Vėtra siaučia, niaukia dangų…

Na, pagaliau! Gimnazijoje jau yra internetas!

Atsakau klausiusiems kitoje temoje, kaip išgyvenome vėtros naktį: išvartė skėčius, pastūmė baseino dangtį, nulaužė keletą šakelių – nieko baisaus. Visos problemos – su civilizacija: dingo viena fazė, ėmė savaime cypti signalizacija, savaime (!) pradėjo skambinti durų skambutis (trečią valandą nakties: „… svečias tik koksai vėlyvas bus užklydęs pas mane, svečias tik tenai – lauke…“ E.A. Po), Mildutė pabudusi pasakė : „O, lietus lyja!“ ir dar kažką keisto, išsijungė vienas šaldytuvas (laimė, kitą ilgintuvu „atgaivinome“…), neliko interneto, TV, visą dieną neveikė elektrinė viryklė, todėl devyni tądien buvę žmonės vertėsi kitaip: valgėme užsakytas picas, maudėmės…

***

Bet aš galvojau apie kitką. Vienas Sąjūdžio aktyvistas, universiteto dėstytojas, kadaise stengėsi atvesti mane į protą aiškindamas, kad su Rusija santykius reikia nutraukti staiga ir griežtai. Aš kažką kalbėjau apie dujas, naftą, elektrą, o jis griežtai kirto: „Kam to reikia?! Išvažiuosime į kaimą, prisikirsime malkų, gulti eisime anksti…“ Vakar aš vėl galvojau apie tą fanatiką, kuris, beje, tuoj po Nepriklausomybės atgavimo susitvarkė savo gyvenimą visai ne kaime… Tada pradėjau nesuprasti, kiek jis buvo nuoširdus toje diskusijoje. Vakar diena man dar kartą parodė, kad išgyventi galima bet kaip, tačiau norisi gyventi. Noriu elektros, benzino, interneto! Noriu, ir gana! Dėl to noriu, kad ne fanatikai mums vadovautų, o Europos, pasaulio žmonės, kurie ką nors atjungia, nutraukia tik pasirūpinę, kad nebūtume atjungti, nutraukti nuo pasaulio. Laimė, kad civilizacija dabar tinkamai reaguoja į kai kurių šalių nelaimes, tik kartais neleistinai vėluoja…

Atsakymai

Darth Vader, 2010-08-09 10:19:38

Šiaip jau yra Valstybė. Ne nusususių baukučių-karalių-grybauskaičių zona, o Valstybė, kurios interesai aukščiau visko. Rusija yra stepių barbarų šalis, jai valstybingumą atnešė vikingai, civilizaciją – Bizantija ir tai, ką Petras I sugebėjo privogti iš Europos. Rusų carų kraujyje daugiau vokiško, nei rusiško kraujo, žymiausias poetas – 50% arabas, kitas – 25% škotas. Su šita valstybe neįmanomas taikus sambūvis, ji visada bandys užpulti ar bent jau įkąsti. Tad jei manęs paklaustų: balanos gadynė ar priklausomybė nuo pablūdusio Ivano – rinkčiausi balanos gadynę. Alternatyvios energijos galima rasti, nesvarbu kiek kainuotų. O priklausomybė nuo nežmonių valstybės-Rusijos-yra didžiausias blogis.

Lina L., 2010-08-09 11:02:28

O aš iš tų 13 tūkst., kurie dar be elektros namie. Tuo pačiu ir be vandens. Patikėkit, gyvenimo būdą tenka keisti: vietoje interneto, TV, radijo – knygų skaitymas ir plepėjimas su kaimynais, o sutemus – belieka tik į lovą. Vandens – kilometras per mišką iki šaltinio, bet daug vietų, kur keliukas užverstas medžių. Na ir priešgaisrinis tvenkinukas, kur, perlipus tvorą, galima pasisemti kibirą kitą ‘buitinėms reikmėms’.

Maisto produktams laikyti vasarą kaime būdavo vėsus rūsys, pienas įleidžiamas į šaltą šulinį, o dabar…

Taip, prisitaikius gyventi galima. Bet kuo trumpiau, tuo geriau.

giedrius m, 2010-08-09 12:07:11

Darth Vaderi: pasidomėkite lietuvių literatūros “grandų” įstorijomis. Pvz. Baranauskas visą gyvenimą tvirtino, kad lietuvių kalba yra tinkama tik prastuomenei 🙂 O daugelis kitų vėlavo lyginant su pasaulinėmis kryptimis pusšimčiu metų, o gal ir daugiau. Visgi, didžiuotis jais galima.

jamaica, 2010-08-09 19:15:31

Giedriau, gal tai ir visai ne į temą, bet – kaip tik, A. Baranauskas tam ir parašė “Anykščių šilelį”, kad įrodytų, jog lietuvių kalba tinkama ir poezijai, o ne tik “piemenims ir tamsuoliams”, kaip tvirtindavo prof. Gapševičius Varniuose… (Aišku, buvo ir kitų priežasčių, paskatinusių sukurti šią poemą.)

Pentium100, 2010-08-09 23:07:37

Lina L.,

Jei pas mane elektra būtų dingus visai dienai, tai aš jau būčiau dyzelinį generatorių nusipirkęs. Tai bent elektros ir internetą turėčiau (neveiktų įprastas – galiu prisijungt per mobilų telefoną).

Bet pas mane nedingo, tai dalinamės su kaimynais pas kuriuos dingo (kitas įvadas, pas juos visoj gatvėj tamsu).

Lina L., 2010-08-10 13:28:43

Pentium100, tai tada pirkit dabar, nes kai elektros dingimo priežastis tokia, kaip šįkart, nuvažiavimas iki parduotuvės negarantuotas 🙂

Mobilus ryšys buvo irgi vos gyvas, o mobiliakai kaip tyčia visiems išsikrovė.

Dar žiūriu reiktų turėti benzopjūklą, kaip kad žiemą sniego kastuvą.

Bet vakar apie pietus elektra atsirado, tai žinokit koks džiaugsmas, kiek nedaug reikia iki laimės 🙂

giedrius m, 2010-08-10 16:56:08

jamaica:

http://lt.wikipedia.org/wiki/Antanas_Baranauskas

“Ne kalbos reikalais su kunigija ir šviesuomene mieliau susirašinėjo lenkiškai, nemėgo, kai klierikai ar kunigai į jį kreipdavosi lietuviškai. Nuo akademijos laikų bendravo su lenkų kunigais, Lietuvos dvarininkais, naujosios lietuvių šviesuomenės nemėgo. Viešai ir griežtai pasisakydavo prieš aušrininkus ir varpininkus. Savo raštuose laikėsi lenkiškų raidžių, lenkiškų barbarizmų.

mariux, 2010-08-11 11:40:58

p. Darth’ai, apie kuriuos čia rusų poetus rašėte? Būkit toks geras, įvardinkite.

M.

giedrius m, 2010-08-11 12:42:26

Mariux: manau, turejo omeny Puskina 🙂

mariux, 2010-08-12 06:55:32

Vargu, giedriau…

Puškinas ne arabas, bet arapas.

Dėl Lermontovo – taip pat ginčytina.

Ursus, 2010-08-12 08:12:09

Na, arapais bendrai vadino negrus. Tai kad Puskino senelis buvo tamsiaodis – niekam ne paslaptis. Bet greiciausiai tikrai ne arabas. O Lermontovas tikrai turejo skotisko kraujo, giminiavosi su Lermont’ais is Skotijos. Per juos jam gimine buvo pats Baironas.