Visada buvo ir bus gerų studentų!

Manau, kad šis susirašinėjimas gali būti viešas…
***
Jums rašo Justinas iš KTU Statybos ir Architektūros fakulteto studentų atstovybės STATIUS.
Praeitų metų gruodį vyko mūsų fakulteto Apskritųjų stalų diskusija, kurioje dalyvavote ir Jūs. Susilaukėme daug įvairių atsiliepimų, pastabų ir kritikos. Suprantame, kad padarėme daug klaidų, tačiau mūsų tikslas yra pasimokyti iš jų ir šį semestrą padaryti viską geriau. Kitą savaitę susitiksime su fakulteto administracija ir padiskutuosime, ką galime pakeisti.
Būtu įdomu sužinoti ir Jūsų nuomonę, gal turite daugiau kokių pastebėjimų, kritikos ar pasiūlymų, kaip studentų atstovybė gali prisidėti prie studijų programų kokybės gerinimo.
***
Gerbiamas Justinai!
Tai – aukščiausia klasė! Po to atmintino vakaro, dabar, kai jau nebedirbu Jūsų fakultete, kreiptis į mane – aukščiausia klasė! Gėriuosi Jūsų dora ir išmintimi. Pabandysiu pakomentuoti, kokios yra vertinimo problemos.
*
1. Žinoma, kam tai paslaptis, kad universitete yra netikusių dėstytojų. Gal ir aš toks? Studentas ateina į universitetą keletui metų, jis negali laukti, kol universitetas teigiamai pasikeis, – kas jam grąžins metus, kai dėstė netikę? O kaip išsiaiškinti, kas yra netikę? Varnas varnui akies nekerta, dėstytojų klanas pats savęs neįvertins. O jei ir vertintų, tai būtų daug asmeniškumo, gal net susidorojimo. O ir vertinimo kriterijai migloti. Labai migloti! Tai gal tegu vertina paslaugos gavėjai – studentai?
*
2. Kas tie studentai? Kiek iš jų studijuoja, o kiek – tik sąrašuose? Kiek iš jų apskritai pasirengę studijuoti? Gal mes nežinome, kas gauna brandos atestatus? Nereikia apsimetinėti! Pažiūrėkite, kas atsitiko, kai www.pincetas.lt leido pacientams ir kolegoms gydytojams vertinti gydytojus. Vienas iš geriausių Lietuvos kardiochirurgų (žinau, mane operavo!) Rimantas Benetis – 2504-oje vietoje! Pacientų reitingas – 70 proc, o gydytojų – tik 50 proc. Juk tai – klaikus absurdas! Nepaprasto talento, išmanymo, gerumo kardiologė Regina Jonkaitienė, sauganti mane jau 15 metų, 1562-oje vietoje! Reitingai – 74 ir 64 proc.  Ar dabar suprantate, ką reiškia išleisti vertinimo džiną iš butelio?
*
3. Bet kurio vertinimo pagrindas turi būti mokslas! Jei iš 100 srauto studentų dėstytoją įvertina, tarkime, 20 studentų, tai čia reprezentatyvi imtis? Kurie 20 įvertino – geriausi ar blogiausi? Panašu, kad blogiausi, nes jiems tai – saldaus keršto valanda… O jei įvertino tik 10 studentų, tai gal čia jau ne statistinis, o ekspertinis vertinimas?
*
4. Koks vertinimo tikslas? Pažeminti (viešai pažeminti, kaip buvo padaryta Jūsų fakultete…) dėstytoją ir leisti jam toliau dirbti? Neleisti dirbti? Darbo kodeksas to nenumato! Darbo įstatymų, taisyklių požiūriu studentų įverčiai yra niekiniai! Gal pirmiausia reikėtų juridiškai įteisinti tuos įverčius? O kol kas pažemintas dėstytojas gali rinktis: visai neimti į galvą, ignoruoti tuos vertinimus, šaipytis iš jų; naujam studentų srautui keršyti už buvusiųjų įverčius; nusiminti, nusivilti, pasitraukti… O jūs turite gerų dėstytojų rezervą? Tikrai garantuotai gerų?
***
Gana svarstymų, turiu pateikti pasiūlymų…
*
1. Vertinimas gali būti tik ekspertinis. Iš kurso (ne mažiau kaip 50 žmonių) atsitiktinai parinkčiau 7 arba 9 ekspertus. Būtina sąlyga – ekspertų atestatų vidurkiai ir semestrų vidurkiai turi būti iš 20 proc. geriausių kurse! Tai – būtina sąlyga! Jei jos neįgyvendinsite, aš būsiu aktyviausias agitatorius boikotuoti bet kokius vertinimus. Neleisiu nemokšoms ir pašlemėkams mane vertinti, neleisiu!
*
2. Įverčiai negali būti viešai aptariami!  Juos gali žinoti tik STATIUS, dekanatas ir dėstytojas – niekas daugiau. Tai – konfidenciali, nes objektyviai labai mažai patikima informacija…
***
Pasirengęs su Jumis svarstyti visus klausimus. Linkiu Jums sėkmės!

