Žemaitis iki gyvos galvos

Aš vėskon suprontu, tik šnekėti nabmuoku…

*

Vakar vakare išėjau į kiemą. Mėnulis – beveik pilnatis, laukai aplink gražiai apsnigti ir tokia šventiška tyla… Ir prisiminiau aš paskutines žiemas mokykloje. Dažnai vėlyvą žiemos vakarą eidavau iš Priekulės į savo Drukių kaimo vienkiemį. Štai pereinu per geležinkelį ir pasuku link Drevernos. Tuoj nersiu į tamsą… Dešinėje – kapinės. Toliau – miškelis. Esiu per miškelį ar aplink? Jei eisiu per miškelį, teks praeiti dar pro vienas kapinaites. Miškelyje. Bet aš tai neisiu aplink! Mane romantiškai jaudina tyla, tamsa, paslaptis…

*

Staiga persikelkime laike per pusę šimtmečio. Važiuoju vėlyvą vakarą per Labanoro girią (keliu, žinoma…) ir galvoju: jei dabar automobilis sugestų, man būtų nejauku… Aš nepažįstu šios žemės, šių vietų, nejaučiu, nepermanau čia gyvenančių žmonių…

*

O kai važinėju Plungės, Telšių, Skuodo keliais, jaučiuosi kaip namie! Galėčiau nakvoti miške, pakelėje, laukuose. Čia mano žemė! Vaikystėje vienas nakčia eidamas porą kilometrų namo ar į miestelį, niekada negalvodavau, kad čia gali būti užklydusių svetimų, piktų, žiaurių žmonių, kad galiu patekti į bėdą… O juk mobiliųjų telefonų nebuvo! Namuose mes neturėjome jokio telefono. Ir kai girtas kaimynas nakčia iš pavydo išpjovė visas ką tik pasodintas mūsų sodo obelaites, mes turėjome išsigąsti, sunerimti? Nėmaž!

*

Beveik pusę amžiaus gyvenu Kaune. Bet ar aš naktį eičiau vienas per miškus Kauno apylinkėse? Studijuodamas kartą prieš pusiaunaktį pėsčias nuėjau iš Kauno į Viršužiglį Naujųjų metų švęsti… Seniai tai buvo… Dabar tikrai neičiau! Čia kraštas, kurio nepažįstu…

*

A daba tu supronti, kėik daug į tavi įdėjė tava žemė?

Atsakymai

Burgis, 2014-01-15 09:00:56

Ne tik žemaičiams…

ne humanitaras, 2014-01-15 09:50:56

Kaune gimęs, Kaune augęs. Bet irgi dabar naktimis neblūdiju. Nors vaikystėje visi užkaboriai išlaipioti, o ankstyvoje jaunystėje visi paupiai naktimis išbraidyti, miškeliai išvaikščioti. Priklauso ir nuo amžiaus, gyveni žmogus ir pradedi labiau saugotis.

Nors to jausmo, kad nesutiksi piktų žmonių, – niekada nejaučiau. Jau ir tada buvo pilna plėšikų, žudikų, prievartautojų, pedofilų. Tiesiog nesureikšmini tokių dalykų kol visai jaunas, žaidi va bank.

ainana, 2014-01-15 11:24:15

Sveiki vyrai,

Kod4l jie taip daro?

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/kauno-studentus-kurybai-ikvepia-seksas.htm

Kauno studentus kūrybai įkvepia seksas:

Pašilės ir Dujotiekio gatvių žiedinėje sankryžoje 2012 metais sniege akademinis jaunimas nupiešė nuogos moters figūrą, kitąmet – pavaizdavo lytinį aktą, o šiais metais – šio akto „pasekmę“ – besibučiuojančius nėščią moterį ir vyrą.

