Vyriškas pasididžiavimas

Štai aš tyčia parašiau tokį temos pavadinimą ir žinau, apie ką daugelis pagalvojo… Ir ne gėda? Jei TAS, o gal vien TAS, ir būtų mano pasididžiavimas, aš sudegčiau iš gėdos. Niekada nesupratau, koks kvailys (kvailė…) sugalvojo taip vadinti intymų organą…

*

Aš pavyzdžiui, su pasididžiavimu jau ne pirmą kartą pristatau jums savo labai trumpą apibrėžimą, kas yra MEILĖ:

*

Susiranda akys,

susitinka lūpos,

pasiklausia rankos

ir amžių amžiams apsikabina širdys…

*

Pastebėjote, nieko apie TĄ pasididžiavimą?

Bet tema ne apie tai. Vienas toks keistas žmogelis iš jums žinomų trijų įrašų, kurie buvo paskelbti teisme, ėmėsi įrodinėti, kad aš… narcizas! Ir nesuprato tas žmogelis, kad, darydamas tai, pats tapo patologiniu narcizu: o, koks aš įžvalgus, koks aš kruopštus, koks aš pastabus – galvojo „kūrėjas“, „teisėjas“! Dirbo ilgai, nagrinėjo visai nepažįstamo žmogaus kalbas. O sveikas protas tuo metu ilsėjosi?…

*

Taip, aš esu išdidus!

Taip, aš žinau savo vertę!

Žinau, kaip ilgai ir sunkiai reikia dirbti, kad ta vertė visą gyvenimą didėtų.

Žinau ir tai, kokia laimė, kad tie, kuriuos mokiau, irgi yra išdidūs, teisingi, orūs. Didelė laimė, kad nė vienam iš jų nereikia galvoti, kad jo pasididžiavimas yra tik TAS…

*

O tas vargšiukas, slapyvardžiu prisidengęs kurmiukas, rausiasi po žeme ir niršta, kad tiek mažai šalininkų, atlikęs tokį didingą darbą, suranda…

Priminsiu jam kazachų patarlę: „Neišsilaikei ant arklio – nėra ko griebtis už uodegos.“

*

(P.S.: Teisme vos nepradėjau garsiai juoktis supratęs, kad man jau „siuva“ kaltę, kad pamokiau gimnazistą Juozą matematikos… Išeitų taip: pamokiau, pinigus paėmiau, o vaiką išmečiau. Vargšai kurmiai!)

Atsakymai

Burgis, 2015-05-12 12:14:02

Nelimpa…

Andrius, 2015-05-12 13:22:14

Koks įžvalgus, kruopštus ir pastabus. Tik nei pirmo, nei antro, nei trečio ten nebuvo. Vien klaidingi interpretavimai, teksto nesuvokimas, loginių ir rašybos klaidų kratinys. Na dar prikaišiota įmantrių žodelių.

Žinau, kad B. B. turi teoriją apie tai, kad kuo daugiau gerai gyvenančių žmonių aplinkui, tuo ir pačiam geriau gyventi.

O aš į realybę turiu kitą požiūrio kampą. Kuo daugiau aplinkui imbecilų, beraščių, neadekvačiai mąstančių, tuo mano vertė, lyginat su jais didesnė.

Tikriausiai žema taip galvoti. Bet aš neigiamame dalyke bandau įžvelgti naudą.

Saulius, 2015-05-12 13:25:41

Laukiau šio Jūsų pasisakymo su nerimu, kad tik nenutiktų t.v. Streisand efektas, nes nuorodos į nuo narcizų traumuotos atseit psichologės puslapį – praplaukė ir čia.

Taip, Jūs turite tam tikrų trūkumų, bet kas jų neturi? Nepamirštam, kad tiek metų ant pečių nešėte lyderio rolę, kuri be teisių – turi dar ir daugybę įpareigojimų, kurie palieka štampą ant žmonių, ilgai dirbusių vadovaujamą darbą, nes su role dalinai suaugama. Ir analizuojant elgesį – į tai būtina atsižvelgti. Priešingu atveju galima nusianalizuoti į kažkokias pievas.

