Žmogau, gal trukdai žmonėms?

B. Asadas, S. Berluskonis, R. Paksas, V. Janukovyčius…

Ne, aš neimsiu aiškinti, kuris iš jų teisus, kuris teisesnis, bet noriu atkreipti dėmesį į tai, ką šimtus metų nagrinėja filosofai: asmenybės ir visuomenė.

*

Kodėl kartais vienam žmogui visuomenė, valstybė turi skirti tiek daug dėmesio, laiko, lėšų? gal paprasčiau tą žmogų tiesiog pakeisti kitu? Gal ne geresniu, bet kitu. Kodėl tie žmonės, kurie, be abejo, mato, kad yra sūkurio centre, kad sukėlė sūkurį ar bent jį spartina, patys nepasitraukia? Yra, kurie pasitraukia! M.Gorbačiovas, B.Jelcinas, V.Muntianas, P.Ignotas buvo ryškios, stiprios asmenybės, bet pasitraukė ir tuo, mano manymu, nusipelnė visuomenės dėkingumo, pagarbos.

*

O gal ne? Gal kiekvienas turi dantimis ir nagais kabintis į tai, ko jis nori? O gal tai iš tiesų naudinga visuomenei? Nes jei aukščiausi vadovai lengvai pasitrauks (A.Smetona…), tai visuomenė pajus nesaugumą? Gal visuomenė pajus, kad plebėjų minia gali sunaikinti bet kurį aristokratą, vadovą, genijų?

*

Dabar pagalvok apie save… Gal ir tu kenki visuomenei? Gal ir aš kenkiu visuomenei? Vakar beveik valandą kalbėjau su tėvais, bet jaučiuosi šiek tiek nesmagiai, nes daugiau kalbėjau ne su tėvais, o tėvams… Tačiau kaip nekalbėsi jiems, jei akivaizdžiai matau, kad kai kas bando eiti jau visuomenės pramintu taku: kuo mažiau dirbk, kuo daugiau reikalauk… Matau? O gal tik aš matau?

Atsakymai

Burgis, 2014-01-24 09:06:27

Požiūris…

ne humanitaras, 2014-01-24 10:22:37

Reikalas toli gražu ne vien tame ko vadovas asmeniškai nori. Dezertyravimas yra savo įsipareigojimų išdavimas. Jeigu balsuoju už prezidentą, tikiuosi kad jis atidirbs visą paskirtą terminą, o ne pabėgs susidūręs su konkurentų pasipriešinimu. Kitaip nėra prasmės rinkti apskritai. Šiaip ar taip bet kurią valdžią palaiko toli gražu ne visi, palaikytojų netgi mažiau nei pusė. Tai negi viską suvesime į klausimą ar nepatenkintieji pakankamai garsiai rėkia. Tokiu būdu bus išduoti visi tie, kurie tiesiog nerėkaudami gyvena ir tikisi kad jų balsas nenuėjo vėjais, tikisi kad išrinktasis atstovas dirba paskirtą darbą o ne dezertyruoja.

Burgis, 2014-01-24 10:32:25

ne humanitarui: Jūs viską teisingai parašėte – kaip tik taip ir teigia visi tie, kuriuos paminėjau temos pradžioje… Tačiau nereikia pamiršti, kad ne visi nepatenkintieji garsiai rėkia. Rėkiančių yra ir patenkintųjų, ir nepatenkintųjų. Kaip Julijui Cezariui žinoti, kurių daugiau?…

petras, 2014-01-24 11:21:48

Nesužinosi, todėl viskas ir priklauso nuo pačio žmogaus. jeigu, jis galvoja, kad tvarkosi gerai, teisingai, kad jam tai priklauso, nes žmonės jį išrinko, tai ir lieka valdžioje. gali būti atvejų kai žmogus ir pasitraukia iš posto, nes neatlaiko spaudimo arba pats taip nusprendžia. kiekvienas atsako už savo veiksmus.

natūralu, jei pasipriešinimas pries vadovą per menkas, tai jis ir liks savo vietoje. o klausimas kodėl jie patys nepasitraukia tai labai naivus.

sonata, 2014-01-24 13:50:40

Gerb. Šeimininke, bet Jūs taip pat esate specifinės bendruomenės vadas ir taip pat švietimo sistemos galvoms karts nuo karto (bent iš viešų pasisakymų ar publikacijų), o realiam gyvenime ,manau, nuolat bandot įrodyti savo tiesas. Neatsitraukdamas. Už tai labai gerbiu. Ne bėda, kad ne visada pavyksta – juk daug kam reiktų atsistot nuo galvos ant kojų:) Bet šikšnosparniams buvimas žemyn galva yra įprastas, todėl nenori nieko keisti. Ir gal kai kas labai norėtų pakeisti ramybės drumstėją:)

Burgis, 2014-01-24 14:17:26

Sonatai: gal Jūs to ir nejaučiate, bet aš visą laiką gyvenu pasirengęs išeiti ar būti pašalintas… Tikrai ne kaip Janukovyčius ar Paksas. Jei būčiau pašalintas, tikrai nesikabinčiau dantimis ir nagais, kad galėčiau grįžti. Jei tik pajusčiau didesnį spaudimą (bet šimtą kartų mažesnį, nei jaučia Janukovyčius…) mane pašalinti – bematant išeičiau. Laimė, jau turiu, kur išeiti…

sonata, 2014-01-24 17:48:03

Šeimininkui: o gal suklydot – kas Jums atrodo šimtąkart didesnis spaudimas, minėtam asmeniui gali būti tik pabaksnojimas plunksnos galu – nelygu kas kokio storio odą užsiauginęs ir į kokį marinatą savo nervų galūnėles išmirkęs. Kažkada mokėmės, kad pakeliamo skausmo slenkstis kiekvienam yra individualus. A priori gal taip pat yra ir su sąžine.

qwerty, 2014-01-24 19:32:37

Sonata, jei tinklaraštininkas jau ketvirtį amžiaus direktoriauja, tai tas faktas pats savaime nėra blogis. Jis nepakankamas, kad pasakyti gana jau. Kaip yra nepakankamas ir niekinis argumentas, kad palikti tinklaraštininką toliau direktoriauti, tas faktas, jog jis tą gimnaziją esą kūrė. Svarbu kiti kriterijai. Vienas svarbiausių yra produkto kokybė. Jei ta tinklaraštininko gimnazija tikrai yra viena geriausių šalyje, tai tegu jis dar ketvirtį amžiaus direktoriauja.

qwerty, 2014-01-24 19:49:39

Sužavėjo paskutinis (17.48) Sonatos komentas. Akivaizdu, kad pas šią moterį labai aukštas emocinis intelektas. Pavyko tiems, kurie yra jai artimi. Visuomet gali kreiptis ir gauti išmintingą patarimą.

Burgis, 2014-01-26 17:08:42

Tik išvažiuok, tuoj kas nors prišiukšlina…

Čia toks „apropos“ buvo įdėjęs porą komentarų, kurie duoda man pagrindą parašyti atskirą temą. Bet ne šiandien, nes esu pavargęs, o dar vieną trigonometrijos uždavinį noriu įmantriai išspręsti…

sonata, 2014-01-27 08:45:25

qwerty: ačiū 🙂