Vaikai auga patys, o žmonės – ne

Kadaise Vilniuje buvau „Medicinos diagnostikos centre“ (MDC). Nelabai norėjau eiti ten, kur tik aptinkamos ligos, bet negydomos. Vis tik pasidaviau žinovų įtikinėjimui, kad diagnostika svarbesnė net už gydymą. Gal ir jums taip sakyčiau, jei nesijausčiau apgautas: praleidau ten kelias valandas, užmokėjau 550 litų ir sužinojau… nieko nesužinojau! Trečdalio puslapio išvadas apibendrinčiau taip: normaliai nesveikas. Deja, po pusmečio paaiškėjo, kad esu nenormaliai sveikas…

***

Tokia įžanga reikalinga kalbant apie mūsų vaikus. Ką jūs, tėvai, seneliai, žinote apie savo vaikus? Labai mažai! Auklės ir mokytojai apie juos daugiau žino! Bet jūs nesužinosite, ką jie žino, dėl dviejų priežasčių: 1) auklės ir mokytojai nori jums įtikti ir patikti, saugo savo darbo vietas; 2) jūs nemokate ir net neturite laiko reguliariai, nuoširdžiai su jūsų vaikus pažįstančiais žmonėmis pasikalbėti.

***

Užvakar aš buvau devintame danguje, kai Mildutė (3 m. ir 8 mėn.) gražiai keturis kartus parašė raidę M! Reikėjo matyti, kaip stropiai ji rašė! O aš tuo metu norėjau apipilti gėlėmis tas (kodėl aš galvoju, kad tai jos, o ne jis, jie?), kurios išmokė Mildutę rašyti.

***

Gimnazijoje ir už jos turiu progų diagnozuoti, kokie yra tie jūsų vaikai. Net galiu metai po metų stebėti tendencijas.

Vis daugiau nesugebančių sukaupti dėmesio ilgiau nei 15 minučių.

Vis daugiau nejaučiančių žodžio skonio.

Vis daugiau neadekvačiai reaguojančių į aplinką.

Vis daugiau valdomų robotukų.

Vis daugiau neskiriančių mokslo (mokyklinio lygio) nuo mokslo parodijos.

Vis ryškesni kontrastai.

Ir vis daugiau pacientukų…

Tai ne jų kaltė, tai jų nelaimė.

***

Panašu, kad dirbu MDC darbą, o labiau kartu su jumis norėčiau mokyti ir gal net gydyti. Nesidžiaukite, kad vaikai auga patys. Prisiminkite, kad žmonės patys neužauga. Mane užaugino tėvai, mokytojai, kaimynai, giminaičiai… Labiausiai – mokytojai! Nes ir anais laikais tėvai turėjo daug, sunkiai dirbti, kad kiti galėtų manyje sukurti žmogų.

Atrodo, pavyko?

Atsakymai

Burgis, 2011-10-04 08:52:23

Aktualu?…

Smokas, 2011-10-04 09:34:56

ir aš stebiu bei mąstau apie tas “keistokas” jaunimo savybes. Pagaunu save vertinant juos perdėm mediciniškai. O gal bereikalo bandome įsprausti juos į savo gyvenimo patirtį, kuri daug kur jau yra praeitis ir vargu ar pritaikoma lygiai taip pat kaip ją mes pritaikydavome ? Ką mes “seniai” žinome ir galime apibendrinti link kur vystosi žmonija, kokios naujoviškos savybės bus reikalingos ? Gal galima tai priimti kaip teigiamą mutaciją ? O gal istoriškai išsikvepia Renesanso ir Švietėjiška epocha ir vėl artėja Naujieji Tamsieji Viduramžiai, kaip tai atsitiko po Romos Imperijos žlugimo. Bet vieną jaunimo savybę pastebiu, kur vargu ar galėčiau rungtyniauti – tai dėmesio paskirstymas (multitasking pavadinčiau). Vienu metu skaityti knygą, žiūrėti TV, sekti Facebook, kalbėtis per Skype, rašyti SMS žinutes ir valgyti. Galime sakyti, kad tai bjauru, nenormalu ar dar kitaip, bet jie vis tiek nugalės. Nugalės kaip visada, nes jaunystė visada nugali.

