Tu neteisus, nes aš tavęs nemėgstu!

O, kiek žalos valstybei, žmonėms padaroma vien dėl to, kad galingesnis priima sprendimą priešingą, nei siūlo silpnesnis, nors būtent silpnesnis teisus! Vien dėl to, kad tas galingesnis to silpnesnio kažkodėl nemėgsta. Kodėl nemėgsta? Priežasčių gali būti tūkstančiai: gal silpnesnis yra gražesnis (kodėl likimas skyrė jam daugiau grožio? tai neteisinga!); gal silpnesnis yra protingesnis (gamta skyrė ar pats išsilavino? vis tiek neteisinga!); gal silpnesnis yra turtingesnis (iš kur gavo? nesvarbu, vis tiek neteisinga!) ir t.t. ir pan. Kartais užtenka menko nieko (ypač moterims…), kad vienas žmogus pradėtų nemėgti kito: nevykusio žodžio, prakaito kvapo, vaikų kivirčo, vištų lysvėje ir pan.

*

O tada jau lauk karo be paliaubų! Būtina įveikti tą nemėgstamąjį, būtina! Visai jau nebesvarbu, kad nuo to gal kenčia kiti žmonės, darbo ritmas, bendrovės prestižas ar kas tik nori – nemėgstamasis turi būti nugalėtas, jam reikia parodyti, kas čia šefas!

*

O dabar peržvelkime konkrečiai.

***

O man? Man nepatinka prisitaikėliai, sukčiai, intrigantai, pasipūtėliai, bet kuo toliau gyvenu, tuo mažiau jėgų, dėmesio, energijos eikvoju, kad juos įveikčiau vien todėl, kad jie man nepatinka. Ir kuo daugiau energijos skiriu įveikti sistemai, kuri juos gimdo ir globoja. Teisingai?

Atsakymai

Burgis, 2012-05-10 11:32:29

Įvertinkite…

Lina, 2012-05-10 12:58:44

Mano nelaimei neseniai teko net du kartus susidurti su šiokias tokias pareigas užimančiais asmenimis, kurių šiuo metu vienintelis tikslas yra patekti į seimą ateinančiai kadencijai. Ir abu jie buvo tokie, kaip aprašote – šlykštūs prisitaikėliai, visa savo laikysena perduodantys aplinkiniams apie save informaciją, kad jie yra ne kas kita, o intrigantai ir sukčiai, o dar ir pasipūtėliai (vienas iš jų dar ir leido sau įžeisti renginio šeimininkus). Po šių susidūrimų suku sau galvą – kas juos pagimdė ir globoja? Kur tos sistemos šaknys? Kurioj vietoj papilti nuodų, kad tos šaknys padžiūtų? Kaip manot, jeigu būtų sumažintas seimo narių skaičius (o jų yra kiek per daug tokiam gyventojų skaičiui, kokį šiuo metu turime), gal sumažėtų saldumo tokių veikėjų gyvenime? Bet ar tas kiek pakeistų esmę? Ar vistiek į seimą nepateks tokių žmonių, kurie turėtų tikslą sąžiningai domėtis pro jų rankas praeinančiomis idėjomis?

Arvydas, 2012-05-10 13:11:14

Lina, manau, kad galimas kovos būdas – jų ignoravimas. Be dėmesio jie nudžiūtų ir nubyrėtų kaip beržo lapeliai per sausrą. Ir – priešingai – žiniasklaidos, visuomenės, tokių pačių “papuvusių” žmonių dėmesys jiems yra kaip oras.

Aš į tokius žmogelius nekreipiu dėmesio ir jie man gyventi nemaišo. Pasitaiko susitikti tokį gražuolį žmonių susibūrime, tai kitą kartą aš jau atidžiau renkuosi kompaniją. Vienok, kad pabendravus su tokiais, iš tiesų imi galvoti, kad jų galvelėse – ne viskas gerai. Bet tai juk jų problema. Ar aš neteisus?

P. S. Aišku, mano situaciją palengvina tai, kad aš nedirbu valdiško darbo, todėl man nereikia tiesiogiai susidurti su jais ir tuo labiau jiems paklusti.

juokinga, 2012-05-10 13:17:52

Iš paskutinės pastraipos matosi, kad p. Burgis tampa vis tolerantiškesnis. Reiškia viskas tik į gerą. Kad visi taip…

petras, 2012-05-10 13:42:08

Prisitaikėliškumas gal nebloga savybė ? padeda išgyvent ir niekam nekenkia (bent jau tiesiogiai).

alina, 2012-05-10 15:22:55

Pirmas dvi pastraipas (turbūt nežinodamas) parašėte apie savo pačią….

Siaip, 2012-05-10 16:58:09

🙂 Labai linksmas straipsniukas. Ypač kai kaimynas užpyksta dėl vištų lysvėje. Pats turiu tokius kaimynus. Dvi istorijos: Vieną syki besodinančiai medį kaimynei pusiau juokais pareiškiau, kad kai pritrūks malkų žinosiu kur prisikirsti, nes sodino jinai mano žemėje. Labai supyko, iki pat šiol nesišneka (bet apšneka). Po metų išsikvietė jinai matininką ir teko ribą atitraukti dar porą metrų daugiau nei aš pats tikėjausi. Ir iš kitų kaimynų savo želdinius iškelti. Nors pastaba buvo pasakyta jumoro formoj, bet žmogus sugebėjo įsižeisti. Antra istorija: Išrinko mūsų kaimas naują seniūnaitį. Senas nieko neveikė, o kandidatas rodės aktyvus žmogus. Užteko poros mėnesių, kad „valdžia“ jį apsvaigintų. Staiga jam tapo galima važinėti girtam. Kaip ir seniūnas pradėjo giedoti vieną giesmę -„nėra pinigų“. Susinervinau. Parodžiau abiems pirštu, kad pinigai yra, tik nėra noro. Tai dabar vaikšto abu supykę ant manęs.

Aš jau padariau panašią išvadą kaip ir gerb. Bronislovas. Mes esame baltos varnos tarp žmonių su keistomis ambicijomis. Atleiskit, kad daug prirašiau – tiesiog neturėjau laiko.

Burgis, 2012-05-10 18:31:08

alinai; pažįstate mano žmoną? nemėgstate jos? Labai džiaugiuosi! Nes man labai nepatinka, kai ji kam nors patinka labiau nei man.

Smile, 2012-05-11 09:49:03

O man nepatinka tai, kas nepatinka Vysockiui:

Я не люблю фатального исхода,

От жизни никогда не устаю.

Я не люблю любое время года,

Когда веселых песен не пою.

Я не люблю холодного цинизма,

В восторженность не верю, и еще –

Когда чужой мои читает письма,

Заглядывая мне через плечо.

Я не люблю, когда наполовину

Или когда прервали разговор.

Я не люблю, когда стреляют в спину,

Я также против выстрелов в упор.

Я ненавижу сплетни в виде версий,

Червей сомненья, почестей иглу,

Или – когда все время против шерсти,

Или – когда железом по стеклу.

Я не люблю уверенности сытой,

Уж лучше пусть откажут тормоза!

Досадно мне, что слово “честь” забыто,

И что в чести наветы за глаза.

Когда я вижу сломанные крылья –

Нет жалости во мне и неспроста.

Я не люблю насилье и бессилье,

Вот только жаль распятого Христа.

Я не люблю себя, когда я трушу,

Обидно мне, когда невинных бьют,

Я не люблю, когда мне лезут в душу,

Тем более, когда в нее плюют.

Я не люблю манежи и арены,

На них мильон меняют по рублю,

Пусть впереди большие перемены,

Я это никогда не полюблю.