Valstybe, šalin rankas nuo mano vaikų!

Mudu pagimdėme dukrą ir sūnų, užauginome, išlavinome ir įrodėme Valstybei, kad mokame tai daryti. Vaikai mums padovanojo keturis vaikaičius. Dabar mes mokome juos, laviname, ugdome.

*

Staiga žiūriu, atsėlina Valstybė ir kėsinasi mūsų mažuosius vaikučius, mūsų didįjį gyvenimo džiaugsmą pati imti rengti taip, kad jai tiktų: išaiškinti, kad lytis ne įgimta, o pasirenkama, išaiškinti, kuris Dievas geriausias ir kaip jam tarnauti, išaiškinti, kaip vaikučiai turi vertinti viską, ką skaito, mato, girdi.

*

Šalin! Nedrįsk, Valstybe! Vaikučiai mūsų ir aš juos ginsiu taip, kaip tigras gina savo vaikus. Mes įrodėme, kad mokame auginti ir ugdyti vaikus, o tu, Valstybe, per tūkstančius metų įrodei, kad visada viską sugadini: kai tik imi griežtai nustatinėti, kaip žmonės turi gyventi, tai iškart lauk bėdų – karų, neapykantos, nesantaikos, ištvirkimo, nuodėmingo gyvenimo…

*

Tu, Valstybe, pagaliau pasirūpink, kad tėvai ir vaikai būtų laisvi žmonės laisvoje šalyje, kad jie galėtų rinktis, nekenkdami vieni kitiems, kad Mokykla būtų laisva, jauki, tolerantiška patarėja ir globėja, o ne prievaizdas su rimbu, kad niekas pažymiu nebevertintų žmonių nuomonės, požiūrio į gyvenimą ir pasaulį. Tu, Valstybe, pagaliau pasirūpink, kad nebeliktų stabų, kuriuos reikia garbinti, – kaip ir tave.

*

Ar jūs, kreivųjų veidrodžių šalies politikai, girdite?

Atsakymai

Burgis, 2012-08-14 11:22:43

Vertinkite kaip norite – aš nepasikeisiu!…

tūlas, 2012-08-14 12:20:59

Man kaip tik panašu, kad dabar valstybė griežtai nustato ir kontroliuoja visai neduag gyvenimo aspektų. Juk jūs norite laisvės? Tai ir imkit lasvę rinktis: lytį, tikėjimą, darbą, draugus, pomėgius. Niekas su lazda nestovi ir nebaudžia už jūsų pasirinkimus.

O galėtų. Na, ne lazda baust, bet bent jau griežčiau pasakyt: kas yra šeima, kas yra vrtybės, kas yra pagarba. Tai ką perduodam iš kartos į kartą, tai ką vadinam kultūra yra svarbu. Ir manęs nepaleidžia nuojautą, kad ieškodami to laisvo žmogau mes kažką prarandam.

Kai visą gyvenimą reikia rinktis, kai net valstybė neturi tvirtos nuomonės, juk sunku gyventi. Suprantu auklėti gali ne tik valstybė, gali ir seneliai. Bet ne visi laimingi turėt senelius ar tėvus, kurie nori ir yra pasiruošę mokyti, o valstybė, kaip bebūtų, yra kažkas stabilesnio ir patvaresnio žvelgiant į ilgesnė istorinę perspektyvą.

Lop, 2012-08-14 15:02:00

Tai lyties pasirinkimas čia jau beveik visiška laisvių laisvė 🙂

Didesnę problema, kaip tik dalies piliečių per didelis laisvės tiek savo asmeninės, tiek bendrine prasme, “supratimas” ir atsakomybės neturėjimas. To pasekoje (na, žinoma ne vien to) ir problemos su vaikais, kurie “dėjo skersą ant visko” -> mokyklos, mokytojos, aplinkos, ir .t.t To pasekoje “mokytojų ir pedagogų bejėgiškumas” ir t.t.

Tuo būdu nereikėtų generalizuoti žodžiais “Vaikučiai mūsų ir aš juos ginsiu taip, kaip tigras gina savo vaikus. Mes įrodėme, kad mokame auginti ir ugdyti vaikus”.

Kas tie “Mes”? Kažkokia konkreti šeima ar kelios šeimos? Tuomet iš kur visi tie “blogiukai”? Ten kiti Mes, kurie kitaip išauklėjo, nes valstybė arba tiksliau atitinkamos institucijos, laiku per marmuzę nepaaiškino, kad neracionalu labai išsimušt iš vidurkio į neigiamą pusę ir kelt problemų teigiamiems? Ginti nuo neigiamų individų savo vaikus žinoma būtina, bei išmokint juos mastyti ir vertinti situacijas.

Abstraktus žmogėnas lakstydamas po mišką su klyksmu “dėjau ant visų, aš laisvas ir eikit visi š..” gana greit bus suėstas liūto ir nelabai paaiškins, kad jojo laisvę kažkas apribojo.

