Tuščia tautos aikštė…

Vakar buvau Vilniuje. Pasiekiau du asmeninius rekordus: 1) Tymo turgelyje eilėje pastovėjau lygiai 30 minučių ir nusipirkau duonos už 42 litus. Puiki duona! 2) Su viceministre ir departamento direktoriumi kalbėjau lygiai valandą. Niekada niekas taip ilgai su manimi nekalbėjo. Apie pasekmes parašysiu vėliau, kai jos bus labiau žinomos…

*

Buvau pakviestas į TV laidą „Tautos aikštė“. Dėl įvairių priežasčių turėjau atsisakyti dalyvauti. Viena priežastis, bet ne svarbiausia, buvo ta, kad nežinojau, kurioje barjero pusėje norėčiau stovėti. Vakare pasižiūrėjau tą laidą ir nusivyliau bei apsidžiaugiau. Apsidžiaugiau, kad ten nebuvau. Nusivyliau, kad nei tautai, nei didiesiems universitetams aukštasis mokslas nerūpi… Tik pagalvokite, kelios dešimtys balsų telefonu. Iš visos Lietuvos – kelios dešimtys balsų po litą…

*

Kelios funkcionierių frazės įstrigo. Aukštosios mokyklos, matyk, vis galvoja, kaip padidinti savo patrauklumą. O gal geriau pagalvotų, kaip save sumažinti ar likviduoti? Aukštosios mokyklos, matyk, džiaugiasi, kad į jas vis dar ateina studijuoti, nors jaunimas galėtų išvažiuoti į kitas šalis. O ar nepagalvojote, kad tokie ir ateina, kurie kitur studijuoti nepajėgtų, o pas jus ateina tik diplomo? Prie barjero stovėjo tie, kurie save gyrė, bet pamiršo tautos pasiklausti, kaip jie asmeniškai vertinami – kaip politikai (buvo vienas toks…), kaip vadovai. Ainius Lašas iš kitos barjero pusės tikrai tiktų vadovauti aukštajai mokyklai. Bet nevadovauja. Kodėl?

***

O aš, kvailelis, į ministeriją važiuoju…

Atsakymai

Burgis, 2013-03-08 11:57:55

Reitingams…

R.S., 2013-03-08 14:20:07

Sakoma, kad “jeigu nori, kad būtų padaryta gerai, tai turi padaryti pats”, bet dar sakoma, kad “vienas lauke – ne karys”. Reikėtų susiburti į kokią nors “apsišvietusiųjų ir mąstančių žmonių” organizaciją, draugiją, broliją 🙂 ar partiją. Tuomet būtų įmanoma esamą situaciją nukreipti teisingu keliu. Vienam sunku atkreipti į save dėmesį (nebent iškrėti kokią nors kvailystę vardan 2 minučių “jūtūb” šlovės).

*

Vakar važiavau autobusu namo ir girdėjau kaip dvi pagyvenusios moterys kalbėjosi. Viena guodėsi kaip čia, Lietuvoje, yra blogai, visur tik vagys ir kvailiai ir kaip gerai buvo “prie ruso”, o kita gyrėsi savo sūnumi, kuris Norevegijoje dirba fabrike ir vargo nemato. Aišku, aptarė svarbiausias problemas – gėjus, lenkus ir pensijas.

Na, žinoma, problemų Lietuva tikrai turi sočiai, bet per pusvalandį (maždaug tiek laiko truko kelionė) tiek visko prisiklausiau, kad atrodė, jog mes ne Lietuvoje gyvename, o dešimtame pragaro rate.

*

Žodžiu, pasijutau truputį įžeistas… piktas, bet nieko nesakiau. Ką galima pasakyti tokioms žuvusioms sieloms?

