Žmogus savo vietoje

Netrukus įsidarbinsiu „Sodroje“… Daug mano draugų, kolegų jau dirba ten – savo paskutinėje darbovietėje. Aš tai dirbsiu ne tik „Sodroje“. Esu pratęs užimti 3-5 skirtingus veiklos barus – taip įdomiau, gyvenimas yra greitas, o aš jaučiuosi lyg vairuočiau naikintuvą. Jūs, galią turintys negeri žmonės, neatplėškite mano rankų nuo vairalazdžių! Juk dar nė vienos avarijos nepadariau, juk dar aukštai skrendu, toli matau, gerai girdžiu…

*

O štai dėl 87 metų ornitologo, Ventės rage dirbančio 65 metus, lrytas.lt komentatoriai nesutaria…

Aš pažadu – sulaukęs 75 dirbsiu tik „Sodroje“. Pažadu!

*

Palaukite, o gal aš dar galiu „eiti į valdžią“? Žiniasklaida aptarinėja kelis kandidatus į Lietuvos prezidentus. Kas galėtų pretenduoti? Arvydas Sabonis, Artūras Poviliūnas, Gitanas Nausėda, Neringa Venckienė, Kristina Brazauskienė, Vygaudas Ušackas, Artūras Zuokas? Nu, jei taip, tai ir aš galiu!

*

Ne, negalėčiau būti šalies prezidentas, negalėčiau… Nei aš būčiau patenkintas, nei šaliai būtų naudos. Kodėl negalėčiau? Neimsiu čia savęs menkinti, vardindamas visas priežastis, paminėsiu tik keletą. Pirma, kai tau 60+, tai skraidyti gali tik savo įprastais naikintuvais, skraidyti (tiesiogine ir perkeltine prasme) kitais orlaviais nebetinka. Antra, mūsų šalis nusipelnė, kad jos prezidentas visai laisvai (pabrėžiu – visai laisvai!) kalbėtų bent dviem užsienio kalbomis. Trečia, reikia neblogai išmanyti verslą, ūkį, finansus. Ketvirtą, reikia jau būti įgudusiam dalyvauti tarptautiniuose pasitarimuose, sutarčių sudarymo renginiuose, šamanistiniuose ritualuose. Vėlu jau man mokytis, vėlu ir neįdomu.

*

Tai gal jūs matote vertą šalies prezidento posto žmogų? O gal jūs matote kokį nors postą man?… 🙂 Parašykite, laiko turime. Vasara gi.

Atsakymai

Burgis, 2012-07-23 10:02:50

Temos reitingams…

gimilt, 2012-07-23 11:02:20

aš būčiau už Vygaudą Ušacką prezdento rinkimuose. Būtų įdomu sužinoti, ką Direktorius galvoja apie pareigas iki “tol kol kojomis į priekį išneš”. Ir kada jau nuspręsti, kad gal man jau gana, jeigu pavyzdžiui kolegos bijo/nenori tai pasakyti į akis?

Burgis, 2012-07-23 11:45:12

gimilt: Kada pasitraukti iš darbo, turi nuspręsti pats žmogus ir artimiausi jam žmonės – žmona, vaikai, anūkai… Jei artimi žmonės, kurie geriausiai mato senolio galimybes, sako, kad reikia pasitraukti, senolis turi besąlygiškai paklusti!

Vladas, 2012-07-23 14:48:07

Žmogus, gyvenantis ne pagal kalendorių, ir nekuriantis savo vertybių sistemoje aiškios ir konkrečios darbų bei profesijų hierarchijos (nepriskiriantis skirtingos vertės ir reikšmės Mokytojo, Prezidento, Ornitologo ar gimnazijos Direktoriaus darbui), savo postą ir poziciją apleidžia tada kai pamato, kad jo paruošta pamaina sugebės tvarkytis joje geriau nei jis pats. Tada imasi kitos veiklos. Spėju, jog tai vienas iš būdų nesukempėti ir neužstrigti kasdienybės rutinoje.

Darbo sodroje dar neteko išbandyti, bet pastebiu, jog nemažai pažįstamų, ten įsidarbinę, tampa daug labiau užimti ir apsikrovę iš tikro svarbiais reikalais nei lig tol. Gal iki to jų kasdieninis darbas ir atsakingos pareigos trukdė pamatyti, kad gyvenime jie labai reikalingi ir daugelyje kitų vietų?