Atsakymai

Burgis, 2013-02-20 15:26:12

Įvertinkite…

NiekurNeiva, 2013-02-20 16:37:37

Labai pasistengus, galima įžvelgti paralelę:

http://www.commonsense.lt/2013/01/11/kada-vadovams-laikas-mazinti-atlyginima/

Kada vadovams laikas mažinti atlyginimą? Atsakymas – NIEKADA. Mažinti vadovui algą, tai lyg dėti kompresą numirėliui. Vadybinės (kaip ir kitokios) impotencijos atlyginimo mažinimu neišgydysi…

Renaldas, 2013-02-20 19:41:05

Ir dar: reikėtų tokį ekspertinį vertinimą pakartoti kas 5 asmens darbo stažo metus versle ar gamyboje. ir taip tęsti tol, kol žmogus yra darbo rinkoje. Manau, daug gražių dalykų išaiškėtų ir dar labiau būtų nufiltruojami nereikalingi bangavimai.

Mindaugas, 2013-02-20 21:12:50

Pritardamas. Vertinti turėtų studentai,mažuma studentų -nelaikančių matricų skaičių lentele, integralų – ploto skaičiavimu įrankiu, ir neklausiančių, per pirmą paskaitą: ,,O, kur tai pritaikoma?” , nors tam mintys sukasi kaip greičiau dingti iš Universito ir gebėjimas valdyti tą sistemą – gražią, elegantišką, toli toli… Žinoma patogiausias būdas atrušiuoti, tuos studentus, kurie galbūt dega gyvybe ir noru atrasti – imti geriausiai besimokančias, bet tai dar ne taisyklė. Tada įvertinime tiesos bus, nes studentas pasakys ne vien: paskaita gera, paskaita bloga, paskaita neįdomi, paskaita nenaudinga dėstytojas senas, oras blogas. Galbūt atrinktas studentas pasakys teigiamus ir neigiamus aspektus bei viliuos pasiūlys , ką galėtumėme keisti studijų programoje(didelė tikimybė, kad tas Studentas žino ką mokėsi vertinamame modulyje), tačiau kaip bebūtų gaila sunkiai studentai dėsto savo mintis ypač garsiai – kalbėdamas ( Būnant universitete dažnai žvalus studentas įpranta rymoti bei patylėti ). Ech tas štampavimas, štampavimas.

Jonas, 2013-02-20 23:44:53

Objektyvumo dėlei: tie 20% galėtų būti geriausiai besimokantys skaičiuojant pagal visų dalykų vidurkį, ne tik tie, kuriuos konkretus dėstytojas pamalonino aukščiausiais įvertinimais.

Mano nuomone, dėstymo kokybė: 40% socialiniai gebėjimai (pasitikėjimas savimi, stiprus balsas, mokėjimas jausti auditoriją ir valdyti situaciją, igimtas “vedlio” instinktas), 40% – išsilavinimas ir savo dalyko supratimas, 20% – laikas, kuri gali skirti pasiruošti paskaitoms.

d, 2013-02-21 09:29:55

Kam atsakineti fakulteto, kuriame nebedirbate, studentams?

Burgis, 2013-02-21 09:34:33

d.: aš atsakinėju ne todėl, kad kur nors dirbu… Atsakinėju, nes gyvenu. Nes man rūpi. O neatsakyti Justinui būtų chamizmas…

laisvamanis, 2013-02-21 11:21:18

dėčiau pliusą, jei nebūtų “pašlemėkų”. Ar jaučiatės geriau tokią leksiką naudodamas?

