Vienas gyveni su savo nuomone? Ar neištveri?

*

… aš – žmogus ir vienas žmogus, todėl mano nuomonė verta ne daugiau už popiežiaus nuomonę, bet ir ne mažiau.

(Markas Tvenas. „Jankis karaliaus Artūro dvare“)

*

*****

Nuomonė prieš nuomonę. Išsprūdusi nuomonė. Iškentėta nuomonė. Tyrimais pagrįsta nuomonė. Jausmais pagrįsta nuomonė. Apsimestinė nuomonė…

*

Esminis klausimas – kodėl ji čia, viešojoje erdvėje?

Atsakymai

Rasa, 2017-10-27 12:52:45

Iš esmės tai viskas, ką mes kalbame, yra tik mūsų nuomonė ir nieko daugiau.

O jei nekalbėtume nuomonėm, tada protingai tylėtume. Arba vienu žodžiu įvardintume plikus faktus (ir tai ko gero tai sunku padaryti be savos nuomonės 🙂

Tai juk pokalbio esmė ir yra pasidalinti nuomonėmis. Mano nuomone 🙂 Nes gal kažkam atrodo, kad pokalbyje reikia įrodyti savo ar kažkieno teisumą. Nežinau.

***

O be nuomonės ir trumpai… Tada reikia skaityti Macuo Basio ar kitų poetų haiku. Ten ne nuomonės, ten sustabdytos akimirkos 🙂

Nerimą visą širdies,

Visą liūdesį, sumaištį

Gluosniui lanksčiam atiduok.

Sokolovas, 2017-10-27 14:49:53

Nūdien yra tik dvi nuomonės- “teisinga” (oficialioji) , ir uždraustoji. Toliau- uždraustieji autoriai, uždraustos knygos…Inkvizicijos laužai liepsnoja visu pajėgumu.

skaitytojas, 2017-10-27 16:00:27

Sokolovui: ar matėte savo akimis bent vieną liepsnojantį inkvizicijos laužą?

Sokolovas, 2017-10-27 19:19:53

KAI AUTORIUS NEĮTINKA, KNYGOS NAIKINAMOS

Kol kas tik knygos…

Iš žiniasklaidos

“Leidyklos „Alma littera“ Komunikacijos vadovė Audronė Mockienė naujienų portalui lrytas.lt patvirtino, kad knygos bus sunaikintos įprastiniu būdu. „Išimtos iš prekybos knygos bus sunaikintos įprastiniu būdu – atiduotos į makulatūrą ir perdirbtos“, – patvirtino A.Mockienė…”

Nesu tos autorės gerbėjas ar oponentas. Apie jos kūrybą žinau tik tiek, kiek ją reklamuodavo jos aršiausieji oponentai. Ir naikinamos knygos juk ne visos “ta tema” (kurios liest negalima). Tiesiog…Visos knygos į makulatūrą…

Kur mes gyvename? Kokie laukiniai “daro” tokį gyvenimą? Galiausiai- istorijoje būta skaudžių paralelių…

Kol kas represuojamos TIK knygos. Kol kas…

Amber(Rostanas Vaitkus), 2017-10-27 20:09:55

Sokolovui:

Jau anksčiau rašiau, bet kadangi jūs užsiminėte apie naikinamas knygas, tai pasikartosiu. Kad ir kaip kvailai beatrodytų, bet, mano nuomone, ateityje knygos bus išvis uždraustos, taip pat kaip ir šeimos. Apie tai yra netgi 1966 metais sukurtas futuristinis filmas Farenheit 451. Youtubėje yra jo ištraukų. Rekomenduoju pažiūrėti. Yra ir labai pikantiška detalė tame filme. Filmas sukurtas 1966 metais, bet jame yra šiuolaikinis skystųjų kristalų televizorius: žiūrėkite(susistabdykite) 1:33 minutę:

https://www.youtube.com/watch?v=w0PwQOr53SA

Rūta, 2017-10-27 20:58:37

Kodėl… Permąsčiau. Pasistengusi išvardinčiau bent 10-15 variantų su skirtingais atsakymais. Bet jeigu klausimas esminis, tai atsakymas irgi turi būti esminis. Kartais jaučiu pareigą (ar norą) duoti atgalinį ryšį. Savas mintis už mintis tų, kurių nuomones gera skaityti. Būkit!