Šios, tęstinės akcijos organizatoriai portalui portalas kaunas.kasvyksta.lt teigė, jog taip atspindimas gyvybės ciklas – gimsta dukra ar sūnus, atvažiuoja į Kauną studijuoti, susiranda draugą (ę), o po 9 mėnesių – vienu Lietuvos piliečiu daugiau. Ir viskas sukasi ratu metai iš metų, bendrabučio gyventojai keičiasi, gyventojų Lietuvoje daugėja.

KTU studentai ir anksčiau ne kartą drovesnius kauniečius stebino sekso įkvėptais kūriniais. Studentų miestelyje per naktį išdygdavo iš sniego nulipdytas milžiniškas falas, akademinis jaunimas suręsdavo nuogos moters skulptūrą ar net įamžindavo lytinio akto tarp vyro ir moters momentą.

Deja, šie studentų kūriniai gyvuodavo labai trumpai. Sniego skulptūras suniokodavo studentų miestelio kiemsargiai ir bendrabučių komendantai, o universiteto vadovybė yra grasinusi išaiškinti „menininkus“ ir už pornografija atsiduodančią kūrybą – nubausti.

Burgis, 2014-01-15 11:38:32

ainana: todėl, kad jie – vargšai vaikai, maugliai iš džiunglių…

ainana, 2014-01-15 11:45:24

Ka jie turetu ten nupiesti, kad ponas Burgis pasakytu:

puikus jaunimas auga, geras jumoro jausmas, bus geri zmones ?

Burgis, 2014-01-15 12:02:35

ainana: sniego, ledo skulptūros gerai žinomos visame pasaulyje. Ką, jie nieko nematė?

sonata, 2014-01-15 12:22:30

Į Šeimininko temą – rašot: “Studijuodamas kartą prieš pusiaunaktį pėsčias nuėjau iš Kauno į Viršužiglį Naujųjų metų švęsti… Seniai tai buvo… Dabar tikrai neičiau!” Gal tiesiog jaunystėj mes turim mažesnę patirties kuprą ir todėl esam drąsesni? Prieš 30 metų žygiuodavau naktį iš Senamiesčio į stotį, nes autobusas šeštadieniais kaimukan 4:50, o taksi iš stipendijos neprivažinėsi. Ne su rankinuku pėdindavau – dar tuščius stiklainius reikia mamai pargabent. Tik tada niekaip nesupratau, ko prie “Orbitos” “prisikabino” milicininkas: “Kur eini, mergaite, tokiu laiku?”. “Į stotį, namo važiuosiu” – pareigūnas visgi, turiu atsakyt. Keistai man pasirodė, kad ėjo šalia visą kelią ir stiklainius pasisiūlė panešt. Nedaviau. Dar sudaužys – bars mama už dvilitrius užsukamais dangteliais. Įsodino į autobusą, atidavė pagarbą ir nuėjo. “Keistuolis” – pamaniau. Dabar taip jau neatrodo:)

petras, 2014-01-15 13:05:51

Tiesiog dabar mašiną turit ar nebėra pas ką naktimis vaikščioti, tai ir nevaikštot.

Random, 2014-01-16 02:41:20

http://en.wikipedia.org/wiki/Dunning%E2%80%93Kruger_effect

Įdomu ką manote apie šį efektą. Kaip elgtis jei sutinki mokinį, studentą, draugą ar bendražygį kuriam tai galioja? Ką daryti jei suvoki, kad tai galioja ir tau pačiam?

Jūratė, 2014-01-17 20:35:02

Pliusas milicininkui už supratingumą.

tegaida, 2014-01-18 03:35:11

Taip, teisingiausias atsakymas- tiesiog nebera kur naktimis vaiksciot ….o gaila tu sparnu, polėkio. Tada visur buvo jauku, o kai pereidavai peilio asmenim – nusijuokdavai ir gyvendavai toliau.

ak, 2014-01-20 14:06:44

Na, mat, jeigu jau esi žemaitis, tai esi. Jau niekaip nei žydu, nei negru netapsi. Nebent apsimesti mėgintum. Bet vis tiek durnai atrodys. Tad savimi būti – geriausia.