*

Nesutinku, kad Lietuvoje nėra protingų ir sąžiningų žmonių. Jų tikrai yra. Problema tame, kad tokie žmonės dažniausiai galvoja apie ir užsiėma aukštesniais dalykais, o žemiškuosius palieka nuošalyje.

sonata, 2013-03-08 15:55:28

R.S. : ne viskas taip blogai… mano galva trūksta gero “Gebelso radijo”, kuris non stop grotų apie pozityvą. Dabar gi privačios žiniasklaidos priemonės užsidirbinėja tik iš skandalų, kriminalų ir “geltonųjų įvykių”. Psichiatrijoj yra toks terminas – “indukuotas pamišimas” – tereikia vieną sveiką patalpinti su kliedesių turinčiu asmeniu, juos abu izoliuoti ilgesniam laikui – ir didelė tikimybė, kad bus jau du ligoniai. Su tuo “pozityvo trimitavimu” aš kiek perlenkiau (turėjom gi), bet adekvataus situacijos vertinimo labai stinga. Iš čia ir nusivylimai, beprasmybės ir kitokie gyvenimo “juoduliai”.

Ugnė, 2013-03-08 16:43:44

Sveiki,

po vakarykštės laidos iš vienos pusės pasimečiau, iš kitos puses ne. Neturiu darbo patirties (norėjau tiesiog studijuoti, daug laiko praleisdavau skaitykloje, lankiau treniruotes). Baigiu bakalaurą politikos mokslų ši birželį. Moku anglų ir šiek tiek rusų kalbas. Noriu studijuoti, noriu gyventi, noriu dirbti, noriu keliauti, noriu mylėti.

Mąstau, jog į nemokamas studijas neįstosiu, nes manasis vidurkis apie 9.

Norėčiau paklausti žmonių, kurie yra darbo rinkoje, kurie turi daug patirties (ir labai labai stiprios), tad norėčiau tiesiog paklausti: kaip manote, studijuoti toliau magistrą Lietuvoje (sociologiją, socialinę politiką, viešajį administravimą (čia būtų prioritetas)? Tiesiog ar verta? Ar geriau dirbti, išvykti pakeliauti, padirbėti ir grįžti nieko neturint, išskyrus varganą bakalaurą? O gal ten atsivers naujos galimybės bei nuotykiai?

Nuoširdžiai prašau patarimo!

Arvydas, 2013-03-08 21:09:31

…Gyvenimo nuėjęs pusę kelio ,aš atsidūriau Lietuvoj,pametęs tiesų pėdsaką takelio.Tokia klaiki šalis ,ta ir siaubinga,kad ir dabar jaučiu aš šiurpą širdyje…-Dantė Aligjeris-9-toji palata.

Arvydas, 2013-03-08 21:11:14

….Beatričei iš 3 -čiosios palatos….

Povilas, 2013-03-09 13:23:56

Nėra pilkesnės, tuštesnės turiniu, “plokštesnės” ir kitokesnės laidos kaip “Tautos aikštė” (nebent kt. TV “Plikis ir ponia” ar Radžis surado vardą savo (būsimam?) naujagimiui…). O kai LRT TV ima rodyti reklamą – tuoj pat perjungiu MUTANT PLANET.

Arvydas, 2013-03-09 16:27:18

Povilui-tikrai ,nuo šių laidų dvelkia impotencija….Tarp kitko būtų įdomu išvysti žmogų su TIKRU universitetiniu išsilavinimu (ir ,kad būtų baigęs Lietuvoje).Kažkoks labai jau mužikiškai -jėzuistinis tas lietuviškasis “aukštasis-universitetinis”-gal taip reikėtų ir rašyt -“aukštasis ,mužikiškas -universitetinis” (AMU).Gal reikėtų steigt ŽEMAIČIŲ UNIVERSITETĄ (su privaloma žemaičių kalba).Klausimas -aktualus.Žemaičiai parako turi.

