Visagalis? Atleisk man…

*

Vis tiek pavasaris!

Su anūkėliais vaikščiojau vaizdingomis Vilniaus vietovėmis. Pamačiusi skruzdėlyną, mažoji Emelie ilgai jį stebėjo, o paskui paprašė, kad nufotografuočiau ir parodyčiau mamytei…

*

Skruzdėlynai ir mane nuo vaikystės keistai užburia… Pradedu galvoti apie nemirtingumą, apie užmigimą ir prisikėlimą, apie Visagalį…

*

Tegu atleidžia man Visatos Valdovas bei religingi žmonės – šį kartą noriu „pafilosofuoti“ apie „visagalį“ mažąja „v“.

Tarkime, kad yra visagalis (dievas, esybė, protas, būsena ar pan.). Tai jis tik yra ar ir naudoja savo galią? Jei tik yra, tai keista ir nesuprantama tos visagalybės paskirtis: lyg ir nei jam, nei mums nereikalinga. Jei galia naudojama, tai kokiu tikslu? Dėl kokios priežasties? Juk jei naudojama, tai visagalybe galima tai padaryti per mirksnį amžių amžiams ir… nebenaudoti. Kitaip sakant, viską per mirksnį sukurti, suderinti, „užvesti“ ir paleisti, kad būtų, veiktų, vystytųsi teisingai.

Kitas klausimas – ar visagalis nenorėjo leisti mums visko (visko, visko!) suprasti, ar taip jau gavosi? Jei nenorėjo, taip kodėl? Žaidimas?

Trečias klausimas – ar visagalis yra ir bus vienas per amžių amžius? Manau, kad taip, nes kitaip tas kitas visagalis negalėtų nei nugalėti pirmojo visagalio, nei pakeisti ko nors be pirmojo sutikimo, o tai reiškia, kad tas antrasis nebūtų visagalis. Tačiau kokia prasmė visagaliui amžinybė, jei daugiau niekas (niekas?) nėra amžinai?

*

Gana! Skrudėlynas yra baigtinis. O aš jau ne pirmą kartą sužinau, kad kai kas manęs šalinasi, nes esu skandalistas…

*

Я обманывать себя не стану,

Залегла забота в сердце мглистом.

Отчего прослыл я шарлатаном?

Отчего прослыл я скандалистом?

*

S. Jeseninas nežinojo, o aš žinau! Kitą kartą parašysiu…

O kol kas – vietoj P.S.:

*

*

Atsakymai

Rasa, 2017-04-21 20:02:21

Ponas Burgi 🙂 Beveik nei vienas žmogus (bent jau tikrai labai retas tai gali) negali teisingai atsakyti pats sau į elementarų klausimą: “kas aš esu?” o Jūs manot, kad jie pasiruošę ieškoti atsakymų į klausimus apie Dievą 🙂

Taigi- sužinok, kas esi tu, tada būsi pasirengęs sužinoti ir daugiau 🙂

Beje, tujinu ne p. Burgį, kreipiuosi į belenkokį žmogų apskritai 🙂

Burgis, 2017-04-21 20:25:49

Rasai: taip, teisingai, aš net nežinau, kas esu… O kiti žino, kas, koks, nuo kada yra Dievas.

Giedrius, 2017-04-21 23:29:46

Ajajai kokia tema! Kaip saldainiukas 🙂

Koks tikslus įvardinimas – žaidimas. Būtent tokį terminą galima rasti senose Brahmanų knygose ir “Slaptojoje Doktrinoje” – “lila”. Išvertus iš sanskrito kalbos “lila” reiškia “žaidimas”.

Nepretenduoju į visažinybę. Tai neįmanoma. Bet kokiu atveju, kiekviename vystymosi etape ta pati tiesa pažįstama vis šiek tiek kitokiu kampu. Todėl pažinimo procesas yra begalinis. Tik pacituosiu: “Kai jūsų sąmonė pasieks būtiną išsivystymo lygį, tai savo sąmonės pagalba galėsite valdyti jus supančio pasaulio būsenas. Jūs galite keisti jus supantį pasaulį, perleisdami Dieviškąją Energiją per savo esybę, o kadangi jūsų sąmonė jau bus pakankamai aukšto lygio, tai jūsų vibracijos taip pat bus pakankamai aukštos. Ir skleisdami savo vibracijas į jus supantį pasaulį, jūs galėsite keisti fizinį pasaulį, vis labiau ir labiau priartindami jį prie Dieviškojo pavyzdžio.

