„Eurovizija“ – tik tarp kitko. Priminė problemą. Kai viena rusų dainininko aistruolė į kamerą pasakė: „Mes rusai! Mes visada pirmi!“
O aš kažkodėl prisiminiau seną anų laikų pašaipą apie pūvantį kapitalizmą: „Gal jis ir pūva, bet kvapas tai labai geras…“
*
Dabar mes iš visų pusių girdime, kokia ta Rusija bloga, kaip blogai tos Rusijos žmonėms, nes Rusijos ekonomika tuoj tuoj žlugs, valstybė bankrutuos… O ta valstybė iš savo karinių laivų apšaudo raketomis už šimtų kilometrų esančią valstybę, o tos valstybės naikintuvai erzina NATO karinius laivus, ta valstybė tiesia vamzdžius mūsų jūros dugnu…
Ir tos valstybės sportininkai laimi, dainininkus publika mėgsta, o svarbiausia – tos valstybės žmonės mėgsta savo valdžią! Tą valdžią, tuos oligarchus, kurie siurbia liaudies uždirbamus milijardus (kaip? milijardus? iš kur žlungančioje ekonomikoje milijardai?), žmonės pakenčia ar net liaupsina visus tuos metus, kai mes atsiskyrėme…
***
Ne, aš nė akimirkos nesuabejojau, kad Rusijos politika agresyvi, imperialistinė, revanšistinė! Bet kaip tik todėl ir nenoriu, kad menkintume tą valstybę. Tai pavojinga! Reikia matyti jos jėgą taip, kaip kadaise pasauliui reikėjo laiku pamatyti kylančią hitlerinės Vokietijos jėgą.
*
Ir nereikia niekinti Rusijos sportininkų, menininkų, dainininkų, mokslininkų, inžinierių, gydytojų, lakūnų, jūreivių, nes tuo sumenkiname save ir mumis nebetiki, kai rodome Rusijos valdžios keliamus pavojus.
Ir turime matyti Europos šalių valdininkų, verslininkų, politikų veidmainystę – vienaip apie Rusiją kalba, kitaip daro! Jau bijo Rusijos? Tai taip tegu ir sako! Turi daug naudos iš žlungančios Rusijos? Tai taip tegu ir sako!
*
Užbaigsiu „Eurovizija“. Kaip balsavo šalių komisijos? Viena gėda! Viena komisija skiria 12 balų, kita komisija – nulį balų. Vėl ir vėl… Arba tie „muzikos žinovai“ visai nieko neišmano apie muziką, arba jie tiek politiškai angažuoti, kad apie muziką išvis nebeverta kalbėti. Šiuo požiūriu rusai teisūs.
Atsakymai
Sokolovas, 2016-05-15 21:03:04
Visiškai nesidomiu eurovizija, bet tas jos rezultatų “politizavimas” išties netelpa į jokius rėmus…
Politika yra viena, o menas, sportas, mokslas, pagaliau- švietimas,- yra kita.
Beje, ( kas apie ką, o “utėlėtasis” apie pirtį:) ), skubu pridurti, jog matematikos egzaminai abiturientams Rusijoje yra kur kas aukštesnio lygio.
Liberalizmas ( jo virusas griauna švietimą) stiprėja ir Rusijoje, sugriaus ir ten, laiko klausimas. Bet kol kas..Ten nesiūlo moksleiviams klaidingų uždavinių
su neegzistuojančiais trikampiais, ir visokie gudynai NEC klaidomis Delfyje nesididžiuoja….
