Tyroji erdvė

Čia, virtualiojoje erdvėje (žiniatinklyje, socialiniuose tinkluose) viskas kitaip…

Čia niekas nerašo: „Ką tik sužinojau, kad sergu ketvirtosios stadijos vėžiu“.

Čia niekas nepraneša, kad ketina skirtis.

Čia nesipyksta tėvai su vaikais, vaikai su tėvais, uošviai su marčiomis ir žentais…

Čia tik anonimiškai kas nors gali parašyti, kad davė kyšį, kad gavo kyšį. Ir tai kažin ar išdrįs…

Čia milijonai žmonių skuba pasigirti savo mylimaisiais, vaikais, kelionėmis, prabanga, kuklumu, ištvermingumu, protingumu…

Čia milijonus žmonių erzina bet koks bandymas ką nors paaiškinti giliau, sudėtingiau, plačiau.

***

Tokios tyros erdvės, žinoma, niekas ilgai nepakęstu.

Todėl čia tūkstančiai žmonių keikia valdžią.

Todėl čia milijonai žmonių rašo apie blogus kaimynus, blogus kelius, blogus gaminius, blogą kitų skonį, blogus meno kūrinius…

Todėl čia kasdien rašoma apie mirtis, nelaimes, katastrofas, avarijas…

Todėl čia kasdien pranašaujamos krizės, kainų kilimas, klimato atšilimas, gamtos užteršimas…

***

Man ši erdvė vis labiau primena mėsainį: lyg ir skanu, bet…

Ir tada aš lyginu šią erdvę su geros literatūros erdve. O, yra skirtumas! Knygų naudai.

*

Šiandien per radiją išgirdau naują terminą: restivalis. Tai festivalis poilsiui („rest“) nuo elektroninės žiniasklaidos priemonių. Skelbiu keturių dienų restivalį!

Atsakymai

Burgis, 2017-08-12 15:24:36

Na, kaip čia nepasidžiaugsi! Šiandien nuo 12 valandos “Žinių radijas” visą valandą transliavo įrašytąjį pokalbį su manimi. Šaunuoliai laidos rengėjai – nieko neiškarpė! Šaunuolis žurnalistas Ridas Jasiulionis – vedė mane visais keliais, leido kalbėti nesurepetavus, iš anksto nežinant nei temos, nei klausimų. Pasidžiaugiau ir savimi – dar nepraradau laisvo kalbėjimo dovanos.

Įrašas – “Žinių radijo” svetainėje (http://www.ziniuradijas.lt/). Paklausykite.

Amber, 2017-08-12 19:00:41

http://www.ziniuradijas.lt/laidos/kas-yra-kas-lietuvoje/bronislovas-burgis-apkaltintas-ir-isteisintas?video=1

Rasa, 2017-08-13 12:01:25

☺ Vakar ir aš buvau restivalyje, t.y. erdvėje be kompų. Išskyrus, žinoma, kad 5D filmuką žiūrėjau. Bet tai ko gero nesiskaito, nes jis buvo labai trumpas ir, be to, buvo taip baisu, kad aš pusę jo vis vien prabuvau užsimerkus 😛

O grįžus paklausiau dar prieš miegą Jūsų pokalbį. Malonu Jus matyti 😉 Nors per ekraną. Nesikeičiat visai. Ir kalbat taip, kaip tikras Jūs 🙂

Burgis, 2017-08-13 12:25:07

Rasai: ir aš Jus mačiau feisbuke. Nesikeičiat visai. Kaip tikra Jūs.

🙂

Dalius, 2017-08-13 22:41:09

Parsivežėm šiandien dvi kates. Kiekvienam vaikui po viena. Iš arčiau paŽinsim gyvą gamtą:) Ėmėm veislinius, bet be dokumentų. Su dokumentais po 500 eur! Paklausiau tų su dokumentais šeimininko kuo jie geresnis, tai sakė charakteris geresnis:) Bet čia gi ne šuo kovinis- nepapjaus gi miegančio šeimininko:) Mano vaikystėje tai visi katinai ir šunys buvo be dokumentų:) Or visi labai faini buvo. Daug diskutavome su vaikais apie kates. Sakiau, kad tik netaptų gyvūnai svarbesni nei žmonės. Kaip, kad tiems kai kuriems šeimininkams kačių parodoje, kur Kaune šį savaitgalį buvo.

Giedrius, 2017-08-14 18:56:20

Kokia palaima!.. ištrūkti iš elektroninių žiniasklaidos priemonių traukos lauko. Toli gražu ne kiekvienam užtenka valios ir ryžto tai padaryti… Nors tai turėtų būti kiekvieno žmogaus, pageidaujančio tausoti savo psichinę sveikatą, reguliari praktika.

Skaičiau statistiką, kad tame informaciniame lauke – tik 90% gandų, pletkų, “šviežiai iškeptų ekspertų” visais klausimais nuomonių, dalinės tiesios, netiesos ir tiesiog atviro melo.

Knyga turi nepalyginamai didesnę vertę… nors šiais laikais tiek mažai skaitančių [knygas] ir tiek daug jas rašančių… Kaip tas čiukčia iš anekdoto: čiukčia – ne skaitytojas, čiukčia – rašytojas :), kad knygyne tenka taip pat labai atsargiai rinktis.

Edita, 2017-08-17 15:31:25

Puikus pokalbis. Buvo įdomu ir malonu klausyti. Sėkmės Jums!

Burgis, 2017-08-17 18:56:05

Editai: ačiū!