Universitetų reitingas

Užmokėjau keturis litus už „Veido“ PDF versiją – turiu teisę pacituoti… 🙂

Pirma mintis – dirbau geresniame universitete, dabar turėsiu dirbti blogesniame… Vos nepradėjau niurnėti prieš tuos, kurie „sugadino“ KTU reitingą, bet staiga susigriebiau – gal tai aš sugadinau? Pasenau, nebemoku būti mokslininkas (kiti vis dar moka…). Bet aš juk geras dėstytojas, geras! Pastaruoju laiku tai jau ypač geras: bendrauju su studentais svetainėje ir el. paštu, mokau iš savo knygų, vėl rengiu konspekto konspektą ir pan. Dirbu beveik be skolininkų. Daugiau kalbu apie gyvenimą, apie anūkėlius, mažiau – apie matematiką… 🙂

*

Abiturientai ir jų tėvai! Reitingas reitingu, bet reikia galvoti ir matyti.

***

Kiek svarbus studijuojančiam universiteto reitingas, o kiek – to fakulteto, tos specialybės, kur jis studijuoja? Kas jam iš to, kad universitete yra puikių specialybių, talentingų dėstytojų ir mokslininkų, jei jam iš viso bliūdo teko veršio uodega?…

*

Aš ne bulvėmis prekiauju ir ne automobilius remontuoju. Aš dirbu su studentais. Dirbu su gyvais žmonėmis. Mano reitingas neįmanomai sudėtingas: formulėje yra atskiras koeficientas gerų studentų nuomonei, atskiras – nepasirengusių studijoms nuomonei, yra specialybinio ugdymo koeficientas ir yra bendrojo išprusimo didinimo koeficientas, yra mano kolegų vertinimo koeficientas ir yra mano įsivertinimo koeficientas…

*

Taigi, mieli studentai ir busimieji studentai, aš norėčiau, kad jūs po daugelio metų pasakytumėte: studijavau „nureitinguotame“ universitete, bet teko paklausyti Burgio. Svajoju?

Atsakymai

Burgis, 2012-05-21 13:53:30

Reitingams…

Siaip, 2012-05-21 15:24:33

Studijavau nenureitinguotame universitete, bet neteko paklausyti Burgio

petras, 2012-05-21 16:14:11

Niekas gi negali super objektyviai palygint universitetus pagal visus kriterijus. todėl ir sudarinėjami tokie reitingai. čia jau žmonių reikalas atsižvelgt į juos ar ne.

bandžiau mokytis vu, 2juose skirtinguose fakultetuose ir mokiausi (baigiau) vgtu. tai skirtumai jaučiasi ne tik tarp universitetų, bet tarp fakultetų ar net katedrų :)) nors apibendrinus, asmeniškai man tikrai geresnį įspūdį padarė vu. praktiškai visais aspektais. kitam žmogui galbūt daug labiau patrauklesnis galėjo pasirodyt vgtu. kadangi stojau į aukštąją nes “taip reikia”, tai realiai man apskritai nelabai buvo skirtumo koks universitetas 🙂

kibir-tele-vibir, 2012-05-21 16:15:49

Iš tiesų suminis reitingas nedaug pasako. Iš esmės naudingas tik konkrečių fakultetų “reitingas”.

Ką būtų įdomu ir naudinga žinoti, tai kokia tikimybė nebaigti mokslų, ir koks rezultatas. Tikimybė nebaigti – tai tiesiog kokį procentą nuo pradinio įstojusiųjų skaičiaus sudaro baugusieji. O dėl rezultato, tai įdomūs keli rezultato variantai: moksliniai pasiekimai, meniniai pasiekimai, pasiekimai “darbo rinkoje”.. Manau daugeliui būtų įdomiausia būtent “darbo rinka” – kokios vidutinės pajamos baigus studijas (po penkių metų, po dešimties metų).

petras, 2012-05-21 16:24:27

Dėl rezultatų. Jei būt sąžiningiems, tai manyčiau stojant į universitetą labiau turėtų rūpėt ne pasiekimai “darbo rinkoje”, o moksluose 🙂 juk “darbo” įgūdžių geriausiai turėtų išmokyti kolegijose ar profesinėse mokyklose.

