Turiu juos pralenkti!

Tad rijome ją akimis ir – svarbiausia – nejautėme jokio gašlumo, nieko panašaus į lytinį potraukį, tarytum žvilgsnis nebūtų lietęs kūno, ir tai man atrodė stebuklas: kad kūnas, nuogas kūnas, galėtų taip gintis, lyg būtų gyva jėga, o ne kūnas, nuogas kūnas.

***

Iš arklo išmokome atkaklumo, o iš artojų – kantrybės. Aklai tikime, jog kiek įdėsi darbo, tiek gausi derliaus.

***

Alessandro Baricco

***

Pasaulis dabar toks: kažkas ką tik jojo ant dramblių, o tuoj slidinės Alpėse… Jei tik pasaulyje kas nors įdomaus atsitinka, tuoj lauk „YouTube“ įrašo ir skubėk peržiūrėti, nes kitaip nežinosi, kas yra „Gangnam Style“ ir nesuprasi, kaip čia ta mūsų Emelie (2,5 m.) šoka… Jei tik ima reikštis koks nors madingas rašytojas, tai žinok, kad ir mūsų gimnazistai jo kūrinius tuoj skaitys. Šiandien „Maximoje“ žadėjau nusipirkti „Penkiasdešimt pilkumos atspalvių“, bet žmona neleido – mokėti 50 litų už erotiką? Mūsų amžiuje? Bet juk aš direktorius, turiu žinoti, ką mūsų gimnazistai neišvengiamai tuoj perskaitys…

***

Palauksiu, gal kas paskolins tą knygą… O kol kas perskaičiau dar dvi A.Baricco knygeles. Kam man reikia žinoti, ką jaunas rašytojas („garsiausias šių laikų italų rašytojas“ – rašoma vienos knygos viršelyje) rašo apie paauglius? Tam, kad šiek tiek jį pralenkčiau, truputėlį anksčiau pakalbėčiau su gimnazistais apie TAI. A.Baricco rašo taip, kad būtų populiarus, o aš kalbu taip, kad jauniems žmonėms  būtų kuo geriau, kad natūralistai per anksti TO nepaaiškintų savaip, nepastebėdami, kad keičia jautresnių žmonių jaunystę taip, kaip nei jie, nei aš nenorime…

***

Todėl ir nerašau, iš kurios knygos tos citatos. Naivumas! Visi seniai perskaitė visokiausias knygas… Pilkumos atspalvių padaugėjo. Pilkumos…

Bet aš atkaklus, nes kilęs iš artojų! Tikiu, kad jei įdėsiu darbo, tai bent šios toks rezultatas bus.

Atsakymai

Burgis, 2013-01-12 20:26:28

Pritarsite?…

Artūras Račas, 2013-01-14 08:43:18

Pritarsiu visu 100 proc. Nes skaičiau Harį Poterį, Užtemimus ir Saulėlydžius ir net į kiną ėjau žiūrėti. O kaip kitaip su jais susikalbėti, jei jų kalbos nežinosi?

Vaida, 2013-01-14 19:18:07

domėtis viskuo gal ir neblogai, bet 50 pilkumos atspalvių neskaitykit. ne dėl to, kad brangu, bet dėl to, kad nėra reikalo į savo galvą nešti šiuklių. *ypatingai* prasta knyga, iš estetinės, ne iš moralinės pusės. (iš moralinės pusės irgi neblizga, bet čia jau kita tema)

aš, aišku, darau esminę mėlynbarzdžio klaidą taip aštriai kritikuodama, bet yra knygų, kurių geriau neskaityti (užtemimai ir saulėlydžiai literatūrine verte irgi nepasižymi, bet palyginus su 50 atspalvių, nekenksmingi).

Pabaigai dėrėtų pasakyti, kad pati 50 atspalvių neskaičiau (dėl aukščiau paminėtų priežasčių), todėl mano nuomonę dėrėtų priimti rezervuotai. Kitą vertus, niekada negėriau gyvsidabrio, bet kitiems irgi entuziastingai patariu nebandyti.

Burgis, 2013-01-14 20:28:16

Ačiū, Vaida iš Harvardo!

Artūras Račas, 2013-01-14 22:45:26

Galėčiau dar pridėt, kad prieš miegą mėgstu paskaityti “Mikę Pūkuotuką”. Ypač per pilnatį. Pradėjau senokai, bet niekaip neišeina užbaigt. Nes sanitaras kai pamato, tai iškart atima ir užgesina šviesą. Nu bet žinau, kad paslepia po čiužiniu. Tai per kitą pilnatį vėl išsitraukiu.

Jūratė, 2013-01-14 23:11:36

Račo priedanga ir Burgio svetainėje.

Burgis, 2013-01-15 08:05:40

Artūrui Račui: aš nesupratau…

D., 2013-01-15 15:31:05

tikriausiai Račas vietoj sanitaro turėjo galvoje daktarę 😉

Artūras Račas, 2013-01-16 11:19:37

Ko čia nesuprast, p. Burgi?

Viskas su manim gerai. Vakar kaip tik pasitikrinau pas daktarus ir gavau pažymą, kad aš ne Ramanauskas ir ne Užkalnis. Mūsų jau visa palata pasitikrino. Rekomenduoju ir Jums. Kainuoja 2 Lt. Per pilnatį bus brangiau, nes didelės eilės.

Smulkiau mano bloge.

petras, 2013-01-16 11:40:00

Pagaliau. dvidešimt pirmo amžiaus pradžios, informacinių technologijų apogėjus. pirmosios žinutės visuomenei tiesiai iš palatos.

beje, nesenai su draugu kalbėjau, grįžęs iš niujorko. sakė dar nebuvo matęs tiek laisvai vaikštančių pacientų gatvėse. tikriausiai viskas per skubėjimą, technologijas ir kitas naujoves. daug streso žmonėms. gal vis dėl to gerai, kad mes dar “besivystanti” šalis ir kokie pas mus žali ir erdvūs miestai ir miesteliai. ir kaimai

ir baigiant į temą, manau šitas romanas Lietuvoje tikrai nesulauks tokio pasisiekimo kaip už Atlanto. kitos problemos pas mus