Ženklai

Dabar jau grįžome, vagių nebebijome… 550 kilometrų per Lietuvą, trejos kapinės, atsitiktinis susitikimas su klasės draugo šeima (plačiąja prasme – iš Plungės ir Kauno…), planuotas susitikimas su brolio Prano šeimos dalimi ir … žinia, kurios čia jokiu būdu nekomentuosiu!

***

Akmuo yra visko centras… Jeigu suakmenėtum – kiek ilgai gyventum! Prasmingai gyventum, jei būtum gražus suakmenėjęs. Jokių kančių nekęstum, jokių netekčių nepatirtum. Būtum toks panašus į neištirtas suakmenėjusias Visatos dalis, būtum toks paslaptingas… Ar ne todėl mirusiųjų miestuose tiek daug akmens?

***

Žmonėms neužtenka tiesiog akmens – jie nori ŽENKLO iš akmens. Jie tiki ženklo prasme, jie tiki ženklo galia. Ženklas paklūsta akmenskaldžiui, ženklas paklūsta laikui, ženklas paklūsta jį garbinantiems žmonėms. Tokia ženklo prasmė – padėti žmonėms, ieškantiems akmens tvirtybės, akmens amžinumo…

***

Bet mano miškelis jaukesnis! Štai dešinėje kelelis, kuriuo grįždavau iš mokyklos, kai eidavau „per miškelį“, o ne „plentais“ (taip mes kalbėdavome…). Norėčiau, kad tas miškelis būtų amžinesnis už akmenis. Norėčiau, kad man gyvam esant niekas neišpjautų to miškelio pušų, kurias su mama sodinau. Gal kokius 15-20 arų pasodinome! O gal net daugiau… Tėvas buvo to miškelio neetatinis eigulys.

***

Tačiau Visatos centras yra Žmogus! Ne mirusiųjų miestų įspūdis šiandien stipriausias, o susitikimas su broliu, jo Dariumi ir dar viena Albina. Puiki mano brolio šeima! Nesuprantu tik, kodėl Darius dar nevedęs: suši parengti moka, butą nuosavą turi, paskaitas studentams (ir studentėms?) universitete skaito…

***

Kas jums iš to žinojimo apie ženklus? Reikia žinoti amžinumo matą, reikia! Kitaip būtų pernelyg sunku galvoti apie tuos, kurie ką tik, ką tik čia buvo – ir išėjo… Kitaip bijotum lankyti mirusiųjų miestus.

Atsakymai

vapt’siukas, 2010-10-31 20:59:18

na neįsižeiskit, bet bent iš nuotraukos tai sušio gamint ir serviruot tikrai nemoka 🙂 japonas spiegtų iš pykčio

Burgis, 2010-10-31 21:09:40

vapt: o man buvo gražu ir skanu! Tai todėl, kad aš ne japonas…

vapt’siukas, 2010-10-31 21:26:55

Gražu – gal, skanu – turbūt. Bet čia tikrai ne suši 🙂 ryžių košė su trupiniu kažko + kotleto garnyras.. Na taip, lietuviškai pateikta lietuviškam skrandžiui. Bet kokiu atveju merginai turėtų patikt vien dėl to, kad paties pastangų įdėta 🙂 Sėkmės Dariui antros pusės ieškant 😉

ET, 2010-11-01 11:12:33

Kokie mes laimingi, kad dar turim savo kelelį, miškelį. Kad dar matom pėdsakus savo tėvų. Kad dar gebame ilgėtis Kito. Kartais net Jam pasitarnauti.

Mirusieji,-žinoma, ne tik jie -kuria mūsų bendrystę, moko mus stabtelti, vieniems su kitais susitikti.

Štai ir šį kartą ET ,eidama ne plentais, susitiki BB. Ačiū.

Burgis, 2010-11-01 17:01:10

Ačiū Jums, Miela ir Gerbiama Redaktore!

Žydrūnas, 2010-11-01 19:39:59

tsss…iki lapkričio 4tos 🙂

Aurelija, 2010-11-01 21:04:34

Rimtai? Jis suši moka pagaminti???????

Jone, 2010-11-05 15:43:17

O kam reikalinga santuoka sioje neribotu galimybiu erdveje, kam reikalingi tie simboliniai susisaistymai.. akmuo grazus, net jei jame nera jokio ispausto zenklo, jokio nuslifavimo… kam lemta gyventi prasmingai – gyvens ir taip.. 🙂

DY, 2013-01-18 18:39:38

susi parengimas ne pats didziausias lobis zmoguje yra daug svarbesniu dalyku ieskant antros puses, o paskaitu vedimas ir gera izvalga manau pades surasti tai, ko gal but ieskoma, tik ar nebus maza to, ka jau zm pasiekes,o ten sedintis tik zengia ta linkme:) ir toli grazu..