Tai yra gigantiška lila, Viešpats žaidimas. Būdamas kiekviename iš jūsų, Dievas pradžioje sukuria iliuziją, po to ją išsklaido. Tai panašu, lyg vaikas statytų smėlio pilį, po to ją sugriautų ir vėl statytų kitą, tobulesnę pilį. Ir kiekvieną kartą jo kūrinys tampa vis tobulesnis ir tobulesnis, vis labiau ir labiau priartėdamas prie tobulumo ir kiekvieną kartą savo tobulumu pranokdamas prieš tai buvusį kūrinį.

Jūs esate kaip dievai ir jūs lygiai taip pat savo gyvenime turite galimybę kurti tobulus pavyzdžius”.

Ir raktas į visa tai yra Tikėjimas.

Autistas, 2017-04-22 05:51:57

Giedriui.

Tai va kodėl aš kartais sapnuoju ateitį 🙂 Ne, Jūs nesuprasite.. 🙂 Man pačiam baisu kai tą supratau, o tuo pačiu ir gera. O skeptikams pabrėžiu, aš ne lituanistas ir mano mąstymas pagrįstas logika.

Giedrius, 2017-04-22 08:38:56

Autistui: Tik logikos būna skirtingos. Yra materiali žmogiška logika ir yra Dieviška logika. Du poliai. Kaip ir visur bei visame kame.

Giedrius, 2017-04-22 08:57:01

Apie tai kas mes esame. Citata.

“Kiekvieną kartą, kai prasideda naujas etapas, sukuriamos kibirkštys. Kiekviena iš tų kibirkščių, arba monadų yra būsimos būtybės užuomazga. Kiekviena būtybė savo vystymesi pereina daugybę stadijų, palaipsniui tankėdama ir tobulėdama.

Pradžioje jūs buvote neišreikštas mineralas, po to jūs tapote akmeniu. Jūs tapote augalu, po to – žemesniuoju gyvūnu.

Jūs keitėte savo žemutinius kūnus, bet visuomet išlikdavo jūsų nemirtinga dalelė.

Praėjo eonai metų, kol jūs gavote savo žmogiškuosius kūnus, mažai panašius į dabartinius.

Po to jūs gavote fizinį kūną, protą. Ir dabar jūs esate toje evoliucijos stadijoje, kai turite atsisakyti savo fizinių kūnų, pakeldami savo sąmonės lygį.

Jūs buvote viskuo, jūs perėjote visas vystymosi stadijas prieš pasiekdami žmogaus vystymosi stadiją. Ir kiekvienoje iš tų stadijų jūs turėjote savyje dalelę manęs.

AŠ ESU visada su jumis jūsų kelyje.

Aš esu panašus į kristalą, kuris įleidžiamas į tirpalą ir palaipsniui paima iš tirpalo viską, kas būtina augimui.

Pradžioje jūs buvote tiesiog Dieviška kibirkštis ir jūs neturėjote formos. Prireikė milijardų ir milijardų metų, kol jūs pasiekėte žmogaus vystymosi stadiją. Ir prireiks dar milijardų ir milijardų metų, kol jūs pasieksite aukščiausių šioje visatoje būtybių vystymosi stadiją.

Kaip dažnai jūs savo gyvenime susimąstote apie tokius dalykus?”

Rasa, 2017-04-22 11:19:28

Giedriui: kodėl turėtume tuo tikėti? 🙂 Kodėl šituo, o ne kuo kitu? Ar pakanka tikėjimo? Kam (iki kada) pakanka tikėjimo, kokia iš jo nauda? O gal geriau žinojimas? Žinių yra visokių. Kaip žinot, kurios teisingos? Ar yra jų išties teisingų? O gal reikia pajausti? O ar jautimas jau tikra? Abejoju. Ir… Kas esi tu? 🙂

Burgis, 2017-04-22 12:15:15

Rasai: 100 balų!

Rasa, 2017-04-22 15:43:57

Giedriui: tu tik neįsižeisk ir nepamanyk, kad noriu priekabiauti 🙂 Tik uždaviau kelis klausimus, kuriuos užduodavau, o kai kuriuos ir vis dar užduodu sau 🙂

Giedrius, 2017-04-22 19:07:40

Rasai: Na ir ko gi man įsižeisti :)) Labai logiški klausimai kyla. Būtų keista jeigu nekiltų 🙂 Parašė kažkas kažką neaišku iš kur. Imk dabar staiga ir patikėk nei iš šio nei iš to. Sunku būtų orientuotis pasaulyje, jeigu bandytume sutalpinti į savo sąmonę du vienas kitam prieštaraujančius dalykus. Tai būtų lyg bandymas vienoje rankoje išlaikyti du didelius arbūzus. Nebandžiau, bet žmonės sako, kad tai neįmanoma. Ir aš jais tikiu :))

