltis, 2013-11-16 06:28:03

Taip sakant, jei tavo draugą ištiko bėda, tai toks jis tau ir draugas 😀

Aš irgi duobėj jau 7m., ir niekas iš šeimos nežino. Sužinos, kai avėsiu popierinius batus.

Bet kas gi šiais laikais be problemų gyvena? 🙂

kartais V.Romanovas jums ne giminaitis? labai jau rašymo maniera panaši.

senelis saltis, 2013-11-16 06:29:45

P.S. paskutiniai teginiai ak skirti.. žymėm palaikė vardo išskyrimą.

Burgis, 2013-11-16 08:52:00

ainanai: būk vyras, nekrisk į tokį žemą lygį, netujink nepažįstamo žmogaus jo paties svetainėje, nesiųsk šeimininko pas daktarus, geriau jau pats išeik…

*

Nieko baisaus ak neparašė. Ir aš nieko baisaus neparašiau, tik parodžiau, kaip atrodytų, jei susirašinėčiau jo stiliumi…

Darius, 2013-11-16 10:13:38

qwerty, kodėl manai, jog aš piktokas? Ar matei nors vieną mano piktą komentarą (piktas aš tik tada, kai kas nors šioje svetainėje blevyzgauja ar įžeidinėja kitus komentatorius)?

Aš suprantu, kad tu pažįsti Adefagiją ir dar vis jai jauti kažkokį jausmą (visada ją gini), bet aš jos net nenoriu pažinti ir po jos komentarų išlieka tik pasišlykštėjimo jausmas. Jei gali, paveik ją.

ainana, 2013-11-16 14:21:00

Supratau, Direktoriau, iseinu.

ATE

sonata, 2013-11-16 20:41:26

Ką tik grįžau iš savo kaimo, ten smegenis oras labai pravalo. Peržvelgiau šitą temą ir pagalvojau – koks puikus scenarijus kad ir Koršunovui – personažai ir tekstai tokie ryškūs, kad spektaklis eitų ilgus metus ir su didžiuliu pasisekimu:) Ir pavadinimo nereiktų ilgai galvot: “www.burgis.lt”.

Adefagija, 2013-11-17 00:01:26

Dvylikta nakties….SVARSTAU , ką daryti….

o GAL MAN PASIKARTI ?

mmmmmmmmmm

Kas UŽ?

retrogradas, 2013-11-17 10:58:44

p. Burgis čia pasakoja apie tai ką jis darO, o ak apie tai ką jis darĖ, p. Burgio pasakojimuose šalia jo visada vaikai, žmona, anūkai, mokiniai (esami ir buvę), o šalia ak tik šuo ir dar kartais žuvėdra. Ar dar kyla kam klausimų apie tai kurio gyvenimo kelias teisingesnis?

Rimvydas, 2013-11-17 12:08:01

Kartais tie, šalia kurių šuo ir dar kartais žuvėdra, žmonių mintyse išlieka ilgiau, nei kiti, šalia kurių vaikai, žmonos, anūkai…

Nesakau kad tai šiuo konkrečiu atveju )))))

qwerty, 2013-11-17 12:51:18

“…ar dar kyla kam klausimų apie tai kurio gyvenimo kelias teisingesnis?-epinis amebos klausimas, akivaizdžiai parodantis kaip negerai daro amebos, kuomet pradeda vertinti kitų gyvenimus.

loreta, 2013-11-17 14:35:20

Kiekvienam savo. O teisingumas tik teisme:):)

ak, 2013-11-20 15:36:30

na turėti šunį, prisijaukintį žuvėdrą, turėti prie ežero “savo” katiną, kuris nebijo paprašyti žuvies, turėti net pelę kuri nebijo išlįsti iš švendrų ir paimti mano ant akmenuko padėtą trupinėlį tešlos, turėti antį, kuri nebijojo nuo mano bato – sėdėjau kojas nuleidęs nuo tilto – pasiimti duonos – šiais pasiekimais aš didžiuojuosi. Manau didžiuotusi ir Burgis. Tik jis niekada neturės tam laiko. Beje, tai aš darau dabar. Beje ir pats netrukus tapsiu bočiumi – Žemaitijoje senelių nėra. Taigi mano vaikai niekur nežuvo, vaikaičiai tikiuosi irgi bus sveiki bei stiprūs bei pašėlusiai gražūs. Tad koks čia privalumas vaikaičiai? Gal nebent įrodo, kad teisingai ir gerai vaikus padarei?

petras, 2013-11-20 15:51:15

su plaktuku ir pjūklu ? ar plikom rankom

ak, 2013-11-20 16:44:44

Nagi žinai Petreli su kuo tie vaikai daromi. Juk žinai ar ne?

petras, 2013-11-21 10:27:03

Aš bandžiau sarkastiškas būt (ne blogąja prasme), bet matomai nesigavo 😉