Arvydas, 2013-03-09 16:36:04

Šūkis būtų toks-KIEKVIENAM ŽEMAIČIUI-AUKŠTĄJĮ UNIVERSITETINĮ IŠSILAVINIMĄ ! (ir visai nesvarbu kur šiuo metu tas žemaitis ‘reziduoja’-ar pas anglus,ar norvegus ar net ir Brazilijoj).Visų šalių žemaičiai -VIENYKITĖS ! P.S. Žemaičių kalba -puikus kodas-geresnis už Da Vinčio-nė Velnias nieko nesupras.Nebūsim mužikais ! UŽTEKS.

kas per velniava, 2013-03-09 19:53:30

Arvydui už žemaičių universitetą spaudžiau +,o parodė -?Kodėl?

ak, 2013-03-10 10:57:04

Teisingai – žemaičiai yra tauta. O kas yra lietuviai? Gudų, lenkų, baltarusių mišinys. Lukašenka aiškina, kad tikrieji lietuviai – tai baltarusiai. Jis ko gero teisus jei prisiminsime Kęstučio ir Algirdo valdymą. Kęstučio – Žemaitijos kunigaikščio sostinė buvo trakuose, Algirdo – Vilniuje. Riba tarp Žemaitijos ir Lietuvos vinguriavo kažkur tarp Trakų ir Vilniaus. Algirdo sūnūs valdė Vitebską, Minską ir dar daugybę miestų dabartinėje Baltarusijoje, Ukrainoje ir Rusijoje. Taigi gal velniop tą išsigimusią lietuvių tautą, kuri nei pati žino kas yra nei žino iš kur atsirado ir tegyvuoja Kaunas – didžiausias žemaičių miestas, pilis, kurią savo sūnui Vaidotui pastatė kunigaikštis Kęstutis.

Vardenis, 2013-03-10 11:15:59

Arvydui: (siek tiek ne i tema) gal galetumet atmesti kokia nuoroda i sitas eilutes pilnam kontekste? Internete kazkodel nerandu, o genialumas tiesiog suzavejo 🙂

Arvydas, 2013-03-10 12:45:29

ak.-…ir žemaičiai turi MOKYTI PASAULĮ.Kiek laiko jiems per prievartą buvo tie “makaronai” ant ausų kabinami.(jau ,rodos, 600 metų jubiliejų kai kas švenčia).Žemaičių Universitetas būtų puiki atsvara netikriems universitetams,kurių prisidaugino pasaulyje devynios galybės.Jaunimą (ir ne tik jaunimą) reikia visapusiškai (medžioklė ,žvejyba ir tt.) paruošti Gyvenimui (kad galų sau nesidarytų).Kovot su PRIEŠAIS-kurių ,ačiū Dievui ,turime daug ir stiprių.Moteris mylėt,vaikus gimdyt ir auklėt.ŽEMAITIJA AUKŠČIAU VISŲ ! Pagalvojus geriau -kitaip ir būti negali.Na,o lietuvių -labai nesmerkim-tiesiog patraukim į savo pusę-nuo lenkų-prie žemaičių.Vilnius reikalingas,juk tai miestas pavadintas VELNIO garbei,be Velnio -misija nepavyks.Tikras Velnias padės prieš netikrus “dievus”.Kaune reikia atstatyti žemaitiškas šventyklas ,uždegti Amžiną Ugnį…Ąžuolynas -jau yra.

uni, 2013-03-10 15:40:42

Labai paprasta su tais universitetais. Nustatyti, kad profesorius turi turėti bent 20 straipsnių, paskelbtų užsienio leidiniuose su citavimo indeksu. Algas padidinti bent iki 5000 Lt į rankas už vieną etatą. Kas neįvykdo tokių reikalavimų, tegu lieka (labai gerais) lektoriais. O dabar visi docentai, profesoriai, tik už kaimo ribos niekas apie jų darbus nėra girdėjęs.

Aušrius, 2013-03-10 17:18:04

Yra, vyrai, dar vienas neatidėliotinas darbas. Kaip tik žemaičiai ir ėmėsi iniciatyvos.

http://www.youtube.com/watch?v=xiaK3bZw3Tk

Žmonės susirūpinę, kad bus parceliuojama Lietuvos žemė, ir užsibrėžė padaryti neįmanomą: surengti šiuo klausimu referendumą.

http://www.facebook.com/pages/Lietuvos-ŽEMEI-reikia-savanorių/114058595444368

Jūs galvokit kaip norit, o aš jų iniciatyvą palaikysiu. Ir jus kviečiu.

