Vertybių skalė

Rainbow_02

Jei gerai pagalvoji apie tai, ko reikia mokyti vaikus, tai supranti, kad mokyti užtenka vieno dalyko – suprasti, kas gyvenime yra vertybės.

*

Jūs tik pažiūrėkite, kaip žmonės to neišmoko, todėl man, išmokusiam, jie atrodo graudžiai juokingi… Nes jiems atrodo, kad vertybė yra:

*

*

Nes jie neskaitė pasakėčios apie kiaulę po ąžuolu.

Nes jie nesupranta japonų patarlės: „Varlei, tupinčiai šulinio dugne, dangus neatrodo didelis.“

Ir gyvenimas jų prabėgs, o vaivorykštės jie ir liks nepamatę…

***

Kaip aš norėčiau, kaip norėčiau, kad visi mano anūkėlių mokytojai nuo ryto iki vakaro verstų vaikus galvoti apie vertybes, suprasti „trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto“ beprasmiškumą. Kaip norėčiau, kad visi vaikai galvotų apie didelį dangų, apie didelę meilę, apie didelius darbus, apie šildančią tiesą, apie tikrąją vaivorykštės prasmę…

Atsakymai

Andrius, 2015-11-09 12:03:51

Nemokamai pavalgyti, pasimaudyti, pasimasažuoti, išgerti…

———————————————

Man asmeniškai šitos vertybės yra tinkamos.

O jeigu kažkam kažkas netinka, vadinasi gyvenimą praleidote vėjais.

Rasa, 2015-11-09 12:42:07

Andriui 🙂 Na, jei tau tinkama gauti vietą “per blatą”, vadinasi tu esi tikrai blatnas. Oooo, kokį tarybinį žodį prisiminiau :).

Tavo teisė rinktis savas vertybes.

Bet tu neturėtum manyti, kad jei tai netinka kitiems, vadinasi jie asilai, nematantys realaus gyvenimo ir gyvenantys rožinėse svajonėse 🙂 Ir maždaug “praleidžiantys gyvenimą vėjais” 🙂

Kur kas įdomiau pabandyti suprasti kitaip manančių požiūrį, nei tik sakyt, kad jie gyvena neįdomiai ar neteisingai 🙂 Man taip atrodo 😛 Nes tai priduoda šiek tiek gylio, šiek tiek aukščio.

M11, 2015-11-09 14:32:19

Andriau, pamiršote pridėti dar vieną sau tinkamą vertybę nuo savęs:

Andrius, 2015-11-09 16:25:58

Oi vei, tai aš kaltas, kad jūs gyvenat sąžiningai, bet mažai uždirbat? O gal dirbot visą gyvenimą, bet pensija tokia maža, kad neužtenka vaistinių siūlomiems papildams, kurių kursas trys mėnesiai,…o jeigu nepadėjo, tai dar trys ir dar trys, nors į pokelius įpilta tik maltos kreidos?

Tai čiaa jūsų problemos ir bėdos.

Galiu tik pakartoti vieną reikšmingą Lietuvos asmenį- sąžiningumas ne šio pasaulio demencija -dimencija (nežinau kaip teisingai). Vienu žodžiu, durnas-biednas, biednas-durnas.

Rasa, 2015-11-09 16:30:38

O kaip buvo tai kiaulei po ąžuolu? 🙂

Matilda, 2015-11-09 16:48:34

Rasai:priėdusi gilių, nuvirto po ąžuolu ir ėmė jo šaknis knisti. Taip ir kai kuriems žmonėms būna: pasinaudoja kito geranoriškumu, ir ,,atsilygina” blogiu. Kokios vertybės įdėtos tėvų, toks ir žmogus išauga. Vienam Burgio išvardytos,,vertybės bus antivertybės, o Andriaus didžiuodamasis sako, kad tai jo Vertybės. Kas kam.Tik šalia tokių ,,vertybių” propaguotojų padoriems žmonėms būna liūdna ir nyku.

Rasa, 2015-11-09 17:10:44

Ačiū, Matilda 🙂

Nėra tas Andrius toks jau blogas… Jis tik taip kalba 🙂

Radau ir pasakėčios originalą. Va. Čia tiems, kurie iš Krylovo pasakėčių atsimena tik apie žiogą ir skruzdę 😛 Kaip aš tokiems 🙂

СВИНЬЯ ПОД ДУБОМ

Свинья под Дубом вековым

Наелась желудей досыта, до отвала;

Наевшись, выспалась под ним;

Потом, глаза продравши, встала

И рылом подрывать у Дуба корни стала.

“Ведь это дереву вредит, –

Ей с Дубу Ворон говорит, –

Коль корни обнажишь, оно засохнуть может”.

“Пусть сохнет, – говорит Свинья, –

Ничуть меня то не тревожит,

В нем проку мало вижу я;

Хоть век его не будь, ничуть не пожалею;

Лишь были б желуди: ведь я от них жирею”. –

“Неблагодарная! – примолвил Дуб ей тут, –

Когда бы вверх могла поднять ты рыло,

Тебе бы видно было,

Что эти желуди на мне растут”.

——————

Невежда так же в ослепленье

Бранит науку и ученье

И все ученые труды,

Не чувствуя, что он вкушает их плоды.

petras, 2015-11-10 14:03:43

Galėtų žmones Lietuvoje surašinėjant užklausti, kas jiems yra didžiausia vertybė (ar kokios 5kios didžiausios vertybės) ir tada galima būtų sužinoti, kas pas lietuvius vertybių skalės viršūnėje. juk iš trijų milijonų istorija, tradicija,kultūra ir t.t. susietų žmonių būtų nemažai bendrų (vienodų) vertybių 🙂

Rasa, 2015-11-10 15:38:43

Petriukui: o ką tai duotų? Ar manai, kad tai reikštų, jog jos “tikros”, jei jau “dauguma” taip nusprendė? 🙂

skaitytojas, 2015-11-10 18:11:42

Vetybių skalė-žmogui,baigusiam bakalauro ir magistro studijas JAV universitetuose,Lietuvoje darbdaviai siūlo dirbti už minimumą:

http://www.delfi.lt/news/daily/education/po-studiju-jav-pamate-ka-is-tiesu-siulo-lietuvos-darbdaviai.d?id=69517382

“Juk ne diplomas svarbiausia,ne išsilavinimas”-žiniasklaidoje skaitome kai kurių Lietuvos darbdavių ar pramonininkų pasisakymus.

qwerty, 2015-11-10 21:18:44

Geras apygardos teismo sprendimas B.Burgio byloje. Dabar jau oficialiai akivaizdu, kad pirmosios instancijos teismas apkaltinamąjį nuosprendį grindė prielaidomis, prieštaringais ir abejones dėl jų patikimumo, pakankamumo ir objektyvumo keliančiais įrodymais. Įrodymus vertino išimtinai palankiai nukentėjusiajai, o B.Burgio paaiškinimus apie kilusį konfliktą laikė tik savo aplinkybių interpretavimu. Tokiu būdu tapo aišku, kad pirmosios instancijos teismo nuosprendis galimai yra šališkas, nepagrįstas, priimtas nesivadovaujant įstatymu. Šiurkščiai pažeistas LR BPK, nes teismo nuosprendžiu nustatytos tariamos nusikalstamos veikos kvalifikavimas, motyvai ir išvados yra niekiniai.

petras, 2015-11-11 10:26:08

Rasa, nebūna vertybių “tikrų” ar ne. jos yra tokios, kokias tu turi. o informacija visada yra vertinga, ypač tokia, pagal kurią galima dėliotis kažkokias gaires ar kurti strategijas bei planus ateičiai.