Valstybė bankrutuoja?

***

Rytoj eisiu į tradicinę gimnazijos šventę „Lapkritines“. Prieš 20 metų Ugnius Mikučionis ir draugai pradėjo įdomią, svarbią tradiciją kasmet rengti keistas literatūrines-kūrybines vakarones, kai diena labai sutrumpėja ir pauzės vakaronėje gali būti ilgos, ilgos!

Pauzės yra vienas iš keturių ritualinių „Lapkritinių“ požymių. Kiti trys požymiai:

– nėra jokių renginio vedėjų, nėra jokios kalbančių, deklamuojančių, grojančių, dainuojančių eilės; niekas iš anksto nežino, kas ten bus, kas ką veiks;

– po atlikto kūrinio niekas neploja;

– kiekvienas atėjusysis turi jausti poreikį ką nors atlikti.

***

„Lapkritinės“ yra šioks toks indikatorius, kada mūsų valstybė bankrutuos. Kol „Lapkritinės“ bus bent šiek tiek panašios į buvusias – nebankrutuos.

Atsakymai

Burgis, 2011-12-01 21:32:46

Ar jūs mane išgirdote?…

Marius A., 2011-12-01 22:55:19

Šiandien kalbėjau su trečiokais gimnazistais apie K.Donelaitį ir kt. Slaptu balsavimu gimnazistai patvirtino, kad K.Donelaitis klasėje patinka… dviems.

Donelaitis nebūtinai turi patikti… Nebūtinai turi patikti chemija ar kūno kultūra… Gali ir patikti, tada būna mokytis smagiau. Bet neturi patikti viskas, ką mokaisi. Gal netgi negali patikti viskas?

Jei būtų balsavimas – aš irgi būčiau prie tų, kurie nebalsavo “už”. Nors mokiausi “Metus” kaip ir priklausė, gal kokį rašinėlį rašiau, ką jautė ir išgyveno autorius, kodėl tai mums svarbu istoriniu požiūriu ir t.t. Ir aš neapsimetinėjau, kad man patinka… Ar tai blogai?

“Nu normaliai tas Donelaitis, rašė gal ir nieko, nu bet kodėl jis ar jo kūriniai man turi patikti?” (su Kauno bachūriukų akcentu…).

Man pvz. patinka A. Azimovas, A. Klarkas ir Dž. Lucas. Netgi ne visai taip, jie man kaip ir dzin – man jų kūriniai patinka 😉

…, 2011-12-02 00:34:20

Kadangi Lapkritinėse nebūsiu, bet jaučiu pareigą kažką padeklamuoti, tai štai jums A. Nykos-Niliūno eilėraštis “Vasaros herbas” (vienas iš trijų, kuriuos tebemoku atmintinai, nors reikėjo išmokti tik vieną; nepaisant 300% įvykdytos užduoties, Lukaševičienė visvien ištarkavo :)))) Taigi:

Vasaros herbe

Juodas arklys ir geltonas vėdrynas.

Už suolo užkištas kirvis

Atšipęs iš ilgesio

Martynas, 2011-12-02 00:53:04

Mums dažniausiai patinka tai, kas it veidrodis atspindi mus pačius. Tokiu principu veikia visos medijos – laikraščiuose žmonės pirmiausia skaito apie renginius, kuriuose patys buvo, įvykius, kuriuos patys matė, apie tai, kas liečia juos pačius. Lygiai taip pat ir literatūra dažniausiai žmogui patinka tokia, kuri atspindi jo gyvenimo iššūkius, bėdas, to laiko pasaulėžiūrinius klausimus. Donelaičio „Metai“ su visa šniokščiančia, tai mirštančia tai atgimstančia gamta, jos ritmu, glaudžios bendruomenės gyvenimo klausimais nebeatspindi (dažnai seklaus) moksleivio pasaulio, tad jis ir sako, kad nepatinka. Tiksliai neprisimenu, bet turbūt vienuoliktoj klasėj nepatiko ir man.

