Visi nori pasakyti tiesą

Tęsiu poezijos pavasario laureatų galeriją…

***

Marcelijus Martinaitis, 1975 metų laureatas

Sutemo keliai, ir tik šviečia garstyčių laukas –

lyg negrįš kas pro griūvančią užmirštą svirtį.

Ir ūkia berniukas prie miško,

ir volungės šaukia,

ir tuščia,

kad net negalėtum numirti.

***

Taip sninga,

lyg žinočiau,

kad manęs jau nėra.

Taip graudžiai man gera

nuo prabėgančių metų –

lyg seniai

mane pakasė jauną

su mylima prie širdies.

***

Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj

raudonos, kad pravirkt gali –

rasa ten laša nuo lelijų –

kaip dalgio ašmenys – gaili.

*****************

Bet tema ne apie tai. Poezija tik vietoj kamertono – ar tikrai gerai aidi? Ar tikrai gerai girdime?

*** D.Kedys nušovė du žmones, o paskui pats mirė savo mirtimi.

*** „Eurovizijai“ nieko geresnio pateikti mes negalėjome.

*** „Lietuvos ryto“ pergalė nebuvo nupirkta.

*** Studentai stropiai studijuoja, o dėstytojai neteisingai juos vertina.

*** Geroje darbovietėje žmonės nekuria frakcijų.

*** Priėmimas į universitetus, į prestižines gimnazijas yra nesąžiningas.

*** Moksleiviai alkoholinių gėrimų neperka ir negeria.

*** To, kuris visą gyvenimą tingėjo, vengė darbo, mokslo, pensija neturi būti mažesnė už kitų žmonių pensijas, nes iš mažos pensijos oriai pragyventi neįmanoma, o žmonių žeminti negalima.

*** Apie marksizmą jaunimas neturi sužinoti, nes K. Marksas buvo kvailys.

*** Petras Cvirka nieko gero neparašė.

*** Blogai, jei Antaną Mockų Kolumbija išsirinks prezidentu – gėda Lietuvai.

*** V. Adamkus ir Amerikoje dirba Lietuvai, o K.Prunskienė ir Lietuvoje dirba Rusijai.

*** Jūs manote, kad šios svetainės šeimininkas nori pasirodyti už visus protingesnis.

*** Keturi anūkėliai nėra geriau nei keturi milijonai eurų – gyventi reikia sau, nes gyveni vieną kartą.

_____________

Dabar dar kartą perskaitykite šiuos teiginius, atsakydami tik „taip“ arba „ne“. Ir ką supratote? Tiesa yra begalybėje…

Atsakymai

Mar, 2010-05-26 02:36:39

…rašo rašikas ,skaito skatikas,bet koks kam skirtumas.Nerandu – PRASMĖS. Diena iš dienos-kalambūras.

vega, 2010-05-26 07:45:59

Gyvenant sau nereikėtų pamiršti apie gyvenančius aplink…:)

giedrius m, 2010-05-26 09:34:38

Beauty is in the eye of the beholder.

Tiesa, daugeliu atžvilgiu, irgi 🙂 išskyrus absoliučią, kuri nėra taip svarbi.

Marius, 2010-05-26 13:08:15

*** Netikiu, kad pedofilija yra masinis reiškinys, kaip tai norima įteigti.

*** Netikiu, kad Eurovizija lemia pasaulio palankumą Lietuvai ar nuomonę apie mus. Aš net negalėčiau pvz. pasakyti, ką 5 metus pastaruosius dainuodavo Albanijos atstovai.

*** Manau, kad kiekviena pergalė kainuoja. Perkami žaidėjai, liejamas prakaitas. Lietuvos teisėjai turi pripažinimą krepšinio pasaulyje.

*** Yra daug dėstytojų, kurie tyčiojasi iš studentų, flirtuoja su studentėmis ir dėsto dalykus, kurių patys neišmano. Tokie asmenys morališkai sužaloja visą kursą, kuris į universitetą ateina su lūkesčiais. Blogiausia, kad dėstytojai turi pareigas, kurios jiems – stogas (katedrų vedėjai, įkūrėjai ir pan. nejudinamos pozicijos).

*** Nelyginčiau prestižinių gimnazijų su universitetais. Nevalia. Atranka yra gimnazijas geresnė. Vietą universitete lemia egzaminas (o jeigu gyveni nedideliam miestuke, laikai valstybinį egzaminą, tavo tėvas yra mokyklos direktorius, tada… kas galėtų paneigti, kad istoriją ar anglų kalbą tu tikrai mokėjai 100 procentų?)

