Va, taip…

Šiandien, rugpjūčio 12 d., ūkio ministras Evaldas Gustas pasirašė įsakymą, kuriuo Renaldas Čiužas paskirtas į Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos (VNMPI) vadovo pareigas. Darbą Valstybinėje ne maisto produktų inspekcijoje R. Čiužas pradės šių metų rugpjūčio 19 dieną.

Šių metų liepos 28 dieną R. Čiužas laimėjo konkursą eiti VNMPI vadovo pareigas. Konkurse dalyvavo 5 kandidatai.

Naujasis VNMPI vadovas nuo 2012 metų dirbo Socialinės komunikacijos instituto direktoriumi. 2011 metais jis buvo Socialinių ligų tyrimų centro direktorius, 2010–2011 m. Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakulteto Kompetencijos tobulinimo centro vedėjas, 2009–2010 m. UAB „Kauno Grūda“ Vilniaus filialo direktorius.

R. Čiužas turi socialinių mokslų daktaro laipsnį, kurį įgijo Kauno technologijos universitete.

(www.ukmin.lt)

*****

ELTA ir lrytas.lt inf.2009-05-28

Mokytojų kvalifikacijos kėlimui skirti seminarai neretai tampa priedanga europiniams pinigams plauti. Į paviršių ištraukus galimai neskaidrius procesus šioje srityje iškart atsistatydino du Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pareigūnai. Eltos žiniomis, tai – ŠMM Pedagogų rėmimo ir kvalifikacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Briedis ir tame pačiame skyriuje dirbantis vyriausiasis specialistas Renaldas Čiužas.

Kaip ketvirtadienį per spaudos konferenciją teigė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, nustatyta, kad 30-60 proc. pedagogų kvalifikacijai kelti skirtų veiklų yra imitacinio pobūdžio.

Ministras teigė, kad šią sistemą puikiai iliustruoja ministerijoje ir jai pavaldžiose institucijose dirbančių žmonių autorinių atlyginimų išsimokėjimas per pastaruosius metus. „Per pastaruosius trejus metus kiek daugiau nei 60 ministerijos darbuotojų išsimokėjo beveik 1 milijoną litų per autorines sutartis iš tų institucijų, kurių veiklą jie patys tiesiogiai turi kontroliuoti“, – sakė G. Steponavičius.

Pasak ministro, du ministerijos pareigūnai jau atsistatydino. „Vienas jų per trejus metus gavo daugiau kaip 100 tūkst. litų autorinio atlyginimo, kitas – 50 tūkst. litų“, – sakė G. Steponavičius.

*****

Prieš akis – savaitraštis „Dialogas“. Perskaičiau, kad iš ministerijos pasitraukęs Renaldas Čiužas spėjo apginti edukologijos daktaro disertaciją „Pedagogų didaktinės kompetencijos raiška kintant edukacinei paradigmai“. Smalsu, kas buvo darbo vadovas? Koks komitetas patvirtino laipsnį? Gėda?

Neįtikinsite manęs, kad dokumentų klastotojas R.Č. apgynė EDUKOLOGIJOS disertaciją – jis pateikė muilo burbulą, o visa „edukologų“ svita linkčiojo: kaip gražu, kaip prasminga, išmintinga… Štai mūsų nelaimė.

(www.burgis.lt)

Atsakymai

Burgis, 2014-08-21 10:53:40

Mokėk gyventi, kad nori…

w, 2014-08-21 13:53:19

O is Zemes ukio ministerijos ismestas Tamosiunas apsigyne disertacija iskart po to. Visi profesoriai sutartinai nubalsavo, niekas nieko.

petras, 2014-08-21 16:07:47

truputi į temą. kadangi mane labai užhipnotizavo disertacijos pavadinimas (nes kuo daugiau kartų perskaitau, tuo mažiau suprantu apie ką jis), tai galvoju pažėsiu kas čia per raikalai. internete iš kart pilna visokių panašių socialinių – edukologinių ataskaitų ir kitokios rašliavos, kurią skaitau ir praktiškai nieko nesuprantu (tikriausiai esu visiškas neišmanėlis) ir tie socialiniai mokslai sumaišyti su edukologija man kaip paukščių kalba kažkokia. bet užtat aptikau internete informaciją, kad ta jo disertacija publikuota – Kauans 2007 m. Tai va klausimas, ar vis dėl to jis apsigynė disertaciją prieš atleidimą (nes lrytas.lt info tai 2009 metai), ar nuo disertacijos publikavimo ir gynimo, gali praeiti du metai ? (ta prasme parašė 2007 o laipsnį daktaro gavo 2009) ?

įdomu kaip universitetuose vyksta šiti visi bajeriai ?

nes žiūriu pas jus tam KTU mėgsta plagijuot, nusirašinėt (buvo nuskambėjęs atvejis žiniasklaidoje apie vieną veikėją, tik pavardės nepamenu ir t.t., aišku kituose univeruose turbūt panašiai, tik gal nelabai prigauna).

Edmundas, 2014-08-22 12:51:08

“Pedagogų didaktinės kompetencijos raiška kintant edukacinei paradigmai” – perskaitęs pavadinimą net pralinksmėjau (tragikomiška prasme). Iš patyrimo galėčiau pasakyti, kad žodžio “paradigma” kiekis tekstuose dažniausiai atvirkščiai proporcingas tekstų turiningumui.

sonata, 2014-08-22 16:01:40

Teko susidurti… Gal prieš 15-16 metų. Tada pagalvojau – toli eis. Ilfo ir Petrovo fantazija rašant “Dvylika kėdžių” tiek nesiekė 😉

Egidijus, 2014-08-24 10:10:31

Mūsų nelaimė yra mūsų mentalitetas.