Beje, atsiprašau, ryte per skubėjimą pamiršau nurodyti šaltinį. Tai knyga Išminties Žodis. O tiksliau štai šis Laiškas:

http://www.sirijus.com/jusu-dvasios-idirbis-yra-tai-kas-pasiliks-su-jumis/

Yra dalykų, kuriuos galime patikrinti (pvz dėl dviejų arbūzų vienoje rankoje :), o yra dalykų, kurių žmogus negali patikrinti. T.y. negali žinoti. Bet nepriklausomai nuo to, tie dalykai nenustoja egzistuoti dėl to, kad žmogus apie juos nieko nenutuokia. Ir yra dar vienas momentas – žmogus negali pradėti pažinti tai, kas jo giliu įsitikinimu tikrai neegzistuoja. Jeigu netiki, tai visuomet surasi argumentų, kad tai neegzistuoja. Štai mūsų valstybėje Laisvos rinkos institutas niekaip nemato padidinto skurdo šalyje. Sako statistika meluoja, o visi, deklaruojantys mažas pajamas, papildomai daug gauna vokelyje. Kodėl jie tuo tiki, ar dėl naivumo, ar dėl kvailumo, sunku pasakyti, bet greičiausiai tuo tikėti jiems yra naudinga!!!

Štai ir prisikasėme po truputėlį prie to, kad žmogui dažnu atveju yra naudinga, arba tai bent jau pamalonina jo savigarbą, tikėti, kad jis yra šio pasaulio viešpats ir nieko tobulesnio gamtoje tiesiog būti negali. Jeigu neegzistuoja Visatos Kūrėjas ir kažkoks jo aukštesnis planas, tuomet aukščiausias įstatymas šiai Visatai yra žmogaus, kaip tobuliausios jos būtybės, sukurtas įstatymas, arba tiksliau jo užgaidos.

Todėl vis tik tikėjimas arba bent jau galimybės neatmetimas pradžioje turėtų būti. O toliau prasideda pažinimo procesas apie kurį jau atskira didelė kalba 🙂

Giedrius, 2017-04-22 21:25:03

Kodėl tikėti šituo, o ne kuo kitu.

Kol kas nekalbant apie vidinius potyrius, vis dėl to yra keletas metodikų kaip galima atpažinti melagingą informaciją nuo teisingos.

  1. Pirmiausia reikia žiūrėti ne į informacijos “įpakavimą”, bet į jos pačios pateikimo kokybę. Mūsų visuotino melo laikais, kuriais turime malonumo gyventi, labai dažnai ypatingas ir padidintas dėmesys skiriamas išoriniams įpakavimo atributams (viršeliui, popieriaus blizgumui, visokiems spec efektams, spalvingoms nuotraukoms ir pan.). Deja, kaip žinome, po labai skambiomis antraštėmis dažniausiai slepiasi visiškas šnypštas: jokios rimtos bei objektyvios analizės, tiesiog paskalų kratinys ir tiek. Arba informacija sąmoningai pateikiama per daug sudėtinga kalba. Ir ne visada už sudėtingo teksto slypi tiesa. Yra toks posakis: kas nemoka paaiškinti paprastai – tas ir pats nepakankamai supranta.

  2. Stebėti ar pateikiama informacija neturi vidinių prieštaravimų ir prieštaravimų su objektyvia realybe

  3. Stebėti ar informacija nepataikauja ego. Ar nėra faktai pateikiami ne taip kaip yra iš tikrųjų, nors ir neįtikėtinai, bet taip, kaip mano ego norėtų, kad būtų.

  4. Ar informacija atsako į visus tos srities klausimus? Ar ją patvirtina kiti šaltiniai? Ar ji apima visumą, ar vertinama tik siaurame kontekste?

  5. Ar yra neigiančių šią informaciją? Jeigu informacija tikra – būtinai turės atsirasti tie, kas būtinai ją norės sukritikuoti. Ir pagal pačią kritiką ar kritikuotojus galima atpažinti inf-os tikrumą.

  6. Praktinis tos informacijos pritaikymas. Net ir dvasinė informacija turi turėti savo pritaikymą. Ką ji duoda? Ar ji daro mane/mus visus geresniais, ar ji daro geresniu mus supantį pasaulį. T.y. reikia žiūrėti į rezultatus.

Ir jeigu rezultatai geri, tai kodėl gi ja netikėti? 🙂

Rasa, 2017-04-22 23:53:03

🙂 Puikuolis tu, Giedriau 🙂 Žinai, va domiesi viskuo, tobulėji, augi. Turbūt. Ir man kažko smalsu pasidarė- jei sutiktum patį protingiausią Mokytoją, kokį guru, Mahatmą, šventąjį, Jėzų ar dar kažkokį 🙂 Ko norėtum išties jo paklausti? Ne, ne užgriūti klausimų lavina, kad atsakytų į visus pasaulio klausimus, o rimtai paklausti? Taigi, jei galėtum, ko paklaustum?