juristas, 2016-05-15 21:35:31
abejoju ar yra nors vienos komisijos nors vienas narys, kuriam būtų gėda. o veidmainystės nėra nebent lopšeliuose darželiuose, nors irgi abejoju
Random, 2016-05-15 23:49:40
Ką manote apie:
http://www.delfi.lt/news/daily/law/be-kaltes-net-460-dienu-ikalintai-siaulietei-valstybe-smoge-dar-karta.d?id=71156544
“Teisingumas”
Giedrius, 2016-05-16 00:33:55
Beje, dėl to, kodėl rusai mėgsta savo valdžią. Vienas iš pastebėjimų – labai paprastas. Energetinių resursų kainos. Ten elektros kWh kainuoja 2,5rub (su vieno tarifo skaitliukais), 2,77rub ir 1,5 rub (su dviejų tarifų skaitliukais) – apie 0,03 Eur už 1kWh. Dyzelinis kuras 35rub/l – 0,47 Eur/l. Dujos 5,63 rub/1 kub. m. – 0,08 Eur/1 kub.m.
Teko skaičiuoti Sibire planuojamų statyti privačių namų šildymo sąnaudas. Palyginimui. Lietuvoje tokio pat ploto namo apšildymas dujomis kainuoja apie 300 Eur, ten – nesiekia 30Eur vien dėl kainų skirtumo. Elektra ten penkis kartus pigesnė. Dyzelinis kuras šiuo metu ten dvigubai pigesnis nei pas mus.
Gal jie nenori keisti valdžios, nes tiesiog bijo, kad viskas gali pabrangti? Žinoma, tai tik vienas iš argumentų, bet labai jau svarus.
Jonas, 2016-05-16 03:15:41
:Giedriui. Galiu pateikti Lietuvos ir Rusijos miestu pilna kainu, algu, butu nuomos, maisto, mokesciu palyginima. Kokie miestai domina ?
Jei lyginti Maskva ir Vilniu. Maksvoje nuoma 3k. 1400 Euru, Vilniuje 700 Eur
O kodel balsuoti uz Eurovizijos dalyvius Anglijoje, Vokietijoje x3 pigiau nei Lietuvoje ?
Ten algos x3 didesnes, o va balsavimas pigesnis. = 12 kartu geriau.
Jonas, 2016-05-16 03:16:58
- algos x4 didesnes
tegaida, 2016-05-16 11:57:38
Gerb. Sokolovui – politizavimas yra virsuniu susitikimai, nusilenkimai ir t.t. okupacija, žudymas nera politikavimas, tai tiesa, esanti auksciau meno. Jei Jus vaziuotumete gyvuliniame vagone, matematiku arba dainininku nebutumete .Europos zmonems tiesiog atsirado proga pasakyti, ka jie galvoja ir kuria puse palaiko ir jie pasake.
Dabar apie mena, kuris tera tik dalis gyvenimo-Kirkorovo daina ir yra tik Kirkorovo banalybe, nežiūrint visu nuostabiu vizualizaciju ir vidutinio atlikėjo, Ukrainos daina yra nepalyginama.Tiesa, Australija buvo neabejotinai geriausia, bet zmonems tiesa vis dar svarbiau uz mena.Aciu Die-kol taip yra, išliks ir menas…
Sokolovas, 2016-05-16 12:31:49
tegaida:
Atsargiai priminsiu Tamstai, menančiam tolimą praeitį, jog visa dabartinė Europa kūrėsi per žiauriausius karus bei okupacijas.
O kur dar “šventoji inkvizicija”, kryžiaus karai? Tai gal ir Vatikanui reikia pateikti “istorinių sąskaitų”, tipo “jei jūs lauže degtumėt, dainininkas nebūtumėt”? Ar ten jau galioja senatis už nusikaltimus žmoniškumui?
Burgis, 2016-05-16 14:40:47
Random: atrodo, kad taip negali būti, tiesa? Ir man taip atrodė – prieš porą metų…
Jonas, 2016-05-16 14:55:54
Blokada bus mirtina – B. Burgis.
Gal Eurovizijos komisija surenge Rusijai blokada uz tai, kad ji nepaise taisykliu ?
