Vis tiek turime ką nors išrasti!

Tą kartą mano bitutė dūzgė po didelę parduotuvių galeriją, o aš sėdėjau ant suoliuko ir laukiau. Ką naudingo galėčiau nuveikti?

Ai, galvoju, padovanosiu pasauliui keletą išradimų! Turėjau mažą lapelį popieriaus, rašiklį, tai  užsirašyti galėjau tik idėjas. Dabar galiu jas pateikti išplėtotas. Paskaitykite, ką per pusvalandį pavyko išrasti. Žinoma, kai kas iš to jau išrasta iki manęs, bet aš nenusirašinėjau, tikrai!

***

1. Nauji kelio ženklai. Kas iš to, kad ženklas riboja greitį, jei daug vairuotojų to nepaiso? Kelio ženklas pats turi apriboti automobilių galimybes! Signalas iš kelio ženklo perduodamas į automobilio kompiuterį ir įtaisą, kuris verčia paklusti reikalavimui: neviršyti greičio, nesustoti tam tikrose vietose ir pan. Leidžiamos išimtys: specialiojo transporto (gaisrinių, greitųjų pagalbų ir pan.) ženklai nevaldo; vairuotojai gali paprašyti išimties, bet apie tai automobilis priverstinai signalizuoja šviesomis (gal net garsais) ir išimtį įrašo į savo kompiuterį. Prisimins!

2. Sveikatos apyrankė. Ji kaip laikrodis, bet rodo ir kraujo spaudimą, ir pulso dažnį, ir nuovargio ar susierzinimo lygį, ir dar šį tą… Organizmui viršijus kurią nors kritinę normą, apyrankė signalizuoja garsu. Rizikos grupės žmonės turi įmantresnes apyrankes, kurios gali automatiškai suleisti vaistų, pavyzdžiui, nualpus.

3. Avarinis mygtukas telefone. Spustelėjus vieną mygtuką, SOS signalas išsiunčiamas visiems atmintinėje nurodytiems adresatams: žmonai, policijai, medikams ar pan. Labai praverstų autoavarijos, užpuolimo ir pan. atvejais.

4. Vietos indikatorius telefone. Dabar mes matome, kas skambina, bet aš norėčiau matyti ir iš kur skambina. GPS nesunkiai gali parodyti, kad žmogus skambina iš kito miesto, kitos valstybės, todėl tartis dėl susitikimo artimiausiu metu beprasmiška. Meluojantiems vaikams būtų blogiau… Turintiems meilužes būtų blogiau…

5. Maisto analizatorius. Įmeti į jį trupinėlį sūrio arba įpili lašelį jogurto ir matai, kokie yra cheminiai priedai, kokia maisto energetinė vertė, koks naudingumo organizmui koeficientas. Žmonės turės tokių analizatorių namuose, bet jų bus ir maisto parduotuvėse.

6. Knygų automatai. Prie pliažų, parduotuvių kompleksuose, vaikų pramogų parkuose, ligoninėse, stotyse ir pan. stovi tokie kioskai. Prieini, ekranėlyje nurodai kalbą ir turimo laisvo laiko atsargą. Automatas parodo ta kalba turimų knygų (labai gerų knygų!), kurių bent vieną dalį (apsakymą, eilėraštį) perskaitytum per nurodytą laiką, sąrašą. Užmoki užstatą – automatas išmeta knygą. Grąžini knygą – automatas atiduoda didelę dalį užstato. Knygos išspausdintos ant tokio specialaus popieriaus, kad po kiekvieno panaudojimo automatas gali knygą dezinfekuoti stipria oro, prisotinto cheminėmis medžiagomis, srove. Skaitančiųjų padaugėtų, tikrai!

7. Sapnų blokavimo įtaisas. Prisimenate – po blogo sapno visa diena gali būti sugadinta. Dažnai nereikia, bet prieš svarbius darbus, prieš reikšmingus įvykius sapnus reikia užblokuoti. Prieš guldamas užsidedi minkštą apyrankę ir miegi kaip kūdikis…

Beje, iš tos knygos apie Jurijų Gagariną, kurią minėjau šioje svetainėje, sužinojau, kad kosmonautų rengimo medikai paskutinę naktį prieš skrydį slapta tyrė, kaip miega J. Gagarinas ir jo dubleris Germanas Titovas. Lovose buvo įtasyti davikliai, kurie registravo, kiek kartų per naktį tiriamieji apsivertė. Panašu, kad J.Gagarinas kažkaip sužinojo apie tą tyrimą ir neapsivertė nė karto, nors beveik nemiegojo. O G.Titovas apsivertė ir liko tik dubleris… Bet tikriausiai ne dėl to.