Išties tai smalsu ir ko kiti paklaustų. Tarkim vieną ar du klausimus jei galėtumėt užduoti 🙂

Amber, 2017-04-23 10:28:53

Iš Biblijos, Jono 16, 7 eilutė:

Bet sakau jums gryną tiesą: jums geriau, kad aš iškeliauju, nes jei neiškeliausiu, pas jus neateis Globėjas. O nukeliavęs aš jį jums atsiųsiu.

Amber, 2017-04-23 10:37:57

Dar iš Biblijos, Jono 16, 10 eilutė:

Dėl teisumo, kadangi aš pas Tėvą einu, o jūs manęs daugiau neberegėsite.

Giedrius, 2017-04-23 12:20:32

Rasai: Jeigu tai būtų tikras Mokytojas – man nereikėtų klausti. Gaučiau užuominą ir ne daugiau, iki kurios esmės turėčiau pats “prisikasti”. Todėl kartais, o gal ir dažnai geriausias atsakymas į daugybę neatsakytų klausimų, besisukančių galvoje, yra tiesiog kartu su Mokytoju patylėti. O kadangi aš dar nesu tikras mokytojas, tai patylėti man vis dar nesigauna :)) Kita vertus, norint pradėti mokytis kalbos, pradžioje reikėtų bent abėcėlę išmokti, arba kaip matematikoje – daugybos lentelę. Tai mane, kaip inžinierių pagal prigimtį 🙂 šiuo metu domintų keletas pačių elementariausių dalykų, kurių kol kas nesuprantu. Na, tiesiog, kad turėčiau nuo ko atsispirti. “Slaptojoje doktrinoje” ir “Mahatmų laiškuose” rašoma, kad mes dabar esame penktoji Rasė ketvirtajame rate (4-oji buvo atlantai, 3-ioji lemūriečiai). Tai vat su tais dalykais norėtųsi aiškumo. Mažajame rate yra 7 Rasės. Mažasis turima galvoje kosminiais masteliais, jeigu nuo pirmosios Rasės iki dabar praėjo apie 200 mln metų. O kiek Mažųjų ratų sudaro Didelį ratą? Ar taip pat 7? O Manvantara (vienas ciklas), pagal hinduizmą trunkantis 4 320 000 000 Saulės metų, kaip siejasi su ratais? Rašoma, kad per vieną Manvantarą įvyksta vieno pasaulio išryškėjimas materijoje ir vėliau jo “ištirpimas” arba grįžimas į ramybės būseną. Reiškia yra dar tarpinės būsenos tarp visiškos materijos, kurioje dabar esame, ir visiškos dvasinės-ramybės būsenos. Kaip yra su jomis?

Na, žodžiu tokie visiškai “sausi” inžinieriški 🙂 klausimai apie Visatos funkcionavimo abėcėlę :))

Karolis, 2017-04-23 14:33:47

Dėl to tinklapio “sirijus”.

Kai domitės gyvenimo prasmės klausimais, jūs užduodate sau klausimų. Būna, kad atsakymų ieškote internete, straipsniuose, knygose, video seminaruose.

Jeigu juose jūs pamatote saulės, piramidės simboliką, tai iškarto turėkit omenyje, kad čia gali būti demonų mokymai.

Supraskit vieną dalyką: tokiuose tekstuose (kaip kad iš to tinklapio) reikia atkreipti dėmesį į tokį dalyką:

Ar yra juose garbinimo? bei

Kas konkrečiai juose garbinama?

Jeigu juose garbinama kūrinija, o ne Kūrėjas, tai tada tokie tekstai yra pavojingi ir gali būti demonų mokymai. Okultiniai dalykai. Dažniausiai taip ir būna.

Skaitykite Bibliją.

Giedrius, 2017-04-23 19:06:44

Karoliui: Dėkui. Iškėlėte rimtą klausimą. Palengvinsiu užduotį. Čia apie sektų atpažinimus: http://www.sirijus.com/mokymas-apie-tikruosius-ir-melagingus-pasiuntinius/

Tik su simboliais ne taip viskas paprasta. Daugumą puikių simbolių yra mėginama suteršti. Taip nutiko su baltų sukūrėliu iš kurios fašistai padarė svastiką. Beje Pietų Korėjoje mačiau daug svastikų ant įstaigų, nieko bendro neturinčių su fašizmu, durų. Taip nutiko su puikiu simboliu vaivorykšte, kuri dabar jau nebeaišku ką simbolizuoja. Panašiai yra su piramide. Tik čia yra skirtumas. Reikia žiūrėti ar piramidė yra su viršūne ar be. Piramidė be viršūnės yra pagrindas ant kurio dedamas garbinimo objektas. Mūsų laikais tai aukso veršis. Va čia tai tikrai reikėtų pasisaugoti.