Loreta, 2016-05-16 18:10:25
Jokiu požiūriu rusai nėra teisūs, taip ir reikia plagiatoriams 🙂 Juk ir Lietuvai buvo ir 12 balų, ir nulis. Kai pabaigoje liko Rusija ir Ukraina, buvo stiprus momentas, ačiū dievui, kad šitaip baigėsi ir kad Lietuvos komisija jiems nedavė nei taškiuko.
sonata, 2016-05-16 18:38:10
Politika vs kičas . Šiais metais nugalėjo politika, kitais metais g.b. kičas a la vera serdiučka arba g.b. nuskriaustųjų teisės a la končita. O gal kitiems metams Giržadui pasiūlyt tipažą – arklį ( Pasiilgau arklio. J. Marcinkevičius). Tautiškai nacionališkai susipratusiems ir gerbiantiems kitų vertybes. Na taip kaip vokiečiai, davę aukščiausią balą Izraeliui. Jau pasižadu sau, kad nebežiūrėsiu. Bet žiūriu ne dėl popso meninio lygio – lakmusas kas dėl ko kam ir su kuo atgailauja arba kas kam dėl ko pataikauja arba kas kam dėl ko mušasi į krūtinę (mea culpa mea cula mea magnissima culapa). Ech… O daina buvo nebloga, o dainos apipavidalinimui trūko Rusijos lėšų, o jei neišleisim “Žentų”, Eurovizijos niekad nelaimėsim…
juristas, 2016-05-16 18:47:32
Ne „jiems“, bet konkretaus atlikėjo konkrečiai dainai. Visi privačiai kaip ir pripažįsta, kad buvo vertinama ne daina, o tai jau blogai, nes oficialiai dievagojasi, kad tiesiog daina nepatiko. Tai vadinasi melu… Dalyvaudamos konkurse šalys sutaria, kad žais pagal taisykles ir politikos nebus. O ką mes labiausiai mėgstame kaltinti sutarčių nesilaikymu? Jei jau nėra galimybės vertinti dainą be politikos, sąžiningiau būtų visai nedalyvauti konkurse su priešiška šalimi, kuri surenka daugiausia europiečių balsų 🙂
Loreta, 2016-05-16 19:11:20
Kokia daina, kai ekrane lieka Rusija ir Ukraina? Tada jau pereinama į kitą žaidimo lygį 🙂
sonata, 2016-05-16 19:25:43
Eurovizijos indikatorius – ką klausau automobilyje. Ir ne daugiau. Klausau Donato, nes laimei nematau alpakos šukuosenos, klausau austrės ( ir kas jai šovė į galvą dainuot prancūziškai), klausau italės ( na tipiška itališka daina, o aš be jų negaliu). Niekas neprivers klausyt ūbavimų sriūbavimų (gyvenimas ir taip ne rožėm kvepia). Kai norėsiu tokios nuotaikos, įsijungsiu “Vergų chorą”. Na niekaip nesuprantu, ar negalima atribot patriotika ir surengt pvz konkursą “Jurovižn heroic” ir “Juorvižn simple”. Nervinčiuos už simplius ir palikčiau ramybėj heroinius prakilnesnėms asmenybėms.
M11, 2016-05-16 23:04:09
“Mes rusai! Mes visada pirmi!” – šia fraze viskas ir pasakyta. Visa rusų išplautų smegenų tragedija. Jiems nesuvokiama, kad normaliame pasaulyje negali kaskart įsėsti į tanką ir tiesiog pasiimti pirmos vietos.
Giedrius, 2016-05-16 23:39:07
Jonui:
Palyginimas Vilniaus su Maskva būtų nekorektiškas. Maskva patenka į pačių brangiausių pasaulio miestų sąrašą. Tai – atskira valstybė valstybėje (gyventojų skaičiumi daugiau nei 3 kartus lenkianti visą Lietuvą), ir ją derėtų vertinti atskirai.
