Žiema bus gili…

Žiema bus šalta ir gili – daug obuoliukų ant mūsų laukinės obels, daug šermukšnių uogų…

Žiema bus gili – save išsirinks naujas Seimas ir padaugės po kraštą vaikštinėjančių pranašų: „Ar aš nesakiau?“

Žiema bus gili – plūstels antiemigracijos banga, po pasaulį pradės blaškytis tie, kurie per vėlai suprato, kad be tikrojo išsilavinimo, bet tikrų gebėjimų, bet sunkaus darbo, be išprusimo, išmanymo, sąžiningumo jokioje valstybėje neįmanoma gerai gyventi.

Žiema bus gili – dar padaugės „mėnesienos žmonių“, iš negebėjimo gyventi, iš nusivylimo realiuoju gyvenimu puolusių į žiniatinklį ir čia bandančių susireikšminti, pasijausti protingais, įtakingais, teisingais.

Žiema bus gili – socialinę atskirtį padidins ne tik šildymo kainos, benzino kainos, bet ir godžiųjų desperatiškas noras surasti laimę krūvoje pinigų.

Žiema bus gili – bedarbystė sumenkins ir taip jau menką moralę, vogti, plėšti, keiktis, muštis, girtuokliauti, paleistuvauti bus dar labiau pateisinama.

Žiema bus gili – kičas, primityvus „menas“ sklis iš TV, radijo, sklis kino salėse, koncertų arenose, parodų galerijose, nes reikia gi kaip nors pigiai ir greitai numalšinti nusivylusių žmonių gero gyvenimo alkį.

***

Žiema bus gili, todėl drąsūs, teisingi, ištvermingi, protingi mėgausis gyvenimu kaip mėgaujasi alpinistai, kopiantys į aukštus, atšiaurius, pavojingus kalnus!

Atsakymai

Burgis, 2012-09-04 13:16:02

Taip?…

Pliurza, 2012-09-04 14:32:33

Šis klausimas truputį ne į temą, o galbūt ir į..?

Norėjau paklausti patarimo, kadangi neturiu jokio supratimo, kaip TEISINGAI valdyti… pinigus!

Man 21-eri, turiu 10 000 litų banko einamojoje sąskaitoje, tad norėjau paklausti ar būtų kokia nauda šiuos pinigus įdėti kaip terminuotąjį indėlį, su mažom palūkanom ir didele infliacija ar geriau juos išsiimti ir pasidėti į kojinę? ar geriau dar ką nors su jais padaryti? Žinau, jūs ne bankininkai, tačiau GYVENIMO patarimai yra svarbesni!

Paikas klausimas iš jauno ir neabejoju, kvailoko, žmogaus… tačiau nuoširdžiai AČIŪ už bet kokį atsakymą:-)

Burgis, 2012-09-04 14:56:51

Pliurzai: labai geras klausimas! Tiesiog amžinasis milijonų žmonių visame pasaulyje klausimas. Tikiuosi, kad atsakysiu ne tik aš, nes nesu ekspertas, nors šiokios tokios patirties turiu…

*

Jokiu būdu nelaikykite „kojinėje“! Jei nieko geresnio nesugalvosite, pasidėkite kaip terminuotą indėlį į banką, kuris bent šiuo metu atrodo patikimiausias. Nesusigundykite didelėmis palūkanomis kokioje nors „skylėje“!

*

Galite paieškoti, kas iš pažįstamų, gal verslininkų norėtų iš Jūsų pasiskolinti su didesnėmis nei banko palūkanomis. Bet devynis kartus įvertinkite, kam skolinate! Ir skolinkite tik oficialiai, notaro patvirtinta sutartimi, numatant visus saugiklius.

*

Ieškočiau kaip, su kuo bendradarbiaujant investuoti į verslą. Labai patikimą, kad ir nelabai pelningą, verslą. Galvočiau, ką galiu, moku tokio, kas galėtų būti mano verslo pagrindas. Deja, čia labai didelis galvosūkis…

petras, 2012-09-04 15:37:39

nusipirk aukso arba žemės dirbamos.

kai ateis badas, galėsi auksą į maistą mainyt, arba žemę dirbt, augint grikius ir kopūstus kokius.

jei turi verslininko gyslelę manau pats sugalvosi kur investuot, o jei ne tai ne, teks išleist arba laikyt juodai dienai 🙂

sonata, 2012-09-04 17:16:46

Aš irgi pagalvojau apie aukso luitus. Už tokią sumą jau padorus išeina. Su sąlyga, jei neplanuojat greitai pristigti grynųjų ir laikyti ne trumpiau 5 metų (optimalu turbūt 10 metų), tegul pataiso ekspertai. Likvidumas neblogas bėdai ištikus, pelnas nedidelis, bet kiek suprantu, prieš infliaciją atsilaiko. Žaisti su investiciniais fondais reikia laiko, įgūdžių ir uoslės. Net ir mažos rizikos portfelis kartais būna rizikingas ir šokinėjimai iš vieno fondo į kitą “suvalgo” pinigėlių.