Arvydas, 2013-03-10 22:08:00

…Lietuva-ŽEMAIČIAMS !!!

p, 2013-03-10 22:55:38

Bakalauro diplomas šiuo metu pasaulyje panašios vertės, kaip anksčiau buvo mokyklos baigimo diplomas.

Aukštųjų ir jas baigiančiųjų skaičiaus mažinimas Lietuvoje būtų žingsnis atgal. Mažiau lietuvių galėtų dirbti kvalifikuotus darbus užsienyje. Grįžtų mažiau turinčių geros patirties, kuria galėtų pasidalinti.

Sprendimas galėtų būti mokymo programų aukštosiose keitimas, diferenciavimas į „tikruosius“, fundamentaliuosius mokslus, kuriuos vien tik siūlote palikti, ir kitus. Iš dalies JAV panašiai ir daroma jau seniai liberaliosiomis programomis, kurios smarkiai kritikuojamos, bet turi priežastis gyvuoti.

Vertėtų tokias patirtis panagrinėti nes taip studentai gauna, ko nori, galimybę nesigilinti į jiems nepatinkančius dalykus, o sugebantieji studentai gali studijuoti tarp kitų sugebančiųjų, dėstant gerai apmokamiems, savo sritis išmanantiems dėstytojams. Vieni netrukdo kitiems, visi gauna aukštąjį laipsnį, dėstytojai dėsto norintiems mokytis.

loreta, 2013-03-10 22:58:01

Arvydui: jau nebetoli ir iki Madagaskaro:)

Arvydas, 2013-03-11 07:57:56

Loreta,o šis projektas-ne toks jau utopinis.Galima būtų ,pavyzdžiui,nusiūst po porelę į tokias salas,kad giminė neišnyktų-kaip biblnis Nojus darė.Po porą žemaičių -visur.Madagaskaras -didelė sala-giminei būtų kur plėstis…Reikia skelbt-tegul siunčia jaunimas paraiškas….Taip įsteigtume kokį 1000 (pradžiai) nepriklausomų žemaičių respublikų.

sonata, 2013-03-11 09:54:14

o gal is tik: Žemė – žmonių planeta?

Povilas, 2013-03-11 10:41:40

Esu praktiškas (ne pagal NORFĄ) – dieve mano, kas ten, Žemaitijoje, darosi, kaime brolis gyvena, jis nebestiprus, tai rytais lyg pagal varpą į mišias susirenka dar paslenkantys tik jiems žinomoj vietoj ir pasiunčia stipriausiąjį į artimiausią “degalinę” “degalų”. Neskaičiuoja, kas kiek turi – tiek ir susimeta, o dalijasi “grobį” vienodai. Štai kur žemaičių “universitetai”… Klausiau, gal kituose kaimuose kitaip, Sako anie: tikrai kitaip: nėra ką pasiųsti…

“Buvo kaimas. Ir kaimo nėra”. (aut. V.L. ir G.V.).

Arvydas, 2013-03-11 11:56:38

Jau kelintą kartą sakau…, kad žemaičiai nusisuko nuo savo TIKROJO DIEVO, todėl juos persekioja prakeikimas, kuo čia stebėtis, kad priešai sudegino kaimą ( nesvarbu- ugnimi, vodka ar alumi).Todėl ir sakau , kad reikalingas universitetas – IŠGYVENIMO UNIVERSITETAS . Štai taip, sesutės ir broliukai, pirmiausia reikia suprasti kas vyksta, o po to imtis teisingų veiksmų.

ak, 2013-03-11 13:18:17

Na, Žemaitijoje yra ne tik kaimai – yra Kaunas, Telšiai, Šiauliai, Raseiniai, Tauragė, Kretinga, Plungė, Skuodas – nors ir užuiti, apiplėšti, bet vis dar gyvi. Trakai irgi galėtų prisiminti buvę Žemaitijos sostine. Būtent čia, Žemaitijoje yra kažkas dar gyvo, tikro susijusio su tauta, meile Tėvynei. Beje ir Žemaitijos kaimuose pažįstu nemažai puikių žmonių, todėl mielas Povilai, spėju, kad toliau savo šiknos skylės nesi nei buvęs nei matęs. Mat norint ką nors žinoti apie Žemaitiją ir jos žmones reikia joje būti. Žemaičiai, neabejodamas tvirtinu, yra paskutinė beviltiškai išsigimstančios respublikos viltis.