Jovita, 2011-10-04 14:25:38

O as pridurciau, kad naujoji karta puikiai igudusi “reaguoti” i aplinka (tiek realia, tiek virtualia), bet daznai nesugeba jos strategiskai ivertinti ar is esmes itakoti/keisti… Pamirsau autoriu, bet istrigo citata “It is amazing that this generation has so much good, but lacks great.”

Zinoma, apibendrinimai pavojingi. Tikiu, kad si karta irgi tures puikiu lyderiu.

Beje, uz poros savaiciu cia prasides susitikimai su mokytojomis ir darzeliu aukletojomis. Paskirti privatus pusvalandzio susitikimai tarp pedagogu ir tevu, – labai nekantraudama laukiu. Visada nustebina dalykais, kuriu dar nezinojau apie savo vaikus…

Mano nuomone labai sumenkitas vyru vaidmuo auklejime… Juk taip svarbu vaikams! Visai kitoks auklejimo stilius, mastymas. Kai pasiziuriu kaip mano vaika treneriai grudina ir moko siekti pergales, nepasiduoti, susikaupti, – tiesiog negaliu zodziais isreiksti padekos… Bet svarbiausia, kad zodziu ir nereikia! Jie aukleja pavyzdziais, trumpomis pastabomis, rankos paspaudimu, tyla, zvilgsniu, sypsena…

Aurius, 2011-10-04 17:08:45

O mano jaunėlė kiek anksčiau mums tėvams kaip spektaklį- parodijuodavo mokytojus.

Juokinga, bet vaizdelis nekoks….didesnė dalis psichopatai.

Nu kaip apgyniau mokinius. balsuokit 🙂

mokytoja, 2011-10-04 17:25:15

Auriui:

gal taip nereikia… O jūs dažnai matote tą savo jaunėlę?..ir tikriausiai taip kalbate apie pradinės mokyklos mokytojas? ir Jūsų žmona mokytoja….

Neetiška ir negražu…

Aurius, 2011-10-04 17:32:40

Deja deja. Reikia ligas gydyti, ir ko gero chirurgiškai.

Aurius, 2011-10-04 17:54:17

Oi jūs vadovėliniai dėstytojai. Tuščias jūsų mokslas ir durnas priėjimas prie vaikų.

Švietimo ministerijai vadovauja senmergės (etatiniai darbuotojai)…ko iš jūsų norėt.

Esu dviejų dukrų tėvas. Viena jau baigusi Tarptautinių santykių magistrantūrą, kita abituriantė. Eina visais mano šunkeliais. Jaunėlė dabar studijuoja visokius ten Sartrus, Kamiu, net Šliogerį. Baisu.

Bet aš ne apie tai. Jaunėlė su mumis nuo 14 metų valkatauja po visą Europą su karo klubu. http://pulkas.eu/news.php

Karo klubai, kaip taisyklė, būna sukurti istorikų-mėgėjų ir profesionalų, bet entuziastų. Kitaip sukant žmonių su ugnele. Ir mano jaunėlė stebėjo ne vieną istorikų ginčą. Prieš 200 metų vyko koks nors mūšis kurį dabar restauruojame, o Lenkų, Rusų, Vokiečių, Prancūzų istorikai ginčijasi iki numirimo. Nu, suprantate…o jei dar padaugina tai gali ir karas vykti.

Tai va pamatė mano dukrelė keletą tokių ginčų ir užteko, kad suprastų kas yra istorija ir kas yra tiesa ir kuo ta tiesa skiriasi nuo banalios vadovėlinės tiesos.

Tiesa, istorijos mokytojas pripažino, kad turi istorinį mąstymą.

Kur ta ugnelė kurią privalo duoti mūsų mokytojai?

Aurius, 2011-10-04 18:05:02

Tamsta mokytoja, pažįstu aš daugelį mokytojų iš vidaus. Daugelio iš jūsų per šūvio atstumą negalima prie vaikų prileisti.

Aurius, 2011-10-04 19:18:14

Tiesa, negalvokit prašau, kad aš tik naiezdus sugebu daryti ant mokytojų. Visa pasaulinė švietimo sistema pergyvena krizę. Niujorke tas pats. Ukrainoj tos pačios bėdos. Turtingesni veda vaikus pas privačius mokytojus ar mokyklas turinčias sistemą. Bet visos mokyklos turi laikytis bendrosios švietimo sistemos kuri, deja, šlubuoja.