Vis tik tikras žmogaus augimas visada vyksta ne tuomet, kai aklai prisiriši prie tave veidrodiškai atspindinčių dalykų, o šviežiomis akimis žiūri į didelį pasaulį, bandai suvokti jo nuostabumą, suprast, kas yra gera ir tada mokaisi (kantriai ir be reikalavimų) tai pamėgti. Prie to turėtų vesti ugdymas ir talentingi Mokytojai. Kitu atveju visą gyvenimą gali gyvent valdomas savo vidinių kaprizų (ankstesnėje temoje aprašyto gašlaus humoro ir panašių dalykų).

Prokuror, 2011-12-02 00:57:47

Gerbiamasis BB!

Visų pirma – atsietai nuo šio straipsnio – ačiū Jums, kad buvote, esate, ir, tikiu, būsite. Ačiū!

Apie išsakytas mintis – kiek mažiau entuziastinga nuomonė.

Su daugeliu tezių +/- sutikčiau. Ginčytis būtų galima dėl detalių, ir ne šioj aplinkoj.

Bet štai su fraze “Galiu pateisinti, kad šeima nori sukaupti milijoną, bet negaliu pateisinti, kai šeima nori milijardo” – nuvylėte. Aš – Jūsų mokyklos išugdytas “asmenybius”. Mano liberalias pažiūras ir vertybes nemaža dalimi formavo Jūsų vadovaujamos gimnazijos atmosfera. Jus taip pat visad laikiau “didžiojo kelio” liberalu, nepaisant gana konservatyvių valdymo metodų (dabar, kaip suaugęs ir protingas žmogus, pripažinčiau, kad jie neišvengiami, nors ne visad buvo proporcingi). Tačiu minėtosios frazės nesupratau… O jei supratau – neturiu galimybės pateisinti. Apie kurį milijardą kalbate? Jei apie Baltarusijoje, Mongolijoje ar Armėnijoe veikiančią valiutą – bala nematė, matematiką visi mokėmės (pas Jus – sustiprintai), suskaičiuosime. Tačiau jei Jūs norite diferencijuoti Lietuvoje uždirbamą pelną ir šio pelno sąlygotas fizinio asmens pajamas – tada aš Jūsų “kaip minimum” /slengas/ nesupratau. Ar jūs norite pasakyti, kad milijardą uždirbęs žmogus yra vagis by default? Ar Jūs norite pasakyti, kad milijoną uždirbti yra garbė, o milijardą – sukčiavimas ir vagystė? Ar Jūs norite pasakyti, kad milijardą uždirbęs žmogus yra Public enemy by default?

Ar Jūs, galų gale, norite pasakyti, kad pasaulyje nereikia milijardierių? Kad visi, kaip TSRS, turėtų apsiriboti pavogtais milijonais ir “neišsiskirti” iš masės demonstruodami milijardą ?

Gerbiamasis BB, manau, kad nei aš pakeisiu Jūsų poziciją (jei ji, deja, yra būtent ta, kurią kritikuoju), nei Jūs – manąją, kuri pagrįsta šiokiais tokiais išdėstytais argumentais, tačiau siūlyčiau persvarstyt kapitalo kritiką,ir kaip atsakingam vadovui atsakingos institucijos (persiprašau už svetimaklbę konstrukciją) bent jau įvairiapusiškai nušviesti komentuojamus reiškinius (dar syk svetimakalbė konstrukcija, atsiprašau…)…

Prokuror, 2011-12-02 01:45:34

Dar veinas moumentas:

Grbiamas BB, jūs rašėte “Ugnius Mikučionis prieš 20 metų…”

Lapkritinės – ŽIAURIAI faina idėja. Diletantiškai taip, (bet visiškai diletantiškai) aš ir pats dvejetą kartų (na max trejetą) bandžiau sudalyvaut. Nesiginčysiu – pasirodo tai ne man. Stebėjimu buvau žiauriai patenkintas. Kai užsiciklino tekstas ties Cvetajevos eilėraščiu – Jūs turėtumėt prisimint (komentarą mestelėjot tada) – paskatinot dingt iš šio reikslo kuo toliau.