Burgis, 2012-08-14 15:09:43

Lop: tai juk aš ir rašau čia todėl, kad „nedėjau ant visų“! Jei būčiau „dėjęs“, tai galvočiau – pasiuskite, aš išgyvensiu ir mano vaikučiai išgyvens, neabejokite! Bet aš noriu, kad mano vaikų aplinka, kad mano šalis būtų tinkama.

Lop, 2012-08-14 15:25:09

Na aš suprantu potekstę 🙂

Bėda ta, kad:

/Tu, Valstybe, pagaliau pasirūpink, kad tėvai ir vaikai būtų laisvi žmonės laisvoje šalyje/

A kuom ne laisva šalis? Labai laisva, tokios “laisvės” kokia leistina pas mus, retai kur pamatysi 🙂 Na, arba reik konkrečiau apibrėžti laisvės sampratą (na, nežiūrint į klasikinį – aš laisvas tol, kol netrukdau šalia esančiam).

/kad jie galėtų rinktis, nekenkdami vieni kitiems/

O jie ir gali. Gali rinktis elgtis vienaip, gali kitaip 🙂 Sudėtingesnis klausimas 2 dalis sakinio, nes “nekenkdami kitiems” reiškia tvirtą moralę, teisingus principus ir t.t. Na papratai tariant turi būti “geru žmogumi”.

/kad Mokykla būtų laisva, jauki, tolerantiška patarėja ir globėja/

O jin ne tokia (kapitalizmo laikais)? Labai tolerantiška, imtinai iki to, kad mokinys gali mokytojui “užvažiuot”, o mokytojas ne 🙂 Be to, su tokiu mokinių skaičiumi klasėje “globėja ir patarėja” jin gali būt tik utopiškai 🙂 O mokėti už privatų pradinį ir vidurinį mokslą, nesigilinant į lygi jojo, gali toli gražu ne didesnioji visuomenės dalis. Vadinasi turim ką turim.

/o ne prievaizdas su rimbu, kad niekas pažymiu nebevertintų žmonių nuomonės, požiūrio į gyvenimą ir pasaulį./

Pažymiu vertina musėt žinias, o ne nuomonę (išimčių į idiotizma žinoma būna). Aš suprantu tikėtina, kas turima mintyje šioje frazėje, tačiau čia jau platesnis klausimas susijęs ir su visuomene, ir su valstybe, ir su vertybėmis …

/Tu, Valstybe, pagaliau pasirūpink, kad nebeliktų stabų, kuriuos reikia garbinti, – kaip ir tave./

Čia neturiu nuomonės, nes nepagavau apie kokius stabus kalba eina. Pinigai? Užimami postai? Valdininkai?

Dominykas, 2012-08-14 17:08:12

Direktoriau Burgi, ar čia tikrai Jūs rašėt, ar Venckienė nulaužė jūsų puslapį? 🙂

Burgis, 2012-08-14 18:07:11

Dominykui: nulaužė? Kas nulaužė? Niekas nenulaužė ir nieko apie nulaužimą aš nerašiau…

Burgis, 2012-08-14 18:09:36

Lop: tai kad Jūs komentuodamas ir patvirtinote visus mano teiginius! Perskaitykite dar kartą…

O valstybę vadinu stabu tada, kai kas nors springdamas kartoja: Valstybė pasakė, Valstybė nurodė!

Daiva, 2012-08-14 18:09:46

Na ne lytis pasirenkama, o elgesys, tapatybė, skonis, gyvenimo kelias nepriklausomai nuo lyties. Ar nuo to, kad berniukas į rankas paims lėlę, nebijos būti švelnus ir jautrus, nudžius lyties organai?

Jei jau pradėjome apie organus, ką manote apie diskusijas Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitur: juos pjaustyti vaikams (bet kurios lyties) – tėvų teisė ir valstybe, šalin, tėvai žino, kaip auginti?

Saulius, 2012-08-14 18:34:59

Istorija kartojasi. Ir vėl kryžiuočiai puola ! Iš kur toks įžūlus pasitikėjimas savimi, kad anūkai Jus supras ir pritars tam, kai jie užaugs ? Pagarba ir meilė kaip seneliui, bet ne kaip pasaulėžiūros įkvėpėjui, čia nesiskaito.