Bet kokiu atveju rekomendacija labai paprasta – jeigu jaučiamas bent menkiausias vidinis prieštaravimas, geriau nieko neskaityti. Naudos iš tokio skaitymo nebus.

Karolis, 2017-04-23 19:57:34

Svastika reiškia saulę. Taigi…

Autistas, 2017-04-23 20:37:18

Apie piramidę.

Dieviškos apvaizdos akis – piramidės formos.

Bažnyčiose garbingoje vietoje nupiešta.

Karolis, 2017-04-24 02:04:00

Pasidomėkite apie tai plačiau. Kas iš to, kad jūs pamatėt, o tada atėjot čia ir parašėt, kad matėt.

Autistas, 2017-04-24 03:24:32

Karoliui. Kas iš to ? Savo informaciją giriat, o mano peikiat. Tas ir iš to 🙂

Prašau pamokinkite mane ir kitiems parodykit, kad aš klystu. Ačiū.

Autistas, 2017-04-24 03:26:59

Karoliui. O šiaip toks diskutavimo stilius man žinomas. Jis paremtas: „žinau, bet nesakysiu”

Karolis, 2017-04-24 12:47:20

Nepamirškit, kad jūs irgi galite pamokyti, jeigu žinote.

Pasidomėkite, kur dar yra vaizduojama akis (trikampyje).

Užtenka surinkti žodžius googlėje

eye ir triangle.

Pamatysit, kad ne tik bažnyčiose vaizduojama.

Tai kaip dabar?

Vilkas Pilkas, 2017-04-24 14:29:06

Dieviškas žaidimas: meskite monetą.

Jei atsivers herbas, FR0512 formoje deklaruokite paramą autoriaus paramos fondui, jei skaičius – (tarkime) Kauno zoologijos sodui.

Apgailestauju, kad Jūsų atveju moneta atsivers būtent ta puse, dėl kurios pradėsit teisintis “nesąmonė, reikia mesti tris kartus” ar rasit kažkokį kitą pasiteisinimą, nes galutinį sprendimą priėmėt vos perskaitęs sąlygą…

Jei manote, kad smagu jaustis visagaliu, būtinai pasikonsultuokite su Šrėdingerio katinu, nes kaip sakė Albertas, “visata yra didesnė nei manėme” …patikėkit – kur kas didesnė.

Autistas, 2017-04-24 16:52:49

Karoliui.

Aš vadovaujuosi tokia logika, kad tas pats ženklas negali būti geras ir blogas viename. Lygtai Bažnyčioje gėrio ženklas, ant dolerio jau nebe ? Jei kryžius geras tai jis geras visur. Gėris – visur gėris. Nesvarbu kur jį pieštum, kur jį pamatysi.

O jūs sakot, kad gali. Ir kaip atskiriat, kaip nesusipainiojat ? 🙂

Karolis, 2017-04-24 18:55:20

Aš nesuprantu gero ir blogo ženklo sąvokų, apie kurias čia rašai.

Pasikartosiu: atsargiai su simbolika, ypatingai saulės ar piramidžių.

Atsargiai su simbolika, kuri vaizduoja kūrinijos aukštinimą, o apie Kūrėją tyli. Vienas ryškiausių pavyzdžių: horoskopai, kinų metai. Čia laikmečiui priskiriami gyvūnai.

Pavyzdžiui šie metai yra pavadinti kažkokio gaidžio metais. Kažkas tauškia, kad šie gaidžio metai bus anokie ir va tokie. Žmonės į tai atsižvelgia, o apie Kūrėją čia, kaip matote, nutylima. Visa tai yra stabmeldystė.

Arba dar: Kartojimas, kad Lietuva – Marijos žemė. Irgi stabmeldystės pavyzdys.

Autistas, 2017-04-24 23:14:04

Tu nesupranti manęs, bet aš turiu suprasti tave. Žinau, kad diskusija beviltiška, tik šiek tiek smalsu patyrinėti.. Ir ka patarsi daryti toliau, kokį tikėjimą išpažysti ? 🙂

Karolis, 2017-04-24 23:58:21

Po ilgos pertraukos vėl aplankiau Burgio puslapį.

Apie šį žmogų sužinojau iš skandalo, kuris ilgai tęsėsi. Pasidomėjau skandalo detalėmis, kiek tai leido internetas. Padariau išvadą, kad šlykščiai, neteisingai ir negailestingai buvo elgiamasi su Burgiu. Manau, kad po viso to, suprantu jo norą nebegrįžti į vadovo pareigas. Bendrai kalbant – liūdna. O man asmeniškai – dar liūdniau, nes norėčiau būti matematikos mokytoju, tačiau suprantu, koks konvejeris, bardakas ir nuosmūkis, kokia nepagarba mokytojui veši mokyklose ir už mokyklos ribų. Taigi mano noras, ko gero, liks neįgyvendintas. Daug žmonių net neužfiksuoja, kad jie negerbia mokytojų. Net nesuvokia, kad apie tai reikėtų bent susimąstyti.