Geriausiai tą (pseudo?)psichologiją sumala šis “teiginys”, kuris, jei jį taikyti ex-gimnazams yra lygiai priešingas:

“Įdomiausia tai, kad ilgalaikiai santykiai su narcisu būtent ir turi tokį efektą aukai: jokių kitų santykių, tuštumos jausmas viduje, bejėgiškumas, absoliutus paklusnumas, nuolatinis silpnumas ir negebėjimas tvarkytis su gyvenimo užduotimis, negebėjimas išsakyti savo nuomonės ir pozicijos, nuolatinis veikimas prieš savo valią ir t.t. ir pan.”

Nes kaip tyčia, Jūs ir jūsų vadovaujamas kolektyvas (kuris labai priklauso nuo vadovo) – padėjote ne vienam ir ne dešimt patikėti savo jėgom, nepaklusti nesamonėms, būti savarankiškiems turėti savo nuomonę ir poziciją, valią. Nežinau, kas tas ar ta rašytoja ten apie jus prirašė, bet iš jo/jos pusės – totalus FAIL :).

Sonata, 2015-05-12 13:36:11

Taip, aš žinau savo vertę!

Žinau, kaip ilgai ir sunkiai reikia dirbti, kad ta vertė visą gyvenimą didėtų. Gal galetumete pakomentuoti truputi placiau ka turite omeny? As manau, kad suprantu ka tai reiskia, bet noretusi isgirsti is jusu. Aciu!

tik tiek, 2015-05-12 14:17:54

Na tokią purvo laviną atlaikyt tikrai sunku, ypač, kai kamuoja tokios ligos. Geriau jau atsiriboti ir mažiau kreipti dėmesį į tokius “analitikus”..Perklausiau atidžiai visus tris įrašus. Pokalbis su tėvais be priekaištų-kiekvienam tėvui verta perklausyti ir mokytis mokytis..Deja negaliu to pasakyt apie pokalbį su mergina ir klasėje..Nemanau, kad už tai reikia teisti ir sodinti į kalėjimą, bet yra pedagogiškai neteisingų momentų..O diganozės nustatinėjimas esminė šito pokalbio klaida..Bet kurio atveju tų žmonių neįmanoma pateisinti-jie pasielgė žiauriai negarbingai..Ir dabar tėvui verkt dėl paviešintų įrašų, kuriuos pats neteisėtai įrašinėjo-pats muša pats rėkia..Linkiu Jums sveikatos ir stiprybės..Atsisijos pelai nuo grūdų..

Burgis, 2015-05-12 14:26:27

Sonatai: nereikia apsimetinėti – kiekvienas žmogus siekia pranašumo prieš kitus ir prieš save buvusį: nuo karaliaus iki programuotojo, nuo kirpėjo iki chirurgo…

*

Ir aš siekiau… Mokiausi. Dirbau. Keičiau veiklos sritis, ieškodamas, kuriose galiu būti pranašesnis. Džiaugiausi matydamas, suprasdamas, kad šiuo tuo jau galiu būti naudingas žmonėms. Tai nuostabus jausmas!

*

Dabar, kai skauda, aš meldžiuosi, kad tik chirurgai nebūtų suklydę… Aš taip noriu, kad jie visi norėtų mėgautis savimi, turėtų aiškią savivertę ir siektų tobulybės…

Sonata, 2015-05-12 14:57:15

Ir as uz jus melsiuosi. Jus labai reikalingas zmonems.

skaitytoja, 2015-05-12 15:02:32

Nesu tokia protinga, anei sugebu taip gražiai mintis reikšti kaip čia dauguma rašančių. Bet mėgstu skaityti.

