Žydi! Ir žydi, žydi, žydi…
Įsivaizduoju, kaip jos pačios apie save galvoja: štai kokios mes gražios, štai kokios įvairios! Gėlės kaip moterys: tulpės, rožės, azalijos, orchidėjos, ramunės, kiaulpienės… Vis tai moteriški vardai! Žinoma, yra ir vyriškų: rododendras, gvazdikas, Sosnovskio barštis… Vyriškų mažiau, žymiai mažiau!
*
Ech, kad jūs, gėlės, suprastumėte, kaip mes, vyrai, jus matome… Matome jūsų grožį, jūsų lepumą, jūsų trumpaamžiškumą. Kaip sunku mums atsikratyti vartotojiško požiūrio į jus. Kokia mums didelė pagunda jumis nupirkti, papirkti tas, kurios dar labiau gundo… Kokią vidinę šypsena mums sukelia jų noras įpiršti mums užuominą, kad jos panašios į gėles.
*
Tulpės yra tik tulpės. Jos niekada neprilygs rožėms. Bet hortenzija man nėra tokia patraukli, kaip tulpė. Matyt, dėl mano ūgio ir smūgio proporcijų… Matyt, dėl to, kad manoji – tikrai ne Hortenzija. O kokia ta mano gėlė? Amžinai žydinti gėlė!
Atsakymai
Burgis, 2014-05-10 11:14:12
Vis tiek rūpi…
Burgis, 2014-05-10 11:28:47
P.S. Šįryt turgelyje atkreipiau dėmesį į tai, kad ir silkė, ir menkė, ir lašiša yra tik moteriškosios giminės. Laimė, kad karpis, ešerys, upėtakis yra tik vyriškosios giminės. Nusipirkome dvi silkes ir gabalą plačiakakčio – turi būti balansas…
Indra, 2014-05-11 17:28:00
Kaip gerai, kad ąžuolas gali būti tik vyriškos giminės! Stiprus. Išskirtinis. Vertingas.
Tik dėl nepaaiškinamų priežasčių moterys tų ąžuolų pasigenda, vis pasigenda… Daugiausia pro automobilio langą matau karklų…