Juozas P., 2017-10-27 22:49:02

  1. Iš didelio rašto išėjom iš krašto

  2. Gerais norais kelias į pragarą grįstas

  3. ……………………………………….

Žydrūnas, 2017-10-27 23:21:07

Sokolovui:

Tai verslas, tiek leidėjas tiek leidykla gali daryti ką nori ir kas jų interesuose ar atitinka jų vertybes 🙂

Laisvė išlieka Vanagaitei, leisti knygas kitais būdais, nieks netrukdo gi.

Žydrūnas, 2017-10-27 23:33:55

tiek autorius tiek leidykla norėjau pasakyt 🙂

Darius, 2017-10-28 14:27:13

O aš manau, jog jei parašysite apie Statkevičių ir Vanagaitę, tai šios svatainės skaitytojai nepasidalins į dvi dalis.

Burgis, 2017-10-28 16:05:49

Dariui: taip sakote, nes nežinote, kaip aš parašyčiau… 🙂

qwerty, 2017-10-28 17:25:54

Pamenu save prieš dešimty, devynerius metus. Toks buvau mėgėjas kalbėti viešai. Taip man tai patikdavo…Diskutuoti, ginčytis, įrodinėti. Paskui atėjo supratimas. Dar daugiau-tai pasidarė taip beprasmiška, nieko verta, kad net tiesiog nuobodu. Tačiau esu atlaidus tiems, kurie dabar yra tokie, koks kadaise buvau aš.

petras, 2017-10-30 09:21:06

na va, qwerty, visą filosofijos “mokslą” paleidot vėjais 🙂

skaitytojas, 2017-10-30 10:01:10

B.Burgiui: kokia Jūsų nuomonė apie Ingridą Šimonytę, kaip galimą kandidatę į Lietuvos prezidento postą? Ar ji pranašesnė, ar turi daugiau trūkumų už kitus dabar reklamuojamus kandidatus?

https://www.delfi.lt/verslas/verslas/i-simonyte-pajamu-nelygybe-net-nerupejo-bet-po-krizes-visi-patrako.d?id=76196555

Burgis, 2017-10-30 11:10:53

skaitytojui: Ingrida Šimonytė, mano supratimu, yra viena iš geriausių kandidačių šiuo metu. Gal bus geresnių – nežinau…

skaitytojas, 2017-10-30 12:22:20

B.Burgiui: pritariu Jūsų nuomonei.

Darius, 2017-10-30 13:50:14

O gal galima būtų sužinoti argumentus kodėl Šimonytė geriausia?

Giedrius, 2017-10-30 14:20:38

Ką gi, pamėginkime susidaryti nuomonę apie nuomones 🙂 Taigi,

  1. Yra objektyvi realybė arba Tiesa, kurios visos mes iš karto nesugebame aprėpti dėl savo sąmonės ribotumo;

  2. Yra žinios ir žinojimas apie Tiesą ar jos dalį(-is), kuris palaipsniui artėja prie tos Tiesos su viena sąlyga, kad Tiesa ieškotojui yra svarbiau už aplinkybes (asmeninį interesą, puikybę, kitų autoritetų ir asmeninės nuomonės įtaką);

Dar yra intuityvus žinojimas, kuris kol kas nėra patikrintas gyvenime, bet yra jausmas, kad Tiesa slypi štai už šių durų.

  1. Ir yra asmeninė nuomonė visais gyvenimo klausimais.

Taigi: žinojimas dar nėra Tiesa, nes tai, kas vienu laikmečiu laikoma žinojimu, po kažkiek laiko pasirodo besą tik fantazijos. Tačiau tai netrukdo žmonijai gyventi, egzistuoti ir patirti nuolatinį džiaugsmą dėl vis naujų ir naujų atradimų.

Ir yra nuomonės, kurioms nereikia nieko – nei Tiesos, nei žinojimo. Tai tiesiog nuomonė. Ir kiek žmonių, tiek ir nuomonių kiekvienu skirtingu klausimu. Yra netgi tokia nuomonė, kad jeigu visas tarpusavyje prieštaraujančias nuomones sumesime į vieną skrybėlę, gerai jas išmaišysime ir pamėginsime ištraukti kažkokį tai vidurkį, tai bus visuomenės progreso garantas 😉 Kažkodėl neįtikina.