Arvydas R., 2013-03-11 13:43:18

ak, Jūs, kaip Žemaitijos išgyvenimo universiteto magistrantas, taikote pernelyg žemai! Viena Jūsų “diagnozė” Povilui apie jo “ribas”, nubraukia visą Jūsų iki šiol surašytą tekstą, o tuo pačiu ir visą Jūsų Žemaitijos, kaip Lietuvos stuburo, teoriją. Jei Jūsų argumentai aukščiau “rudosios” nepakyla, tai kam juos iš viso rašyti?? Juk savo tekstais kuriate išsilavinusio, įvairiapusio, plačių pažiūrų žmogaus įvaizdį.. Būkite atsargesnis su savo “diagnozėmis”!

Arvydas, 2013-03-11 15:36:56

Sonata,taip ,tikrai-Žemė-ŽEMAIČIŲ planeta.Negi nemokat skaityt-Že-mė -Že-mai-čiai.Pats Dievas sutvėrė Žemaičius,kaip Išrinktąją Tautą (išrinktąją Žemės Tautą) ir NE VELTUI davė jai tokį vardą.Prancūzas (netgi jei jis “mėlyno kraujo”) to niekad nesupras.

Arvydas, 2013-03-11 15:37:58

Todėl jis ir yra -viso labo -prancūzas…

Arvydas, 2013-03-11 15:42:07

Arvydui .R-manyčiau ,ponas a.k.-Universiteto hierarchijoje-daug aukščiau.Mažiausiai -prorektorius žvejybos reikalams.(kaip ir krikščionims-mums žvejyba itin svarbi).Kibkit žuvelės-didelės ir mažos….

ak, 2013-03-11 16:14:34

Na žvejoti tikrai mėgstu, už žodį šikna – atsiprašau – šiaip jau žemaitiškai skabėtų “soubini” — tikrai žymiai kultūringiau skamba. Beje toks prancūzas, joanitų ordino kancleris Pishel yra parašęs labai įdomia monografiją apie Žemaitiją. O šiaip noriu pasakyti, kad tokį pat vaizdą, kokį minėjo Povilas pamatysite bet kuriame LR mažame ir apleistame kaime. Aš, sakykim tų prasigėrusių pakankamai mačiau Dzūkijoje… O žemaičiai dar gyvi – pav. Žygaičių kaimo bendruomenė protestuoja prieš skalūninių dujų padovanojimą JAV kompanijai. Tad išvDOS DVI – tame kaime yra bendruomenė ir tikrai nėra prasigėrusių valkatų bendruomenė, nes ruošiasi tame kaime gyventi ir nėra abejinga tam, kas bus daroma su to kaimo žeme

Povilas, 2013-03-11 22:01:41

Arvydui R. ir ak (Antanui Kakanauskui nuo Tialšių): nesistebiu Antano K. mąstymais ir rašymais ir į jo itin “universitetinį” išsilavinimą nekreipiu dėmesio. Dar Dialogo tiklapyje buvai įspėtas, kad nustotumėt rašliavoti, nes susilauksit bėdos. Taip ir buvo, Antanėli? Dabar Tamstos išpuoliai bent kolegijos lygį atitinka… Bet pamirškim tai, čia ne tas puslapis.

ak: dėl Žygaičių. Ten net ne kaimas, o normalus miestelis, gimnazija, bažnyčia, net vestuves ar kitą balių gali užsisakyti – suruoš vietinės šeimininkės (taipogi gedulingus pietus). Paštas darbuojasi, Ežeruonos upelė pavasariais išsilieja, geri keliai, degalinė, klesti kontrabanda (kartais pagauna kokius pradedančius su cigaretėmis :D). Gyvenk ir norėk. Dienomis miestelis tuščias, senesni išmirę, jaunesni, matyt, emigravę, o kiti gal pluša kur – jei gimnazija yra, reiškia ir žmonių yra. Reikės pavartyti tinklalapį – kiek atvežamų mokinių, nes aplinkinių mokyklų tikrai nelikę. Aš tenykštis, aplankau tėvų kapus.