Kažkaip norėjosi man tai išsakyti.

Taigi vėl atėjau čia ir žiūriu, kad kažkas pasakoja apie sirijų. Tai pagalvojau, kad derėtų pasakyti pastabą.

Autiste, sakai, kad diskusija beviltiška?

Gali būti, bet ne diskutuoti čia atėjau. Tiesiog pabūnu kantrus ir tau atsakau.

Virėjas, 2017-04-25 01:22:09

Sakau gal kam bus įdomios Dr. Beno Ulevičiaus mintys apie tikėjimą, Dievą, žmogų, įdomiai dėsto mintis nenuobodžiai pasakoja. 🙂

https://youtu.be/WWflDMQFEUA

petras, 2017-04-25 08:06:08

Karoli, buvimas mokytoju savaime pagarbos nesuteikia. ne 100 metų atgal gyvenam, kai visam kaime tik vienas mokytas buvo. pagarbą reikia užsitarnaut.

Autistas (Cibarauskas Antanas) :), 2017-04-25 08:12:55

Karoliui. Užteks man vadintis autistu, tą tema dėl kurios pasivadinau buvo seniai ir niekas jos turbūt nepr isimena 🙂 Dauguma mes čia mes susirinkome dėl neteisybės prieš mokytoją Burgį.

Apie tikinčiųjų elgesį.

Kaunas, Laisvės alėja, prie Soboro buvo imituota, kad merginą mikroautobuse prievartauja, o ji šaukiasi pagalbos ir vienuolė praeina be reakcijos.

Aš mėgstu ironiją todėl spėlioju ir susidariau įspūdį, kad ji vadovaujasi posakiu: „kenčiantiems dangus”.

Kuo vertas toks tikinčiųjų elgesys ?

Jie aukodavo aukas, gyvūnus, avis, avinėlius, Dievo avinėlius, žmogų, Jėzų. Vienuolė tokiu abejingu elgesiu „aukoja” ir prievartaujamą merginą, turbūt nori, kad ji savo kančia atpirktų jos nuodėmes. Jei Dievas atsiuntė prievartaujamai merginą išbandymą ji nesikiša, nes tai jai arba bausmė arba išbandymas prievartaujamam. Nieko blogo prieš Dievą. Bet prieš žmones, save vadinčius tikinčiaisias, kurie taip elgiasi abejingai ir sugalvoja pasiteisinimų. Eikit Jūs žinot kur. Aš klystu ar ne ? :))

Sokolovas, 2017-04-25 08:21:09

Petrui:

Greitai vėl “visame kaime” bus tik vienas mokytojas…Beveik niekas nenori dirbt šio darbo. O vyresnio amžiaus pedagogai laukia (nesulaukia) vienintelio dalyko- paankstintos pensijos. Ir tai suprantama. Nuolatinės permainos (bene dešimt “naujovių” per metus) jau virto tikru TERORU.

Pagyvenę pedagogai jaučiasi nereikalingi bei išduoti. Nes viskas, ką jie dirbo ir brangino per dešimtmečius, dabar yra pajuokiama, pašiepiama, paniekinama…

Visuomenė, staiga pasijutusi “žymiai protingesnė” už savo pirmtakus, jokios pažangos nesulauks…

petras, 2017-04-25 09:58:12

Sokolovui: tai nereikėjo taip susireikšminti, tai ir nebūtų tokio nusivylimo. be to kyla klausimas, įdomu ką jau tie jūsų minimi pedagogai brangino, kad tas brangenybes dabar pašiepia ir niekina ?

Sokolovas, 2017-04-25 11:44:04

Na, aš regiu tik griovimą.

Kažkada buvo moksliškai pagrįstos programos, puikūs vadovėliai, rimti egzaminai…

Dabar- tik parodija. Vis keičia ir keičia viską…tik biurokratų saujelė.

Galutinis jų tikslas- visiškas teorijos sumenkinimas. “Reikia gyvenime, nereikia gyvenime…”. Jie protauja tarsi “užpernykštis” dvejetukininkas. Matyt- obuoliai nuo tokių obelų…

Burgis, 2017-04-25 11:44:25

Karoliui: ačiū už gerą žodį man! Tik patikslinsiu: ne pasielgė, o elgiasi šlykščiai, neteisingai ir negailestingai. Juk visi tie niekšai tebėra valstybės išlaikomuose postuose…

Ir vis tik – nesiliauju dėkoti Likimui, kad siuntė man tokį išbandymą! Tik labai gaila artimųjų…

Karolis, 2017-04-25 12:25:56

Antanai, aprašei situaciją apie netikrą prievartavimą ir vienuolės reakciją.