D., 2012-05-21 16:27:29

kaip trumpai studijavęs KTU, galiu pasakyti jog tvarkos galėtų būti ten ir daugiau. Vienintelei matematikai negaliu nieko prikišti (beje ne pas Burgį).

juokinga, 2012-05-21 16:33:06

Tai jums, p. Burgi, nėra ko verkti. Smukot per porą vietų, tai anokia čia problema. Jūs geriau pažiūrėkit į sąrašiuko galą. Koks ten turėjo būti žemės drebėjimas, kad kontora smuktų per 14 vietų iš 19? Tarp kitko, su vienais tai buvo netgi ir skandaliukas. Kiek suprantu, yra kažkoks kriterijus apie prenumeruojamas bibliografines duomenų bazes. Vienas reitingų lyderių prenumeruoja jų už kelis milijonus (daug milijonų). Jie turi privatų prielipą, irgi esantį šitam reitinge. Iš tikro tai visi jų finansai ir kt. yra atskiri, išskyrus tuos, kur suteka į tas pačias kišenes. O vat per neapsižiūrėjimą tas prielipas apklausoj deklaravo, kad turi tas pačias duomenų bazes už tuos pačius milijonus – kai iš tikro pagal licenciją neturi jokios teisės jomis naudotis. Įsivaizduokit, kad apie tai sužinos tų bazių savininkai!!! Čia jums ne “Veido” pdf už 4 Lt ar nuhakinti windowsai privačiam kompiuteryje. Tai nežinau dabar, kaip tas buvo užglaistyta. Bet tikriausiai už šitą punktą jie gavo 0,0 ir nelabai prestižinę vietą reitinge. Nors iš tikro jei susimokėtų už viską, ką pavogė, tai atsidurtų giliam minuse visiems laikams.

Rytis, 2012-05-21 17:17:33

Pirma karta komentuoju siame bloge, atsiprasau, kad telefone nera lietuvisku rasmenu. Gerb. Burgi, kodel jus lyginate butent VDU ir KTU? Technologijos universiteta su universitetu, kuriame didziaja dali studiju programu sudaro socialiniai mokslai. Vienintelis KTU varzovas Lietuvoje – VGTU, jus sekmingai juos lenkiate. Pats reitingas siek tiek kvailokas, kai vienas svarbiausiu kriteriju vertinamas 2008 metu duomenimis patiems universitetams pageidaujant sito pageidaujant. Ne VDU kaltas, kad KTU ‘zemiau’ atsidure. Jus savo srityje pirmi:)

Monika, 2012-05-21 19:58:39

Norėčiau pakomentuoti situaciją iš VDU studentės pusės.

Visų pirma, manau, kad nereikia pergyventi vienais metais pralaimėjus prieš VDU. Žinoma, Kaune šie universitetai yra labiausiai konkuruojantys, bet tikriausiai nė vienas VDU dėstytojas sau neleido viešoj erdvėj eilę metų prieš tai užėmus žemesnę vietą reitinge, pasisakyti šitaip šališkai… Tiesiog reikia mokėti pralaimėt:)

O dėl KTU kokybės. Sklando mitas, kad studentai VDU niekad nesimoko ir tik atostogauja. Kaip tyčia patys KTU’niečiai ironiškai iš to pasišaipė sakydami, kad ir jie nesimoko, o per atsiskaitymus masiškai nusirašinėja, nors atostogaujančių studentų etiketė lipdoma tik vdu.

Tiesiog siūlau nežiūrėti į viską taip šališkai ir stereotipiškai, nes būtent VDU mus moko platesnio, pasaulietiško mąstymo.O pabaigai vienas iš jūsiškių http://www.youtube.com/watch?v=ymXtx8MUyHg&feature=related

mokytoja, 2012-05-21 20:21:40

Pagal KTU strategijos planą, greitai bus I vieta.:)

Mano mokykloje dauguma dvyliktokų, paklausus kur norėtum stoti mokytis, atsako: į VDU. Kodėl? Todėl, kad lengva mokytis…

Burgis, 2012-05-21 21:39:17

Kodėl lyginu su VDU? Todėl, kad aš žinau, kaip VDU atsirado. Todėl, kad aš žinau, kas jame paskyrė sau postus. Todėl, kad aš žinau kai kurių ten dirbančių dėstytojų nuomonę. Todėl, kad aš žinau, kaip ten daromas „mokslas“. Todėl, kad aš žinau, ko ten eina abiturientai.

Todėl, kad neįmanoma rūmų pastatyti durpyne…

*

Galėčiau lyginti ir su MRU, bet tas bent Vilniuje…

Rytis, 2012-05-21 21:51:50

Kaip žmogus, kuris viską žino, bet pačioje institucijoje nedirba ,svaidotės labai rimtais įžeidimais visiems VDU studentams ir dėstytojams. Negražu. Dalies informacijos žinojimas dar nenupiešia pilno paveikslo ir neleidžia daryti toli siekiančių išvadų. Aš tikrai abejoju, kad jūs žinote, ko aš ten ėjau. Ir dar labiau abejoju, kad jūs žinote, kaip aš ten darau „mokslą“. Tik skirtumas tas, kad man KTU tam pačiam mieste netrukdo. O dėl durpynų, tai labai nemažai VDU ir KTU durų šalia — kaip čia taip?