Įsijaučiau… Komentaro mintis ištie turėtų būti tokia:

Ugnius Mikučionis įstojo į KTUG nei anksti nei vėlai – 1992 metais.

Ugnius (nickas – Džiamaika) rimtesne veikla Gimnazijos veikėjų (ne, ne (vien tik) moksliukų) aplinkoje pradėjo užsiimti 11 klasėje (pradedant 2003 rudeniu). Už šią veiklą Jam didžiulis ačiū. Nuo žmogų, kuriem daugeliu atvejų sąvokos “džiamaika” ir “KTUG” yra šalia ir neatsiejamos

  1. Dabar “jamam” BB teiginį “Prieš 20 metų Ugnius Mikučionis ir draugai pradėjo įdomią, svarbią tradiciją kasmet rengti keistas literatūrines-kūrybines vakarones”. “prieš 20 metų” buvo lygiai 1991 metais. Iki Ugniaus Mikučionio (dešimtoko) pirmojo žingsnio Gimnazijoje buvo likę nepilni metai…

Kiek prisimenu (galiu ir klysti, senbuviai – pataisykite), Ugnius pirmąsias Lapkritines suorganizavo būdamas 11 klasėje, (t.y.prieš 18 metų – 2003 lapkritį).

Be abejo, džiugu raškyti savo darbo vaisus. Ypač kai jie – iš tikro užtarnauti, gerbiami ir nesiskutuotini, o vaisių autorius – geras, griežtas ir profesionalus vadas.

Tačiau – kam reikia keliais mėnesiais, pusmečiu ar netgi metais koreguoti tai, ko niekas ir taip nesiruošia ginčyti? Juk bus ir tas dvidešimtmetis, ir paminėjimai, ir kalbos, ir ąžuolo vainikai. Tai kam – dabar?

Arvydas, 2011-12-02 08:13:30

Martynai, man labai patiko Jūsų “veidrodžių teorija”! Niekada apie tai nemąsčiau, bet perskaitęs Jūsų pastabas, turiu sutikti, kad jos – ganėtinai teisingos. Na, bent jau žiūrint iš mano pozicijų 🙂

scania, 2011-12-02 08:35:12

O kodėl „valstybė bankrutuoja“?

Kiba kitose valstybėse kitaip?

Graikijoje, poršų kajenų rezervate – tai jau visai aiškiai matosi, betgi ir kitose panašiai tas pats.

Manau, kad Lietuva žengia koja kojon su visu pasauliu.

Net kiek ir aplenkia 😀

Giedrius, 2011-12-02 09:09:17

Čia jums ne Skandinavija (jeigu ne Lietuvos vyr. šventieji, tai gyventume panašiai), ne Amerika, kur milijonieriai reikalauja sau didesnių mokesčių, o partijų užjodinta Lietuva su savo rūpintojėliais-žmogeliais…

Iš arčiau, 2011-12-02 09:10:36

Prokuror, aš visada galvojau, kad aš nemoku rašyti ir pastoviai darau gramatinių klaidų, bet pasirodo būna žymiai blogiau… 🙂 Ir nesiteisinkite, kad skubėjot, aš irgi rašau prabėgom ir dar iš telefono, bet bent jau stengiuos…

Tai štai va toks piktas dikdaktinis komentaras penktadienio rytą 🙁

Burgis, 2011-12-02 09:14:16

Oho, kokia gera reakcija! Ačiū.