Rasa, 2012-08-14 18:50:56

Aš savo vaikų neleisčiau į darželį, kur juos mokytų tų planuojamų dalykų apie lyties pasirinkimą. Įdomu, o kaip paaiškins, kad mergaite būti gali, bet mama negali. Nebent tėtmamiu. Visiškas vaikų psichikos traumavimas.

ieva, 2012-08-14 19:02:32

Ne valstybė renkasi tokius dalykus, o žmonės. Yra tokia ugdytoja A.L, keturių vaikų mama, kuri lygybės idėjas pramušinėja kaip religiją. ir bando įtikinti aplinką kad tai visuotinis gėris? Kas antras sakinys citatos, pasislėpusi už autorių ir turimų rezultatų. Pagal jos logiką vaiką apkabinti irgi reikia mokslinių tyrimų.

kas galėtų paneigti, kad tai yra specialiai pafinanuojama, sustiprinant neapsisprendusių žmonių

požūrį, kad tai nepavojinga? Belieka vyram implantuoti gimdą ir paleisti vaikus gimdyti. Pagal jas tuo tik skiriasi vyras nuo moters.

Gerai, kad pas mus dar yra sveiko proto, kuris priešinasi tokiom primestom idėjom

Lop, 2012-08-14 19:32:34

Daug prirašiau, susimasčiau, ir ištrynęs ekrane, išmečiau į šiukšlių dėžę … 😉

Gal būt tema per daug abstrakti ir generalizuota, todėl neišeina atsakyti į konkretų teiginį.

Kas ten blogai, kad lytį galima pasirinkti? O tai čia visuomenės (vienos dalies reikalavimai, kitos dalies tolerancijos išraiška) norų materializacija 🙂 Ko siekėm, tą turim.

Kad tokia tema iš vis pakelta? Na … čia kaip pažiūrėsi 🙂 Pas mumis gi nuomonių laisvė ar kaip … 🙂 Kad ir kokia nesamonė būtų, kažkas turi teisę ją išsakyti 🙂

Nenoriu čia plėstis į nuokrypius nuo vidurkio, tačiau abstrakti, neracionali visuomenės tolerancija kokiems nors dalykams (arba grupės individų tokių idėjų primetimas visuomenei), tik dar vienas kelias pridaryt nesamonių …

LinaL, 2012-08-14 21:51:16

Aš, prisipažįstu, nesidomėjau, bet tikrai yra toks valstybės ketinimas? Vaikams darželiuose įteigti, kad jie ne berniukai – ne mergaitės???

Ar čia tik žinios iš Gražulio?

sonata, 2012-08-15 08:17:07

LinaL – jau buvau įdėjus šią nuorodą. Gal tai nors kiek atsakys į Jūsų klausimą.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-07-31-siaures-ministru-tarybos-biuro-atstove-keliamas-triuksmas-del-projekto-lyciu-lygybei-darzeliuose-yra-per-ankstyvas/86086

Rasa, 2012-08-15 09:27:59

Buvo įdėta ir kita nuoroda, dar kitoj temoj, sako nuo rugsėjo kai kuriuose darželiuose jau bus bandoma vaikučius mokyti taip:

„Vaikams bus bandoma įdiegti, kad nėra blogai dėvėti priešingos lyties drabužėlius, kad lytis yra ne įgimtas dalykas, kad ją galima pasirinkti. Yra parengtos dvi knygelės darželių auklėtojoms, kaip reikia ugdyti vaikus. Berniukai ten skatinami nesidrovėti rožinių drabužėlių, žaisdami namus vaidinti ne tėtį, o mamą, mergaitės turėtų žaisti futbolą ir plėšikes. Šį kartą einama švelniau nei projektu „Gender Loops“, tačiau ir to pakanka. Pasakos pabaigoje tiek berniukai, tiek mergaitės nusprendžia pasirinkti neutralios giminės vardus. O tai yra ne kas kita, kaip transseksualumo propagavimas. Lyties tapatybės sutrikimas yra diagnozė, liga. O toks ugdymas prie to ir privestų. Einama į tą pusę. Juk jeigu skrandžio opa atsiranda išgėrus 2 litrus acto, nebūtina tiek išgerti per kartą, galima po truputėlį ir vis tiek opa atsiras. Taip būtų ir su minėta programa“, – sulygino psichoterapeutas.

Loreta, 2012-08-15 10:05:23

O gal taip ginamasi nuo žmonijos gausėjimo ir galutinio Žemės sunaikinimo? Juokauju:) Girdėjau viena ausim apie tą projektą, gal jis ir žalingas vaikams, o gal ir ne. Man atrodo, daugiau žalos daro įsišaknijęs “tikro vyro” su alaus buteliu ir konkrečiu žodynu ir “tikros moters” su papūstom lūpom ir demonstruojamu kūnu stereotipas. Vyriškumą ir moteriškumą reikia puoselėti, bet aišku, kad jis jau kitoks nei praėjusiame amžiuje.

Burgis, 2012-08-15 14:34:51

Kažkokia mistika…

Noriu įkelti nuorodas, kur rašė (lrytas ir „Kauno diena“ apie tai – įrašas dingsta. Ką tai galėtų reikšti?