Ieva, 2012-05-21 22:00:37

p.Burgi, o kaip KTU „vidus“ laikosi? Švarutis/skaidrutis?

Burgis, 2012-05-21 22:01:34

Ryčiui: kodėl Jūs priimate asmeniškai? Žinoma, kad visur yra ir gerai, ir blogai, bet aš kalbu apie kertinius, pamatinius dalykus. Ir durpynas yra, žinoma, perkeltine prasme: ką nors kuriant, netiesos, nesąžiningumo, godumo, puikybės pamatai yra durpynas…

Burgis, 2012-05-21 22:02:21

Ievai: nespėjau atsakyti Ryčiui, Jūs parašėte… Mano atsakymas tinka.

Vilmantas, 2012-05-21 22:39:17

Kodėl, kai VDU pralaimi,visi tyli? Todėl, jog visi tyliai žino, jog taip ir turi būti, ir jiems apie studijų kokybę ( kad ir kokia yra KTU) dar tereiktų patylėti. Tik dabar skaitydami šį straipsnį kyla ne kiek nepasitenkinimas kiek įdomu kodėl kažkokie kriterijai sudaro daugumą, o kiti ne? Ir gerb. VDU studentai tikriausiai dabar švenčia pergalę, vien dėl žurnalo “Veidas” reikšmingo ir viską keičiančio straipsnio…:)

Rytis, 2012-05-21 22:42:25

Asmeniškai priėmiau, nes aš vienas tų abiturientų, kurie kažkada pasirinko VDU. O dar kai šalia pridėjote MRU, nesusiturėjau 🙂 Bet ačiū už atsakymus. Norėčiau kadanors su Jumis gyvai padiskutuoti, senai skaitau jūsų blogą, atrodote labai įdomus žmogus.

Leta, 2012-05-22 12:11:49

Ar tikrai, kas kūrė VDU, sau postus pasiskyrė?

Burgis, 2012-05-22 13:28:09

Letai: aš esu akademinės bendruomenės narys, turiu laikytis akademinio etiketo… Bet yra ir be manęs žinančių, kas vyko prieš 20 metų.

sonata, 2012-05-22 13:37:58

Vertinu iš labai siauros sities, bet kai į darbą ateina tos pačios specialybės studentai iš VDU ir VU, spėkit, kuriems atiduodu pirmenybę. Nes VDU dar reikia mokyti, o VU pamoko mus pačius.

Saulius, 2012-05-22 14:55:24

įdomu ar yra kur nors tokia praktika Lietuvoje ? Studentai patys “susikomplektuoja” pageidaujamus dėstytojus ir mokosi nuotoliniu būdu, nepriklausomai nuo “pastato pavadinimo” (VU, VDU, KTU ir t.t.)

Saulius, 2012-05-22 15:18:29

šiais laikais, kai informacija yra lengvai pasiekiama, labai keičiasi pati mokytojo funkcija. Seniau, kai informacija buvo sunkiau prieinama, mokytojas buvo daugiau informacijos nešėjas ir šiek tiek interpretatorius. Šiandien, kai skęstame informacijos šiukšlių vandenyne, mokytojas tampa kaip gelbėjimosi plaustas. Turiu omenyje ne bet kurį mokytoją, o tą, kuris gyvena ir serga savo dalyku, savo sritimi ir joje yra praėjęs “vandenį, ugnį ir varines triūbas”. Tokie mokytojai-gelbėtojai yra aukso vertės ir labai reti “egzemplioriai”. Jie išrenka iš informacijos šiukšlyno pačius vertingiausius dalykus ir perteikia juos aiškiai per trumpiausią laiką. Ar tokį mokytoją rasi, visai nepriklauso nuo “pastato pavadinimo” (VDU,KTU ir t.t.), netgi priešingai – jį gali rasti už bet kurios formalios mokyklos ribų, o gal ir visai neryškioje ir nureitinguotoje mokyklėlėje. Asmeniškai aš sutikčiau pradėti formalius mokslus, tik su sąlyga, kad aš pats rinkčiausi mokytojus.

Saulius, 2012-05-22 15:26:25

dar pridursiu, jei neįkyrėjau 🙂

Mokytojus, dėstytojus reitinguotų, o ne pastatus. Tada būtų įdomu ir paskaityti.

petras, 2012-05-22 15:35:13

tai kad nelabai įsivaizduoju kaip būtų galima reitinguot pavienius dėstytojus ? manau būtų labai subjektyvūs reitingai arba reikalingi tokie resursai, kad niekas to nesiimtų.