Aleksas Janovskis būdamas 12 metų suvaidino apendicitą (kurį jam ir išpjovė), kad neiti į nekenčiamą mokyklą. Gal ir nėra gerai, bet mokytojai turėtų susimąstyti.

Šiuo metu Aleksas kuria savo universitetą į kurį kviečiami ir vaikų mokytojai, psichologai ir t.t.

Teko dalyvauti kai kuriose pamokose vaikams. Likau sužavėtas. Gražu matyti kaip atsiskleidžia vaikai.

——————————————————————————————————————

Paprasčiausiai bjauraus internetinio ančiuko vaidmuo labiau tinkamas išsakyti kai kurias mintis.

Štai kodėl aš čia ir kodėl toks.

Ta proga norėčiau užmesti keletą minčių. Ar ir toliau mes lavinsime tik vaikų protą? O kada pradėsime mokyti vaikus jausti? Jausti save, kitus, jausti savo aplinką. Aš jau nekalbu apie mokymą išgyventi save ir aplinką.

Vaizdžiai kalbant dabartinė švietimo sistema žmogų, kaip piramidę, apverčia aukštyn kojom ir paramsto svetimomis idėjomis. Ar galit įsivaizduoti kiek nestabili yra apversta piramidė.

Švietimo sistema suteikia tik išorinius atramos taškus. O kur vidiniai? Bet jei švietimo sistema suteikia tik išorinius atramos taškus tai ko stebėtis, kad vaikai neranda savęs, kad jie agresyvūs? O ar jūs patys turite vidinius atramos taškus, ar tik išorinius?

Vienetai iš jūsų teturi vidinius atramos taškus.

mokytoja, 2011-10-04 21:40:31

Auriui: atsiprašau, suklydau, vienodi vardai….

mokytoja, 2011-10-04 21:45:53

Kai komentaruose bet kokiose svetainėse perskaitau tokius žodžius …Daugelio iš jūsų per šūvio atstumą negalima prie vaikų prileisti…. norisi pasakyti: Jums vaikų nereikia turėti….

Geriau nusišypsokim: rytoj puiki, graži diena.

Te visad šviečia saulė, ir dangus būna giedras….

D., 2011-10-04 23:49:44

http://www.youtube.com/watch?v=0__9s3A2pcA

Smokas, 2011-10-05 10:01:23

Su Mokytojo diena, gerbiami Mokytojai ! Žinau koks tai nelengvas darbas, tad jei būčiau turtingas šeichas savo karalystėje mokytojams leisčiau atostogauti po 2-3 metus, kad jie galėtų keliauti, bendrauti ir patys mokytis. 🙂

Dovilė, 2011-10-05 18:02:21

Labai įdomi tema! Pastebiu, jog tik kelias metais už mane jaunesni dabartiniai pirmakursiai kiek kitokie – drąsesni išreikšti savo poziciją, kalbėti, nors kartais ir neturintys ką pasakyti. Daugiau pozos.

Įdomūs būtų Jūsų pastebėjimai, kodėl taip vyksta.

Aurius, 2011-10-05 19:23:33

Dovilės samprotavimas man patinka. Bandau išversti į normalią Lietuvišką kalbą. „ Durnas tas fuksas, bet jau postringauja ir jau baisiai mandras“.

Dovile tas fuksas, ar fuksai yra skirti Tau. Jie yra Tavo mokytojai. (šiandien mokytojų diena…. tai žinokit, kad mokytojas yra kiekvienas sutiktas žmogus: vaikas, bomžas, pensininkas, chuliganas, žmogžudys, Aurius, kuris dabar rašo atsakymą, Bronislovas, kurio bloge mes esame svečiai ir t.t.). Atsitiktinumų nebūna. Čia tik pas matematikus yra atsitiktinumai ir jie ten skaičiuoja :))

O vat kodėl tas fuksas toks aktyvus nors nieko pasakyti kaip ir neturi (čia pagal Dovilę) tai čia tik Dovilė pastebėjo. O jis yra toks koks yra ir iki lemputės jam Dovilės klijuojamos etiketės.

