Studentams, bet ne tik…

Jau gyriausi, kad mane paaukštino – perkėlė dirbti į Informatikos fakultetą. Turiu nupūsti dulkes nuo kai kurių savo knygų, konspektų, turiu stengtis įtikti elito klasės studentams.

*

Šįryt aplankiau rusiškąjį internetą (kodėl vis tik angliškas ir angliškas!?), šį tą studentams nukopijavau. Po to „Excel“ priemone parengiau štai šį paprastą mokymo (mokymosi) fragmentą.

Asimetrija

Po to varčiau Vydo Čekanavičiaus ir Gedimino Murausko „Statistika II“. Radau šį tą tinkamo visiems šios svetainės lankytojams, paskaitykite…

*

Skiriasi ne tik rasių ūgiai, bet ir plaukuotumas. Suaugę azijiečiai vidutiniškai ant galvos turi 120 000 plaukų, juodieji Karibų gyventojai – 110 000. Europos blondinės vidutiniškai turi 140 000, o rudaplaukės – tik 108 000 plaukų.

*

Nubraižęs regresijos tiesės grafiką, dėstytojas pamatė galiniame suole snaudžiantį studentą.

– Gerbiamas Juozai, pasakykite, prognozuojamoji y reikšmė bus didesnė už 100 ar mažesnė?

Išgirdęs savo vardą, studentas pašoko ir suriko:

– Taip!

– Kas taip? Pasakykite, didesnė už 100 ar mažesnė?

– Didesnė už 100 ar mažesnė?

– Taip!

– Aš taip iškart ir sakiau.

***

Jei nesugebi daryti taip, kaip reikia, išmok džiaugtis darydamas taip, kaip sugebi.

(Oi, kaip tinka man, kaip tinka! Visą gyvenimą taip darau! – B.B.)

***

Net nedidelė praktika atstoja didelę teoriją.

***

Lengva meluoti remiantis statistika, bet dar lengviau nesiremiant.

***

Statistikas – tai žmogus, išsiskiriantis neįtikėtinais gabumais pateikti be galo daug įvairių skaičių, gautų remiantis miglotomis prielaidomis, grįstomis abejotinais įrodymais, naudojant nereprezentatyvią (koks žodis, ane? – B.B.) imtį, siekiant vienintelio tikslo – susukti galvas ir taip jau nieko nebesuprantantiems žmonėms, kurie niekada nestudijavo statistikos.

*****

Tai va.

Atsakymai

Burgis, 2013-02-13 10:24:38

Įvertinkite…

Arvydas, 2013-02-13 10:46:46

Na ,jūs “paskaldot”-permanentinis-pirminis (juk lotynų kalba kilusi iš lietuvių-matot panašumą?).Vienu žodžiu -pirmanentinis.Rusiškas internetas? Aš pavadinčiau jį PUTINETU (mano autorystė)-juk Putinas ten viską kontroliuoja.Gerai ,kad pas mus dar ne taip ,o tai turėtume GRYBANETĄ.Tiesa-su paaukštinimu ! Kaip ne kaip visada maloniau kilti-tuo labiau į informacines aukštumas.Iš aukštumų ir pasaulis mielesnis atrodo.Juk netgi Kristus savo pamokslus rėžė-nuo kalno , o jei būtų sakęs iš daubos-ar būt jį kas girdėjęs? (klausimas ,aišku, retorinis).Va ir popiežius,vos tik nusimes Tiarą ir viskas-virs paprastu senuku,galės ant pečiaus tupėt ir nebebus niekam įdomus.Tokis štai permanentinis supratimas.

sonata, 2013-02-13 14:03:17

Žinau tik permanentinį (nuolatinį) makiažą – plauni plauni, o jis kaip tikras:)) Tik kol tokį biesą padaro, labai skauda, todėl ir nesidarau;) O statistika – tai absoliučiai tikslūs duomenys, gauti iš absoliučiai netikslių duomenų:)

Arvydas, 2013-02-14 06:31:29

Sonata-šiais laikais (o gal ir ne tik ,šiais)-jeigu nori išgirst ką nors protingo,tai ,kaip sako varliaėdžiai-ieškok Moters.Kaip žaismingai ir gražiai jūs mums išaiškinote ,kas tas “permanentinis”-mes ,vyrai ,taip nemokam-mums gaunasi kažkaip per rimtai -“griozdiškai”.Apie duomenis-Jūs irgi labai tiksliai pasakėt ( na pacitavot)-štai kur aukštas informatikos lygis.Su Valentino Diena ir Jus ir visas Moteris-tegul būna Meilė visada permanentinė.( ir Valentinai-permanentiniai,o ne panaudoti ,antriniai).

sonata, 2013-02-14 18:54:45

Arvydai, ačiū – gražių žodžių ir prasmingų palinkėjimų niekad nebūna per daug. Taigi Jums ta pačia proga – tegul Jūsų Valentina (esama ar būsima) būna kaip neišsenkanti versmė, prie kurios traukia priglusti po dienos troškulio.

Markas, 2013-02-15 01:51:31

Gal galėtumet destytojau apšvieti vieną studentą lendantį ten kur nereikia?

Mane domina MBFARIMA , kitaip tariant FARIMA su atminties lūžiais. Kas tai, su kuo valgoma ir ką tie skaičiavimai duoda? Mano programa veikia 10 – 20 minučių, kai imtis tik 10000, bet kas iš to? Kur pritaikymas?

Burgis, 2013-02-15 08:44:06

Markui: nė nenumanau, kas ta MBFARIMA…