Valstybė yra labai jautri…

Prieš dvi dienas mano įpėdiniui Mindaugui Burgiui sukako pusantrų metų. Po trijų mėnesių jis bus tokio amžiaus, kokio buvau aš, kai mane išvežė į Sibirą. Dabar niekas niekur Mindaugo neištrems, bet savo noru jis jau aplankė ir Italiją, ir Ispaniją, ir JAE… Va, tokia yra laisva Lietuva!

***

Ir vis tik man neramu… V.Landsbergis vėl gąsdina ir Rusija, ir Baltarusija. Trisdešimt metų niekinti kaimynus – ar tai teisinga? O perlaidų mūsų šalies žmonėms iš Rusijos suma viršijo perlaidų iš JK sumą. Tai gal Rusija jau turtinga ir tuo pavojinga?

„Sėk sesute ir bijūną, kad neliktų atėjūnų“, – dainuoja jaunų žmonių ansamblis. Už tokią dainą kadaise būtų iškart pašalinę iš aukštosios mokyklos. O juk atėjūnų, praneša TV, vėl padaugėjo! Ir Lietuvos rusai neskuba mokytis lietuviškai. Trisdešimt metų! O šalies valdžioje Lietuvos lenkų proporcija ryškiai pasikeitė lenkų naudai…

***

Jūs pastebėjote, kad tai, ką parašiau, galima perskaityti ir taip, ir kitaip? Šiek tiek pastums propagandos svirtelę ir pamatysime, kad anie laikai grįžo lietuvišku pavidalu. Šiek tiek pakreips informaciją, ir pamatysime, kad net mano įpėdinis nesupras, kaip gyveno senelis… Juk aš tai žinau, kaip mane vaikystėje auklėjo didžioji šalis!

Todėl aš žinau: visada būtina vadovautis posakiu „audiatur et altera pars“ (tebus išklausyta ir kita pusė).

Atsakymai

skaitytojas, 2020-01-13 16:04:09

Kiek man žinoma, ES narėje įkūrėjoje Prancūzijoje valstybinėse mokyklose mokoma tik valstybine prancūzų kalba,nors šalyje gyvena nemažai įvairių tautinių mažumų kilmės gyventojų. Negausias dvikalbes prancūzų ir mažumos kalba mokančias mokyklas dalinai išlaiko ,berods, vietinės bendruomenės. Už prancūzų kalbos vartojimo įstatymo ( Loi n° 94-665 du 4 août 1994 relative à l’emploi de la langue française)pažeidimą ( nevalstybinių kalbų vartojimas viešame gyvenime) skiriamos didžiulės baudos,berods siekiančios iki 500000 eurų ir papildomos 20000 eurų bauda už kiekvieną minėto įstatymo pažeidimo dieną.

https://en.wikipedia.org/wiki/Toubon_Law

Įdomu,kokia reakcija kiltų, jei Lietuva pasektų Prancūzijos pavyzdžiu?

Qwerty, 2020-01-14 02:07:30

Skaitytojas, dar daugiau. Vien Paryziuje musulmonu yra tiek , kiek lietuviu Lietuvoje. Gal net ir daugiau. Mecete gi ten, Paryziuje, tik viena.Kiti – musulmonu namai, daugiabuciu pirnuose aukstuose. Esme tame, kad daugiau mececiu Paryziuje statyti merija neleidzia. Klausi kiek musulmonu yra Lietuvoje?….Teisingai. Dabar cia ju beveik nera (Lietuvos karaimai, tai nieko bendra). Iskyrus studentus. Taciau Vilniaus valdzia atidave didziuli sklypa mecetes statybai Didlaukio g. “Mazai” tokiai tik 600 vietu…Turku statybininkai tokia moka

per 8 menesius suresti.Vilniaus meras turi savo atskira nuomone-mecete privalo stoveti prie Lukiskiu aikstes!

skaitytojas, 2020-01-14 12:02:15

Skaičiau,kad viena esminių sąlygų asmeniui gauti Prancūzijos pilietybę -gerai mokėti prancūzų kalbą, kilmė neturi jokios reikšmės.Nesu tikras, ar visi Lietuvos piliečiai gerai moka lietuvių kalbą.

Juozas P., 2020-01-15 13:30:43

“O perlaidų mūsų šalies žmonėms iš Rusijos suma viršijo perlaidų iš JK sumą. ”

Tai tiesiog neįtikėtina! Negi tai apie Lietuvą? Kad būtent taip yra Ukrainoje – факт на лице.

Jeigu turėtume žiniasklaidą, ne propagandą, lengvai sužinotume skaičius.

M11, 2020-01-21 19:37:25

Sveiki,

Jau paklausiau skiltyje apie fondą, bet pasikartosiu ir čia:

Ar šiemet mokinių nominavimo taisyklės ir terminai galioja tie patys?

Ačiū

Burgis, 2020-01-21 21:03:39

M11: Dabar iš fondo jau premijuojame tik konkursų, kuriuos mes rengiame moksleiviams, lyderius. Bet gali būti išimčių! Jei tokią turite, parašykite man [email protected]. Ačiū!