Dominykas, 2012-08-15 16:15:20

Įtariau “nulaužimą”, nes šis Jūsų tekstas tikrai labai venckieniško pobūdžio. Jokių faktų, jokio argumentavimo – vien kažkokie tigrai, grasinimai, ir, be abejo, mistinis baubas “VALSTYBĖ”. Ketvirtoji pastraipa prieštarauja antrajai. Jei “Valstybė” leidžia daugiau rinktis – čia mažiau laisvės, ar daugiau? Galiausiai – toks Švedijos gerbėjas esate, bet kai pas mus nutinka kas, kuo švedai turbūt net didžiuotųsi, imat rodyt visokias tigrines iltis…

P.s. Nuoširdžiai atsiprašau, kad Jums reikia mane garbinti (nes, na, aš tai save taip nekukliai laikau “Valstybės” dalimi…).

Burgis, 2012-08-15 16:48:45

Dominykai, ar Jūs turite vaikų, vaikaičių? Šiaip tik, man smalsu…

LinaL, 2012-08-15 17:18:16

Sonata, ačiū už nuorodą. Kaip supratau, valstybė pasielgė taip, kaip jai priklauso – pasiūlytą projektą pavedė įvertinti ekspertams ir ministerijoms.

Kol kas tiek faktų, o visa kita – emocijos ir savęs reklamavimas.

Burgis, 2012-08-15 17:37:20

LinaiL: Emocijos visada geriau prieš, o ne po… Priminsiu, kad rašiau ne apie tą vieną faktą, o apie bendrą valstybės poziciją žmonių atžvilgiu. Kai matau abiturientų ašaras, visada pagalvoju apie valstybę…

sonata, 2012-08-15 17:55:29

LinaL, na “kas galėtų paneigti”, kad ministerijų ekspertų tarpe neatsiras trejeto-ketverto autoritetų, turinčių vienokią ar kitokią stiprią motyvaciją palaiminti tą projektą. Taip, tam jie ir ekspertai, o ne jūs ar aš, “gatvės balsas”. Tik baisu, kai žinau atitinkamų ekspertų palaimintą reanimobilių projektą, nes reikėjo “prastumti” reanimacijų sunaikinimą rajonų gydymo įstaigose. Rezultatas – mano geroji anglų kalbos mokytoja taip ir mirė “pakeliui” reanimobilyje. Ar nepadidins beraščių skaičiaus kaimo mokyklų uždarinėjimo projektas. Mūsų nelabai klausia. Yra “ekspertai”.

LinaL, 2012-08-16 12:20:22

Na… Negaliu ginčytis, gal tas projektas ir pavojingas, tik mano vaizduotė netempia įžiūrėti pavojų, tiek mažai težinant.

Girdėjau, kad ir teletabiai turi vaivorykštinę prasmę, kažkaip tada pražiopsojo vaikų ir anūkų sergėtojai, kai rodė LTV. Žinau, kad vaikams žiūrėti patiko.

Burgis, 2012-08-16 13:53:13

LinaiL: taip, teletabis Tinkis Vinkis yra žydra belytė būtybė, Upsi Deizė pratina nediskriminuoti juodųjų… Žiūrėdavau tą serialą su vaikučiais ir juokas imdavo – vaikučiai, mano supratimu, per maži, kad tokias potekstes suprastų. O tolerancijos visokiems gal ir įgijo, tai gerai!

*

Tačiau vyresniems, ne kūdikiams, ir atvirai piršti belytiškumo idėją – nusikaltimas!

Lop, 2012-08-16 14:29:50

/Tačiau vyresniems, ne kūdikiams, ir atvirai piršti belytiškumo idėją – nusikaltimas!/

Aha .. kaipgis kaipgis …

Juk nuo neperseniausiai (keli metai atgal), bet koks nuokrypis nuo normos buvo argumentuojamas panašiai į tai: gamtoje taippogi taip būna. Pingvinai tarkim homoseksualūs būna, dar kažkas ten.

Nesu tos srities specas, tačiau manau bus surasta (arba ir taip egzistuoja) kokia nors belytės gyvybės forma (gal kas nors aukštesnio už vienalastį) … Tai kodėl žmogus daba negali pasinaudoti panašia galimybe? :D:D

Religinę potekstę apie žmogaus ir gyvūnų (ar kitų organizmų) skirtumus, kol kas praleisim 🙂

Taipogi fiziologinį išlikimo tikslą planetoje kol kas praleisim …

Saulius, 2012-08-16 15:36:47

Buvo laikai, kai versti vyrą mylėtis apačioje moters buvo nusikaltimas ! O kaip Jums ? Ar vis dar tai nusikaltimas !

Saulius, 2012-08-16 15:39:36

Buvo laikai, kai monarchui pritumpinus plaukus, buvo tolygu jo politinei mirčiai. O koks dabar Jūsų plaukų ilgis ? 🙂

Saulius, 2012-08-16 15:48:50

Buvo laikai, kai prisiliesti prie moters jos menstruacijų metu buvo nusikaltimas !

