Viešnia iš ten, kur žvaigždės…

Robertai Pocevičiūtei chemiją dėstė Nobelio premijos laureatas… Ir mūsų gimnazistė jau baigė MIT (Massachusetts Institute of Technology) – universitetą, kuris retai iškrenta iš geriausių pasaulio universitetų penketuko. Laimė, ten dar studijuoja Kęstutis Česnavičius – kita KTUG žvaigždė.

*

Roberta taip gerai baigė MIT, kad persikelia iš JAV rytų į JAV vakarus, į Kaliforniją, ir tęs studijas universitete, labai tinkamame aukščiausio mokslo siekiantiems žmonėms. Kokio mokslo? Chemijos, biologijos ir fizikos sprogstamojo mišinio…

*

Du iš vienos gimnazijos į MIT – kada mes galėjome pasvajoti apie tai? Jūs, švietimo vadai, jūs, politikai, jūs, žurnalistai, ieškokite tokių pavyzdžių ir džiuginkite Lietuvą, raginkite jaunus žmones siekti tokių aukštumų, o ne virkaukite dėl emigracijos, dėl „protų nutekėjimo“.

*

Užvakar gavau laišką iš Audriaus Alkausko. Tai dar viena gimnazijos žvaigždė, žibėjusi prieš ketvirtį amžiaus gimnazijoje, o po to – Europoje, pasaulyje… Audrius – rašytojas ir fizikas, gimnazijos mokslo žvaigždės, matematiko ir kompozitoriaus Giedriaus brolis dvynys. Esu čia citavęs vieną Audriaus apsakymą, atsiųstą iš Bazelio. Dabar pacituosiu laišką:

*

Kitų metų gegužę žadu galų gale grįžti dirbti į Lietuvą – metas. Nors saulėta Kalifornija ir patinka visom prasmėm, tuščias šiek tiek buvimas šičia, nes galų gale supranti, kad dirbi tik sau. Be to, labai artimai pradėjau bendrauti su kai kuriais Lietuvos fizikais, tai bus geros darbo sąlygos.

*

Iškalkite tai aukso raidėmis!

(Pastebėkite, kokia gražia kalba parašytas laiškas. Po daugelio metų gyvenimo svetur.)

Man patinka lepintis žvaigždžių šviesoje!

Atsakymai

Burgis, 2013-09-04 15:41:15

Gėrėtis…

camino palmero, 2013-09-04 16:25:38

Nu ką, šaunuolė buvusi Alytaus Vidzgirio vidurinės mokinė..

Aušrius, 2013-09-04 17:37:17

Puikumėlis! Net nuotaika pasitaisė.

ak, 2013-09-07 19:18:48

Ar ji laiminga?