Uostyti tenka…

Šis pokštas „Dialogo“ svetainėje…

… skatina mane grįžti prie jau ne kartą aptartos temos: ką daryti, jei tikrai Petriukas (Jonukas, Onutė, Marytė…) mokykloje skleidžia nemalonų kvapą? Problema pasunkėja, jei jis jau ne Petriukas, o Petras. Dar blogiau, jei jis mokytojas, o gal net mokyklos direktorius…

*

Kaip pasakyti? Kas pasakys? Nieko nesakyti? Laukti pavasario? Išeiti su juo (ja) kalbėti į koridorių?

*

O jis pats, kuris žino savo bėdą, kaip turi pasiteisinti, atsiprašyti? Kalbėti atvirai apie sveikatos sutrikimą? Treniruotės pasekmes? Nesėkmę tualete? Kalbėti apie „tas dienas“? Apie klimaksą?

*

Patarkite! Nes neplauto Petriuko mokyti negalima!

Atsakymai

Darth Vader, 2010-12-07 11:39:49

Taktiškai pasakyti. Išsikviesti į koridorių ir akis į akį: Petrai, dabar eisi(te) namo į dušą, nes tau/Jums jo reikia. Petro atsakymas tik vienas: tikrai taip. Jokių teisinimuisi, nes jie žemintų ir Petrą, ir tą, kuris klausia.

Buvusi mokytoja, 2010-12-07 12:06:14

Sutinku su Vaderiu. Mes savo kompanijoj turejom vyresnio amziaus biuro darbuotoja, kuri nelabai gerai kvepejo. Problema tapo dar astresne, nes si moteris buvo inziniere, tekdavo bendrauti su vietiniais klientais ir uzsienieciais. Taigi tai jau daresi kompanijos problema 🙂 Tai tiesiog sekretore pasikviete ir akis i aki labai taktiskai pasake, kad jums reiketu pasirupinti asmens higiena 🙂

giedrius_m, 2010-12-07 12:28:10

Man vienas užsienietis pasakojo apie tą pačią problemą jų ofise. Išspresta buvo pasivedant į šalį ir pasakant “žinai, tu atrodai pavargęs ir susistresavęs. Eik namo, prisileisk vonia, nusimaudyk, pailsėk…. “

mokytoja, 2010-12-07 17:29:42

Tokią problemą turi mano auklėtinis. Mokytojai prie jo stengiasi net neiti… Kai aš su juo kalbuosi (tikriausiai nemoku), geras rezultatas – savaitę. Kai pasikalba sveikatos priežiūros specialistė (rezultatas – mėnesį).

Tad vis kas mėnesį primenu sveikatos priežiūros specialistei, kad ji pakalbėtų….

Graudu, juokinga, net nežinau kaip įvardinti. Tikiuosi, kad jis po dešimtos klasės išeis.

GZ, 2010-12-07 21:59:19

O kaip dėl varianto a-la-Rasa: Petriuk, tu šiandien kartais rokforo sūrio nepavogei ? 🙂

(Rasa, čia jūsų per dantį tikrai netraukiu. Man daug paprasčiau bendraut tiesmukai (įskaitant net ektremalius to variantus), nei su užuolankėlem…)

Andrius, 2010-12-08 13:25:52

Turėjau pradinėje mokykloje tokią bėdą turinčią klasiokę. Vaikai buvo negailestingi jai, o ir mokytoja nebuvo pamokyta kaip elgtis tokioje situacijoje.

Klasiokė baigė savo gyvenimą kilpoje…

Nuo to laiko su tokio lygio problema daugiau nesusidūriau. O va, kodėl kai kurie žmonės toleruoja prastą kvapą savo burnoje, iki šiol nesuprantu.

mariux, 2010-12-10 10:01:26

O man ką tik buvo priešingai. Mažoji susisuko į mano šaliką ir sako: “Kaip skaniai tėveliu kvepia!”. Tai bent komplimentas!