Burgis, 2012-08-16 15:53:34

Sauliui: tai juk aš ir sakau – Valstybe, neaiškink man nei apie plaukus, nei kaip mylėtis! Nekišk man ir mano vaikams to, ko mes patys nepasirinkome! Aš pats, pats, pats išmokau mylėti! Ir savo vaikus išmokiau, ir savo vaikaičius išmokysiu. Dviejose skirtingose valstybėse – bet išmokysiu!

Lop, 2012-08-16 15:59:18

Saulius.

Na, šiuo atveju, situacija kitokia 🙂

Gali dirbtinai prigalvot visokių apribojimų ir sąlygų, tačiau tam, kad evoliuciškai korektiškai daugintis, reikalingas vyras + moteris su teisingai veikiančiais “instrumentais”. Taškas.

Visi kiti atvejai veda prie išmirimo ir išsigimimo 🙂 Įvaikintas vaikas nepratęsia giminės nei klasikinės šeimos, nei homoseksualios. Genai ne tie 😛

Nemirštam 30ties metų tik todęl, kad medicina daug sugeba padaryt, bei sąlygos aplinkos pasikeitė. Todėl galim ramiai, nebijodami “kad suės liūtas”, “samprotaut” apie dalykus, tiesiogiai nesusijusius su giminės pratęsimu bei išlikimu ir dar juos propoguot.

Dar galit laisvalaikiu pagalvot kodėl tam, kad pratęst giminę vyrui būtinas orgazmas (supaprastintai), o moteriai nebūtinas 🙂

Lop, 2012-08-16 16:14:12

/Aš pats, pats, pats išmokau mylėti! Ir savo vaikus išmokiau, ir savo vaikaičius išmokysiu./

O gal buvo galima geriau? 🙂 Kaip, kad naujesneje temoje nauji įgūdžiai efektyviau apsirengt paltą atsirado, nors gal anksčiau atrodė, kad viskas gerai? Pagal kokius kriterijus nuspręsta, kad viskas padaryta geriausiai, kaip buvo įmanoma? Ar tai nėra tik tam tikras emocinis išsiliejimas? Na, sakykim, niekam nieko blogo nenutiko, vadinasi aš viską padariau gerai. Arba, nežinau, sakykim suvokimo tam tikroje srityje mokiausiu pas kokį nors guru iš Indijos …

Klausiu su visiška pagarba vyresniems ir daug pasiekusiems žmonėms. Aš apskritai vyresnius gerbiu, ir į invalidų vietas mašinos niekada nestatau. Ir apskritai … 🙂

Saulius, 2012-08-16 16:18:25

Burgiui: o tas Jūsų mokėjimas mokyti ar ne tokios pat Valstybės, tik senesnios, rezultatas ? Diplomas Jūsų – ne Valstybinis ? Jūsų giminės tampymas iš vieno žemės krašto į kitą – ne Valstybinis ? Knygos iš kurių mokėtės – ne Valstybinės ? Jūsų mokytojų mokytojai mokėsi ar iš Valstybės draudžiamų rankraščių ? Mokyklas kurias lankėte statė – ne Valstybė ? Algas mokėjo Jūsų mokytojams ar ne Valstybė ? A.a. J.Marcinkevičiaus eilėraščius skaitėte ir skaitote ne iš Valstybės palaimintų spaudinių ?

Burgis, 2012-08-16 16:25:59

Lop: meilėje, kuria patyriau, nieko negalėjo būti geriau! Tai meilė.

Sauliui: na, juk aš ne prieš valstybę apskritai! Tikrai ne. Aš tik sakau, ko valstybė neturėtų daryti. Ir tai, ką sakau, niekada nepriėmiau, nepriimsiu, man tai nepadėjo ir nepadės.

Lop, 2012-08-16 16:32:38

Burgiui: Nesupratau prie ko čia meilė, jei kalbėjome apie tai, kaip ir ko išmokinome vaikus 🙂

Mokiname pagal informaciją, kurią mes patys sukaupėme per savo gyvenimą (įskaitant tobulinimo kursus pas kosminius guru). Dalį jos tikrinome, dalis su laiku savaime pasimatė kad apgaulinga ir t.t. Elgesio modeliai irgi keitėsi, ir mentalitetas, ir suvokimas, ir tikslai. Neturint galimybės “pamatuot/patikrint” pasiekimus, nėr kaip pasikoreguoti, kad padaryti/išmokti geriau ar teisingiau 🙂 Nes visi terminai ganėtinai santykiniai … o kur dar asmens laisvė ir savo tujų terminų interpretacija 🙂

Saulius, 2012-08-16 16:49:53

Burgui: ne veltui didelė meilė vadinama beprotiška meile. 🙂

sonata, 2012-08-16 17:18:45

Galų gale, nesam askaridės. Ir mūsų vaikai, anūkai tuo galų gale įsitikins, kad ir kokie stiprūs uniseksiniai mados vėjai. Tikuos, kad daugumai tai vyks be skaudžių patirčių. Kaip mano šviesios atminties bobulė sakydavo -“Kad ir kaip mandarvosi, kelnių per galvą vis tiek nenusimausi”.