Bet čia ne viskas, o tik pradžia. Dovilė šiame fukse įžvelgė tik tai ką pati gerai pažįsta ir kas jai yra sava ir artima. Dovilė šiame fukse iš tikro įžvelgė save. Ir apibūdino jinai ne fuksą, o save.

Ką Jonas kalba apie Petrą, daugiau pasako apie Joną, nei apie Petrą. Čia rodos Spinozos teiginys. Spinoza kaip ir holistinio mąstymo tesėjas.

Ko aš čia taip skerečiojuos? Gerbiamieji Lietuva pasaulyje dvasine prasme yra labiausiai atsilikusi šalis. (savižudybės, emigracija, vaikų patyčios ir t.t.). Lietuva yra gūdi giria. Priežastys mūsų viduje….ir niekur kitur.

O dabar vertinkit mano minčių eigą. Tik atminkit, vertinsit save.

petras, 2011-10-06 09:39:29

Man atrodo tu teisus auriau, matai kaip supuvusi mūsų visuomenė minusiškai vertina tavo mintis, tik parodydama savo tikrąją vertę. gerai , kad turim visuomenės indikatorių – tave. dabar tik belieka mesijų surast.

Jovita, 2011-10-06 13:44:15

Tikrai nesutinku, – Lietuva nera “dvasine prasme labiausiai atsilikusi salis!”

petras, 2011-10-06 15:11:26

man patiko vienam filme pasakyti žodžiai, kad ir kur bebūtum, kad ir kur nukeliautum visur dangus mėlynas. juk visur žmonės suserga, įsimyli, nekenčia, nori didesnės mašinos, patogesnių namų, gerų vaikų (ne visi aišku) ir t.t. nepergyvenk Jovita, lietuviai tokie pat žmonės kaip ir kiti, bent jau aš taip manyčiau. o čia aurius tik gąsdina mus, kad dar labiau pasitemptumėm 🙂

Rasa, 2011-10-06 16:35:11

Auriui: tai sakai- Lietuva atsilikusi dvasiškai? 🙂 Ką belieka pasakyt? Tavo žodžiais- atsigręžk į save. Man lietuviai nuostabūs, aplink mane pilna nuostabių žmonių. O jei tu matai juose dvasinį skurdą, vadinasi… jis tavyje 😀 Gal nemoki įžiūrėti to dvasingumo kituose, nes pernelyg užsiėmęs kritika? 😀

Smokas, 2011-10-06 17:56:16

Rasa, vargu ar Jūs sutarsite su Auriumi, nes kalbate apie skirtingus dalykus. Atskirkime obuolius nuo kriaušių. Auriaus pareiškimas yra politinis – idėjinis (nors ir emocionalus, fatalistinis) , o Tamstos yra emocinis-buitinis. Jūs bandote ginčytis apie skirtingus dalykus. Graikiškai κριτικός (kritikós) ta pradine, originalia prasme, nereikšia vertinti blogas – geras, o sugebėti atskirti, įžvelgti, atpažinti.

Rasa, 2011-10-06 20:15:10

Smokui: na, ginčytis nei su Auriu nei su niekuo nesiruošiu, o su tavim tai net ir nedraugaunu, čia emociškai- moteriškas pasakymas. Nes man nepatinka tavo kalbėjimo stilius, tavo mintijimai ir pan. 😛 Tik labai labai retai patinka. Kokį kartą ar du. Patiko. Bet tai nesiskaito.

Smokas, 2011-10-06 20:38:21

Dar pridursiu. Dažnai žmonės ginčijasi vartodami tuos pačius žodžius, bet priskirdami jiems skirtingas reikšmes. Šiuo atveju kertinis žodis apie kurį sukasi ginčas mano galva yra “dvasingas”. Kad lengviau būtų, imkime ir pakeiskime labiau aiškesniu žodžiu “švarus”. Bandysiu interpretuoti Auriaus teiginį naujai. Jis skambėtų taip: mūsų valstybė kaip atskirų žmonių (ląstelių) junginys, jo pastebėjimu, ne tik, kad nepakankamai švarus, bet netgi purvinas. Tą įtakoja kiti organizmai, su kuriais galime sulyginti tą švarumo lygį. Jūsų, Rasa, teiginys būtų: “mes esame pakankamai švarūs, nes mano vaikai, bendradarbiai, klientai, kaimynai, žmonės stovintys prieš mane ir po manęs eilėje yra daug maž tokio pat švarumo kaip aš. O aš save laikau švaria. Vadinasi ir aplink mane yra švarūs žmonės”

O dabar jei paimtume konkretų atvejį, didelės pagarbos vertą Dalios Budrevičienės iš Krekenavos poelgį, kai ji pranešė apie mokamus vokelius.