Paskaičiau savo nelaimei “analitinį’ rašinį . Varge varge. Na kokiu nelaimingu žmogumi reikia būti, kad taip tokiu kampu išanalizuoti įrašus. Kokiu tikslu, ko tuo siekiama? Kerštas? Ar sutrikusi psichinė būsena?

Sokolovas, 2015-05-12 15:29:15

BYLOS VARDAN…

Skaitytojai:

Deja, būtent “tokiu kampu” “analizuoja” įrašus dabartinė teisėsauga… Nei situacinės analizės, nei dinamikos tyrimo (“vištos ir kiaušinio paradoksas”), nieko! Tik “pritempimas bylos vardan”.

Juk tie, kas inicijavo bylą, išmano švietimo ypatumus tiek pat, kiek, pavyzdžiui, aš išmanau lėktuvo pilotavimą.

Taip galima iškelti bylą bet kokiam principingam pedagogui! Ir ši byla galimai yra precedento kūrimas!

Burgis, 2015-05-12 15:49:31

Sokolovui: aš Jūsų prašau – jokio susirašinėjimo mano svetainėje su tais ,kurių komentarus trinu! Nejaugi Jūs nematote? Kodėl jūs juos skatinate?

skaitytoja, 2015-05-12 16:00:23

Ačiū ,Sokolovai. Aš taip pat mąsčiau – nori mušti, lazdą visada rasi.

G.J., 2015-05-12 16:11:57

Nebežinau,kokios pedagoginės priemonės galėtų išgelbėti nuo tokių dalykų:

http://www.delfi.lt/news/daily/crime/vilniaus-centre-paaugles-merginos-surenge-egzekucija-jei-galeciau-supjaustyciau-tave-i-gabalus.d?id=67949978

Sokolovas, 2015-05-12 16:24:22

G.J:

Na, tame straipsnyje juk parašyta- “jas saugo nepilnamečių teisių apsaugos įstatymas”. Tai bene viską paaiškinantys žodžiai, deja…

Direktore, 2015-05-12 17:41:51

Beveik tango

Kaip pro mane,

Kaip romane,

Srūva ir neria, ir skrieja

Mintys, likimai pavojai-

Viltį su nerimu sieju- lauki!

Kaip romane,kaip romane,

trumpos žydėjimo dienos,

trumpos žydėjimo naktys-

Klumpančią širdį maldauju-plakti!

Kaipromane

Kaipromane…

Nieko vienam nepalieka,

Nieko visiems neužtenka-

Vėl bepasitikiu viena- meile!

Bronislovas Burgis KTU Almanachas

Prasminga. Gilu. Yra vilties….

Temidė, 2015-05-12 18:50:38

Gerb. Burgi, gal galėtumėte patikslinti apie kokio veikėjo pasisakymus čia rašote? Koks jo slapyvardis ir kur jis reiškiasi – tinklaraštyje ar Feisbuke?

Keista, 2015-05-12 19:57:49

Panašu, kad tas žmogus, apie kurį kalbate, pasirašė ir tikru vardu ir pavarde, direktoriau:

https://www.facebook.com/gavelis.lt/posts/10155544854495554?__mref=message_bubble

Burgis, 2015-05-12 20:41:38

Keista: peržiūrėjau komentarus, bet neatpažinau, kuris tas žmogus… Bet tegu jis sau gyvena.

qwerty, 2015-05-12 21:01:03

Skaičiau ir aš. Galima paniekinamai tėkštelti-banalybės, su pretenzijom į giliamintiškumą. Galima ir kitaip. Bet kuriuo atveju, tai visai nesusiję su byla.