Pritariu, kad vienuolės reakcija buvo apatiška. Galėjo ji bent amžinu pragaru pagrasint.

O Jėzus yra Dievo Sūnus ir Dievas, kuris numirė už mūsų nuodėmes, o trečią dieną prisikėlė. Ir jis nėra lygiavertis budoms ir visokiems kitokiems. Tie kurie lygina Kristų su kitais stabais ir netikrais dievukais ir traktuoja kaip vieną iš daugybės lygiaverčių religijų skelbėjų, tai jie ko gero, ne Kristų lygina, o antikristą tik gal patys to nesuvokia.

petras, 2017-04-25 13:00:50

Karoli, o tai Jėzus numirė už prieš jį gyvenusių žmonių nuodėmes ar ir avansu už visų žmonių po jo gyvensiančių nuodėmes ? ir ar paaiškino, kodėl jis taip pasielgė ? kam dievui kentėti, mirti už savo kūrinių nuodėmes, po to prisikelti (parodyt stebuklą) ir žinoti, kad po jo kančios ir mirties žmonės vis tiek darys nuodėmes ir iš esmės nepasikeis ? čia jis kažką norėjo įrodyt, parodyt ar kokie jo tikslai buvo, ar yra vieninga nuomonė tarp milijonų tikinčiųjų ar niekas realiai kaip ir nežino kodėl jis tai padarė ?

Karolis, 2017-04-25 13:22:59

Kaip iki Jėzaus atėjimo kūnu į žemę buvo, aš nežinau, iki tol buvo aukojamos aukos ant aukuro.

Jėzaus mirtis ant kryžiaus ir pralietas kraujas yra tobula auka už nuodėmes. Tai dovana žmonijai. Meilė. Kaip suprantu, Dievas taip darė, nes panorėjo. Tokiu būdu Jis traukia žmonės iš pragaro. Todėl Jėzus ir vadinamas Gelbėtoju. Ir nors kiti ir toliau nusideda, yra ir tokių, kas stengiasi nenusidėti ir pateks į Dangaus Karalystę.

Ir čia neužtenka tik žinoti tokį faktą, čia reikia turėti ryšį su Dievu. Laikytis dešimt Dievo įsakymų. Dar Torą žinoti (pirmosios penkios biblijos knygos). Ten plačiau aprašyta, ką galima daryti, ką reikia daryti ir ko vengti daryti.

petras, 2017-04-25 13:56:20

Tai kaip supratau, Jėzus, o tiksliau dievas, meilę savo kūrinijai išreiškė per kančią ir kraują ? truputi mazochizmu dvelkia, nekeista, kad tarp tikinčiųjų atsiranda norinčių pasiplakt 🙂

Karolis, 2017-04-25 14:09:28

Taip gali sakyti, manau, kietos širdies žmogus.

Giedrius, 2017-04-26 16:50:50

Karoliui: Pavojingą mintį, gerb. Karoli, išsakėte: “Tie kurie lygina Kristų su kitais stabais ir netikrais dievukais ir traktuoja kaip vieną iš daugybės lygiaverčių religijų skelbėjų, tai jie ko gero, ne Kristų lygina, o antikristą tik gal patys to nesuvokia”.

Teigiate, kad ta visuomenės dalis, kuri lanko kryžiumi paženklintas bažnyčias yra išskirtinė, žinanti teisingesnę tiesą, o visas kitas pasaulis, kuris lanko kitokias bažnyčias, tai jie ką – nelygiaverčiai? Ar ne dėl išskirtinumo skelbimo prasidėjo visi Kryžiaus karai ir kryžiuočių invazijos į Lietuvą? Vienas žingsnelis belieka iki minties pradėti naikinti kitatikius, nes jie juk neteisingai tiki.

Simonas M., 2017-04-27 00:17:57

O ar tavo širdis ne per daug kieta, Karoli?

Simonas M., 2017-04-27 01:00:17

Vos tik mes diskutuojame, kas kur įrašyta, kas ką pasakė, kas ko turi laikytis, netgi koks simbolis ką reiškia, tai tampa vien tik pirmojo (sąmonės valdomo) pasaulio reiškiniais. Mums čia gerai, bet mes negalime būti vien tik čia, nes mes konstruojame, galima sakyti žodines užtvaras, norime patys įvesti tvarką, kas svetima likusiai gyvajai gamtai. Kiekvienas stengiamės susikurti savo tiesą, savo vidinį pasaulį, kuris yra atskira teritorija nuo aplinkos. O kaip padaryti, kad šie pasauliai taptų ne tokie priešiški?