Povilas, 2013-03-12 09:22:09

Dar keli žodžiai; Aš “tenykštis” buvau prieš keturiasdešimt septynis metus, dabar viskas pasikeitę. Paklausus ką nors apie senesnius žmones, pvz., parduotuvėje, niekas nieko nežino (pardavėjos – nevietinės), bendruomenės pirmininkas net iš pavardės negirdėtas. Anksčiau mėginau susisiekti su vienu mokytoju iš vidurinės (!), turėjau gerą leidybinį pasiūlymą – tylu ramu. Tylus, matyt, ir miestelio gyvenimas, jei ne skalūnų dujos ir pasitaikanti kontrabanda.

skaitovas, 2013-03-12 11:09:49

ak’ui: O ponas nepagalvojote ir apie galimą trečią išvadą: bendruomenę kažkas kažkaip veikia parodyti savo ištikimybę rusiškam dujų vamzdžiui?

Arvydas, 2013-03-12 11:14:15

Povilui-nieko sau “smulkmenos” -skalūnų dujos.Juk tai iš esmės jau GLOBALINĖ POLITIKA.Na ,smulkią kontrabandą galime ir šone palikt.Tikras “tvin pyyyyksas” -TYLU ,RAMU.Su KURIOMIS mes dujomis-Štai KLAUSIMAS KOKSAI-su skalūnais ar su rusiškomis ?

ak, 2013-03-12 11:42:58

Na, žinant kas atsitiko norint nuo rusų išsaugoti Mažeikių Naftą, arba kas nutiko kai padovanojome užsieniečiams Gargždų naftos grežinius, nekelia optimizmo ir noras padovanoti kažkokiai užsienio firmai tas skalūnines dujas. Vargu ar LR piliečiams kokia nauda iš to bus. Jeigu tvirtai priešinsis tai gal bent už žemę tiems Žygaičių žmoneliams sumokės – JAV pardavę savo sklypus kompanijoms tapo milijonieriais. Mūsiškiai gi vardan užsienio firmos ir kelių LR valdininkų interesų turėtų eiti savanoriškai šunims šėko pjauti. Galit nesijaudinti – tų skalūnų dujų jūs negausit ir jos nebus pigios, kaip ir Gargždų naftos grežinių nafta. O tam “Gazpromui” tarnavo Kubiliaus vyriausybė, tarnauja Butkevičiaus, tarnauja “Lietuvos dujų” firma . Būtent jie labai tuo “Gazxpromu” suinteresuoti. Tam “Gazpromui” LR tėra nykštukinis partneris ir Lietuvai atsijungus nuo vamzdžio jis prarastų kokius 0, 5 proc. pelno. Juk tiekia dujas Vokietijai, Lenkijai, Suomijai – šalims kur yra po kokius 60 mln. vartotojų. O LR kiek jų bėra? Gal koks milijonas? Priminsiu, kad benamiai ir bedarbiai tų būstų dujomis nebešildo.

