Užgavėnių blynų prisivalgiusio monologas

Gimnazistai “online” režimu kepė vaflius. Valgykla padovanojo didžiulį puodą mielinių blynų. Mokytoja Alla atnešė specialių blynų (o gal ir ne blynų?) su mėsa. Prisiminiau turįs Venecijos kaukę… Keičiau saldainius į blynus. Šventė! Bet galėtų būti šventė ir visame studentų miestelyje, ant kiekvieno kampo turėtų kepti blynai, jaunimas turėtų šokti, groti, dainuoti, voliotis sniege… Drovisi? O nusirengti vakarėlyje nesidrovi… Gal dėl to, kad alus nelabai dera prie Užgavėnių? Manyčiau, kad labiausiai trūksta vidinio jausmo: viską dariau ir padariau, peržiemojau “teisingai”, pavasarį sutinku atvira meilei širdimi, nesigailiu nieko praeityje, nebijau nieko ateityje, myliu ir esu vertas meilės…

Užgavėnių metu reikia dūkti, bet elegantiškai… Mokėk imti, bet mokėk ir duoti. Šiandien viena gudruolė, šaunuolė, gražuolė, linksmuolė pirmokė paklausė: “Kaip gyvena Lukas ir Mildutė?” Štai jums būsimoji verslo lyderė, diplomatijos karalienė, derybų čempionė!

Man patinka jaunimo siautulys. Jaučiu, kad rytoj abiturientų “Šimtadienis” vėl visus pradžiugins…

Atsakymai

Atsakymas, 2009-02-24 23:22:53

Lietuvių etninėje tradicijoje alus tiko visoms šventėms: kalendorinėms šventėms, krikštynoms, vestuvėms. O taip pat ir nelabai šventiškomis progomis, pvz., laidotuvėms.

Vainius, 2009-02-25 00:12:19

Atsakymui: Prie užgavėnių gal ir galima priderint, bet šiaip tai per daug reklamų prisižiūrėjot.

O šiaip graži tema – mokėti švesti yra didelis dalykas. Nors tai, rodos, turėtų būti labai paprasta, bet daugumai labai sunku. Arba rutinoj paskendę nesusimąstom apie šventes, arba susimąstę nemokam džiaugtis ir vis tiek kuom nors nepatenkinti niurzgam viduje ar ne tik, vietoj to, kad švestume.

Andrius, 2009-02-25 09:37:07

Kiekvienas švenčia kitaip. Arba visai nešvenčia. Asmeninis pasirinkimas. Vienintelis nenuginčijamas faktas – tradicijas reikia puoselėti.

Petras, 2009-02-25 09:38:09

Deja, Direktoriau, dėl studentų Jūs klystate 🙂 Pats asmeniškai inicijavau blynų kepimą per užgavėnes KTU Fund. Mokslų fakultete. Ir kepimas įvyko 🙂 Žinoma, pirmi metai, todėl blynų nebuvo tiek daug, kiek būna Gimnazijoje, tačiau stengėmės 🙂 Ir kitais metais stengsimės 🙂

VV., 2009-02-25 10:41:05

Vainiui

Atsakymas teisus. Bent jau Aukštaitijoje save gerbiančio ūkininko namuose alaus būdavo visada. Kai vienas baigdavosi, jau subręsdavo naujo salyklo.

Jis kitoks, negu tas butelinis, -geltonas, tirštas, kartus – bet tikras, natūralus produktas, prisotintas B grupės vitaminų.

ratas, 2009-02-25 13:30:47

užteks čia apie alų. Nors alaus nevartoju, bet nuo reklamos vis tiek seilės tysta. 🙂

Burgis, 2009-02-25 14:33:57

Petrui: šaunuolis, Petrai! Kaip čia aš neužuodžiau?

VV ir Atsakymui: įtikinote, kitais metais gersime alų!

Petras, 2009-02-25 16:45:49

Blynai nyko greičiau, nei spėjome “online” kepti:) O ir ne prie Elektronikos rūmų durų kepėm, o prie fakulteto, todėl greičiausiai ir nespėjo atsklisti kvapas iki Jūsų 🙂