Saulius, 2012-08-16 17:51:29

Sonatai: ar Jūs pažįstate savo vaikus, anūkus ? Vaikai nuo Burgio motociklą nuslėpė, tai ką sakyti apie tokius išgyvenimus, kurių puolantis juos mokyti teisingai savo gyvenime nėra patyręs ir nebepatirs. Kas gali suprasti JAV kino teatro žudiką , jei ne tas, kuris pats turėjo gyvenime tokių emocijų. Ką tėvas gali paaiškinti savo berniukui, kuris nori žaisti lėlėmis, jei jis pats niekada to nėra patyręs. Ar tas užtikrintumas teisumu nėra siauros gyvenimo patirties rezultatas ?

sonata, 2012-08-16 18:39:54

Sauliau, na dėl žudiko – blogai, kai psichikos ligoniai įsigyja ginklus. Juos ne tik suprasti, juos gydyt reikia. Nebūtina įkišti ranką į ugnį, kad įsitikint, jog ji degina. Nebūtina uostyti kokainą, kad sužinoti, jog narkotikai sukelia priklausomybę. Ar viską būtina patirti kiekvienam savo kailiu, kai tiek daug patirties žmonija jau sukaupė.

Saulius, 2012-08-16 20:03:54

Sonatai: žmonės, kurie gyveno Tamsiais Viduramžiais, visai nevadino savo laikmečio Tamsiais. Jiems jų laikas irgi buvo žmonijos patirties viršūnė.

Rasa, 2012-08-16 23:11:51

Tai žiūriu žaidžiat čia žodžiais, žaidžiat… 😀 O aš tai taip pavargau darbe!…

Tik va šypsaus prieš miegą ir norisi pasakyt Sauliui. Sakai “Ką tėvas gali paaiškinti savo berniukui, kuris nori žaisti lėlėmis, jei jis pats niekada to nėra patyręs.” Tai va aš anądien apie tą patį galvojau truputį kitu kampu- kai siūlantys tą projektą vyriškiai išeis su sijonais į viešumą, į teatrą, į televiziją ir mes visi įsitikinsim, kaip labai tai gražu, smagu ir teigiama, va tada tegul jie ir moko to vaikus. TIK TADA, kai patys išmėgins, ką tai reiškia ir kaip nėra jokio skirtumo ar tu kelnes dėvi ar sijoną su aukštakulniais, ir kaip tai ugdo asmenybę. O pradėti bandymus ne nuo savęs, o nuo vaikų- ar tai gerai? 🙂

Burgis, 2012-08-17 08:15:23

Teisingai, Rasa! Ir vis tik yra pavojus… Kai kas iš tų dėmesio ištroškusių pasirengę išeiti ne tik su sijonais, bet ir visai nuogi.

Rasa, 2012-08-17 08:32:59

Burgiui: :))) Na, prie nuogumo mes jau įpratę kaip ir… 🙂 Ten bent jau aiškiai matosi kas yra kas :))))

Lop, 2012-08-17 08:43:36

/kai siūlantys tą projektą vyriškiai išeis su sijonais į viešumą, į teatrą, į televiziją ir mes visi įsitikinsim, kaip labai tai gražu, smagu ir teigiama, va tada tegul jie ir moko to vaikus./

Japonų teatras? O ką, negražu? 😉

Tai kas liečia aprangą, tai tiesiog pripratom ir tiek, jei 10 metų vyrai vaikščiotų su sijonais, o moterys su kelnėm (beje, moterys konkrečiai norėjo būti lygios su vyrais, netgi pagal aprangą .. visai nesenai, feminizmas … 🙂 ) tai mums ir būtu viskas normalu. Lygiai kaip dabar normalu su bikiniu pleže, nors prieš 90 metų matavo kelnaičių ilgį, ar atitinka normas …

Berniuko žaidimas lėlėmis tas pats, kaip mergaitės valdyti radioMašinėlę ar konstruoti. Su lytim čia nieko bendra, tiesiog suaugę klijuoja etikėtes.

Dėl išvaizdos viskas čia pievos… Iš serijos, kaip noriu taip rengiuosi… Kai aš prieš šimtą metų gulėdamas ligoninėje sumasčiau prasidurti ausį auskarui (anais senobiniais laikais čia buvo neregėtas dalykas tarybų sąjungoje), tai kelis kart viešąjame transporte kilo konfliktai, o Palangoje ir muštynės 🙂 O po kiek laiko (gana daug laiko) va viskas visiems normalu, ir su 1 auskaru, ir su 10 … Ir suaugusiems ir vaikams … 😀

Klausimas kitoks visai kyla… kokia fiziologinė / egzistencinė prasmė tokio požiūrio (aš čia konkrečiai dėl “lyties pasirinkimo”), ar čia tik per didelės laisvės ir marazmo pasekmė … ar gal ir to ir to kartu …

Atsakomybės už priimamus sprendimus pas mus šalyje vis dar nėra ….

sonata, 2012-08-17 09:36:03

Lop, pasirašau po Jūsų :”Atsakomybės už priimamus sprendimus pas mus šalyje vis dar nėra ….”

