Vieno procento verslumas

Anądien išgirdau, kad bankai už indėlius jau siūlo tik vieną procentą metinių palūkanų. Vieną procentą! Ir kažkas neša pinigus į banką? Turbūt, nes kitaip gi pasiūlytų daugiau… Bet gi per metus infliacija be vargo praris tą vieną procentą! Tai ką daryti? Banke gal vis geriau nei kojinėje?

*

Mes tos problemos neturime. Nes neturime atliekamų pinigų. Tuos, kuriuos pernai sukrapštėme, padėjau į banką už du procentus palūkanų. Tiek ten tų pinigų… Jei turėtume daugiau, aš tikrai galvočiau, kaip iš jų „išsunkti“ daugiau nei procentą! Nejaugi jokio versliuko nebegalima „prasukti“? Nejaugi nebegalima sugalvoti, kaip tuos pinigėlius saugiai investuoti?

*

Man nereikia sugalvoti. Bet jūs pasiūlykite!

 

Atsakymai

Burgis, 2012-05-18 09:32:36

Aktualu?…

petras, 2012-05-18 09:45:00

Aš tai neturiu verslumo gyslelės, tai man tikrai ne aktualu 🙂

juokinga, 2012-05-18 09:52:26

Neblogas variantas yra MMM. Gausit 40 proc. per mėnesį.

Vladas, 2012-05-18 10:07:13

juokinga, iš ties, labai juokinga:)))

Giedrius, 2012-05-18 10:31:34

Kas čia juokingo? Net nepadengia infliacijos…Įdomu, kodėl bankų paskolų procentai padengia infliaciją?;) Gerai, kad dar nevagia. Nors “Snorui” kažkas pavyko…

Ar teko girdėti, jog MMM ženklus spausdino JAV? Beje, toje pat spaustuvėje, kurioje spausdinami doleriai. Pirmą kartą JAV istorijoje buvo sustabdytas dolerių spausdinimas: pirmenybe suteikiant MMM. Koks kitas privatininkas taip sugebėtų?;)

Vladas, 2012-05-18 10:36:54

Jei kalbant apie ne tokius juokingus variantus, tai atsakymas yra pačiame klausime: “Mes tos problemos neturime. Nes neturime atliekamų pinigų”.

Iš ties pagalvokite kodėl turite pernelyg daug atliekamų pinigų. Gal reikia mažiau dirbti ir dažniau išvykti su vaiku pažvejoti, pasėdėti per naktį prie laužo? Gal galima prisipilti pilną baką brangstančio kuro, prigreibti šakotį, šlakelį tauraus gėrimo ir aplankyti kitam gale Lietuvos gyvenantį vaikystės draugą? Gal….

Kiekvienas galim atrasti savo gerų būdų labai sėkmingai investuoti pinigus, kad jie nenuvertėtų, nesupelytų, nesudegtų ir duotų tikrai mums priimtinus procentus. Neturėkime iliuzijų, jog galime uždirbti tiesiog iš pinigų turėjimo, kad “pinigas turi daryti pinigą”. Tai MMM tipo kontorų pasakos. Jiems iš tikro mūsų sunkiai uždirbti pinigai “padarys pinigą”.

Dar vienas aspektas. Kiekvieno lietuvio natūralus ir (mano manymu) teisingas poreikis sukaupti rezervą “juodai dienai”. Puiku. Tik supraskime, jog kiekvienas geras dalykas turi savo kainą. Pinigų nuvertėjimas dėl infliacijos – tai mokestis už tai, kad jų turime. Ir nekurkime iliuzijų, kad atrasime kokį MMM ar sekundės banką, kurio procentai padės aplenkti ECB ar Amerikos federalinės rezervų sistemos pinigų spausdinimo mašinas. Stebuklų nebūna, tik atsitiktinumai:)

juokinga, 2012-05-18 10:54:08

Giedriui

Nepadengia infliacijos? O kodėl turėtų padengti? Jei jūs pintumėt vyžas, tai gal irgi parduodamas nepadengtumėt savikainos. Arba gal manot, kad kažkas (valdžia, aišku) privalėtų nustatyti palūkanas pagal p. Burgio pageidavimus arba uždrausti infliaciją?