Burgis, 2012-07-23 16:05:53

Yra vienas svarbus niuansas, Gerb. Vladai: sulaukus tam tikro amžiaus, kitos veiklos imtis gali nepavykti… Ir ne vien dėl to, kad žmogus jau nebeįstengia mokytis, pasirengti, prisitaikyti. labiau dėl to, kad niekas niekur jo nebepriima.

*

O pamainos sau aš niekada neruošiau ir neruošiu! Manau, kad taip elgiasi tik egoistai, taip manydami pratęsti save poste, iš kurio pasitraukia. Aš išeisiu, ateis kitas, visai kitoks, ir tai bus jau jo veiklos etapas, jo darbai, jo sumanymai, jo idėjos. Aš nesisavinsiu…

Vladas, 2012-07-23 22:23:28

Kitos veiklos, tai ne tik samdomas darbas į kurį kažkas gali priimti, bet gali ir nepriimti.

O dėl pamainos sau ruošimo tai kiekvienas gali turėti skirtingą požiūrį ir kiekvienas požiūris turi teigiamų, bei neigiamų aspektų, kaip ir teisę į egzistavimą. Pvz. nei vienas iš sovietų sąjungos generalinių neruošė sau pamainos tačiau ji sugriuvo tikrai ne dėl to.

Burgis, 2012-07-24 10:10:54

Vladui: kai sulauksite to amžiaus, pastebėsite, kad net tuo atveju, kai žmogus neprašo posto, o pats imasi veiklos, į jį žiūrima geriausiu atveju atsainiai, o dažniausiai – įtariai. Suprask – ko čia tas seniukas spurda, pailsėti jam laikas, o tą entuziazmą jo senatvinis marazmas skatina…

NiekurNeiva, 2012-07-24 15:14:31

Gal šį įrašą pasufleravo ilgamečio (nuo 1988m.) LTOK vadovo Artūro Poviliūno (1951.08.10) interviu E.Jakilaičiui http://tv.lrytas.lt/?cid=18 ?

Be kita ko, buvo užduotas klausimas, ar kandidatuosite dar vienai kadencijai?

Aš atsakymą supratau taip – «išeičiau, bet aplinka neišleidžia». Be to, sporto funkcionieriui gabumai reikalingi ne tiek apie sportą, sporto šakas, kiek gebėjimas pritraukti lėšas, skaičiuoti-dalintis centukais, BENDRAUTI su Seimu ir Vyriausybe, jau nekalbant apie Olimpinio Sąjūdžio kolegas užsienyje – „kad pradėtų bendrauti su NAUJOKU, reikia bent ketverių metų“. Todėl posto perdavimą įsivaizduoja taip – jį perrenka dar vienai kadencijai, bet kartu išrenka ir „jauną viceprezidentą“, nes dabartiniai jau irgi su juo seniai dirba. Va, tada 2016 metais jis gal būt nebekandidatuos, … sueis 65 metai ir bus galima įsidarbinti „Sodroje“.

Tiesiog sutapimas?…

Vladas, 2012-07-25 09:54:47

Burgiui: negaliu ginčytis. Išties esu už jus jaunesnis, nors mano anūkė jau irgi pradėjo lankyti mokyklą:). Kalbėdamas apie pamainos rengimą remiuosi asmenine patirtimi, o kiekvieno žmogaus ji gali būti skirtinga.

Pirmą kart išėjau į kitą darbą, kai pastebėjau, jog darbuotojai, kuriuos pats priėmiau į darbą ir mokiau, tvarkosi geriau už mane, prieš kokius 25 metus. Iki šiol manau, kad viską padariau teisingai.

Bent du draugai, kuriuos atsivedžiau į savo hobius ir palikau ten, susidomėjęs kitais dalykais, liko ten visam gyvenimui. Vienam tai tapo profesija ir darbu, kitam hobiu, užimančiu jo gyvenime ne mažiau vietos nei šeima ar darbas.

Pastaruoju metu perdavinėju kitam žmogui savo verslą, nes jaučiu, kad išsisėmiau, praradau entuziazmą ir tai trukdo augimui bei normaliam darbui.

Gal būt tiesiog esu pernelyg nepastovus ar tinginys, todėl ir išsakiau tokią nuomonę apie pamainos ruošimą.