Ukrainos-Rusijos pamokos trumpai

Visi apie tai kalba, tai daug rašyti man netinka… Tik trumpai:

  1. Didžiausia rakštis – nekonstitucinis prezidento V.Janukovičiaus nušalinimas. Bet kaip galima konstituciniu būdu pakeisti vagį, niekšą, oligarchą, išdaviką, uzurpatorių? Visos šalys turi iš to pasimokyti ir galvoti, kaip tokie dalykai turėtų būti daromi, kaip jie turėtų būti vertinami.

  2. Rusijos kariai Kryme yra neteisėtai! Ką daryti Ukrainai, ką daryti pasauliui? Rusija tikrina, kiek pasaulis silnesnis už Putiną…

  3. Taip, kaip ukrainiečiai su rusais sugyveno iki šiol, jau niekada nebebus! Galima išvesti rusų kareivius, galima paskelbti Krymo autonomiją (visišką), galima sukurti Ukrainos federaciją – niekas iš esmės nieko nepakeis…

  4. Šaltasis karas, į kurį įsivėlė ir Lietuva, niekam pasaulyje nenaudingas! Blogiausia, kad jis jaunajai kartai parodė, kokia bjauri gali būti politika, kokia bjauri gali būti ideologija.

  5. Sumaišties laikais pavojingiausi yra amoralūs niekšai, bukagalviai, provokatoriai, radę progą parodyti savo galią ir valią. Mes matome, kaip tų niekšų veiksmus propagandai panaudoja viena ir kita pusė.

  6. Pasaulis yra inertiškas. Pasibaisėtinai inertiškas! Sotūs politikai, žiopli politikai nemoka iškart tiksliai reaguoti į įvykius. Paaiškėjo, kad visokiausios žvalgybos, visokiausi Rytų ir Vakarų analizės centrai, šimtai padėjėjų ir patarėjų dykai valgo duoną.

***

Vis tik manau, kad didelio karo nebus… Ir manau, kad dabar visi su visais turime kalbėtis, kad panašūs daykai ateityje negalėtų atsitikti. Nei kitur, nei pas mus.

Atsakymai

Burgis, 2014-03-05 09:34:15

Analizė… 🙂

Indra, 2014-03-05 18:08:44

Nesutinku su skirstymu – Rusija ir pasaulis, tiksliau būtų – politikai, įstrigę laike ir mąstantis pasaulis.

Bet nuraminot, kad karo nebus. O šiandien kažko traukė į parduotuvę kruopų …

NiekurNeiva, 2014-03-06 08:47:24

Prisiminiau ankstesnį jūsų įrašą, kad žmogus gyvendamas aplink save sukuria, suformuoja pasaulėlį: čia perku vyną, čia saldumynų kepėja, štai šaunuolis kirpėjas, gydytoja stebukladarė ir pan.

“Pakraštės, paribio” įvykiai privertė visus pasitikrinti savo informacinius laukus – kuo tikėti, ką ir kaip filtruoti, kur užsakyti straipsniai, kur nuomonė, kur pirminiai šaltiniai. Sakyčiau, kad informacinis triukšmas ir media brukalai reikalauja vis didesnių pastangų…

Burgis, 2014-03-06 09:43:08

NiekurNeiva: Jūsų komentaras absoliučiai tobulas! Ačiū!

Tomas Juškevičius, 2014-03-06 09:44:15

“Šaltasis karas, į kurį įsivėlė ir Lietuva, niekam pasaulyje nenaudingas!”

Na, kaip gi niekam nenaudingas? Netgi mums naudingas – kuo didesnė įtampa tarp Rusijos ir vakarų valstybių – tuo mums geriau ir lengviau gintis. Pakanka prisiminti Sroderio ir Širako laikus su tiesmuka “blood for oil/gas” politika – tada Rusija mums bet ką siūlė (dvigubas naftos kainos ir t.t.) ir visi greitai išdavė ir paliko vienus. O dabar taip nebus ir tas labai gerai (ir ne vien tik mums).

Indra: “Nesutinku su skirstymu – Rusija ir pasaulis, tiksliau būtų – politikai, įstrigę laike ir mąstantis pasaulis.”

Na, taip tiesiog yra ir jau seniai. O įstrigę tai jūs, kurie manot, kad Rusija pakeitė savo metodus nuo šaltojo karo laikų – ir polonijum nuodija, susidoroja su žurnalistai, ir kaimynus puldinėja. Net grįžo prie carinių triukų ir bažnyčia su valdžia bando sulieti kaip tuomet ir t.t. Šita situacija tokia vienpusė ir juodai-balta, kad tikrai neverta kažkokio didelio proto ieškoti sėdimojoj.

Tomas Juškevičius, 2014-03-06 09:49:30

Idra: beje, dėl tik įstrigusių politikų – vienas rusas neseniai man sakė, jog netiki, kad buvome mes apkaltinti (lietuviai) kovotojų rengimu. Kaip jam nusiunčiau įrašą iš dumos, gavau atsakymą “Taip, dabar tikiu. Bet kas galėtų paneigti, kad taip nėra?”.

Visuomenė ten visų kaimynų juodinimą palaiko pilnu tempu ir fašizmas Rusijoj klęsti labiau nei bet kur kitur Europoj.

Galima tuo kaltinti tik politikus, bet tai dažniausiai yra bandymai tą atsakomybę nusiimt nuo savo pečių.