Tai vat jums ir verslo idėja. Sugalvokit iš ko galėtumėt uždirbti bent 5 proc. ir visi sėdintys po lapu ir norintys gyventi iš procentų atiduos jums savo pinigus. Apstumsit bankus.

Arvydas, 2012-05-18 12:09:44

Na, jei palūkanos už Jūsų pinigus nėra būtinos, man atrodo, kad labai gera investicija – miškas. Pinigų vertė visada svyruoja – būna ekoniminiai pakilimai ir nuosmukiai. Na, o miško vertė nuolatos auga. Uždirbti labai daug pinigų pakanka ir vieno žmogaus gyvenimo, tačiau užauginti tikrą mišką nepakanka net kelių kartų gyvenimų. Atiduosite pinigus ar akcijas savo vaikams ar anūkams? Labai gali būti, kad proanūkiai Jus jau pamirš. Tačiau vaikščiodami miške, tarp medžių, apkabinę kelių šimtmečių ąžuolą, Jūsų vaikaičiai tikrai žinos kas pasodino tą mišką, kas jį išpuoselėjo. Galima sakyti, kad tai savotiška investicija į ateitį, į nemirtingumą 🙂

Aš pasirinkau šį kelią, juo einu ir dėl to esu labai laimingas! Ir linkiu visiems surasti tą sritį, kurioje Jūsų uždirbti pinigai duos pačią geriausią grąžą.

Giedrius, 2012-05-18 14:00:33

Atleiskite, kas nustato bankų paskolos procentus? 🙂 Aš suprantu, jog neprivalu dalintis su kitu rinkos dalyviu, geriau – pavogti:)

juokinga, 2012-05-18 14:20:37

Giedriui

Atleiskit, o kas nustato bulvių arba šnapso kainas? O kas šiemet prieš Velykas nustatė kiaušinių kainas? Gal jūs iš dangaus nukritot? O kas nustato tamstai algą ir kodėl jinai 5 kartus mažesnė, negu Šveicarijoj?

Galų gale jeigu 1 proc. jums per mažai, tai neškit į “Amber” kredito uniją terminuotam indėliui 5 metams ir gausit 5,4 proc. Kuo blogiau už banką – viskas legalu ir apdrausta valstybės.

Bet jei nenorit, kad bankai iš jūsų vogtų, sodinkit ąžuolus.

D., 2012-05-18 16:02:23

kam nešti skandinavų bankams jei galima nunešti į kokią kredito uniją ir gauti trigubai didesnes palūkanas, o šiaip aš nesu šalininkas materializmo. Ir jei kas nors perka mišką norėtųsi jog jis pirktų jį iš meilės, o ne tik dėl dėl didesnės jo vertės ateityje.

RiVa, 2012-05-19 13:19:34

“gauti trigubai didesnes palūkanas” arba prarasti viską. Buvo vienas ne skandinavų – lietuviškai rusiškas …

D., 2012-05-19 13:57:31

Riva: gal žinote atvejų kad tame lietuviškai rusiškame banke kažkas prarado indėlius (iki 345 tūkst. Lt)?

Smile, 2012-05-21 10:24:38

Vladui:

puiki nuomonė. Investuoti reikia į amžinesnius dalykus – santykius, pažinimą ir pan. Didžiausi procentai. Garantuotai.

Atsimenate, ką atsakė Mažasis princas vandens piliulių pardavėjui? (Reklamos vinis buvo “nereikės eiti prie šulinio vandens ir sutaupysite pusę valandos per dieną”) “Jei turėčiau pusę valandos per dieną, pasakė Mažasis princas – aš neskubėdamas nueičiau prie šulinio”

Vladas, 2012-05-21 13:49:23

Ačiū, Smile. Labai smagu, kai kažkas tave supranta ir turi panašias vertybes:))