Prokurorui priminsiu tik tiek – neįmanoma numesti svorio vien karpant nagus. Kai sakau prieš 20 metų, tai reiškia, kad prieš 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15,… metų. Turiu teisę turėti senatvinę sklerozę, turiu teisę prisiminti apytiksliai…

bach, 2011-12-02 10:11:04

to prokuror: dėl milijardų, milijonų ir liberalų… manau esmė yra tame, kad žmogus gali uždirbti milijoną, na kelis milijonus, na gerai keliolika milijonų… ir tai nėra blogai, bet kai vieni uždirba 2000 per mėnesį (dirbdami sąžiningai ir uoliai) ir per visą gyvenimą gali uždirbti +/- 1 milijoną, o kiti turi milijardą (us)…. “uždirbtą” per 5-10 metų… taip suprantu jie protingesni ir galbūt daugiau dirbo, bet ar 1000 kartų protingesni ir darbštesni, kažkaip abejoju. Ir kas daroma su tais milijardais? statomi dangoraižiai, perkami automibiliai šimtais, jachtos už 10-100 mln… kam visa tai? Aišku jei jie visi būtų kaip bill gates ir vos ne viską labadarai atiduotų (beja ne tai bukai labdarai kur ryžius nuperka, bet tai kur vištas ir karves perka, kurios vėliau kiaušinius deda ir piena duoda), galbūt žmonės apie tai perdaug nekalbėtų, bet tokių kaip gates vienetai.

Manau kažkas blogai yra su visa sistema, čia aišku ne tik Lietuvoje ir čia ne tik Lietuva bankrutuoja, čia visas pasaulis bankrutuoja…

…, 2011-12-02 12:21:51

p. bachai, na čia jau nesusilaikysiu… Nebandykime lyginti vienų žmonių atlyginimų su kitais, bandydami perversti juos į “nudirbto darbo” kiekį (kalbu apie jūsų teiginį “1000 kartų protingesni”). Žmogus vertas tiek, kiek jam moka rinka. Ir nepamirškime, kad rinka moka ne tik už “atsėdėtas valandas”, bet ir už atsakomybę. Ir jei vadovas sėdi kompanijos su 150 tūkst. darbuotojų viršūnėje (na, čia žinoma ne Lietuvoje), galiausiai jis prieš savininką atsako už milijonus metrų iškastų griovių ar šimtus tūkstančių išdrožtų Rūpintojėlių. O jei žmogus nesuvokia, kokia tokios atsakomybės tikroji kaina, tai tikriausiai jis baigs savo gyvenimą geriausiu atveju būdamas 3-ojo kriauklių štampavimo cecho viršininko pavaduotoju cinkavimo vonių valymo klausimams.

bach, 2011-12-02 13:07:59

…. tai aš ir kalbu kad milijonai keli ar keliasdešimt yra suprantama, dėl būtent jūsų išvardintų atvejų, bet šiais laikais tai ne miljonai, o milijardai… t.y. nesuvokiami skaičiai ir nesuvokiama nelygybė. Kai vieno žmogaus rankose tiek turto, kad gali lygintis su milijonus gyventojų turinčių mažesnių valstybių BVP. jau nekalbu apie korporacijas arba didžiuosius bankus, kurie valdo tokius išteklius, kad nenuostabu, kad niekas šiam pasaulyje nesikeičia, nes teisiog neleidžiama, kad keistųsi…

Aš pats esu ganėtinai liberalių pažiūrų, bet tikrai nepritariu toms visoms kraštutinėms nesamonėms, ką pvz dažnai tenka girdėti iš LLRI pusės… kaip ir jūsų minėtas “žmogus vertas tiek, kiek jam moka rinka”, nes tokiu atveju ar vaikas siuvantis adidas batus 14 val per parą vertas 25 dolerių per mėnesį???? ir jam mokama tokie pinigai vien dėl to, kad kažkas Lietuvoje už jo pasiūtus batus sumoketų 125 dol, o ne 129 dol. (nes tokiu būdu korporacijos mažina sąnaudas ir naudojasi “laisvos rinkos privalumais”…)