Saulius, 2012-08-17 09:43:40

Burgiui: Jūs didžiuojatės, kad ugdote “kembridžus”, bet kur Jūsų pačio vidinis “kembridžas” ? Turite pretenzijų į mokslo žmogaus įvaizdį, tai kur jūsų pačio mokslinis požiūris ir vidinis ‘curiosity’. Marse palikote ? Juk turėtumėte būti patyręs, kad norint sužinoti, suprasti, išsiaiškinti kartais menkiausią detalę, reikia skylę prasėdėti kėdėje, kelių batų poras nuvaikščioti pas išmanančius, kad susipažinti, suprasti. Kodėl nepakvietus į gimnaziją vieno ar kelių danų iš Jums įtartinos organizacijos vakaro diskusijai. Juk Jūs tikrai mokate atskirti protingą žmogų nuo banalaus evangelisto, kuris greičiau kaktą prasimuš į grindis besimelsdamas už savo tikėjimą, nei sužinosi iš jo ką nors suprantamo. Tai būtų puikus pavyzdys mokiniams, kaip reikia nagrinėti išsamiai ir giliai rūpimą klausimą, o ne “krapyti” keturis kampus nuo velnių savo viešame dienoraštyje davatkėlių paguodai. Gal pavyks suvesti tuos naujus požiūrius, naujas idėjas su jau Jums pažįstama Platono, Aristotelio, Šv.Augustino, Tomo Akviniečio, Bede, Džono Loko, Tomo Moro, Jono Klavino, Martyno Liuterio, Benedikto Spinozos ir kitų mąstytojų koordinačių sistemomis ? O gal Jums pavyks atskleisti Siono Išminčių sąmokslą ? Tai puiku, tai irgi rezultatas ! Juk dainuojame

“Tegul saulė Lietuvoj

Tamsumas prašalina,

Ir šviesa, ir tiesa

Mūs žingsnius telydi”

Ar ne Jūs savo gyvenimu ir darbais rodote ir deklaruojate, kad gimanzija tai ta vieta, kur yra Šviesa ir Tiesa ?

Saulius, 2012-08-17 09:54:14

P.S. o gal ta Šviesa ir Tiesa Jūsų vaikams aprėpia tik tiek, kiek aprėpia Jūsų asmeninė suvokimo žvakelė ?

Burgis, 2012-08-17 10:00:45

Saului: tai vis tik – kokios pretenzijos man? Kodėl manote, kad aš nieko gyvenime neveikiu? Kodėl manote, kad turėčiau daryti tai, ko Jūs norite?

Saulius, 2012-08-17 10:51:22

Burgiui: pretenzijų Jums neturiu jokių, nes fraką šiais laikais gali dėvėti bet kas. Tikrai negalvoju, kad neturite prasmingos veiklos gyvenime. Tik manau, kad Jūsų šiame įraše vietoje žodžio ‘Valstybė’, labiau tiktų žodis ‘Laikas’. O valstybė yra tokia pat laiko įkaitė, kaip ir mes visi.

Sėkmės tempiant savo atžalas į savo Laiką !

Lop, 2012-08-17 11:25:00

Jei pažiūėti su kiek mažiau emocijų, tai pasimatys kas ?

Kad “teisingam vaikui” užaugti į “teisingą žmogų” reikalinga:

  1. Auklėjimas, švietimas (taip sakant bazinis pasaulio ir jo personažų ryšių supratimas)

  2. Mokėjimas max korektiškai įvertinti situaciją

  3. Mokėjimas situacijoje priimti max teisinga (efektyvų) sprendimą, su max efektyviu rezultatu ilgalaikėje perspektyvoje.

  4. Tobulinimasis/prisitaikymas besikeičiančioje aplinkoje naudojantis žiniomis iš ankstesnių punktų, bei jų sąlygomis 🙂

1 punktas, jei bus atlikas max korektiškai, duos rezultatą toliau einantiems punktams. Čia, žinoma, labai kompleksinis punktas, apimantis nuo šeimos iki mokymo įstaigų. Todėl dauguma šalių visaip bando šį punktą realizuoti kuo efektyviau … Danija, Olandija tarkim ir pan. (tema ne apie švietimą, todėl nesiplėsim)

Beje, būtent šitame punkte, labai svarbu, kad tas, kas “formuoja” augančius, privalo žinoti, kaip pasitikrinti rezultatus, kad užtikrinti efektyvų vystymasi. (gerai pasakiau) 😀 Nes vertinimas pažymiais, čia joks pasitikrinimas 🙂

To pasekoje, žmogus nebesirinks sprendimų, kurie pjaunasi su 2-4 punktais.

