Virusinė rinkodara

Įdomią mintį parašė Isabel Allende: aš nežinau, kam rašau knygą. Parašau, įdedu lyg laišką į butelį ir paleidžiu į vandenyną. Gal kur nors nuneš, gal kas nors ištrauks ir perskaitys…

*

Man įdomu skaityti grožinės literatūros knygas apie dabartį. Harlan Coben detektyve (dešimtajame, kurį skaitau) minimas „iPod“, rašoma apie virusinę rinkodarą: el. paštu lyg virusą žmonės siuntinėja informaciją apie savo gaminius, paslaugas tol, kol to nepastebėti jau neįmanoma. (Jūs jau žinote, kad jei aš pastebiu, tai antipatija garantuota!) Deja, tokia „rinkodara“ galima ir ką nors sužlugdyti, apjuodinti, pažeminti, įskaudinti…

*

Kodėl apie tai rašau? Miela svetainės viešnia Sonata, geras svečias „jamaica“ užkliudė tą temą. Kodėl žmonės rašo tinklaraščiuose, rizikuodami, kad „virusinė rinkodara“ jiems pakenks? Labai tiksliai pasakė Sonata, kodėl įvairūs keistuoliai tinklaraščiuose rašinėja komentarus. Tai trumpiausias kelias iki savo reikšmingumo, svarbos pajautimo. Tai lengvas kelias įveikti drovumą, uždarumą, vienišumą. Tai negi aš tai skatinu?!

*

Ne, aš rašau kaip laiškus į butelius… Rašau net žinodamas, kad butelio gali niekas ir neištraukti, laiško neperskaityti. Tai pramoga. Kartais tai humoro jausmo lavinimas. Kartais tai bandymas pasitikrinti, ką kiti mano vienu ar kitu klausimu. Kartais tai dalis senelio švietėjiškos veiklos. Kartais tai pagyrūniškumo priepuoliai… Kartais tai literatūrinė iškrova. Ir niekada – bandymai rasti naują postą, užsidirbti, pagarsėti. Visko turiu, visko man gana!

*

Tai kodėl nebijau lankytojų „virusinės rinkodaros“? Todėl, kad man jau 60+. Todėl, kad auksas ir pelenuose žiba (o, koks pagyrūnas!). Todėl, kad galiu panorėjęs ištinti kad ir visą svetainę, nes nieko nesiekiu, niekam neatsiskaitau. Todėl kad turiu labai solidžių gynėjų (ačiū Jums!). Todėl, kad svetainėje sulaukiu nekompleksuotų žmonių, kurie kaip ir aš čia tik pramogauja, bendrauja… Todėl, kad čia užeina man žinomi, man simpatiški žmonės (ko aš nepadaryčiau savo vaikams, anūkėliams, artimiems draugams, giminaičiams? viską padaryčiau!).

*

Tai ir prašau jūsų, keistuoliai nepažįstamieji komentatoriai, neužsiimkite čia „virusine rinkodara“! Geriau prisistatykite, apibūdinkite save, savo aplinką, darbus – kitiems bus įdomiau ir jaukiau.

Atsakymai

Burgis, 2011-10-22 13:29:53

Pataikiau?…

shalikas, 2011-10-22 20:51:03

Du zuikiai vienu šūviu. Ir apibrėžimas, ir pavyzdys 🙂