Vaikystės vasaros seniau ir dabar

Anais laikais:

  1. Ką veikia trys broliai vasarą? Darbus dirba! Kolūkyje (kai jau buvome vyresni) ir namuose (visada). Sunkus darbas, prakaito skonis buvo mano vasarų palydovai ir puikūs mokytojai, gyvenimo motyvatoriai.

2.Kuo rūpinosi mūsų tėvai? Kad būtume pavalgę, kad neišdykautume, nesusidėtume su „negerais“ kaimo bendraamžiais. Ar tėvai rūpinosi, kad per vasarą ko nors išmoktume? Ne! Taigi vasara…Bet mes išmokome ir dviračiu važinėti, ir plaukioti, ir po medžius laipioti, ir meškerioti, ir šaudyti, ir sprogdinti, ir tinklinį žaisti… Laimė, neišmokome rūkyti! Ar aš mokydavausi? O, taip! Aš ryte rydavau knygas, atlikinėdavau keistus cheminius eksperimentus, eksperimentus (dažniausiai pavojingus…) su elektra (vyresnėse klasėse).

  1. Koks esminis vasarų įspūdis? Vargas ir skurdas buvo mūsų vaikystės palydovai, bet vasarą skurdo niekas neprisimindavo, o vargas buvo kažkoks nevarginantis… Laisvė! Štai esminis įspūdis. Jokių telefonų, jokių ataskaitų tėvams už visą dieną…

  2. Mes būdavome purvini ir laimingi! Beveik visą laiką basi. Blogai, kad kiekvieną vakarą (beveik…) reikėdavo plauti kojas…

Šiais laikais:

  1. Ką veikia moksleiviai vasarą? Pramogauja. Atostogauja. Realizuoja tėvų planus.

  2. Kuo rūpinasi moksleivių tėvai? Žinoma, kad vaikai būtų pavalgę. Kuo skaniau pavalgę. Rūpinais tėvai, kaip ką nors įdomesnio ir naudingesnio (jų akimis…) pasiūlyti vaikams. Kai kurie tėvai, žinoma, rūpinasi, kaip ką nors pasiūlyti pigiau. Kaip ir anais laikais rūpinasi, kad vaikai „nesusidėtų su negerais“, kad neišmoktų rūkyti, gerti alkoholinių gėrimų, vartoti narkotikų, vogti, ką nors gadinti, laužyti…

  3. Koks esminis vasarų įspūdis? Manau (bet aš nežinau, gal moksleiviai parašys…) – suvaržyta laisvė, nuolatinė kontrolė, ekstremalių pojūčių ir nuotykių stoka.

  4. Anūkėliai dantukus pradėjo kiekvieną vakarą valyti nuo tada, kai burnytėse prasikalė po pirmąjį dantuką… Vaikai turi būti švarūs, gražiai aprengti, nes kitaip – ką kiti pagalvos?…

***

Taip, pasaulis keičiasi… Kaip pamatuoti, kaip keičiasi vaikų jausmai vasarą?…

Atsakymai

Burgis, 2012-06-19 09:21:20

Įverčiams…

Natalja, 2012-06-19 13:12:54

Dekoju Dievui kad gyvenu gamtoje, šalia vanduo, vaikai moka plaukti, maudosi iki pamėlusių lupų; šalia medžiai, tad laipiojimas teikia neapsakoma malonuma; nuo krūmo nuskinta neplauta uoga, neapsakomas skanumėlis… tai mūsų šeimos turtas

Bet kaimynu vaikas vaikšto su mobiliaku, jis “genijus”, žaidžia su kompų ir žino visokius “S” dalykėlius iš interneto, jis “kietas”, nesvarbu kad nemoka skaičiuoti ir nesupranta kalendoriaus ir laikrodžio, bet reikšmingu veidu gliaudo sėmkas, jis traukia kaip magnetas ir mūsų šeimos turtai tampa beverčiai. Kaip anksčiau tėvai dirbdami apsaugodavo vaikus nuo “piktųjų gėnijų”?

Burgis, 2012-06-19 13:16:16

Nataljai: gąsdindavo… Būdavo įprasta, kad tėvai lyg tarp kitko kalbasi tarpusavyje (bet mums girdint!) ir pasakoja, kaip blogai baigėsi tam ir anam, kuris blogai darė tą ir kitką…

ajaxiss, 2012-06-19 14:46:40

Gal autorius, arba kiti galėtų papasakoti apie pionierių stovyklas?

mokytoja, 2012-06-19 22:47:02

  1. Ką veikia moksleiviai vasarą?

Dauguma ilsisi, stovyklauja, dirba, maudosi…

Kai kurie – sėdi ant mokyklos laiptų, rūko, gliaudo saulėgrąžas, spjaudo, geria alų… Ir taip beveik kiekvieną vakarą…, kuris prasideda nuo 15 val.

Patarkite, kaip kalbėti, kovoti, veikti?

DaHongPao, 2012-06-20 04:59:14

Miela mokytoja, o koks jūsų reikalas, ką jie daro? Gyvenkite savo gyvenimą, negadinusi sau gerų emocijų su tais pienburniais.

D., 2012-06-21 14:11:34

DaHongPao: tamsta tikriausiai esate iš tų žmonių, kurie praeina pro nugriuvusį žmogų, nes koks jūsų reikalas.

Mokytojai: patarčiau paskaityti Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 straipsnį ir manau suprasite ką tokiu atveju daryti.

ajaxiss, 2012-06-22 10:37:00

Mokytojai:Taip kaip sakoma:”Kova su vėjo malūnais”

D., 2012-06-22 14:31:08

ajaxiss: vienam gal ir sunku kovoti su tais malūnais, bet jei tarkim bent pusė miestelio pakovotų, tai nuverstų greit tuos malūnus 🙂

ajaxiss, 2012-06-25 09:23:39

Sutinku.