Vertikalumo sąlyga

Medikai mane tikrino taip: liepė atsigulti, priglausti rankas prie šonų, užsimerkti ir tada smiliumi pataikyti į savo nosies galiuką.

Kaip manote – pataikiau?

Gulintis aš esu kitoks nei stovintis…

Kodėl žmogus stovi, eina, bėga ir negriūva? Todėl, kad jį vertikaliai laiko vidinės įtempimo jėgos. Ir televizijos bokštą jos išlaiko, ką jau ten žmogų…

Iš kur tos jėgos? Iš blaivaus mąstymo. Girtas griuvinėja…

Mąstantis visada įtemptas. Mintys šokinėja nuo vienos prie kitos – neleidžia atsipalaiduoti. (Jei atsipalaiduosi – užmigsi… Gal amžinai.)

*

Sako, kad visos ligos nuo nervų. Tikriausiai… Nors kažin.

Yra žymiai vyresnių už mane Sibiro tremtinių. Jų nervai ilgus metus buvo įtempti kaip stygos, tai gal dėl to jie iki šiol „vertikalūs žmonės“? Vienas toks puikus žmogus (Mokytojas) iš Raseinių man paskambino ir pasakė: „Taip atsitikus prieškario Lietuvoje, būtų buvęs visuotinis streikas…“.

*

Ne, aš nesutinku nesinervinti! Noriu jaudintis, išgyventi, niršti ir verkti. Noriu, kad mano vidinės įtempimo jėgos mane laikytų vertikaliai. Laikytų, laikytų, laikytų…

*

O į nosies galiuką pataikau. Pasitreniravau – ir pataikau…

Atsakymai

Aitvaras, 2015-10-15 11:06:18

Aš irgi pataikau. Įdomiausia, kad su viena ranka pataikiau iš karto, o su kita – reikėjo pasitreniruoti. Ar dar kam nors irgi panašiai buvo?

skaitytojas, 2015-10-15 11:29:09

Burgiui:tikriausiai,rašote ir apie dvasinį vertikalumą?

O kaip dėl godumo? Ar jis netraukia kai kurių iš mūsų žemyn? Ar mūsų šalyje tai didelė problema? Mano nuomone-taip,pritariu ir popiežiaus mintims dėl pasaulio:

http://lzinios.lt/lzinios/Pasaulis/popiezius-godumas-stumia-pasauli-i-griuti/210719

Burgis, 2015-10-15 13:01:28

skaitytojui: o, taip, godumas yra viena tipiškiausių mūsų savybių! Ne tik mūsų – visų, gyvenusių socializme. Kodėl? Todėl, kad anais laikais visko sunku buvo gauti, todėl gavusieji buvo šaunuoliai, apsukruoliai, elitas…

*

Dabar žmonės turėtų tobulinti save, savo intelektinį, dvasinį pasaulį, bet jie, deja, vis dar „tobulina“ savo buitį. Ne visi, žinoma, ne visi!

ainna, 2015-10-15 13:29:52

http://www.15min.lt/naujiena/svietimas/karstos-zinios/ktu-rektorius-petras-barsauskas-siulo-vaistus-aukstojo-mokslo-sistemos-skauduliams-iveikti-234-534287?psl=2&all

Burgis, 2015-10-15 13:36:37

ainna: jis pasakė… Bet jis nieko nedaro ir nedarys. Tokia yra vargšų dalia…

Andrius, 2015-10-15 20:54:11

Ech jūs, žmonės, naivuoliai. Argi čia tyrimas, pataikyt į savo nosies galiuką? Taip tikrina tik girtus, koordinacijai nustatyt, arba psichinę negalią turinčius, norint nustatyt ar suprato komandą. Neikit niekas į tokias prastas, ligonių kasos šelpiamas klinikas, kur tyčiojamasi iš pacientų. Bent jau Vilniuje yra pakankamai gerų privačių klinikų, kur aptarnavimas aukščiausios klasės ir jokių eilių . O kol lauki keliolika minučių, kol priims gydytojas, gali pasidairyti į skriejančias pro šalį gražutes medicinos seseles, trumpais sijonėliais ir dar trumpesniais chalatėliais. Ir tas gražus vaizdas nieko nekainuoja. O tai yra geros emocijos bei papildoma sveikata ir energija.