Vieniems žmonėms užtektų save laikyti “dasingiems” kai, jei Dalia būtų paslydusi ir susilaužiusi koją gatvėje, nepraeiti pro šalį, pakelti ją, iškviesti greitąją, palaukti kol atvažiuos.

O aš savęs nelaikau pakankamai “dasingu” ir nematau aplink save tokių, nes nepadariau to kas buvo būtina – prisijungti prie visuotino dirbančiųjų streiko už pačią Dalią ir visus kurie ima ir nedrįsta pakovoti. Nemačiau streikuojančių mokytojų, dėstytojų, kartu su mokiniais, studentais išėjusių gatvėn į realią, o ne popierinę, pilietiškumo pamoką, aiškinančių savo auklėtiniui, kad jei šį kartą jums iki šiol nepažįstama Dalia su mūsų pagalba iš šio “purvo” neišeis pergalingai ant “rankų nešama”, tai kitą kartą jos vietoje gali būti tu. Tai čia tik vienas pavyzdys, o kiek dar yra panašių “nedvasingumo” pavyzdžių. Dar pridursiu. Rasa, pamąstykite, ar tai, kad šiandien moterys gali balsuoti, nėra tų, kažkada perdėm kritiškai vertinančių žmonių, darbo vaisius, kurį priimate kaip savaime suprantamą ?

Aurius, 2011-10-06 21:16:52

Ačiū už pasisakymus ir ačiū už balsavimą. Visiškai nesvarbu kaip balsavot. Vien tik reakcija į mano pasisakymą jau yra gerai. Neigiama ypatingai. Balsavimo rezultatai sako, kad dalis su manim sutinka, o kita dalis ne. Nuostabu. Net jei būtų balsavimo rezultatai visiškai neigiami, niekas manęs iš vėžių neišmuštų. Tikrai, nuoširdžia esu dėkingas už tą energiją kurią skyrėte man. Net jei ta energija tik pelės paspaudimas +-.

Esu absoliučiai normalus žmogus. Galima sakyti, išauginau dvi žingeidžias dukras (jaunėlė jau turi 18metų). Dalyvauju Ukmergės kultūros centro veikloje, esu artistas, Ukmergės meras man dovanoja garbės raštus, dalyvauju karo klube, vaidinu paskutinį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kareivį, kuris žuvo Kobilkoje (Varšuvos priemiestis) 1794 metais. Rašau blog’ą, domiuosi MLM, naująja ekonomika. Esu karštas, emocingas, choleriškas. Tai ką, man dabar susigūžti nuo jūsų klijuojamų etikečių? Nesulauksit. Paskutinius tris metus dalyvauju visoj eilėj pasaulinių bendrijų, esu kelių užsienio akademijų laisvas klausytojas. Pats vedu paskaitas, turiu internetinę klasę (vebinarą).

Bandžiau pateikti save standartiniame CV rėme.

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/rpaulauskas_tautai_butina_ieskoti_bendru_prasmiu/

Ar matot kuo žmonės užsiima? Prasmės ieško ir nori, kad tą prasmę ir tautiečiai turėtų? Mano galva jie labai silpnai kapsto. Nes panašu, kad jie patys nežino kur tos prasmės ieškoti. Čia bendra mūsų bėda. Galit nesutikti su mano pasisakymu, bet aš dar neparašiau antros dalies. http://auriusd.blogspot.com/2011/09/lietuviu-tauta-degraduoja.html

Kai Lietuviams įpiršo svetimas ideologijas tautą sužlugdė. Kai Lietuviai turėjo savo pasaulėžiūrą-buvo didi valstybė. Bandykit nuneigti.

O dabar bandysiu pateikti save iš holistinės sąmonės pozicijų.

