Turexit

kaman_b

Pakalbėkime apie politiką…

Ne, ne apie P. Gražulį, ne apie „Judex“. Na, gal tik trumpai: „Judex“ spaustuvė kadaise išspausdino tokį švietimui skirtą marmalą, kurį mes, Gimnazija, PRIVALĖJOME pirkti, kad aš buvau įniršęs, bandžiau rasti teisybę, bet visi suko akis į šoną ir… viskas taip ir liko.

***

Pakalbėkime apie mūsų valstybės saugumą. Apie mūsų gynėjus. Apie Turkiją – mūsų gynėją, mūsų NATO partnerę. Jos prezidentas netrukus susitiks su Putinu, valstybės, kurią mes laikome potenciale agresore, vadovu. Jums tai atrodo normalu?

Ir tai fone Trump’o kalbų, kad jis pagalvos, ar ginti Baltijos šalis… Na, neišrinks to Trump’o, neišrinks, bet ta mintis, ta nuostata yra ne jo vieno Amerikoje. Ir vėl gali būti taip, kaip buvo po Antrojo pasaulinio karo, kai mūsų partizanai nesulaukė Amerikos pagalbos.

***

Tai gal Turkiją priimsime į ES ir viskas pasikeis? Bet panašu, kad Turkija jau nenori į ES. Ne juk ne euroietiškai elgiasi, tiesa? Ir iš NATO gali būti „Turexit“…

***

V.Mazuronis nenori išeiti iš europarlamento. Niekas nenori išeiti iš europarlamento. Bet iš ES Anglija nori išeiti. Kas kita valstybė, norinti išeiti iš ES? Lietuva? Nes mūsų ir graikų, ispanų gyvenimo stiliai labai skiriasi. Ir niekada nesupanašės!

***

Užbaigsiu su patosu:

Nei Dievas, caras, nei galiūnas

Mums išvadavimo neduos.

Vaikai garbingosios komunos

Save iš skurdo išvaduos.

*

Mano jaunieji draugai! Kas moka šios dainos (himno? giesmės?) dar bent vieną posmelį? Į žiniatinklį žiūrėti negalima!

Atsakymai

M11, 2016-07-29 11:14:24

Jei reikėtų lažintis, statyčiau už Trumpo pergalę. Iki šiol jis labai sėkmingai neigė prognozes. Ir pakankamai stabiliai artėja prie galutinės pergalės. Kaip kažkada Paksas.

Juozas P., 2016-07-29 11:17:17

Muamaras al Kadafis ( Muammar al-Gaddafi) toks žinomas politikos džiazmenas yra pasakęs:

“Kai manęs nebus, Afrika pavers Europą Afrika”

petras, 2016-07-29 11:25:09

Normalu, kad valstybių, turinčių daug ryšių, vadovai bendrauja tarpusavy. Visiškai kvaila (“nenormalu”) pasikliauti tik “gynėjais” ir jų pažadais.

Virginija, 2016-07-29 11:36:48

Pasaulį seną išardysim,

Iš pačių pamatų ir tuoj

Naujai pasaulį atstatysim,

Kas buvo nieks, tas bus viskuo…

Ta paskutinė eilutė man nedavė ramybės per 50 – ųjų spalio revoliucijos metinių minėjimą. Po jo buvo rodomas VYt.Rimkevičiaus spektaklis”Vandens lelija”, kurį režisavo Mokytojas – Eruditas Balys Laukaitis, baigęs Sorbonos universitetą, bet aš vis galvojau; kaip iš nieko – VISKUO…Aš žinojau, kad viską reikia užsidirbti, užsitarnauti.

Mano devynmetėj galvoj įstrigę du dalykai: įėjus Mokytojui į salę, visi atsistodavo, o Mokytojas, gatvėje sutikęs kokią trečiokę ar penktokę, visada nukeldavo skrybėlę…Jis turėjo tai, ko atimti NEGALIMA…

Juozas P., 2016-07-29 21:34:03

Kadangi potemėj kažkur šmėstelėjo DŽIAZAS, tad ir siūlau jo až 20 minučių… geriau žiūrėti šį klipą, jame fantastiškos nuotraukos… jei nuotaika ne ta, ar skonis ne …

Pardon

https://www.youtube.com/watch?v=-Mc2GPTZaxk

Concierto De Aranjuez – Chet Baker & Paul Desmond

kam ne prie dūšios tokia muzika, pardon, dėl prasto mano skonio