Burgis, 2013-02-21 11:36:27

laisvamaniui: taip, gerai jaučiuosi tiksliai vartodamas žodžius! Jau nusibodo kartoti, bet pakartosiu: nejaugi Jūs nematote pašlemėkų?! Nejaugi Jūs nesutinkate, nepažįstate niekšų, kurie tyčiojasi iš Jūsų, tyčiojasi iš mūsų vertybių?! Jie, tie niekšai ir pašlemėkai, daro viską, kad mus įbaugintų, priverstų nutilti, priverstų atsitraukti. Tada jie bus „vierchai“, tada miestas bus jų, šalis bus jų, tada mes būsime jų vergai ir gyvenimo atmatos…

*

Ne, aš nebūsiu! Ne, aš neatsitrauksiu! Ne, jie niekada neprivers manęs nutilti, kreiptis į juos pagarbiai, vadinti juos švelniai… Pašlemėkai ir niekšai turi žinoti, kad kažkas juos mato, kažkas juos perpranta ir tas kažkas visada jiems į akis pasakys, kas jie tokie. Vardan savo anūkėlių – valysiu pasaulį ir valysiu!

laisvamanis, 2013-02-21 12:49:16

o dabar dedu pliusą – už tikėjimą savimi, už aistrą ir meilę savo šeimai

Burgis, 2013-02-21 13:02:26

laisvamaniui: ačiū! Tikrai nuoširdžiai, man svarbi Jūsų nuomonė.

ak, 2013-02-21 14:12:10

na iš savo laikų psichologijos paskaitų prisimenu, kad maždaug 25 proc, studentų ir mokinių yra aukštesnių nei vidutinių gabumų. 50 proc. yra vidutiniai, likę 25 proc. žemesnių nei vidutinių gabumų. statistika, aIŠKU, APYTIKSLĖ, BET TINKA VISOMS NORMALIOMS VISUOMENĖMS ir visoms specialybėms (inžinieriams, gydytojams, mokytojams). Priminsiu, kad genijus yra reta išimtis pasitaikantina, kokį vieną kartą iš milijono. Kurie iš jų pašlėmėkai? Tie kurie negabūs, bet nuoširdžiai stengiasi? Tie, kurie turi įgimtus gabumus, bet tinginiauja, šlaistosi ir mokslui skiria tik tiek laiko, kaD GAUTŲ MAKSIMALŲ PAŽYMĮ? O gal vidutiniai, kurie dirba tiek kiek būtina, kad gautų diplomą?

Burgis, 2013-02-21 14:47:51

Ne, ak, pašlemėkai yra visai ne tie, apie kuriuos Jūs rašote! Pašlemėkai yra tie, kurie parašė, kad aš praleidau daug paskaitų, nors per semestrą praleidau be kompensacijos tik vieną paskaitą, o kompensacijų savo svetainėje, savo knygose, savo specialiai jiems parengtame konspekte pateikiau dešimteriopai. Pašlemėkai yra tie, kurie per paskaitas nei klausinėja, nei kritikuoja, nei prašo (nors aš prisispyręs to kaskart parašau!), patys nei paskaitose, nei namuose nedirba, o vertinime rašo, kad aš kalbu apie pašalinius dalykus. O apie ką su tokiais kalbėti, jei jų matematika – amžino įšalo zonoje? Pašlemėkai yra tie, kurie žino, kad aš saugau jų siaubą keliančias egzaminų rašliavas, todėl keršija anonimiškai pasityčiodami, šmeiždami, nes žino, kad niekas jų nenubaus.

laisvamanis, 2013-02-22 12:02:35

save gerbdamas už Vasario 21 14:47 B.B komentarą dar vieną pliusą dedu (norėčiau būti svetainės VIP’u – o gal ir įmanoma tą įgyvendinti? (programiškai, taip-, o ką mano savininkas?”)) – dėčiau tada bent 10 RIEBIŲ pliusų 🙂

smagaus ir pilno teigiamų emocijų savaitgalio visiems čia ateinantiems linki laisvamanis Rimas

Burgis, 2013-02-22 14:22:51

Laisvamaniui Rimui: ačiū, ačiū! Jūs ir esate VIP…

NiekurNeiva, 2013-02-24 21:28:39

Dėl “teisingos imties” arba ekspertinio vertinimo.

Kartais įrodymų tezei, kad “visuotinis lygus nėra dorybė, teisinga” (rinkimai, išsilavinimas, medicina, socialinė pagalba ir t.t.) randi ten, kur neieškai.

Taigi, artėja konklava. Kažkodėl nė minties nėra apie visuotinius lygius Romos katalikų rinkimus. Spėju todėl, kad to moko tūkstantmetė tos pačios Bažnyčios istorija ir patirtis: sako, kad 9-10 amžiuje taip buvo. Klaidos kainavo, buvo suvoktos. Ir buvo pasitaisyta…