Rasa, 2015-10-15 22:53:29

Andriui: kai tu persirgsi nors 1/10 to, ką iškentė gyvenime p. Burgis, tada gal būt galėsi rekomenduoti kam į kokias klinikas eiti. Bet, žinoma, geriau ir pragyventum nežinodamas. Geriau jau dairykis į tuos sijonėlius ir gydykis tik slogą.

qwerty, 2015-10-16 00:19:38

Rasa, o tu žinai ką persirgo beigi patyrė Andrius (jis gi buvusi A.d.e.fa.g.i.j.a, Regina, etc.)? Gal dar daugiau, nei tinklaraštininkas…Todėl, susilaikyk nuo patarinėjimų, jei yra galimybė)

Sokolovas, 2015-10-16 08:25:27

SU MATEMATIKA- Į TEMĄ

“Vertikalumo sąlyga” ( kompleksinėj plokštumoj)

Re z = const. ( realiosios dalies pastovumas)

“Horizontalumo sąlyga”: Im z = const. ( menamosios dalies pastovumas)

Rasa, 2015-10-16 08:52:01

qwerčiui: aš nežinau kuo persirgo Andrius, bet jei jis būtų sirgęs kažkuo išties rimtu, manau jis žinotų, kad privačios klinikos yra labai geras dalykas, bet susirgus rimtai, daugelio tų jam tokių gražių jaunų mergyčių (gydytojų ir seselių) akys pasidaro didelės ir gražios, kai jos išsigandę tau sako: “jei tik turit kokių pažįstamų klinikose ar onkologiniame, pabandykit gauti priėjimą per kelias dienas, nes mėnesį laukti talonėlio yra per ilgai…”

Aš irgi lankausi privačioje klinikoje. Kai nesergu 🙂 Beje, joje irgi apmokama iš ligonių kasų, taigi tik tam tikri tyrimai mokami, nereikia būti turtingu, kad galėtum joje lankytis. Taip, puikus aptarnavimas, net rezultatų žiūrėti nevažiuoju. Pasiskambinu. Gydytojui kartais net į namus leistina paskambint. Viskas puiku. Kol nesusergi išties…

Aitvaras, 2015-10-16 09:32:02

Sakalovai, su kosmosu jau kalbiesi? Gal ruošiesi skrist į naujà kompleksinę hipergalaktiką?

Sokolovas, 2015-10-16 11:51:08

Aitvarui:

Demonstruoji savo neišprusimą ?

Andrius, 2015-10-16 13:40:44

Tinklaraščio autorius vis pasikartoja: nesuprantu, kodėl čia lankosi tie, kuriems kažkas šioje svetainėje sukelia pyktį.

Aš vis dar neapsisprendžiu: pradėti rašyti, ką aš galvoju apie Sokolovą ar nustoti čia lankytis.

Rasa, 2015-10-16 18:14:43

Andriui (jei čia jaunasis, oj, naujasis) 🙂 manau bet kuriuo atveju tu čia ilgai “netrauksi” 🙂 Nes čia ilgai išbūna tik stiprių ramių nervų žmonės. Daugelio nervai neišlaiko… 😀 Ypač tokių išmintingų vyrukų 🙂 Nes “stumt” be saiko čia negalima, Cibutes, kurių komentarai tau, manau, patiktų, trina, o visokias “pasvaigstančias” bobeles, kaip aš, dažniausiai palieka. Taigi, ilgai netrauksi 😀 Nervai neatlaikys.