Turime verslo genijų, turime!

Mūsų trečiokai Lukas Gataveckas, Enrikas Etneris ir Rytis Jasiūnas neseniai dalyvavo Socialinių mokslų kolegijos (SMK) organizuotame projekte „Verslo genijus“.

Varžytuvės prasidėjo internetu. Reikėjo atlikti testą apie verslą ir verslumą. Mūsų komandai tai buvo gana lengva užduotis. Į kitą etapą turėjo patekti 60 komandų iš visos Lietuvos. Norą dalyvauti konkurse pareiškė apie 120 komandų.

Pusfinalis vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Telšiuose. Kauno Santaros gimnazijoje varžėsi 17 komandų. Nors mūsų komanda atsakė į didžiąją dalį klausimų apie verslą ir gavo maksimalų įvertį už kūrybinę užduotį (reikėjo sukurti naujos DnB banko kortelės pristatymą), vienu tašku atsiliko nuo Kauno Jėzuitų gimnazijos komandos. Į finalą pateko dar 2 komandos.

Finalinis konkurso etapas vyko gegužės 24 dieną Klaipėdoje, Socialinių mokslų kolegijoje. Dalyvavo 19 komandų.

Iš pradžių reikėjo pristatyti namuose paruoštas užduotis. Mūsų komandai reikėjo paruošti reklaminį paketą „Arvi kalakutų“ prekinio ženklo žinomumui padidinti. Prioritetas buvo partizaninės rinkodaros metodai. Komandai pavyko nustebinti komisiją novatoriškumu ir pateiktų idėjų gausa.

Po to reikėjo atsakinėti į klausimus apie Lietuvoje galiojančius verslo mokesčius, įstatymus ir kitas verslo subtilybes.

Konkurso prizų fondas buvo nemažas, galimybę gauti piniginius prizus turėjo net penkios komandos.

„Įtampa buvo didelė, kai buvo apdovanoti antros vietos laimėtojai. Kadangi visos, mūsų nuomone, stipriausios komandos jau buvo gavusios prizus, buvome užtikrinti savo pergale. Deja, buvo paskelbta, kad konkursą laimėjo komanda „Du berželiai“… “, – pasakojo Lukas Gataveckas.

Laimė, tai buvo tik pokštas, tokios komandos nebuvo. Konkurso nugalėtojais tapo KTUG gimnazistai!

Pasak Luko, konkursas „Verslo genijus“ buvo vienas geriausių iš tų, kuriuose jis yra dalyvavęs, gal net pranoko šių metų Ekonomikos respublikinę olimpiadą.

Atsakymai

Burgis, 2012-05-31 09:42:20

Pasidžiaukime!…

Tadas (studentas), 2012-05-31 14:01:10

ta tema apie verslo idėjas:

http://www.elektronika.lt/naujienos/mokslas/34486/jusu-telefona-ikraus-kuno-siluma/

vienos paskaitos metu jus uzsiminėt keliais žodžiais apie tokią idėją. Va, kažkas išgirdo (o gal tiesiog sutapimas)

tiesiog norejau tai parodyt 🙂