Kalbėjau su žmonėmis, gyvenančiais šalia Omsko (Vakarų Sibiras). Jie sako: perkamų maisto prekių krepšelis Omske parduotuvėje kainuoja 1500 rub. Ir tų pačių pirkinių krepšelis Maskvoje pačioje paprasčiausioje parduotuvėje kainuoja min 5000 rub.
Bet tai nėra vienintelis argumentas, kuris apsprendžia, kad šalyje ar kažkokiame mieste yra geriau. Negalima gyvenimo gerumo sąvokos susieti tik su darbo užmokesčio dydžiu konkrečioje vietovėje ir kainų pigumu. Tai – primityvus vertinimas, pastatantis žmogų į visiško vartotojo poziciją, jog geriausia ten, kur pinigų gauni daugiausiai, o prekės yra pigiausios, kad galėtum jų kuo daugiau įsigyti ir suvartoti.
Prieš kelis metus man paskambino viena mergina iš Prancūzijos, siūlydama prekes, Ji pati iš Rusijos, išvykusi ten dirbti ir gyventi. Pokalbis pakrypo šiaip apie gyvenimą ir ji “atsivėrė”. Beveik valandą kalbėjo nesustodama. Sako: taip, čia uždirbu daugiau, galiu sau leisti daugiau ką nusipirkti, mano šeima vaikšto su firminiais rūbais, bet KAS IŠ TO? Širdyje nėra džiaugsmo ir kuo toliau, tuo nykiau toje širdyje darosi. Nebeliko svajonių, nėra nieko, kas priverstų sielą “dainuoti”.
Liūdna. Nes mes visi dar turime ir sielas, apie kurias visiškai pamiršome. O joms duonos kasdieninės ir masinės kultūros renginių neužtenka…
Jos trokšta kažko gražaus ir nuostabaus, joms reikia dvasinio peno, tikro pakylėto meno, tylios ir harmoningos muzikos, ištikimybės ir pasiaukojimo pavyzdžių, Dieviškų pavyzdžių gyvenime. Nerasdamos jų aplinkiniame pasaulyje, sielos labai dažnai, deja, pasirenka susinaikinimo programą, kurios pasireiškia kaip įvairūs žalingi įpročiai.
Taigi, derėtų daugiau dėmesio atkreipti į sielos poreikius, tuomet žiūrėk ir gyvenimas kaime, net ir Rusijoje 🙂 pasirodytų visai mielas širdžiai.
Jonas, 2016-05-17 16:43:31
Giedriui:
Omsko ir Kauno, Siauliu, palyginimas:
Kauno vid. alga: 537.94 €
Siauliu vid. alga: 433.33 €
Omsko vid. alga: 295.57 €
Uz nuoma Kaune 1k. : 169.42 €
Uz nuoma Siauliuose 1k. : 186.88 €
Uz nuoma Omske 1k. : 259.09 €
Mokesciai Kaune uz 85m2: 166.10 €
Mokesciai Siauliuose uz 85m2: 166.10 €
Mokesciai Omske uz 85m2: 77.14 €
Lieka sumokejus mokescius ir nuoma Kaune: 202.42 €
Lieka sumokejus mokescius ir nuoma Siauliuose: 80.35 €
Lieka sumokejus mokescius ir nuoma Omske: 40.66 € + 17 € uz maista + 70 € uz dyzelina = 127.66 €
Paaiskinimas:
Maistas ~ 10% pigesnis Omske. Jei maistui Lietuvoje 170 Eur per menesi. Tai Rusijoje bus 17 Eur pigiau. Kuras Omske ~ dvigubai pigiau. Jei Lietuvoje 140 Eur, Omske sutaupysite 70 Eur.
Isvada: Omske geriau nei Siauliuose, blogiau nei Kaune.
Pastaba: Omske minimali alga 84 Eur. Siauliuose 350 Eur nuo Liepos.
As suprantu Jus ieskote laimes, visi ieskome ir as ieskau.
