Vienos įmonės istorija

Ta įmonė vadinosi paprastai: „B.Burgio individuali įmonė“. Kodėl „individuali“, o ne „individualioji“, aš nežinau. Įregistruota įsteigiant 1998 11 02, išregistruota likviduojant 2014 01 06. Tiesa, pastaruosius trejus metus įmonės veikla buvo „suspenduota“.

*

Įmonė neturėjo jokio turto, jokios įrangos, bet turėjo antspaudą, sąskaitą banke. Įmonėje dirbo vienas žmogus. Laisvalaikiu… Tam žmogui buhalteriauti padėjo jo žmonos mama, labai kvalifikuota buhalterė! Įmonė užsiėmė knygų leidyba ir prekyba.

*

Dabar parašysiu, ką gero ir ką blogo patyriau per tuos dvylika metų. Gal jums pravers…

*

  1. Dirbdamas mėgėjiškai, mėgėjiškai ir užsidirbi. Įmonė nedirbo nuostolingai tik dėl to, kad laiku susipratau ją likviduoti…

  2. Bet kuri veikla yra didžiulė patirtis, didelis nuotykis gyvenime! Išvažinėjau visą Lietuvą, mintinai žinojau knygynų vietas bent pusšimtyje miestų ir miestelių. Buhalterijai „Excel“ programa susikūriau tikrą šedevrą – daugelio puslapių knygą.

  3. Sąžiningai ir laiku mokėjau visus mokesčius. To nebūčiau sugebėjęs, jei ne žmonos mama. Būtinai reikia turėti kvalifikuotą buhalterį (buhalterę)! Mokesčius reikia mokėti sąžiningai, tada ramiai miegi.

  4. Įkurti įmonę lengva, administruoti ir uždaryti – sunku. Mūsų šalis nepritaikyta mėgėjiškam verslui…

  5. Turi būti pasirengęs apgavystėms. Lazdijų knygynas iš manęs pavogė pusantro tūkstančio litų (žlugimo išvakarėse knygyno vedėja iš manęs konsignacijai iškaulijo daug, daug knygų! Alytuje buvęs bankroto biuras iki šiol turbūt tebetvarko to knygyno bankrotą…), Plungės knygyno savininkas knygyną perkėlė į kitą gatvės pusę, pakeitė pavadinimą, ir aš praradau 400 litų…

  6. Turi mėgti tai, kuo vertiesi. Kitaip neištvertum, nenorėtum, nusiviltum…

  7. Profesionaliai, ne mėgėjiškai, viską daryčiau šiek tiek kitaip. Kaip? Man tai jau neaktualu: man 60+, mano buhalterei – 80+.

***

Galutinė išvada: tai įdomu, pelninga, bet svarbu laiku baigti…

Atsakymai

Burgis, 2014-01-16 14:49:30

Norėtumėte?…

Giedrius, 2014-01-16 15:21:39

Ši kalba, panašia tema, turėtų daug kam patikti:

Guy Kawasaki: The Top 10 Mistakes of Entrepreneurs

http://www.youtube.com/watch?v=HHjgK6p4nrw

qwerty, 2014-01-16 15:46:07

Nežinau ką kalbės ir rašys tinklaraštininkas, kuomet jam bus 80+, tačiau raudona linija per visus įrašus einanti minorinė linija, kad jam jau 60+… nors dar, tačiau jau baigiasi…jau senas seneliukas, etc-yra toks mėšlas, kad net nemalonu. Šiais laikais šešiadešimtmetis yra žmogus beveik pačioje jėgoje, visomis prasmėmis.

Burgis, 2014-01-16 16:51:54

qwerty: pasakykite tai mano viršininkams ir mano medikams…

Darius, 2014-01-16 17:36:37

Burgiui: Jūs visa savo veikla ir visu savo dabartiniu gyvenimu savo viršininkams ir gydytojams kasdien įrodinėjate, jog jie neteisūs…

GZ, 2014-01-20 00:32:12

Kai lakstau ir plaukioju, kokių tai didelių rezultatų nepastebiu. Bet kitaip visai apsamanočiau. O va dar ir savo trenerei (20 metų už mane vyresnei, kaip ir Jūsų buhalterei) duodu ką paveikt. (Dažniausiai – stovėt užsidengus akis, kad nematytų, kiek kai kurie sugeba vienoj vietoj vandens ištaškyt)

Mano pažįstami dabartiniai verslininkai stipriai nesutiktų su trečiu punktu. Kažką sąžiningai bandantys daryt nelygią kovą kovoja. Tai gal ir gerai į tai žiūrėt iš sportinio intereso.

giedrius_m, 2014-01-21 11:54:18

Mano mama pradėjo indvidualiai dirbti kelis metus iki pensijos ar jau pensijos metu (irgi indviduali įmonė). Nemanau, kad gailisi kad pradėjo 🙂 Dar dabar (7x metų amžiaus ) dirba, nors močiutės pareigos atima laiko…