Imant konkretų atvejį dėl lyčių sampratos išsikraipymo, toks žmogus puikiai suvoks koks jis ir jo partneris turi būtį ir ka reikia daryti, kad pratęstų giminę. Ir visiškai nesvarbu kaip jis rengsis, ar atrodys. Kitaip tariant, mados, skonio ir visi kiti dirbtiniai dalykai, nedarys įtakos ilgalaikiamas sprendimams ir suvokimui.

Aš čia, žinoma, labai viską supaprastinau, tačiau tikiuosi mintis daugmaž aiški.

Lop, 2012-08-17 11:28:00

P.S.

1 punktas apima ne tik spec įgūdžius – skaityti, rašyti, naudotis priemonėmis ir informacija, o ir suprasti, matyti, analizuoti, priimti sprendimus, mokėti pasikoreguoti, bei išvystyti moralę, psichologiją ir pan. 🙂

sn, 2012-08-18 23:10:11

Įdomu būtų pamodeliuoti, t.y. sukurti kompiuterinį modelį, kaip sklinda gandai. Kai užkimba net visai protingi žmonės. Kokia emocijų vieta gandų dinamikoje, ar svarbu, turi ar neturi “agentas” anūkų, etc.? Modelis remtųsi, suprantama, Gender loops tema, o pradinė situacija būtų paleistas gandas apie “lyties pakeitimą”. Tiksliau – “Lyties pakeitimas darželinukams jų tėvams nežinant”.

Nors išties tai niekas jokios lyties net nesiruošė keisti…

Modelis parodytų, kiek iš to užsidirba žiniasklaida (generuodama skaitytojų srautus — įplaukos iš reklamos rodymo), kiek politikieriai, kiek įvairios asociacijos, etc. Ir kiek pralaimi Lietuva.

Kas mums kaip “mokytojams” svarbu šiame kontekste – nei viena aukštoji mokykla kompiuterinių modeliuotojų rimtai ir neruošia. Skaičiuojamos tikimybės, nagrinėjami ekonometriniai modeliai, dar kitokia beprasmė veikla vystoma, o mokyti kurti modelius ir juos naudoti scenarijų analizei išteklių nėra.

Burgis, 2012-08-19 08:12:41

sn: tik visiškai akli ir naivūs nemato, kaip „žydroji“ tema skverbiasi į mūsų gyvenimą. Beje, to neslepia ir patys „žydrieji“. Todėl net neproporcinga reakcija į galimus, tik galimus, naujus bandymus yra gerai.

sn, 2012-08-19 12:11:43

Visų pirma, “Gender loops” visiškai ne “žydroji” tema, o tolerancijos kitokiam, pakantumo, įvairovės (bio, socio, cogito, etc.). Įsitikinęs, jog visa tai yra žmonijos, apsiginklavusios iki ausų visokiausiomis technologijomis, vienintelis išsigelbėjimas. Kitos ideologijos yra konfliktinės, veda į karus ir susinaikinimą. Kas be ko – karo pramonė irgi sukuria darbo vietas, be to, karai šiek tiek sumažina perteklinį žmonių skaičių. Taip pat ir BVP išauga, kai šalis kariauja. Bet tai iš juodojo jumoro skrynelės…

Kalbant apie įvairovę, juk uždavinius irgi galima spręsti įvairiais metodais, o matematika taip pat yra ne viena – pvz., be analizės yra ir nestandartinė analizė, kuri universitetuose “tradiciškai” nedėstoma.

Kryžius benzopjūklais pjauna, išniekina kapines, griauna ir sprogdina ne “tolerastai”, bet nemąstantys “kovotojai” už ypatingą ir savipakankamą ideologiją, “vyriškumą” ar “moteriškumą”, Alachą ar Šėtoną. Nesakau, gal jų norai ir geri, bet jie tingi šiek tiek pareflektuoti, atsakingai pagalvoti ir komunikuoti ne iš jėgos pozicijų. Į tai galima žiūrėti kaip į meninę provokaciją, tačiau istorija mus moko, kad karai prasideda nuo panašių provokacijų, kurios atidaro vartus susikaupusiai įtampai išsilieti.

Neproporcinga reakcija yra nepamatuota, emocijomis paremta reakcija, kai naudojami ne argumentai, bet štampai. Dažniausiai tokia reakcija yra greita kaip “greitas maistas”, neatsakinga, populistinė. Tokių reakcijų mūsų visuomenėje, jaučiu, daugėja. Jei taip išties yra, tai rodo negerų tendencijų simptomus.