Patys liberalumo principai nėra blogi ir siektini, tačiau tai į ką jie evoliuconavo per pastaruosius 100 metų yra visiškas absurdas ir visuomenė globalia prasme iš tikrųjų bankrutuoja…

…, 2011-12-02 14:10:20

Na, jei jau ekstremaliais pavyzdžiais kalbėti apie galią, sutelktą pavienių asmenų rankose, tai tokie žmonės, kaip p. Obama, Medvedevas ar Hu Jintao apskritai turi galimybes sunaikinti šiuolaikinę civilizaciją vienu rankos mostu. Apie tokį dalyką, kaip child labour, aš negaliu daug kalbėti, nes neturiu pakankamai patirties ir žinių, tačiau manau, kad tam vaikui tokiomis sąlygomis, kokiomis jis šiuo metu yra, geriau gauti $25/mėn., negu jų negauti apskritai. Kaip situaciją ištaisyti – neturiu supratimo, tačiau čia turi veikti jau nebe verslas, o politikai su savo politine valia (ok, ok, politikai sėdi korporacijų kišenėse ‘n shit, bet čia mes ne apie tai), nes rinka širdies neturi. O jei paliksime ramybėje vaikus ir persikelsime į Europą arba JAV, tai tikrai jums pritariu – visuomenė bankrutuoja, ir to puikus pavyzdys yra “Okupuokime Volstrytą” ir panašios nesamonės.

Arvydas, 2011-12-02 14:21:14

Na, prie pasaulinio ekonomikos nusivažiavimo smarkiai prisideda korporacijos, bankai, vertybinių popierių biržos ir t. t. Blogybė yra tokia, kad visi šie ekonomikos gigantai pinigus gauna, tiesiogine tų žodžių prasme, iš oro. Perkamos-parduodamos kompanijos realiai nesukuriant jokios vertės, akcijų rinkos pagalba dirbtinai išpučiamos žaliavų, energetinių išteklių kainos, kai kurios šalys spaudina niekuo nepadengtus pinigus, kitos šalys skęsta jau nebesuskaičiuojamose skolose.. Žodžiu, procesams, kurie vyksta pasauliniu mastu, mano nuomone, jau senai nebegalioja ekonomikos dėsniai ir modeliai. Sakyčiau, jog net pats terminas “ekonomika” šiuolaikinio pasaulio kontekste skamba kiek juokingai..

Martynas, 2011-12-02 15:26:23

Rinka yra tik mašina, kuri išrūšiuoja daiktus pagal jų efektyvumą (žmones, žinoma, taip pat traktuoja kaip daiktus). Iš jos reikalauti teisingumo, sąžiningumo ir kitų dorybių būtų taip pat kvaila kaip reikalauti to iš, tarkime, šuns ar „Ferrari“ automobilio. Tačiau iš žmonių, kurie valdo (arba gali valdyti) rinką šių savybių galime ir turime reikalauti.