*** Jeigu matėte nors vieną interviu su Antanu Mockumi, tada suprasite, kad jokia gėda. Tas žmogus tiek įsijautęs į kolumbiečių sielas, žino jų skaudžias vietas – viena iš jų – įžeistų milijonus, jeigu pasakytų, kad nori dirbti Lietuvai…

Burgis, 2010-05-26 13:50:30

Mariui: puikus komentaras! Ir patvirtina mano tezę – tiesa begalybėje…

AŠ, 2010-05-26 14:51:28

Mariui>

*netikiu, kad po Lietuvos finalų geriausias Europos teisėjas yra lietuvis;

*netikiu, kad visi Lietuvos dėstytojai yra tyčiojasi iš studentų ir jiems tai teikia malonumą;

*būtina lyginti gimnazijas su universitetais. Tik taip galėsime keisti blogybes;

*netikiu Mockumi, kuris žino visas kolumbiečių skaudžias vietas, nes pats daro protu nesuprantamais išsišokimais (rodo užpakalį nors ir be užrašų kaip Vilniaus meras ir t.t.).

Burgiui>

Tezė “tiesa begalybėje” realiame gyvenime reiškia NĖRA TIESOS. Kaip Jūs tuomet gyvenate?

Burgis, 2010-05-26 15:03:37

AŠ: taip ir gyvenu, pamažu slinkdamas link begalybės…

AŠ, 2010-05-26 15:16:21

Burgiui>

Slinkimas nėra tiesa. Vadinasi, be tiesos.

Evaldas, 2010-05-26 15:33:34

Gyvenimas su tiesa ar artėjimas/slinkimas prie tiesos – argi ne saviapgaulė? Kaip ten filosofai moko? Tiesa ir yra, ir jos nėra? Kas gali pasakyti tiesos (absoliučios) esmę? O atsakymai į pateiktus klausimus “Taip” ar “Ne”, jei ne savęs apgaudinėjimas, tai … net nežinau kas. Juk atsakius “Taip”, tuoj iškyla dar aštresni klausimai: “Jei LR pirko, tai Ž par(si)davė. Ar Ž – pigi kekšė?”… Taip galima pratęsti, perfrazuoti ir kitus klausimus. Bet, ar verta? Teks sutikti su protingiausiu (būtų neprotingas, jei taip apie save negalvotų) šios svetainės šeimininku, kad aidas ne iš visų vietų vienodai girdimas…

Ingrida, 2010-05-26 16:23:17

Visas tiesas galima pavadinti santykinėmis (arba reliatyviomis), nes jos nenupiešia pilno tikrovės reiškinių vaizdo, nes pats reiškinys neturi baigtinio savybių skaičiaus, jos kinta istoriškai su laiku, su tam tikra visuomenės veikla. Galbūt net į tą klausimą, kur šiandien atsakau “TAIP”, ryt jau atsakysiu “NE”. Tiesa yra žmogiškojo pažinimo turinys. Vieno kalno viršūnė – tai tik kito kalno papėdė … ir taip link begalybės …

nesvarbu, 2010-05-26 17:16:35

Tiesa yra faktai: atsakymas i klausima “ar pirmadieni gerei kavos” nesikeicia nepriklausomai nuo to, ar klausiama treciadieni, ar ketvirtadieni, ar po pietu; atsakymas i klausima “ar menulis sukasi apie zeme.” Visa kita yra tik nuomones – o nuomones tampa bereiksmes, kai paaiskeja faktai. Ar Kedys zuvo savo mirtimi? Niekas nezino (ne niekas – Kedys zino; ir jo zudikas, jeigu ne savo). Apie marksizma niekas neturi zinoti – neduokdie supras, kad tai yra neisvengiama (pasirodo tam, kad moteris pagimdytu vaika reikia ja apvaisinti – negali to priversti padaryti prievarta… kas galejo pagalvoti). Jei Antana Mocku Kolumbijoje isrinks prezidentu – geda Lietuvai. Ne todel, kad jis butu blogas prezidentas (manau, kad jis butu labai tinkamas prezidentas) – priesingai, todel, kad jo nepritrauke dirbti Lietuvai. Galima tureti daug nuomoniu (as, pavyzdziui, nemanau kad saule skleidzia sviesa…), bet nereikia apsimesti, kad tiesa neegzistuoja ar kad visos nuomones vienodai vertingos.