Ta mergina kuri Jums paskambino savo kailiu isbande, ir suprato, kad laime ne piniguose.
Tai kuriu galu as cia skaiciuoju pinigus, bandydamas suprasti kur laimingesni zmones ? Kodel tada mes lyginame, kur pigesnis dyzelinas ?
-
Jei laimes receptas Rusijos kaime, kodel ji kankinasi Prancuzijoje ?
-
Jei as patikesiu, kad Rusijoje mielas gyvenimas ir ji isbandysiu, o po to man teks kaip tai rusei merginai vykti i Prancuzija ir skustis kitiems ?
ISVADA: laime nei piniguose, nei Rusijoje, nei Lietuvoje, nei Prancuzijoje. O kur ?
- Ar jus buvot laimingi budami studentai, ar jus buvot turtingi ar valget bulves bet nerupejo jokios bedos ?
Ar jums visiems rupejo politika tada ar jus visi ziuredavo vakaro zinias ?
Studentai gyvena tarp bedu, bet ju nezino, nenori zinoti ir nerupi, kodel ? Nes turi linksmesniu uzsiemimu.
Kas pasikeite nuo studentu laiku ? Sutikti bendrakursiai nebe tie.
Vaikai moka dziaugtis smulkmenomis, studentai gyvenimu, o mes kodel nesidziaugiame ?
Giedrius, 2016-05-17 20:32:10
Jonui:
Gerb. Jonai. Nežinau kodėl Jums pasirodė, jog bandau įrodinėti, kad Rusijoje gyventi šiuo metu yra geriausia. Visiškai neturėjau tokio tikslo. Todėl nematau tikslo veltis į statistinius skaičiavimus, nes jie nieko nepasako.
Jūs labai tiksliai pastebėjote, kad ne piniguose laimė. Apie ta ir kalba merginos iš Prancūzijos pavyzdys.
Ir jeigu tam, kad suprastų šią paprastą tiesą, žmogui reikia išvykti iš tėvynės, praleisti darbuojantis braškių lauke, agurkų plantacijose, plaunant indus ar dar kur nors 10 ar 20 metų, tai irgi labai prasmingas procesas. Nes per tai žmogus suprato labai svarbią tiesą, kad ne pinigai daro žmogų laimingu.
Ir kas juokingiausia, jeigu prie jų “neprisiriši”, jų visada yra tiek, kiek reikia. Ne tiek, kiek nori godi sąmonė, bet tiek kiek reikia.
Todėl manau, kad ta mergina labai prasmingai praleido tuos metelius Prancūzijoje, nes suprato tai, kas svarbiausia. Tai supratęs, gali būti laimingu kur tik bebūtum. Nors tėvynėje žinoma visada geriausia.
Tiesą sakant mūsų požiūriuose įžvelgiu labai daug bendro. Todėl galiu tik paantrinti, jog laimė tiesiog yra mūsų sąmonės būsena. Ir nėra nieko mūsų išorėje, nuo ko ši vidinė būsena turėtų priklausyti.
Išties, viskas – labai paprasta.
Žilvinas, 2016-05-18 14:17:12
Kiek tos Rusijos? bendra ekonomika gerokai menkesnė už pavyzdžiui Italijos. Lyginant su Turkija, Rusija yra tik dukart didesnė pagal žmonių skaičių ir tiek pat pagal BVP. Pramonės konkurencingumas ko gero mažesnis net už Slovakijos. Atmetus gamtinius išteklius (dujas, naftą, metalus, medieną…), eksportas santykinai nykus. Technologijose, inovacijose atsilieka dešimtmečius…
Vienintelis rodiklis, kuriuo gali patriukšmauti, tai, kad teoriškai yra antroji valstybė pagal karinę galią. Tačiau net ir teoriškai, labai toli atsilieka nuo NATO, o praktiškai net nežinome, kiek ta galia yra reali. Juk tai, ką jie demonstruoja yra tik maža dalelė karinių pajėgų, kurias sugebėjo modernizuoti. Likusios dalies būklė nežinoma, bet labiausia tikėtina, kad yra apgailėtina.
petras, 2016-05-19 15:00:53
Žilvinai, manau pilnai neįvertinat Rusijos potencialo ir galimybių. Įdomu, gal jūs žinote, kaip atrodo karinė galia Lietuvos ir Gruzijos. Nes gruzinus tai palyginus greitai patvarkė.