Renaldas, 2012-09-04 21:26:59

Pinigus mokykis įdarbinti pats.Tai gali būti investicija į tavo paties hobį (būtent tokį hobį, kuris neša ar neš pinigus, papildomai darbo pajamoms), išsilavinimą (vis tiek kažko sieki gyvenime).Na 21 metų, turbūt dar mokaisi, investuočiau į gerą konferenciją užsienyje, tavo mėgiamoje srityje.Žodžiu, pirmoji investicija tebūna į tave, tavo ateity, nes esi jaunas. Na, o jeigu leidi sparnelius ir geros pajamos, gali pirkt žemės su perspektyva kurt šeimos lizdelį :). Žodžiu pasitaupęs investuok. Jokiais būdais neinvestuok i auksą ten kokį, ar makles biržoje.Ateis laikas suprasi kodėl.Žiema bus tikrai gili, bet nebijok.

Marius A., 2012-09-05 10:58:58

investuočiau į gerą konferenciją užsienyje

Hm, tikrai neinvestuočiau į konferenciją užsienyje. Nes išlaidų daug, o retoje pavyksta rasti išminties grūdelių, kurie bent kiek atpirktų patirtas išlaidas (arba aš buvęs vien tik vidutiniškose). Negaliu sakyti, kad naudos nėra visiškai, bet jei skaičiuoti savo pinigus – tai balansas neigiamas. Jau tada geriau išleisti poilsinei ar pažintinei kelionei, nei konferencijai užsienyje. Bet tai tik mano asmeninis požiūris.

Žemės su perspektyva namui statyti – irgi nepirkčiau. Nes namui reikės bent 200-300K, tai turint 3% sumos, ją čia įdėti turbūt būtų keista… Nes neaišku, ar sukaupus 200K Jūsų norai atitiks dabartinę žemės pirkimo idėją… O į paskolas 40 metui žiūriu ypatingai neigiamai. Turi turėti bet 1/2 ar 2/3 reikiamos sumos, tada viską įvertinęs gali kažkiek skolintis 10 metų, tarkim… Bet ne 40 metų, kas realiai yra visas gyvenimas, jei skoliniesi būdamas 20 ar 25 metų…

Iš kitos pusės – 10K nėra dideli pinigai – nežinau Jūsų situacijos (gyvenate su tėvais, vienas ar sukūrėte šeimą), tačiau, tarkim, netekus darbo, tie 10k padėtų taupiai išgyventi 3-4-6 mėnesius, ieškant darbo, todėl jų labai toli neinvestuočiau, nes jų gali prireikti…

Gal dalį šių pinigų išimčiau ir dalį paversčiau kokia valiuta (Euras tarsi saugiausias kurso prasme, bet ir Europą krizė krutina), tiesiog dėl visa ko… Tarkim, pusę palikčiau sąskaitoje (ne dėl procentų, bet dėl praradimo, tarkim, namų vagystės atveju), ketvirtis – gryni litai, ketvirtis – gryni eurai…

O investuoti tikslingiausia į savo verslo idėją, jei tokią turite ar turėsite (lengva mokyti, bet pats savo verslo neturiu, dirbu samdomu darbuotoju).

Tiek mano kuklaus trigrąšio 😉

Saulius, 2012-09-05 11:21:42

Dėl tų 10.000 lt. paimčiau ir pusė sumos skirčiau kelionei. Tolimai ir įvairiaspalvei. Kelionei, – kelių kelionių junginiui. Pažintinei, akirčiui ir mąstymui praplėsti. O po kelionės, manau, rasčiau net kelis būdus kaip iš likusių pinigų ne tik atsatyti pradinę sumą, bet ir patrigubinti ją. .. nes kiek paskaičiau pasiūlyti verslo planai labai jau “lokalūs, nutrinti ir apdulkėję”…

Vladas, 2012-09-05 19:53:51

Pliurzai: Visų pirma patarčiau pagalvoti, ką atidavei už tuos pinigus. Jei juos ne radai gatvėje ar gavai kaip dovaną, tai turėtum gerą progą pagalvoti ar tikrai verta labai stengtis uždirbti daug pinigų:)). Tau pasisekė, kad toks klausimas iškilo ne gyvenimo pabaigoje ir ne dėl milijono, kuriam sukaupti atidavei visą gyvenimą.

Jaunystėje girdėjau posakį: “Pinigai neturi gulėti be darbo. Pinigai turi uždirbti pinigus” ir jis man atrodė teisingas. Dabar taip jau neatrodo:), bet iš esmės visi patarimai teisingi. Gali su tais pinigais bandyti daryti bet ką (išskyrus tai, ką jau darei ir rezultatais neapsidžiaugei). Už juos bet kokiu atveju nusipirksi asmeninę patirtį. Ji neįkainuojama. Tu jaunas ir patirtis tau labiau reikalinga nei pinigai. Jų dar užsidirbsi:)

Simas, 2012-09-07 15:43:11

Žiema bus gili, jei ji jums rūpi. Jei jums rūpi: nebalsuojantys burnotojai prieš valdžią; nuolat besiskundžiantys blogu gyvenimu, tačiau jei ką ir darantys, tai nuolat demotyvuojantys kitus; sumauti tinginiai, kurie mano, kad darbą jiems turi kažkas parūpinti; ir panašaus plauko bedvasiai, kuriuos ramia sąžine pastumi į gyvenimo šalikelę (o dar geriau — į tarpeklį, kad negulėtų po akimis kopiantiems iš paskos), kad į savo kalną galėtum kopti dar vieną metrą. Linkėjimai iš Nepalo 😉