Užsienio kelionės: vaikams palaima ir kančia

Kas vaikams patinka kitoje šalyje?

Pirmiausia pasižiūrėkite…

*

(Andreas Eriksson nuotraukos)

*

Vaikams (visokio amžiaus) patinka valgyti ledus.

Vaikams (mažiems) patinka žaidimų aikštelėse.

Vaikams patinka slidinėti, plaukioti, nardyti, kopti, mėtyti, šokinėti, skinti, rinkti, šaudyti, žiūrėti mėgstamas TV programas, žaisti kompiuterinius žaidimus, klausyti senelio pasakų (mažiesiems)…

***

O jūs, tėvai, ką jiems siūlote?

Ilgas valandas lėktuvuose, traukiniuose, automobiliuose, parduotuvėse; gamtos vaizdus, griuvėsius, muziejus, paveikslus, skulptūras, paminklus, kapines…

***

Tai dabar jūs manęs paklauskite, ką mes veikėme Italijoje… Piktas esu dėl to pusdienio, kurį Romoje su žentu ir anūkėliais (kur tuo metu buvo žmona ir dukra, jūs žinote…) praleidau neva vaikams skirtame mokymosi-pramogų paviljone, panašiame į tą švediškąjį „Tom Tits Experiment“, apie kurį čia esu rašęs. Tik tas itališkasis toks, kad bet kuriam vaikui gali atimti norą domėtis mokslu: viskas, kas gali neveikti, – neveikia; toje pačioje vietoje siūloma pamatuoti dramblio straublį ir DNR ilgį; kokio amžiaus vaikus moko pakeisti centimetrus coliais?

*

Laimė, kad gerokai pasnigo! Laimė, kad jūroje buvo didelės bangos! Laimė, kad buvo kur palaipioti. Laimė, kad parke buvo visokių lazdų, akmenų, gėlyčių…

*

Išvados: tėvai, nebūkite egoistai; tėvai, nebūkite naivūs, kad septynmečius, devynmečius (išskyrus kai kuriuos….) sudominsite Mikelandželo kūriniais; tėvai, turėkite saiko ir proto; tėvai, neužmuškite vaikų noro pažinti pasaulį!

Atsakymai

Burgis, 2015-01-07 21:28:14

Kitą kartą pagalvosite…

Giedre, 2015-01-08 09:28:29

Paskaičiau ir pasijuokiau:) ne dėl straipsnio. Dėl savo šeimos ir aplinkinių:) Kas tiesa, tas tiesa. Būna išimčių, bet dažniausiai viskam yra savas laikas.

Elena, 2015-01-08 13:33:20

Isdykauja,zaidzia,liudi,siaucia,

nesvarstydami-kodel ir kam.

Jeigu sita zeme kam priklauso,

tai pirmiausia,zinoma,vaikams.

Mes gi esam tie,kurie ju laukia,

laukdavo ir lauks visais laikais.

Tik su jais mes jauciames suauge,

o vieni-mes esam kaip vaikai.

(Justinas Marcinkevicius 1966m)

Man kilo tokios asociacijos, kuriomis norejau pasidalinti.

Elena

Ice, 2015-01-08 16:45:14

Pernai metais, rugpjūčio pabaigoje buvome kelionėje po Vokietiją. Važiavom šešiese- trys suaugę (vienas 18 metų) ir trys vaikai – 9, 13, 15. Maršrutas buvo sudarytas taip, kad vieną dieną pažintinė programa, o kitą dieną pramogos. Visur važiuodavome su mašina. Reikėdavo vaikščioti tik pilies apylinkėse ar pramogų parko teritorijoje. Vaikai pavargti labai, labai tikrai neturėjo kada, bet to įspūdžiai tikrai viską nurungė. Bet 9 ir 15 metų paklausti po kurio laiko, ką vėl rinktųsi – aktyvų poilsį užsienio šalyje ar ramų, tingų gulėjimą Juodkrantėje, rinktųsi pastarąjį, nes jie labai pavargę.:) Tik neaišku nuo ko.

Giedrius, 2015-01-08 20:08:25

Vaikas, vien tik taip auginamas, neišlaikytų jūsų paties sugalvoto MMLT. Ar yra nors kiek tiesos jūsų išvadose?.. Tai, kad nuotraukos gražios, dar nereiškia, kad įteigti galima ką panorėjus.