***

Tai ką, išradimus pripažįstate? :-)))

Atsakymai

Burgis, 2012-10-05 16:15:18

Įvertinkite…

Fa, 2012-10-05 19:17:13

Genialu. Beveik visais išradimais norėčiau pasinaudoti:-)

Zydrunas, 2012-10-05 20:02:43

Sapnu blokatorius butu jega 🙂

Pentium100, 2012-10-05 22:21:46

Dėl ženklų – tokią sistemą būtų galima nulaužti. Atsinešu “stop” ar “5” ženklą, automobilis sustoja (arba pradeda lėtai važiuot) ir jį lengviau apiplėšti.

Be to, ne visose mašinose yra kompiuteriai (mano nėra :)).

Dėl knygų – elektroninės knygos geriau (ypač tokiose sąlygose) ir dabar daug kas turi telefonus, kuriais galima naršyt internete. Abejoju ar tas automatas susilauktų daug paklausos.

Dėl sapnų – man įdomiau būtų tai įtaisas, kuris leistų pasirinkti sapną – einu miegot ir sapnuoju kokį filmą ar išgyvenu pasirinktos knygos turinį.

jurgis, 2012-10-06 01:17:54

Dėl sapnų – http://lt.wikipedia.org/wiki/S%C4%85moningas_sapnas

man irgi kartais sapnuose siužetas vystydavosi visai pagal pageidavimą – pagalvoji, kad tikiuosi gausis taip – ir gaunasi 😉

Haroldas, 2012-10-06 10:37:14

Na toks dalykas kaip SOS mygtukas, kai kuriuose telefonuose jau yra 🙂

Vinis, 2012-10-06 15:46:37

Isskyrus sapnu blokavimo itaisa, visi kiti isradimai jau arba padaryti arba yra pirmineje stadijoje arba turi analoga. Nieko naujo.

Burgis, 2012-10-06 15:59:51

Haroldui: tikrai toks mygtukas, kaip aš parašiau? Kuriame telefone?

Burgis, 2012-10-06 16:00:10

Vinis: tai ką man dabar daryti?

Gilė, 2012-10-08 10:16:18

Pralinksmino 🙂 Ypač norėčiau maisto analizatoriaus, būtų labai smalsu. O sapnų blokavimo visai nenorėčiau – mėgstu netikėtumą, į jį įeina ir tai, kad gali susapnuoti ne patį maloniausią sapną.

Kelių ženklų bijočiau – vis dar noriu tikėti, kad jei ką nors žmogų daryti priverti, reiškia nesugebėjai jo išmokyti..

Burgis, 2012-10-10 08:23:39

Vakar važiuodamas per miestą išradau dar vieną daiktą.

Noriu turėti „Stop“ pistoletą. Aš jį nešiočiausi, vežiočiausi automobilyje. Kartais pamatai netoli važiuojantį draugą, reikalingą žmogų, nepažįstamą reikalingą žmogų (norėjau sustabdyti tokį traktoriuką…), eismo taisyklių pažeidėją, pilietį važiuojantį apgedusiu automobiliu, bet to nežinantį ir pan. Norėtum sustabdyti, pakalbėti, įspėti. Išsitrauki „Stop“ pistoletą, nusitaikai ir šauni. Šauni, žinoma, radijo bangų impulsu. Kiekviename automobilyje esanti impulsų gaudyklė duoda signalą vairuotojui sustoti. Jis gali paklusti, bet gali ir nekreipti dėmesio – jo valia. Tarkime, daug kas šaudytų į prašmatnių blondinių vairuojamas mašinas, bet ne dėl to, kad jos blogai vairuoja… Impulsų gaudyklę galima visai išjungti.

Haroldas, 2012-10-13 17:33:28

Burgis: http://www.just5.lt/faq.php,

Kokią funkciją atlieka SOS mygtukas telefono nugarėlėje?

Tai – ekstremalus iškvietimas – labai pravarti funkcija. Spustelėjus telefono nugarėlėje esantį mygtuką SOS, įsijungia garsi sirena, patraukianti aplinkinių dėmesį. Tuo pačiu metu telefonas pradeda iš eilės rinkti įvestus keturis numerius (tai gali būti artimųjų ar pagalbos tarnybos numeriai). Kai vienu iš numerių telefonui pavyks prisiskambinti, atsiliepęs žmogus galės girdėti viską, kas vyksta šalia telefono. Telefono mikrofonas yra itin jautrus. Įvestais numeriais taip pat bus išsiųstos trumposios žinutės su pagalbos prašymu ar kitu iš anksto įvestu tekstu.