A, 2015-05-12 21:01:38

Šiais laikais kai veikia tokie laukiniai įstatymai, bei už vagystę gaunama daugiau negu už žmogžudystę reikia būti labai konkrečiam. Nesilaikei taisyklių, dabar bus taip ir taip, dokumentus pasirašyk čia ir čia, knygas grąžink ten ir ten, o tada viso gero. Nenori išeiti lai duoda į teismą, nieko gero nepeštų… Sakote, juk čia žmogus, gyva būtybė ir t.t. Neliko vietos žmogiškumui, o kai tokia aplinka, reik taikytis, kad išgyventum, gal ir lipant per principus, bet vardan artimų ir mylinčių žmonių….

apropos, 2015-05-12 21:55:04

Stebiuosi, kaip žmonės nemoka ieškot informacijos, kuri guli ant paviršiaus

Iš tikro minima autorė nėra psichologė, kaip spėja kai kurie komentatoriai, ir tuo labiau ne profesionalė. Narcisizmo tyrinėjimas yra tik jos hobis.

Nesunku išsiaiškinti, kad tai tokia truputį įdomi moteriškė keista pavarde Vida Čiuberkienė-Kumpikienė. Jos vyras, reikėtų suprast, Čiuberka-Kumpikas?

Yra baigusi baigusi Vytauto Didžiojo universitetą ir pagal mokslus yra buhalterė.

Ji yra bent kelių “Ragai-kanopos” firmų direktorė ir prezidentė. Ne visos jos firmos nuobodžiais beidėjiniais pavadinimais – viena, pavyzdžiui, vadinasi “Gyvuok Per Amžius”. Bet tikrai ne antkapių gamybos.

Sėdi ji lyg ir Lukiškių 5 Vilniuje (čia ne ta vieta, kur Daktaras sėdi). Kažkada netgi nuomavo vietą savo kabinete, galėjo kiekvienas iš gatvės išsinuomot stalą greta jos ir netgi spausdintis jos spausdintuvu.

Gyveno lyg ir Gineitiškėse, turėjo mišrūnę kalytę Varną, kuri kartą ėmė ir dingo. Liūdna. Ar atsirado – nežinau.

Bet tikrąją dramą ir tragediją Vida išgyveno prieš porą metų, kai bevaikštinėjant Sereikiškių parke jos vaikutis pametė dėžutę su 4 PUPONAUTAIS! Taip, tai būtent tas atvejis, kuris buvo aprašytas netgi “Lietuvos ryte”.

Žodžiu, kai jau žinot analitikės vardą ir pavardę, tai galit nesunkiai patyrinėti interneto platybes ir tikrai rasit įdomių nuotrupų. Apie sveiką gyvenseną, realybės šou ir pan.

qwerty, 2015-05-12 22:05:18

apropos, na kam taip primityviai? Ar tinklaraštininkui dabar labai jau reikia tokios primityvios, nors ir nuoširdžios gynybos? Juo labiau gynybos ad hominem puolimo būdu. Tipo-nesvarbu ką sako, svarbu kas sako. Dabar gi, jei tinklaraštininkui ko ir reikia, tai ramybės. Tik ramybės.Nebent kiek nors humoro. Tačiau šiame tinklapyje nėra nei vieno komentatoriaus su sveiku jumoro jausmu.Gal aš klystu?

sonata, 2015-05-12 23:00:01

o man tai smagu, kad atsirado didžioji Sonata… prašyčiau nesupainiot su šiaip sonata. Nors mano prieš daugelį metų kardiochirurgas Uždavinys sakė: ” Rėki kai visa simfonija”. Kodėl parašiau? Todėl, kad niekada nesimeldžiu. Arba tikiu žmonėmis ir galvoju apie juos, arba ” tuščias ramsas”. Geriu rytais kavą ir, žiūrėdama į Direktoriaus su mano atžala foto, linkiu jiems geros dienos. Intuicija kužda, kad šiame farse turi laimėt sveikas protas. Mane, seną raganą, intuicija paveda labai retai. Galų gale, kas mūsų nenužudo, mus sustiprina. Šeimininke, visų priršų pykčiui, nepasiduokit. Ne pirma duobė, tiesa? Apvažiuojam 😉