Arvydas, 2013-03-12 12:11:26

a.k. Na ,taip -amerikoniško biznio schema aiški-jie siurbs mūsų dujas, o mes dar už tai liksim skolingi.Kas dėl rusų-irgi tas pats velnias -tik tiek ,kad pažįstamas…

Povilas, 2013-03-12 13:11:23

Ponai, Lietuva per metus suvartoja tiek Gazpromo dujų, kiek anie išgauna per kelias valandas – čia ak teisus. Kiek Lietuvai naudos iš Minijos naftos??? Kiek Lietuvai (ir Žygaičiams) bus naudos iš skalūnų dujų? Mažeikiai atiduoti už dyką. Kaimo žmonėms mokami pinigai, kad tik jie žemės nedirbtų – senoliai karstuose vartosi…

kas per velniava, 2013-03-12 21:54:42

Nors p.Burgis mane išbraukė iš diskusijos dalyvių tarpo,(šeimininkas teisus?),trigrašį įkišiu.Žygaičiai kažkiek laiko abejojo dėl “savo perpektyvų”,kol dalis jų neperskaitė John Perkins autobiografinės knygos “Ekonomikos smogiko išpažintis”.Ekvadoro indėnai,padedami JAV savanorių advokatų,daugiau nei 20 metų kariauja teismuose su ševronu dėl jų gamtai padarytos žalos – 18 milijardų USD atlyginimo.

Burgis, 2013-03-12 22:20:18

kas per velniava galvoti, kad aš Jus išbraukiau?

kas per velniava, 2013-03-12 23:31:10

Atsiprašau,suklydau :((

Dominykas, 2013-03-13 00:35:04

Kvaili tie žygaitiečiai – jei jau pinigų taip nori, tegu pirma leidžia tą žalą padaryt! Dabar juk visai be milijardų liks…

ak, 2013-03-13 09:31:54

Na, ta pati firma, kiek žinau, prieš siurbdama dujas JAV iš fermerių žemę nupirko ir jiems gerai sumokėjo. Ekvadoro indėnams irgi. Dėl padarytos žalos su firma bylinėjasi ne kokia nors indėnų kaimo bendruomenė, bet Ekvadoro vyriausybė. Ar tikrai Dominykai manai, kad LR kada nors atsiras vyriausybė kuri pareikalaus atlyginti padarytą žalą? Ar daug tos vyriausybės pareikalavo iš Viljamso?

Ar bent pasidomėjo kas bus kada bus išsiurbti Gargždų naftos telkiniai ir juos eksploatuojanti firma išsikraustys? Kas atlygins šios firmos padarytą žalą.

Dominykas, 2013-03-13 18:51:41

Na, man kur kas rimtesnis argumentas yra ne tai, kad kažkokios gan įtartinos valstybės, kaip Ekvadoras, vyriausybė bylinėjasi dėl kažkokios menamos žalos, o tai, kad JAV skalūninių dujų dalis tarp visų suvartojamų dujų per 10 metų šoko nuo 1% iki 20%. Taigi, čia ne kažkoks šarlatanizmas, o pilnai VEIKIANTI technologija, kurios diegimą gerbiami žemaičių kaimiečiai nori blokuoti be jokio rimto pagrindo. Su tokiu požiūriu taip ir vystosi ta mūsų valstybėlė…

ak, 2013-03-13 21:26:56

Su labai rimtu pagrindu – JAV fermeriai neboikotavo todėl, kad jiems už akrą žemės mokėjo po kelias dešimtis tūkstančių dolerių. O ką gaus Žygaičių kaimo žemdirbiai? Užterštus vandens telkinius, suniokotą žemę ir nei skatiko kišenėn. Be to kokia nauda bus LR piliečiams iš tų dujų? Gal žinai kokia bus jų kaina? Ar tikrai mažesnė nei Gazpromo? Ar tikrai ta JAV firma pardavinės tas dujas lietuviams ir pigia kaina? Papasakok kokią naudą turi LR piliečiai iš padovanotų užsienio firmai Gargždų naftos telkinių? Spėju, kad tu Dominykai esi valdininkas ar politikas, bet tikrai ne žmogus…

kas per velniava, 2013-03-13 23:01:58

Dominykai,visos pilietinės valstybės,kurių vadovai dalyvavo Venesuelos prezidento H.Chaveso laidotuvėse,yra ĮTARTINOS ir pagal amerikos standartus ten reiktų “sukurti demokratiją”,kaip Irake arba Libijoje?