Mes gyvename ne viename lygmenyje. Žmonės, kurie aktyviai reiškiasi ir išsako savo nuomonę internete, ar net rašo blog’ą, dalyvauja forumuose ir t.t.t yra įžengę į aukštesnį lygmenį. Supranta jie tai ar ne…nesvarbu.

Todėl aš čia. Bronislovas Burgis yra vienas iš tų. Savas bičas. Jis rašo apie save ir apie visuomenines problemas, kelia aktualius klusimus. Man patinka žmonės kurie turi daug gyvenimo, nes jiems dar pridedama, o kas neturi daug gyvenimo, atimama ir tai kas duota. Šaiposi Dievas iš žmonių pasilinksmindamas. O iš Lietuvių ypatingai. O dabar bandau išversti į normalią kalbą. Tiems kam rūpi sava aplinka ir tie, kurie ieško atsakymų energija pro juos teka visu galingumu, o tie kas rūpinasi tik savo kūneliu, atimama net tai ką turi. Ir žudosi tie žmogeliai, degraduoja, nusilaka, skerdžia vienas kitą ir t.t. Pasiskaitykit dienraščius.

Pagavot kampą? Pagrindinis holistinis dėsnis yra energijos tekėjimas. O problema (liga, pinigų nebuvimas, skurdas, depresija ir t.t.) yra energijos užslopinimas.

Ir vėl aš paklodes varau.

Taigi kolegos, mes esame internetinis elitas, nesame vieniši, mes turime energijos ir galime jos duoti vienas kitam.

Neigiamas vertinimas yra energija. Vertinkit. Ačiū.

Rasa, 2011-10-06 21:35:55

Smokai, aš nelaikau savęs nei pernelyg švaria, nei dvasinga. Esu kokia esu. Ir aplink mane nei švarūs, nei labai dvasingi. Tik esu linkusi, noriu matyti žmonėse tai, kas gražu ir parodyti, jei galiu, tai jiems patiems. Tai suteikia žmonėms stiprybės. Man patinka ir mano kaimynė pijokė Zojka, kurią kartais iškeikiu, bet jei reikia iš tikro, stengiuosi padėti. Visuose yra kažkas gero. Man žmonės gražūs. Jie turi begales trūkumų, bet vis vien…

Pati nesu labai jau gera, manau. Ir vienam iš darbdavių esu tiesiai pasakius, kad nedrįstų kelti ant manęs balso, nes aš jam nei žmona, nei nuosava. Ir tai, kad aš jam dirbu, nereiškia, kad jis gali ant manęs šaukti. Ir tai, kad jei aš jam atrodau kvaiša, aš galiu išeiti, o jei atrodau pakankamai protinga , tada nėr ko rėkaut, aš ir normalią žmonių kalbą suprantu. Pasiuto ponas verslininkas tada iki raudonumo. Bet mes paskui labai puikiai susidirbom kartu, net patarimo klausdavo kai kuriais atvejais.

Gal poniai Daliai reikėjo pasakyti darbdaviui pirma, kad ji nori gauti atlyginimą baltai? Gal perspėti jį? Va arba keiti kažką arba aš tave paskųsiu… Daug kam gauti atlyginimus vokeliuose parankiau. Ir kai kuriems darbininkams tai priimtina. (čia gali mane sumalt į miltus)

Tiesiog Aurius nuolat pabrėžia, kad jei kas nors mums nepatinka, vadinasi tai mes turim savyje. Vadinasi, jei tu mane nervini, tai aš tokia pati, kaip tu 🙂 t.y. turiu tokių bruožų. Na argi nepikta, kai pagalvoji? Ir išties tame yra tiesos- Aurio žodžiuose, (nuoširdžiai tikiuosi kad ne tame, kad aš į tave panaši, šitam klausime man pritark 🙂 tam daug kas pritaria. Taigi aš ir tik patvirtinau jo pačio žodžius- jei kažkame kažkas tau atrodo nepriimtina, paieškok to savyje- tu to turėtum turėti. Net psichoterapeutai taip sako- mums užkliūna ir labiausiai mus erzina kituose tai, ko turim patys. Tik gal nenorim to pripažint 🙂 Taigi, aš tik pasitikslinau su Auriu- jei jis laiko lietuvius nedvasingais, tai gal to nepakankamai yra jame pačiame? Ir dabar jis staiga atrado holistinį mastymą ir pasijautė jau daugiau žinantis ir visi staiga pasidarė visai nieko nesuprantantys.

