Vėl ta pati giesmelė…

Ne, aš nesidomiu politika daugiau, nei to reikia išsilavinusiam, smalsiam žmogui. Ir nelikęs plačiai aptarinėti politikos, diskutuoti su šalininkais ir oponentais. Bet kaskart, kai artėja kokie nors rinkimai, negaliu suprasti, kaip galima taip ilgai (ketvirtį amžiaus…) mulkinti žmones?

*

Įsijungiu automobilio radiją, įsijungiu namų TV ir girdžiu:

– Valdžia yra tokia, kokie esame mes. Kokią valdžią išsirinkome, tokią ir turime. Ateikite į rinkimus ir išsirinkite tuos, kurie dirbs jums, o ne sau. Reikia domėtis partijų programomis, nerinkti populistų.

Ir t.t., ir pan.

***

Tai melas! Melas!

***

Ir vis tik – ką daryti? (Žinai, kiek žymių politikų rašė: „Ką daryti?“).

Tiesiog išmokti gyventi! Neleisti jokiai valdžiai suniokoti tavo vienintelio gyvenimo. Gyventi taip, kad jokia valdžia tavo gyvenimo negalėtų paveikti iš esmės. Būk labiau išprusęs už juos, valdžios žmones, labiau mokytas, labiau darbštus, labiau laimingas.

Ir viskas.

Bet jei tyčia ar netyčia patektum į valdžią, tai būk labiau išprusęs už juos, valdžios žmones, labiau mokytas, labiau darbštus, labiau laimingas.

Ir viskas.

Atsakymai

qwerty, 2016-04-14 16:07:55

Visi taip galvoja kol nebūna valdžioje. O kuriems nusišypso laimė ir patenka į valdžios rojų, ar ką nors pakeičia savo priešrinkiminio galvojimo linkme? Ne. Jie paskęsta tame mėšle ir plaukia kartu su visa politine mase pasroviui. Todėl kas norite išlikti žmogumi, nesiveržkit į Seimą.

Sokolovas, 2016-04-14 19:28:32

Jeigu be emocijų, tai yra taip:

Žmonės jokios valdžios per Seimo rinkimus NERENKA.

RINKĖJAI – TIK STATISTAI

Kandidatus į Seimą parenka PARTIJŲ TARYBOS, t.y. “interesų grupių afišos”.

Valdžią “rikiuoja” taip pat partijos, jau po “demokratiškų rinkimų” sudarydamos valdančiąją koaliciją taip, kaip joms naudingiau.

Koalicijos sudarymas yra lemtingas etapas, tuo tarpu rinkėjai jame nedalyvauja nei per nago juodymą.

Rinkėjai- tai statistai, ne daugiau…Statistai, kuriems nelemta pažint režisieriaus…

petras, 2016-04-15 08:26:57

Sokolovai, jeigu partija, už kurios narius balsavai jungiasi (ar planuoja susijungt) su kita tau nepageidaujama partija, kitą kartą už ją nebebalsuok (aš taip ir darau). O jei nori valdžios (savose rankose), tai kurk savo partiją arba kandidatuok kaip ne partinis. O jei nori keisti sistemą apskritai, tai arba referendumą organizuok arba revoliuciją 😀

Sokolovas, 2016-04-15 11:56:03

Petrui:

Kalbant apskritai, tie “kiti kartai” sudaro neaprėžtą seką, arba liaudiškai- “pasaką be galo”…:)

Valdžios tikrai nenoriu, ir “už dyką neimčiau”.

Dauguma žmonių jokios sistemos keist nenori, nes dauguma tiesiog nemėgsta “ieškotis nuotykių”. Pripratimas turi didžiulių galių…

petras, 2016-04-15 13:53:30

Ne taip supratau.

Ray, 2016-04-15 21:57:38

Buvo kazkada – seniai seniai – toks vaikiskas filmukas apie “rinkimus”…. “Drakonas zuvo! Tegyvuoja Drakonas”…. sati ir viskas 🙂

Lina, 2016-04-17 17:43:04

Tai ir yra demokratinės valstybės trūkumas – kaip duoti rinkti piliečiams, bet padaryti taip, kad nieko nesuprantantys žmonės neturėtų galimybės balsuoti. Juk jeigu apie ją nenusimanai ir istorijoje nesigaudai, esi kaip aklas viščiukas arba kaip šešėlių teatro žiūrovas, aprašytas Platono “Valstybėje”…