Manau antrasis pasaulis, iš kurio mes atsiradome, yra bežodis pasaulis, jausmų, instinktų pasaulis – taip bendrauja gyvūnai, augalai. Ten tvarka yra savaiminis procesas, o rūšys, nesilaikančios šios tvarkos, pačios savaime evoliuciniu būdu išnyksta. Be aistrų, nebyliai. Mes per daug jį pamirštame.

Nepiktnaudžiaukime ir trečiuoju, nejautros, nebūties, todėl ir negyvosios gamtos pasauliu. Nesistenkime paaiškinti visa ko prasmės, nes vos tik stengiamės – tai jau žodžiai, tai jau pirmas pasaulis. Mėgaukimės tuo, kaip yra, žavėkimės, kaip tai susiję. Kristus ištarė dešimt Dievo įsakymų tam, kad įvestų bendrą tvarką, bet mes žinome, kuo žodžiais išreikštas tvarkos įvedimas baigiasi.

Jauskime. Mes esame visų pasaulių fragmentai. Nepamirškim to. Tie trys pasauliai – tai tik mano tiesa, tačiau gal atrasite ką nors bendro.

Sokolovas, 2017-04-27 08:02:41

Simonui M:

Dešimt Dievo įsakymų ne Kristus ištarė:)

petras, 2017-04-27 09:10:05

Sokolovai, čia jau kaip pažiūrėsi. Dievas, panaudojęs savo galią, iškalė įsakymus ant akmens, kad Mozė galėtų pasiimti. O kadangi Jėzus ir Dievas yra viename asmenyje, tai galima sakyt, kad Jėzus iškalė įsakymus dar nebūdamas Jėzumi.

pratęsiant temą, dar smagiau klostosi santykiai dėl Jėzaus atsiradimo ant mūsų svieto. nes dievas pasiuntė šventą dvasią į žemę (šventoji dvasia ir dievas taip pat yra viename asmenyje) ir ta dvasia nekaltai Marijai užstatė (liaudiškai tariant) vaiką – gimus pavadino Jėzumi. taigi seka išvada, kad dievas, šventos dvasios pagalba (kas irgi yra dievas) leido Marijai pagimdyti žmogų vardu Jėzus (kuris irgi yra dievas). Taigi kad visagalis dievas galėtų vaikščioti po žemę ir skleisti žinią apie save ir parodyt žmonėm stebūklų, jam reikėjo net du kartus keisti pavidalą ir dar Marijai teko gimdyt vaiką.

Išties dievo keliai nežinomi (keistoki gal).

Sokolovas, 2017-04-27 09:43:27

Petrui:

Gal tiesiog ne viską mes galime suprasti.

Ir būtent su šia mūsų savybe itin kontrastuoja žmogaus besaikis, kartais net plėšrus, noras viską suprasti…

Kaip, pavyzdžiui, negalima suprast matematikos. Galima tik šiek tiek gaudytis joje. Nes…ji irgi ne mūsų Pasaulio. O daugelis žmonių klaidingai mano, jog ji yra “žmonių produktas”.

Ateis laikas, žmonija susipažins su kitų planetų civilizacijomis. Ir įsitikins- matematikos dėsniai ten yra TOKIE PATYS. Štai ir “žmonių kūrinys”…

Autistas, 2017-04-27 10:09:17

Gerb. Sokolovai, apie kitą pasaulį Jūs kažką žinote daugiau ?

Uždaviniai kuriuos rašote ateina į galvą be jokių pastangų ?

Kitiems suprasti apie tai nebūtina 🙂

Ir ne visiems reikia.

Skeptikams žinau ką galvojate :))

Pavyzdys apie nesuvokimą.

Viduramžių žmonės irgi galvojo, kad daiktai patys negali judėti, sklisti garsai iš negyvų daiktų, perduoti energiją per orą. Man vaidenasi ??:))

Ne ne šizofrenija, tai mašina, telefonas, ir elektromagnetinė indukcija arba telefono pakrovimas belaidžiu būdu arba indukciniai virtuvės puodai :))

Bet be paaiškinimo atrodo, kad žmogui vaidenasi, daiktai juda, girdi garsus iš negyvų daiktų :)))

Viduramžių žmogus taip mastytų, bet ne visi žmonės vienodai pažengė. Nemanykite, kad Einšteinas padarė atradimus, mes nuo to protingesni netapome 🙂

Evoliucija tik genijų galvose ir dėka jų išradimų, be jų mes būtume viduramžiuose, o gal musų galvos vis dar tokio lygio :)) Ar jau save laikome labai kietais genijais, vien todėl kad genijus išrado Iphone ir leido juo naudotis. O jei atimtų, kas iš mūsų kietumo liktų ?:))