bach, 2011-12-02 15:45:45

Martynai, rinka pati neveikia ją valdo būtent žmonės ir rūšiuoja viską žmonės, ir kokia rinka buvo yra ir bus spręs žmonės… dėl 25 dol atlyginimo sutaria žmogus su žmogum, dėl kito žmogaus sprendimo mažinti kaštus bet kokiais būdais ir siekti maksimalaus pelno bet kokiais būdais, taip užtikrinant kitių žmonių siekiamą maskimalią grąžą iš investicijų… o jei rinka veikia dėl 1 proc. žmonijos super gerovės ir ignoruoja likusios daugumos nepriteklių arba visišką skurdą, tai ar tokios “rinkos” reikia… taip kol kas niekas nieko geriau nesugalvojo, bet esmė yra tame, kad artimiasiu metu ir nesugalvos kol visa tai nežlugs ir aišku žlugs su skaudžiausiomis pasekmėmis būtent tai daugumai. Laimingiausi žmonės yra tose visuomenėse kur atskirtis tarp turtingiausiu ir skurdžiausių yra mažiausia, ar tai kraštutinės liberalios dešinės valstybės – tikrai ne. ten rinka kažkaip gerai susireguliuoja, o va visur kitur kažkaip ne taip gerai… todėl, kad tam tikru metu būtent žmonės priėmė tam tikrus sprendimus, kurie pamažu naikino tą atskirtį, o dabar globaliai žiūrint kiekvienais metais ta praraja tik auga ir kažkodėl tos idėjos ir samprata (pvz. skandinaviška gerovės valsybė) naujų teritorijų neapima… nes paprasčiausia tam tikri nematomi veiksniai (tos pačios korporacijos ir t.t.) to neleidžia daryti…

…, 2011-12-02 16:02:38

Kadangi diskusija tapo nuosaikesnė, tai norėčiau ją tęsti 🙂 Kalbant apie “skandinaviškos gerovės” modelį, tai jūsų taip nemėgstamų korporacijų (man šis žodis labai gražus, nors pastaruoju metu verčiamas keiksmažodžiu) ten irgi yra – aplinkos priešas Statoil, vaikus išnaudojanti (per retųjų metalų gavybą) Nokia, rytų Europą kišenėse laikantys bankai ir pan. Jų sumokami milžiniški mokesčiai, o taip pat ir gamtos ištekliai (Norvegijos atveju) padeda tą gerovę kurti. Aišku, būčiau neteisus nepripažindamas, kad visuomenė ten yra pasiekusi tam tikrą brandą, ir, pavyzdžiui, nebando “to get rich quick” ir panašiai. Beje, skandinaviškąjį modelį galėtų profesionaliai pakomentuoti gerb. šio tinklalapio savininkas, nes jis tikrai žino, kas ten ir prie ko 😉

Burgis, 2011-12-02 16:18:00

Nenoriu pernelyg girti Skandinavijos, bet gera žinoti, kad dukra niekada nevogs! Švedijoje gal nevagia taip ir tiek, kiek pas mus, nes ten kadaise už vagystes kapojo rankas… Dar veikia kalnai – taigoje, kalnuose, jūroje visada kiti įstatymai.

Švedijoje neįprasta girtis turtais. Nors turtingų – labai daug! Švedijos gyventojai džiaugiasi vaikais, anūkėliais. Ir mes išmokome…

bach, 2011-12-02 16:21:17

ne nu aišku galima prisikabinti prie kiekvienų jei tik labai nori, bet statoil nokia yra priežastis ar pasekmė gerovės valsybės, ar jie yra esminė priežastis, tikrai nemanau. Švedijoje nieko gigantiško nėra, danijoje taipogi, bankai ir be rytų europos sėkmingai veikė ir ta gerovės valsybė gyvavo. Iš principo aš nesakau kad nereikia pramonės ar bankų, bet ar reikia jiems suteikti tiek galios plačiąja prasme… ir tai čia tokie kaip nokia, statoil danske ar ten swedbank tai yra pėstininkai lyginant su GE, ar ten goldman sachs ar BP, nes čia tikrosios tos globalios korporacijos kurios realiai turi daugiau svertų nei obamos putinai ar hu jintao kartu sudėjus… tiesiog retorinis klausimas, kodėl tai kas veikia skandinavijoje negali veikti kitur? kas tam trukdo ir priešinasi? 🙂