Saulius, 2012-05-22 15:54:10

o kokie resursai buvo reikalingi, Antonio Stradivari mokiniams, kad “reitinguoti” savo mokytoją ? 😉

Burgis, 2012-05-22 21:28:10

Mus kasmet reitinguoja, apie tai jau rašiau… Esminis klausimas – kas tie reitinguotojai?

Vladas, 2012-05-22 22:45:08

Monika, dėkui už superinę nuorodą. Mano žentui ji padarė neišdildomą įspūdį.

Manau tas mokslų daktaras reprezentuoja ne tik KTU, bet visą Lietuvos akademinę bendruomenę (nors ir kiek hipertrofuota forma). Spėju, kad Burgis, kuris nelinkęs daryti jokių veiksmų nukreiptų vien tam, kad gautų eilinį mokslinį laipsnį, yra reta išimtis (nors greičiausiai ne vienintelis). Deja, dauguma mūsų profesūros labai gerai įvaldę mokymosi, mokslinių laipsnių siekimo ir studentų smegenų pudrinimo meną. Ir sėkmingai tuo užsiima visuose universitetuose:(.

Mr. Student, 2012-05-23 16:48:49

Mano reitingas (toks pat subjektyvus kaip “veido”):

1.KTU

2.VU

3.LSMU

Saulius, 2012-05-24 09:47:53

įdomu paskaityti klausytojų komentarus po vieno kursu iš Masačiusetso Technologijų Universiteto. Komentarai iš Irano, Pietų Afrikos, Kinijos, Slovėjinos ir t.t. Vienas iš jų toks:

Thank you so much for posting these lectures. My lecturer is the most neurotic person alive and lectures *ARE NOT* his gift. He changes examples 3, 4 and 5 times in the middle of a problem and does not explain things too well. And erases before you have any chance to read, comprehend and much less copy it down for later study.

-Confused Student

Koks turi būti dėstymo lygio skirtumas, kad žmogus klausosi nelengvo kurso ne savo gimtąja kalba ir jį supranta geriau, nei kad klausydamas vietinio dėstytojo sava kalba ? Taip ilgai nesitęs. Globalizacija pralauš šią užtvanką ir mokslas nebe priklausys nuo sustabarėjusių struktūrų, atstumų, kalbų ir vertinimo sistemų.

Saulius, 2012-05-24 09:55:11

pamiršau pridėti patį šaltinį

Aurelija, 2012-05-24 10:43:42

Dėl studentų nuomonės, tai žinot, manau ji labai svarbi. Nėra blogų mokyklų, universitetų, blogų dėstytojų ar mokytojų yra tik noras arba nenoras studijuoti. Man, pavyzdžiui, kaip studentei svarbi buvo gera mokslinė bazė, gera ir patogi biblioteka. Kartu norėčiau atkreipti dėmesį, kad studijuojant 1-oje vietoje esančiame universitete dažnai paslapčia teko lankytis 3 universiteto bibliotekoje. Ar tuo turėtų pasižymėti 1-oje vietoje esantis universitetas, manau ne. Aišku, galite sakyti, kad anoks čia vertinimo kriterijus, tačiau į jį atsižvelgti ir apsvarstyti verta.

petras, 2012-05-24 11:21:49

Bent jau Vilniuj, kai studijavau, VU turėjo bent kelis kabakėlius, skirtinguose fakultetuose. Jokiam kitam Vilniaus universitete to neradau 🙂 manyčiau tai svarbus kriterijus, kai per neįdomią paskaitą gali su dėstytojais alaus atsigert 😀 tikiuosi jie dar veikia

Mr. Student, 2012-05-24 15:30:09

Oj, kabakai tai čia labai skaudi tema. Kiek žinau kadaise KTU “Kolegose” veikė baras su studentiškom kainomis ir iš tiesų labai klestėjo. Bet tada buvo priimtas įstatymas, draudžiantis bet kokį alkoholio pardavinėjimą n metrų nuo mokyklų (pastaruoju atveju pašonėje KTUG). Taigi teko uždaryti. Bet aš dabar laikinai studijuoju Švedijoje, Linkoping university, tai čia studentų miestelyje yra įsikūręs galingas baras. Ir tai iš tikrųjų yra jaunimo traukos vieta. Vieni šalia mokosi, kiti švenčia jaunystę. Norėčiau, kad KTU miestelyje būtų rastas kompromisas tuo klausimu.

algis, 2012-05-24 15:53:55

Studentui.

KTU miestelyje yra Levinta ir pigus baras SAULUTES krautuveje

algis, 2012-05-24 15:55:10

STUDENTUI :

1993 metais KOLEGOSE maistas buvo BAISUS, O alus irgi BAISUS

xV2, 2012-05-28 13:50:35

“Todėl, kad aš žinau, kaip VDU atsirado. ”

Gal žinote, kaip atsirado KTU?