O kodėl ji čia – viešojoje erdvėje? Na, be daugybės kitų dalykų, tai puikus būdas supriešinti visuomenę. Senas principas “skaldyk ir valdyk”.

Pvz. Į darniai sutariantį būrį žmonių “įmetama” nuomonė, jog kelnes galima būtų ir reikėtų mautis per galvą. Taip pat, kad taip besielgiantys arba tokius toleruojantys yra kažkuo geresni, o to nesuprantantys – tiesiog praeities atgyvena. Tokią nuomonę, kaip taisyklė, paskelbia koks nors šviežiai iškeptas ekspertas kelnių movimosi klausimais prie tokio pat pavadinimo instituto šalia tokio pat pavadinimo ką tik įkurtos ministerijos. Žodžiu, apiforminimas – aukščiausiam lygyje.

Atsiranda dvi stovyklos, prasideda karšti debatai bei arši kova visuomenėje kaip geriau mautis kelnes…

Rezultatas puikus – visiškai nesvarbu kas laimės: “crazy” ar blaivus protas. Svarbu, jog žmonės užimti ir visą savo energiją iššvaisto ne kūrybai, o visokiems niekams. Tam sykiui garas nuleistas, katilas nesprogo… laboratorijose intensyviai kuriama nauja “aktuali” nuomonė…

petras, 2017-10-30 16:29:52

Giedriau, yra dar trečia stovykla, kuriem nesvarbu (turbūt gal net didžiausia ?)

Burgis, 2017-10-30 17:28:08

Dariui: Ingrida Šimonytė nėra pozos žmogus; ji yra tiesiog žmogus. Ji turėtų būti „pasiekiama“ žmonėms. Ji yra savo srities profesionalė. Ji yra subalansuoto charakterio. Ji yra darbšti. Jos netemdo giminystės šešėliai, praeities šešėliai…

skaitytojas, 2017-10-30 17:29:25

Kai kurie internetiniai portalai nepaliaudami publikuoja kelių komercinių bankų atstovų, skambiai pavadintų “ekonomistais”, “ekspertines” nuomones, kurios dažniausiai išreiškia tų bankų interesus ir siekius , tarsi Lietuvoje nebebūtų kitų ekonomistų (mokslininkų,universitetų dėstytojų, politikų ir pan.).

Giedrius, 2017-10-30 18:51:18

Petrui:

Nesvarbu reiškia abejingumą. Abejingumas reiškia galą viskam ir visų pirma žmoniškumui. Kažkuris iš išmintingų žmonių yra pasakęs, jog mes kiekvienas visuomenėje turime gerokai daugiau pareigų, nei jų surašyta įstatymuose. Kai abejingai numojame į jas ranka, tada prasideda vidinių ryšių visuomenėje erozija… savaime žmoniškumas neatsiranda… Jį reikia puoselėti kiekvieną dieną: kantriai ir pasiaukojančiai… Abejingumas yra visuomenės vėžys ir pagal jų procentą visuomenėje galima spręsti apie to vėžio stadiją.

Skaitytojui:

Lietuviškos ekspertų grimasos: “Kieno vežime sėdi, to ir giesmę giedi”.

AŠ, 2017-10-30 19:42:26

Direktoriau,

negaliu nutylėti: Šimonytę į prezidentus?

O kaip vertinate jos buvimą kriaušingalvio Kubiliaus vyriausybėje, kai pensininkų, dėstytojų (neprisimenate 15 proc. atlyginimo sumažinimą, kuris iki šiol neatstatytas) ir kt. biudžetininkų atlyginimaois dengė palūkanas už pasiskolintus pinigus?

Daug galima būtų rašyti.

Bet trumpiau: jokių duok dieve konservatorių į tokius postus.

O geriausia būtų jokių politikų.

