Tualeto testas

gr_1

2 eurai už apsilankymą kavinės tualete – tokia kaina iš pradžių papiktino Palangos poilsiautoją, o vėliau – ir DELFI skaitytojus.

_Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/rado-kas-paryziuje-pigiau-nei-palangoje._

***

Ir sutapk tu man taip: tik aš susiruošiau parašyti apie tualetus – pasirodė šis straipsnis!

Sutinku, kaina absurdiška, bet tik paskaityk, ką aš čia parašysiu – gal pradėsi galvoti kitaip…

***

Kas dar iš jaunų žmonių prisimena mano Gimnazijoje diegtą taisyklę (mano Gimnazijoje, mano taisyklę…): tau išeinant iš tualeto jis turi likti švaresnis nei buvo, kai tu įėjai?

Dabar aš siūlau kitką: mokyklose turi būti privalomos higienos pamokos! Jokių ten „mišrainių“ su etikos, sveikatingumo ir kt. pamokomis – tik higienos pamokos. Kartą per savaitę.

Ir tų pamokų metu, pateikiant labai vaizdžius pasišlykštėjimą keliančius pavyzdžius, visiems turi būti įdiegta, užkoduota – mokėk naudotis tualetu!

***

Dabar aš matau tik tuos pasišlykštėjimą keliančius pavyzdžius: stotyse, prekybos centruose, verslo centruose, poliklinikose, ligoninėse. Tik pagalvokite – ligoninėse!

Būtina, tiesiog būtina, prieš guldant pacientą į palatą instruktuoti jį, kaip reikės elgtis tualete. Ir liepti instrukciją pasirašyti. Kad bijotų. (Ne į tualetą eiti bijotų, o netinkamai ten elgtis bijotų.) Pavyzdžiui, bijotų panaudotą tualetinį popierių su išmatų pavyzdžiais mesti į atvirą šiukšlių dėžę…

***

Kas yra tualeto testas?

Kai ieškodamas darbo užeisi į verslo centrą, pirmiausia užeik į tualetą. Gali būti, kad po to iš centro išeisi nieko neprašęs, nes jei jie vargšai pinigų neturi švarai ir tvarkai tualete palaikyti, tai kodėl manyti, kad jų verslas sekasi?

Tas pats pasakytina apie prekybos centrus, statybų aikšteles. Jei prasmirdėliai parduoda tau maistą, drabužius, stato tavo namus, tai ir smirdės namuose…

***

Dabar grįžkime į šios temos pradžią. Žinoma, du eurai yra per daug, bet euro (Stokholme – 10 kronų) tikrai nepagailėsiu, jei tualetas tviskės ir kvepės, jei užėjęs į jį nepradėsiu žiaukčioti…

Bet geriau gal mokestį mažinti, o įvesti baudas už tualeto taisyklių pažeidimus? Negi tų taisyklių pažeidimai yra mažiau piktinantys nei gatvės perėjimas nepažymėtoje vietoje?

Atsakymai

skaitytojas, 2016-06-09 14:44:12

Belieka tik filmavimo kameras tualetuose rengti…

Sokolovas, 2016-06-09 15:18:50

KAVINIŲ TUALETAI- LANKYTOJAMS

Kavinių lankytojai, kurie valgė ben vieną patiekalą, kavinėje gali naudotis tualetu nemokamai.

Todėl pašaliniams asmenims, su tiesiogine kavinės paskirtim neturėjusiems nieko bendro, tualeto ( t.y. antrinių kavinės paslaugų) kaina negali būti mažesnė nei pigiausio kavinės patiekalo (pavyzdžiui, kavos puodelio) kaina.

Iš čia ir 2 eurai.

Kavinė- ne viešas tualetas.

Rūta, 2016-06-09 17:15:21

Lenkijos pasienyje su Lietuva, degalinėje, pabrėžiu, Lenkijos pusėje, moterų tualete kabojo lietuviškomis raidėmis brūkštelėtas raštelis “Tualetinio popieriaus nevogti”. Beje, tualetas buvo nemokamas. Nežinau, ar tas raštelis vis dar kabo, ar tą popierių vis dar vagia… Bet vis prisimenu, kaip “malonu” žinoti, ką apie mus galvoja kaimynai.

no name, 2016-06-09 18:44:59

Utopinis pasiūlymas su tomis bausmėmis. Kas gi po kiekvieno lankytojo eis to tualeto tikrint ir baudeles išrašinėt… Kai tenka pasinaudoti viešuoju tualetu, pamačius tą “tvarką” galvoju, negi žmonės ir namie tokie nevalos? Ar taip elgiasi tik ten, kur “galima”? Tada kažkaip toks elgesys gan šizofreniškai atrodo.

qwerty, 2016-06-09 18:46:00

Sterilūs tualetai yra anomalija ( ypač tie šviečiantys mėlyna neonine šviesa). Ar seniai čia jau lietuviai kakojom lauko būdelėse su iškuopiamom duobėm, kurių turinys tiko ir sultingoms braškėms užauginti? Taip kad nevaizduokim pernelyg greitai savęs aristokratais…

Tokioje Didžiojoje Britanijoje, kur higienos ir etikos kultūra turi gilias šaknis, ir tai vairuotojai viešoje vietoje gali nusičiurkšt ant galinio rato.

O čia,…pamanykite tiktai :/

Sokolovas, 2016-06-09 19:10:47

Sėkmės abiturientams valstybiniame MATEMATIKOS egzamine !

SKRISKITE, MANO PAUKŠČIAI !

nuoba, 2016-06-09 22:29:59

Lauko būdelės su iškuopiamom duobėm yra svajonių užeiga, palyginus su biotualetais. Kas juos gamina ir ar jais be Lietuvos dar yra kur naudojamasi? Kadangi aš iš savo kaimo nosies neiškišu, tai neturiu tokios informacijos.

miklis, 2016-06-10 00:46:40

”Vyrukai, gėda nepataikyti. B.B. ” 😀

Nostalgija…

Burgis, 2016-06-10 06:59:05

mikliui: ačiū, Simonai, Tavo atmintimi visada stebiuosi!

Pentium100, 2016-06-10 17:59:21

Aš manau, kad tualetams galioja “išdaužto lango” teorija (apleisto namo langai bus sveiki tam tikrą laiką iki kol bus išdaužtas pirmas langas, po to likę langai bus išdaužyti žymiai greičiau).

Jei tualetas idealiai švarus, tai toks jis bus kurį laiką, tačiau jam patpus šiek tiek nešvariam, nešvarumai pradės kauptis greitėjančiai (nes žmogus atėjęs į švarų tualetą labiau stengsis palikti jį švarų nei jau radęs nešvarų).

Burgis, 2016-06-11 11:06:41

Pentium 100: 100 balų!