Žodžio laisvė. Kokio žodžio?

eifel_1

Žurnalistai piktinasi, kad norima civiliniame kodekse numatyti, jog už garbės ir orumo pažeidimą žmogus gali reikalauti piniginės kompensacijos. Tik pamanykite, nebebus galima laisvai rašyti apie viešus asmenis!

*

Pirmiausia, gerbiamieji ir negerbiamieji žurnalistai, pasitikslinkime, kas yra viešas asmuo? Kažkodėl manau, jog aš jau dveji metai nesu viešas asmuo, tai kodėl žiniasklaidoje mano pavardė antraštėse, mano nuotraukos skelbiamos be mano sutikimo, apie mane rašoma pažeidžiant principą „Audiatur et altera pars“ (tebus išklausyta ir kita pusė), kartojamas ir kartojamas melas, šmeižtas?

*

Antra, ar jums atrodo teisinga, kad žmonės skirstomi į viešus ir neviešus asmenis? Teisinga, kad apie mafijos nusikaltėlius, gyvenančius kurmių gyvenimą, negalima rašyti, o žmonių pasitikėjimą rinkimuose gavusius žmones galima mėsinėti?

*

Trečia, tai, kad jūs, gerbiamieji ir negerbiamieji žurnalistai, vadinami ketvirtąja valdžia, turbūt suteikia jums ne tik privilegijas, bet ir prievoles? Pavyzdžiui, prisiminti, kad žodis žeidžia skaudžiau nei ginklas. Pavyzdžiui, mokėti garbingai ir viešai pripažinti savo klaidas. Pavyzdžiui, mokėti atsistatydinti taip, kaip jūs reikalaujate (mes reikalaujame!), kad atsistatydintų kitų trijų valdžių atstovai.

*

Taip, aš už žodžio laisvę! Tie, kurie klausė tuos atmintinus įrašus, girdėjo mane sakant: „Viešumas yra vienintelis mano ginklas.“ Šiek tiek tuo ginklu jau pasinaudojau. Dar pasinaudosiu. Ne, aš niekada nereikalausiu piniginės kompensacijos iš žiniasklaidos, net jei tokia galimybė būtų įteisinta! Garbės ir orumo pinigais nematuosiu. Bet negyvensiu kaip kurmis!

*

Ketvirtadienį Lietuvos Aukščiausiasis teismas pasakys, kiek tie žodžiai, kuriuos pasakiau prieš dvejus metus, buvo nusikalstami. Tada ir parašysiu. Gal iš kalėjimo. Vis tiek parašysiu!

Atsakymai

petras, 2016-12-13 11:56:19

žiūrėkit, kad prieš jus neatsisuktų šitie pakeitimai. padarys kokią kvailystę, švietimo ministrė, pavadinsit ją kvaile pvz. savo bloge ir tdm… jūs vėl teisiamųjų suole 😀

Pentium100, 2016-12-13 22:43:00

“Teisinga, kad apie mafijos nusikaltėlius, gyvenančius kurmių gyvenimą, negalima rašyti, o žmonių pasitikėjimą rinkimuose gavusius žmones galima mėsinėti?”

Manau, kad taip. T.y. manau, kad žmogus turi turėti teisę į privatumą, netgi nusikaltėlis (kurio kaltė neįrodyta, nes jei būtų įrodyta, tai jis būtų kalėjime). Aš nemanau, kad laikraščiai turėtų rašyti apie kiekvieno statybininko, padavėjo ir t.t. veiksmus. Tačiau sutinku išimtį padaryti tam tikriems žmonėms, kurių veiksmai turi daugiau įtakos nei paprastų žmonių, pvz, į Seimą išrinktų žmonių. Jie turi būti pavyzdys visiems. Atitinkamai žmonės turi teisę žinoti ką išsirinko.

Taip pat kaip teisingumo ministrui negalima vairuoti girtam, nors kitiem žmonėm teisių pragėrimas nekainuoja darbo (nebent darbas susijęs su vairavimu tai tada teisių neturėjimas reiškia negalėjima atlikti darbo).

Burgis, 2016-12-14 06:48:07

Pentium100: tai aš priskiriamas prie kurių?

Pentium100, 2016-12-14 11:58:39

Burgiui: Aš manau, kad apie jus neturėjo tiek daug rašyt. Galėjo trumpai parašyt, kad KTUG direktorius teisiamas (tikėtina, kad ir apie teisiamą “paprastos” mokyklos direktorių irgi parašytų), po to parašyti, kad nuteistas ar išteisintas ir viskas.

Aišku, kai jums buvo pareikšti kaltinimai, o įrašai nebuvo paviešinti, tai iš žurnalisto pusės galėjo atrodyti “labai aiškiai” kad jūs kaltas. Netgi mano draugas (kuris nesimokė KTUG) man buvo parašęs apie tai (prasmė daugmaž “matai, prisidirbo”). Tuo tarpu aš (mokiaus KTUG) negalėjau patikėt ką skaitau.

Taigi, atsakant į jūsų klausimą – kažkur “per vidurį” tarp statybininko ir premjero. Nes vistiek, pripažinkit, buvo/yra žinomumo skirtumas tarp jūsų ir “paprastų” žmonių, netgi kitų (“paprastų”) mokyklų direktorių.

Virėjas, 2016-12-14 14:19:51

Mokinių maištas 🙂

http://www.15min.lt/m/id/aktualu/svietimas/dvyliktoku-maistas-laisves-gimnazijoje-uzsibarikadavo-ir-neis-i-pamokas-kol-negris-atleistas-mokytojas-233-726740#_

no name, 2016-12-14 17:30:34

virėjui:) tą patį norėjau įkelti. Šaunuoliai moksleiviai. Gimsta po trupinėlį mūsų pilietinė visuomenė.

Burgis, 2016-12-14 18:19:37

Virėjui ir no name: taip, aš pavydžiu!

Rasa-kita, 2016-12-15 21:53:18

Taigi situacija ne ta pati!

Ar negalėjot pakentėt, kol kas nors Jus atleis?