Evaldas, 2010-05-26 17:48:54

netiesa> o jūs tikras, kad pirmadienį gėrėte kavą? Gal, mano ar kokio užkietėjusio kofemano akimis, – tik kavos gėrimą:)

Nepris, 2010-05-26 17:48:56

_Tiesa yra svarbiau nei faktai.

  • The truth is more important than the facts._

Frank Lloyd Wright

Šitas pasakymas galioja Tiesai (iš didžiosios raidės). O tai, dėl ko žmonės dažniausiai ginčijasi ir draskosi — faktai, prielaidos, nuomonės, nuostatos, prasimanymai ar tiesiog bukas melas — tėra tik “tieselės”.

Saulė teka iš Rytų, tiesa? O kur tie Rytai? Ten, kur Saulė teka? Tiesa? Tiesa? Deja — tik tieselė.

Ingrida, 2010-05-26 19:00:33

nesvarbu: taip, faktas yra tiesa (čia jei kalbam apie kavą 🙂 …),

bet pati sąvoka TIESA nėra daiktas, ji atsiranda žmogaus galvoje, vadinasi priklauso idėjų pasauliui, bet ne visos žmogaus galvoje atsiradusios idėjos yra tiesos. Jūs paklauskit giliai tikinčio žmogaus, ar egzistuoja Dievas? Jis be abejo atsakys – taip, Dievas yra ir tai absoliuti tiesa, o aš gal ta tiesa netikiu ir sakau – ne, mano tiesa kita. Daugelis gi teiginių apie pasaulį nėra akivaizdūs, arba kas akivaizdu vienam žmogui, kitam gali būti nesuprantama. Tai pagal jūs čia tik dviejų nuomonių susidūrimas? Kur čia man ieškot faktų? Tai ar tiesa, kad dievas egzistuoja :)?

Lina L., 2010-05-27 09:47:19

Jai kas sakys, kad žino tiesą ir niekuo nė kiek neabejoja, bendravimas su tokiu žmogumi man tuo ir baigsis, bendrauti neįmanoma, o gal net pavojinga

Rimvydas, 2010-05-27 09:53:23

Ingridai:

Tikėjimas jau pats savaime nėra tiesa

Lina L., 2010-05-27 10:08:57

Vajėzau, parašiau “jai” vietoj “jei”

Čia mano kairės rankos 4 pirštas kaltas

giedrius m, 2010-05-27 10:12:42

nesvarbu: Manau, kad klysti. Pvz. Net, atrodo, pats paprasčiausias teiginys apie kavos gėrimą gali būti suprastas įvairiai: pirmadieniu galiu pavadinti ir ankstyvą antradienį (po vidurnakčio), iš nežinojimo/renginio testinumo/etc. Net jei paaiškėtų kad Kedys mirė sava mirtimi, tam tikrai grupei žmonių bus tiesa, kad kažkas kaltas dėl jo mirties: privedė ir t.t. Ar Mockaus atvejis bus gėda ar ne – priklausys nuo konkrečios žmonių grupės vertinimų, kurie gali labai skirtis: prezidentu būdamas visiems neįtiksi.

Faktai yra faktai … Bet tiesa yra jų interpretacija mintimis bei žodžiais.

nv, 2010-05-27 11:28:30

Giedriui m-,,Ar Mockaus atvejis bus gėda ar ne – priklausys nuo konkrečios žmonių grupės vertinimų, kurie gali labai skirtis: prezidentu būdamas visiems neįtiksi”-ir nereikia,svarbiausia pateisinti lūkesčius tų,kurie tave išrinko,įgyvendinti pažadus,kuriuos tu deklaravai.Tik tiek,kad būtum piliečių Prezidentu.

giedrius m, 2010-05-27 11:56:15

NV 🙂 Apie tai nekalbu. Kalbu apie fakta, kad absoliučios tiesos šituo klausimu negali būti: visuomet bus 2 Kolumbijos piliečių grupės. Vienai Mockus bus geras prezidentas, kitai ne. Viena gėdysis, kita ne. Ir tai bus kiekvienos iš jų Tiesa.

Ingrida, 2010-05-27 16:32:19

Rimvydui: Pagal apibrėžimą 🙂 tikėjimas yra psichologinė būsena, kurioje individas teiginį, ar prielaidą laiko teisingais. Todėl ir sakau – reliatyvi, bet visgi tiesa.