Arvydas, 2011-12-02 16:33:43

Beje, o kas gali riboti stambiųjų ekonomikos veikėjų galią?? Bijau, kad čia susiformavo uždaras ratas: korporacijos-politikai-liaudis. Išmušus kurį nors ramstį, esamą ekonominę sistemą ištiks krachas. Kad reikia tobulinti esamą sistemą (arba netgi kurti naują) yra aišku, bet kaip tai padaryti – net neįsivaizduoju.. Berods Marksas teigė, jog 90 proc. viso pasaulio kapitalo valdo 10 proc. žmonių. Sunkiai tikėtina, kad tie 10 proc. “atsivers į tikrąjį tikėjimą” :))

art, 2011-12-02 19:01:05

B.B. išpravokuota idomi diskusija. Stambiųjų ‘ekonomikos veikėjų’ galią turi riboti žmonės. Kultūra ir tautos branda išlieka pagrindinė apsauga nuo tautos išnaudojimo, taipogi yra gerovės ir darnos užtikrintojai. Idomu kiek laiko užtruks tai pas mus, kol pasieksime Danijos, Švedijos,.. lygį? Džiūgina tai, kad paskutiniu metu kartu su eksportu aktyviai vyksta ir ‘kultūros importas’.

jamaica, 2011-12-02 21:36:34

Buvau lapkritinėse (grįžau namo ką tik).

Jaučiuos pakylėtas. Ne tai, kad visai jau skraidyčiau padebesiais, bet, kaip sakoma, “lengvoj euforijoj”.

Bijau, kad nuskambės seksistiškai, bet pasakysiu: ypač sužavėjo vaikinai gimnazistai. Ir gitaros, ir pianinas, ir eilėraščiai, ir pasakojimas apie Neroną.

Žinoma, gimnazistės irgi šaunios. Labai laukiau fleitos (pro stiklinę sieną mačiau, kad kažkas ją laiko rankoje, tai pasakiau sau, kad neišeisiu iš Gimnazijos, kol jos neišgirsiu).

Direktoriau, Jūs kaip visada, išeinat prieš prasidedant pačiam smagumui 🙂

Prokuror (eeee…. ar čia tik ne Tu, Pranai?), taip, Tu teisus, kad lapkritinėms dar ne visai 20 metų. Beje, tą patį ir gimnazistams pasakojau, nors nebuvau spėjęs perskaityt Tavo įrašo. Jei gerai pamenu, pirmosios lapkritinės įvyko 1993 m. (šiaip ar taip, tikrai ne 2003 m. :))).

Ir regis, yra buvę per tą laiką vieneri (?) metai, kuomet lapkritinių nebuvo visai (jei neklystu). Taigi mano skaičiavimais šiemet lapkritinės vyko 18-tąjį kartą (plius minus koks vienas kartas). Manau, jau galima drąsiai sakyt: ilgametė tradicija. O svarbiausia: gyva tradicija. Gimnazistams irgi sakiau: puoselėti tradiciją – tai ne saugoti pelenus, o perduoti degančią ugnį. Kol ta ugnis degs, kol patys jausite, kad norite lapkritinių, kad jums lapkritinių reikia, tol jos ir bus tikros, gyvos, prasmingos, fainos. Ir 20-metis (labai tikiuos) bus anaiptol ne iškilmingas, pompastiškas, oficialus, o tikras, gyvas, prasmingas, fainas…

That’s amazing, 2011-12-02 23:25:03

jamaica, gal galėtumėt be meninių nukrypimų tiesiai šviesiai pasakyti, koks yra Lapkritinių tikslas? Ar tai yra susiję su Adventu?

Burgis, 2011-12-03 09:59:35

jamaica: mes ne visada pasirenkame vaidmenis, kartais mums juos paskiria… Dabar aš turiu vaidinti pagyvenusį žmogų, direktorių, senelį. Įsijausdamas į tą vaidmenį suprantu, kad ne visada ir ne viską norėčiau švęsti su tokiu žmogumi, jei būčiau 15-17 metų. Supratęs – išeinu…

*

Džiaugiuosi, kad ir vėl pavyko! Dėkoju Tau, kad ateini.

***

That’s…: Tikslas? Visada turi būti tikslas?! Tada atsakau: tikslas – gyventi.