Giedrius, 2016-05-19 15:29:07
Žilvinui:
Ko gero, vokiečiai panašiai galvojo kai sumąstė užpulti TSRS 1941m. O po to paėmė ir prapylė karą.
Kovoje laimi ne dydis, raumenų apimtis ar technologijos, o Dvasia. Šitai galiu Jums patvirtinti kaip kovos menų atstovas.
Be to, svarbiausias dalykas. Tas, kuris gina savo namus, savo šeimą nuo užpuolikų, tam pats Dievas padeda. Kas eina kariauti dėl pinigų, garbės ar kitokios naudos sau, tas yra pasmerktas ir pats žus nuo kardo, kurį pakėlė.
Todėl geriausias saugumo garantas yra Ahimsa (neprievarta ir nekenkimas jokiai gyvai būtybei).
Vadovaujantis šia filosofija, ir vedant Mahatma Gandžiui, Indija išsilaisvino iš Anglijos kolonijinės priespaudos palyginus dar visai neseniai – 1947m. Nors tai ir pareikalavo daug aukų.
skaitytojas, 2016-05-19 18:51:11
Giedriui: Manau,dėka esminės JAV karinės ir humanitarinės pagalbos,suteiktos SSSR, ir antro fronto atidarymo karo eiga pakrypo kita linkme.
Giedrius, 2016-05-19 20:12:55
Skaitytojui:
Antras frontas buvo atidarytas tik 1944.06.06, kai esminis lūžis kare jau buvo įvykęs ir jo lemtis jau buvo praktiškai nuspręsta.
skaitytojas, 2016-05-19 21:05:33
JAV karinė ir humanitarinė pagalba SSSR (per Murmansko uostą) iš esmės nulėmė lūžį kare.
Giedrius, 2016-05-19 21:11:42
Skaitytojui:
Jūs turite teisę tikėti tuo, kuo norite tikėti. Tai irgi laisvos valios išraiška.
skaitytojas, 2016-05-19 21:17:56
http://ww2-weapons.com/lend-lease-tanks-and-aircrafts/
http://ww2-weapons.com/arctic-convoy-pq-17/
Giedrius, 2016-05-19 23:17:22
Skaitytojui:
Kaip sakoma senovės Romos teisėje:
“Tebūnie išklausyta ir kita pusė”
http://interpolit.ru/blog/amerikanskie_mify_o_pobede_vo_vtoroj_mirovoj_vojne/2014-01-07-49
Žilvinas, 2016-05-20 09:45:13
Aš apie tiltus, ponas Giedrius – apie miltus.
Kaip visos šitos mintys apie tariamai buvusią Rusijos didybę II pasaulinio karo metu paneigia komentarą apie nykią dabartinę agresoriaus būklę?
Dar juokingiau skamba Rusijos ir Dvasios sugretinimas. Įdomu būtų sužinoti, kas čia tie dabartiniai Rusijos dvasingieji?
Giedrius, 2016-05-20 14:26:11
Žilvinui:
Eisiu gal aš geriau į kiemelį ant suolelio pasėdėti, paukščiukų čiulbėjimo paklausyti. Vis daugiau naudos nei tuščiai burną aušinti ir žmones juokinti.
Jei iškils poreikis turiningai pasikalbėti, pakvieskite. Galbūt prisijungsiu.
Su visa pagarba Jūsų sielai. Giedrius