Pentium100, 2011-10-06 21:41:38

“Pagrindinis holistinis dėsnis yra energijos tekėjimas.”

Na va, sakiau nereikia IAE uždaryt – tiek energijos tekėjo… O dabar reiks laukt kol naują pastatys (už 5 – 10 x daugiau nei kitose šalyse).

Smokas, 2011-10-06 22:01:14

uch! Būtumėm šauni komanda.

Ačiū, Burgiui už galimybę čia rašyti ir dar didesnis už kantrybę skaityti visokius smokus.

Aurius, 2011-10-06 22:07:33

Pentium100, dėl atominės visiškai sutinku. Taip, Lieeuva atėmė galimybę tekėti energijai. o dabar kaupiasi kita energija, kuri bet kada gali pratrūkti.

Aurius, 2011-10-08 08:05:14

„Ir dabar jis staiga atrado holistinį mastymą ir pasijautė jau daugiau žinantis ir visi staiga pasidarė visai nieko nesuprantantys.“

Rasa, aš taip niekur niekada nesakiau. O tai pasakei pati ir man klijuoji etiketę. Bet tai nėra svarbu.

Aš esu ieškotojas. Aš jau daugiau kaip 25 metai ieškau sprendimo. Ar mano ieškojimai teisingi? Nežinau. Tai yra ieškojimai ir tiek. Dėl jų aš nesiruošiu nei kompleksuoti (jei jie klaidingi), nei ką nors žeminti. Kaip žmogus esu tam tikrame lygmenyje. Tas lygmuo yra mano duotybė. Iš kur gavau? Nežinau. Bet tai net nėra svarbu.

Man patinka ieškoti sprendimų ir aš ieškau žmonių, kurie taip pat ieško sprendimų. Per pastaruosius tris metus tokių žmonių sutikau daug. Kiekvienas kažką duoda. Kiekvienas turi savo mokytojus. Einu pas mokytojus, einu pas mokytojų mokytojus ir taip kapstausi. Man tai patinka. Bet žodis patinka nevisiškai atitinka esmę. Tai man duota.

O dabar pakalbėkim iki ko aš prisikasiau. Tiek Lietuva, tiek visas pasaulis šiandien neturi ateities. Tiksliau neranda sprendimų. Krizė ne tik finansinė, bet ir prasmės krizė. Nėra prasmės. O kai nėra prasmės tai nėra judėjimo, nėra siekio.

Ar holistinis mąstymas, holistinė sąmonė yra ta ateitis? Nežinau. Tai revoliucija mąstyme. Mano mąstyseną apverčia. Pagaliau holizmas atsirado (išpopuliarėjo) dėka astronominių, kvantinės fizikos, kvantinės logikos atradimų ir t.t.

O jei revoliucija tai kipišas, karšta. O tai yra gera. :))

Rasa, 2011-10-08 09:06:41

Auriui: aš tiesiog pasakau savo nuomonę, neteigiu to kaip neginčijamos tiesos ir neklijuoju tau etikečių 🙂 Ir jokiu būdu nesu prieš holistinį mastymą, juo labiau nesu prieš ieškojimus. Visi (beveik) mes vienaip ar kitaip ieškom…

Pagrindinį holizmo principą apibrėžė Aristotelis savo „Metafizikoje“: „Visuma yra daugiau nei jos dalių suma“.

Bet kai skaitau tavo parašymus, tavo greitai besikeičiančias mintis dėl tavo gal choleriško charakterio, tada mintyse pritariu, kad Vikipedijoj gerai parašyta: “Antrojoje XX a. pusėje pagrindinė holistinio mąstymo kryptis moksle yra sisteminis mąstymas, pvz., chaoso mokslas.” Tavo pamokymai gal būtų neblogi, juose yra tiesos, bet trūksta stabilumo ir ramybės. Tavo mintys atrodo chaotiškomis.

Man priimtiniau, kai teisingos mintys sukelia ramybės, harmonijos, aiškumo, pozityvumo, žinojimo kaip elgtis jausmą, o ne suvelia kaltūną iš minčių… 😀