Burgis, 2017-10-30 20:49:08

AŠ: pirma, I. Šimonytė nėra konservatorė; antra, konservatorių vyriausybėje ji buvo trumpai; trečia, prezidentė yra savarankiškesnė; ketvirta, kol kas nematau geresnių… Žinoma, aš turiu savo kandidatų, bet kam jie rūpi?

nuoba, 2017-10-30 21:52:28

Nuomonės turėjimas yra labai gera savybė. Bet manau , kad ją reikia paremti įtikinamais argumentais. O to dažniausiai ir trūksta. Pora pavyzdžių: per LRT radiją nuo vasaros pabaigos buvo bent 3 laidos apie Astravo elektrinę, kurių metu taip ir nesupratau, kodėl perkant jos pagamintą elektros energiją sumažės saugumas. Paskutinis argumentas buvo tiesiog kosminis, mat ji brangiau kainuos. Aš galėčiau pateikti keletą argumentų, kad neperkant tos elektros (žinoma pigiau, o ne brangiau), tiek elektrinės, tiek Lietuvos saugumas padidėtų.

Antras pavyzdys, liečiantis Šimonytę ir ne tik. Buvo atsisakyta skolintis iš tarptautinio valiutos fondo todėl, kad bus pareikalauta įvesti nekilnojamo turto, automobilių mokestį (pensijos ir taip buvo sumažintos). Bet mano supratimu tie mokesčiai papildytų valstybės biudžetą, o ne privačių komercinių bankų sąskaitas. Nemanau, kad latviai pralošė.

skaitytojas, 2017-10-30 22:56:09

Neseniai ir Latvija įvedė progresinius pajamų mokesčius.Žinoma,jų progresyvumas ne toks,kaip Danijoje ar Švedijoje,bet vistiek tai progresiniai pajamų mokesčiai. Lietuva lieka beveik vienintelė Europoje,kur nėra progresinių pajamų mokesčių,jau nekalbant apie progresinį pelno mokestį,kaip JAV,ar progresinius dividendų mokesčius,kaip Jungtinėje Karalystėje.O štai “ekonomistai”,kai kurių komercinių bankų atstovai (kaip,berods ir vienas valstybinio banko atstovas) ,siūlydami įvairiausias,kartais komiškas mokesčių politikos idėjas,apie progresinius pajamų mokesčius net neužsimena. Kaip ir “laisvojo” instituto atstovas.

petras, 2017-10-31 08:29:10

Apskritai keista, ko ekonomistams eiti į prezidento pareigas ?? (aišku klausimas kiek retorinis). jei jau esi geras ekonomistas, o dar ir myli savo valstybę, tai valstybei gali labiau pasitarnauti užimdamas su savo specialybe susijusias pareigas ir pan.

Giedrius, 2017-10-31 09:15:53

Viena labai gerai visiems žinoma Lietuvoje ekonomistė (vardo neminėsiu), paprašyta prieš Seimo rinkimus parašyti tokią ekonominę valstybės raidos programą, kad būtų garantuota sėkmė, tai padaryti atsisakė, paaiškinusi, kad to padaryti neįmanoma, nes yra per daug įvairių faktorių bei aplinkybių, kurių visų iš anksto numatyti bei suplanuoti tiesiog neįmanoma!

Tai taip išeina, kad ne ekonomistai valdo ekonomiką 🙂 Reiškia turėtų būti kiti valdymo svertai, kurie nebūtinai yra ekonominėje srityje.

vilkas pilkas, 2017-10-31 16:41:02

skaitytojui:

nors Lietuvos dabartinė mokesčių sistema nėra stipriai progresinė, Jūsų teiginys, kad “progresinių pajamų mokesčių nėra” yra netikslus ir klaidinantis:

pajamų mokesčio NPD (neapmokestinamas minimumas) ir turto mokestis yra progresiniai.

skaitytojas, 2017-10-31 18:29:52

Vilkui pilkui:

siūlau susipažinti, kas yra progresiniai pajamų mokesčiai:

“….Income Tax rates and bands

The table shows the tax rates you pay in each band if you have a standard Personal Allowance of £11,500.

Band Taxable income Tax rate

Personal Allowance Up to £11,500 0%

Basic rate £11,501 to £45,000 20%

Higher rate £45,001 to £150,000 40%

Additional rate over £150,000 45%…”

https://www.gov.uk/income-tax-rates